» »

Priporočila za poceni laserski tiskalnik

Priporočila za poceni laserski tiskalnik

Half-Saint ::

Ker sem se naveličal dajat s HP-jevim inkjetom, razmišljam o nakupu laserskega tiskalnika. Rabim ga za pisarno (računi, pošta), prav tako ga bo rabil tudi sin za šolo. Nagledan imam Brother DCP-1623WE (https://www.mimovrste.com/multifunkcijs.... Ima kdo izkušnje s tem modelom ali čim podobnim v tem cenovnem rangu? Za Xerox sem našel precej slabih ocen, tako da sem malo obupal nad to znamko.

Hvala za info.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

kremenko1 ::

Če bo veliko v uporabi, je vsaj meni pomembna cena kartuš in tudi ali normalno prebavi neoriginalne. Moj osebni nateg je bil poceni Samsung za katerega je orig.kartuša več kot printer, neoriginalno pa takoj zazna in zablokira tiskanje.

showsover ::

Kremenko1, 👍 Vsaj na HPju je pametno deaktivirati auto-firmware-upgrade(-lock-me-to-original-supplies), če se namerava uporabljati kompatibilne kartuše, s kakšno coprnijo se da tudi downgradati, jasno. Barvni laser je fancy, samo to košta nekaj dodatnih EUR... Samo printalo se bo, kot da ni jutrišnjega dneva, tudi fotke cunj in to, tako da, opozorjeni ste bili.

:-)

3p ::

Ti Brotherji imajo glede na nabavno ceno dovolj ugodne originalne kartuše (1500 strani - ~20€).

Imam varianto brez scannerja. Izdelava jogurt lonček stil, ampak deluje pa brez težav. Izpis ok. Priključitev na wi-fi dokaj nadležna, ko je priključen pa deluje bp, tudi iz linuxa. Dobra lastnost variante brez skenerja je to, da je tiskalnik za laser majhen. To je pa to.

Osebno bi za pisarniško rabo iskal kaj z dvostranskim tiskanjem.

Half-Saint ::

3p je izjavil:

Osebno bi za pisarniško rabo iskal kaj z dvostranskim tiskanjem.


Hvala za tole, sem spregledal, da nima obojestranskega tiskanja ta model! Gremo iskat dalje :-)
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

111111111111 ::

Potem moraš iskati v rangu 200€+
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

evian ::

aborko ::

Huh original tonerji za 1200 strani pa 50€ + še dodatno moraš boben menjavati. Sicer ne poznam alternativ trenutno, ampak ČB laserji so dozoreli, so super zanesljivi že vrsto let in tisk bi moral biti cenejši. S starim hp1010 sem naštancal preko 200k strani brez ene okvare, tudi boben je bil del tonerja, tisk pa 0,5 centa/stran z neoriginalnimi tonerji. Seveda je potem SW "zastarel" in je uporaba v win10 malce otežena, verjetno nima firma dosti od tega da 10 let uporabljaš tiskalnik z neoriginalnimi tonerji, čisto razumljivo...

aborko ::

Sam sem potem vzel CANON MB2150 pljuvača za 120EUR, sej zaenkrat je ok, ampak se mi zdi, da to ne bo to. Kartuše kr fino papca, sicer so neoriginali poceni - pod 3EUR za kao 1000 strani (realno bolj 500), a malo me skrbi, da pri večji količini tiska verjetno hitro gre glava. Pa kr fino so zaostrili uporabo - kartuša lahko zamenjaš le, ko je prazna, prej ne, seveda imajo le te čip in ko jo 1x odstraniš je ne moreš ponovno uporabiti. Uglavnem verjetno niso to stari robustni laserji, ki so kar delali in delali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

feryz ::

Laserji so dozoreli kakih 20, 30 let nazaj, danes je to cenena štanca.

Ne bi pa danes vzel printerja brez barv. Kot da mi ena noga manjka.

Half-Saint ::

feryz je izjavil:

Laserji so dozoreli kakih 20, 30 let nazaj, danes je to cenena štanca.

Ne bi pa danes vzel printerja brez barv. Kot da mi ena noga manjka.


Tud jaz sem se navadil na barve ampak me odvrača cena teh barvnih laserjev pa še precej večji so, kar sem gledal. Premalo printam, da bi se mi to splačalo.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zimonem ::

Half-Saint je izjavil:

feryz je izjavil:

Laserji so dozoreli kakih 20, 30 let nazaj, danes je to cenena štanca.

Ne bi pa danes vzel printerja brez barv. Kot da mi ena noga manjka.


Tud jaz sem se navadil na barve ampak me odvrača cena teh barvnih laserjev pa še precej večji so, kar sem gledal. Premalo printam, da bi se mi to splačalo.

Sem imel podoben problem, ampak res premalo printamo. Kartuše Ink jeta se pa zasušijo.

feryz ::

Katere kartuše pa se zasušijo? Vzameš printer s filanjem. In vsake tri mesece, ko ga prižgeš, 2x poženeš deep cleaning. Pri nas pali z lahkoto pri Epsonu in Canonu.

Zimonem ::

Če ne prinaša velik, lih obrazce za občino pa ostalo sranje ... Kaj boš refilal toner zdrži pa cca 10-15:let.

bobby ::

evian je izjavil:

Obojestranski tisk:
https://www.lemit.si/izdelek/BRDCPL2512...
https://www.lemit.si/izdelek/BRDCPL2532...

+ teh dveh modelov je, da ima Brother 2leti garancije OOB in če se registriraš, dobiš še dodano leto

Oba uporabljata isti pot mat in glede na originalne cene pot mat (vir Toner123) imata izpis pri 5% pokritosti 3,7centa na stran, če se uporablja orig pot mat in upoštevaje, da se uporablja toner za 3000strani
3,7centa je veliko!!! potem pa vedi, koliko tiskaš. In glede na to, kaj si napisal, boš v treh letih definitivno skuril boben, ki je notri (ok, tega dobiš z nakupom) toner, ki je notri je za 700 strani (spet, pri 5% pokritosti) in nov toner je za 3000strani, kar pomeni, da za obdobje enega bobna boš pavšalno skuril 4 tonerje in za te tonerje boš dal 330€

torej, povzetek, za obdobje treh let boš zmetal okvirno 497€ za celih 12000 strani (torej do mnjave novega bobna) in to je celih 4,14centa na izpis

 pokritost

pokritost




Za primer, CANON i-SENSYS MF443 dw
tiskalnik je okoli 450€
toner visoke kapacitete (original) = 200€ in je za 10000 izpisov kar poemni cena na izpis za pot mat je 2centa
In ja, z dodatno registracijo ima tudi 3 leta gar,...

Če kupuješ za 12000 izpisov za dobo garancije, potem ti je cenovno tam tam,.. takoj, če boš tiskal več potem so ti pa zgornji podatki vredni vsaj 10 večernih pic z družino v piceriji za obdobje treh let,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Half-Saint ::

bobby je izjavil:

Če kupuješ za 12000 izpisov za dobo garancije, potem ti je cenovno tam tam,.. takoj, če boš tiskal več potem so ti pa zgornji podatki vredni vsaj 10 večernih pic z družino v piceriji za obdobje treh let,...


Printam v resnici zelo malo. Težko ocenim koliko strani na mesec ampak dvomim da več kot 100-150.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Miha 333 ::

To kar navajate zgoraj, sploh ni poceni tiskanje. S katerimkoli novim tiskalnikom danes težko poceni tiskaš, ker je sistem nastavljen tako, da se maksimalno služi s potrošnim materialom.

Poceni tiskam npr. jaz s tiskalnikom HP LaserJet 1200, kupljenim leta 2003 (rabljeni se še vedno dobijo za nekaj deset EUR). Tako robustnega tiskalnika danes enostavno ne dobiš. Neoriginalna toner kartuša (z vgrajenim bobnom!) stane na toner123 17,5 EUR za 4000 strani (če vzameš tri v kompletu, je še ceneje). Cena izpisa je tako manj kot pol centa na stran, vključujoč strošek bobna. Tiskalnik pa zdrži nekje do 100k izpisov, edino treba je podmazati mehanizem, ki upravlja zajem papirja. Nobenih čipov, ko je kartuša prazna se to vidi na izpisu in takrat jo zamenjaš. Dokler bo delal, ga ne menjam. Edina slabost je relativna počasnost za današnje standarde, 14 ppm.

bobby ::

Sprintaj ststus page na tem, ki gaimas pa poglej, kdaj si ga kupu pa bis vidu. Ker takole na oko ponavadi ali je vsaj za 50% prevelka stevilka ali pa veliko premajhna.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Miha 333 ::

Katera številka? Sem sprintal status in ima 62k izpisov, FW datecode je 2001, kupil pa sem ga sam novega leta 2003.

bobby ::

No vidis, vse podatke imas. 62k v 18letih. Potem pa ta info implementiraj v moje prejsnje poste.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Miha 333 ::

Kaj točno hočeš povedat? Oziroma kaj od tega, kar sem napisal, ne drži?

bobby ::

Namenjenk je bilo Half-saint, tvojih postov sploh nisem opazil
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

showsover ::

Ne vem, za kaj rabite printerji vi, ampak pri nas moramo paket xl tonerjev kupit na pol leta. Ne sprašujte, zakaj, jaz tudi ne.

Lonsarg ::

Jaz sem imel malce drugačen primer kot večina v tej temi. Jaz tiskam do 200 strani LETNO, kupoval sem pa injekte precej pogosto, ko so se zasuševali. In bil brez delujočega tiskalnika zaradi tega, ravno ko sem rabil.

Meni je torej cena tiskanja bila vseeno, ker tako malo tiskam, brez barvnega pa vseeno ne bi bil... Vzel sem posledično najcenejši barvni laserski HP M182 za 250EUR. Tonerji so sicer dragi ko smrt, ampak mi bodo vgrajeni tonerji najbrž zdržali 5 let, tako da je vseeno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Pri laserskih tiskalnikih velja obratno sorazmerje med ceno tiskalnika in ceno tiska.

Toner za 1.500 izpisov in toner za 30.000 izpisov staneta enako. Samo je printer, ki sprejme 30K toner, 10x-100x dražji.

Tako da je predvideno količino tiska nujno upoštevati pri izbiri tiskalnika, saj se lahko že pri prvi menjavi tonerja/tonerjev razlika obrne v prid nabave malo dražjega tiskalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

starfotr ::

Jaz imam ČB laserski tiskalnik. Top zadeva, nikoli težav s tonerjem ali zasuševanjem.

Če rabim kaj barvnega, grem pa v kopirnico. Nisem imel potrebe po barvah že vsaj 5 let. Pa še takrat je bilo samo par strani za natisnit.

111111111111 ::

starfotr je izjavil:

Jaz imam ČB laserski tiskalnik. Top zadeva, nikoli težav s tonerjem ali zasuševanjem.

Če rabim kaj barvnega, grem pa v kopirnico. Nisem imel potrebe po barvah že vsaj 5 let. Pa še takrat je bilo samo par strani za natisnit.

Same here. Črno belo rulz. POceni in efektivno. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

bobby ::

Fantje, skoncentrirate se na cb muktifunkcijsko ne singlefunction. To aploh ni bil predmet zacetnendebate oz vprasanja,... Fokus ljudstvo, fokus,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

darkolord ::

Na linku je multifunkcijska naprava, v naslovu teme in opisu je pa samo "tiskalnik".

bobby ::

Cwl njegovi prvi post je pa bolj definiran,.. In ni dwbate o SF napravi,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Inventorista ::

https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

To sem jaz pred kratkim kupil. Printam res bolj malo. Ampak printer za 100 evrov, da ko nekaj nujno rabim, je vredu deal. USB kabla ni bilo zraven! Ampak domnevam, da je to zdaj običajna praksa. Počasi že kabla za napajanje ne bo več zraven (čeprav, tega pa res ne bi pogrešal:D)
Printam preko wi-fi direct s telefona. Karkoli že, če mi zdrži tistih 700 strani (we are talking years), kot jih lahko sprinta priložen toner, sem zadovoljen.
Ker Inkjet pa ne kupim nikoli več! Prisežem, že drugič!

Edit: Zakaj multifunkcijska? Danes pa lahko s telefonom poskeniraš in sprintaš. Ali je še kaj zaželeneaga na taki napravi?

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Smo že napisali, v 21. stoletju ČB ...,fuck.
Ok, raja je raja. Ni vse za vse.
Jaz mam tudi barvni laser, tak ki bruha papir ven, da ga ne moreš sproti pobirati. Kakor so napisali, tisk je skoraj zastonj, škatla pa ne ravno.

bobby ::

moron
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

SebyDiamant ::

Če imaš za firmo potem imajo ne Extra-lux.si še nekaj hp tiskalnikov z -40% rabata, 3 leta garancije in čb original toner za 9500 strani za 95€ + Ddv.
Maribor@extra-lux.info za ponudbo.
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

Half-Saint ::

bobby je izjavil:

Sprintaj ststus page na tem, ki gaimas pa poglej, kdaj si ga kupu pa bis vidu. Ker takole na oko ponavadi ali je vsaj za 50% prevelka stevilka ali pa veliko premajhna.


Ne morem, ker noče več printat črno - ven pride prazen list. Prej je vsaj nekaj sprintal, po čiščenju glave pa ne printa več sploh. Printer ropota, glava se premika levo desno ampak papir je pa prazen.

Inventorista je izjavil:

Edit: Zakaj multifunkcijska? Danes pa lahko s telefonom poskeniraš in sprintaš. Ali je še kaj zaželeneaga na taki napravi?


S telefonom "skenirat" je nepraktično pa rezultati so slabi. Če rabiš več strani skenirat, skener na printerju lepo naredi na koncu PDF dokument in ti ga odloži na disk. Kopiranje je tud lažje in lepše z multifunkcijsko napravo.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

bobby ::

a ga imaš na mrežo nameščenega (nisi povedal, kater model imaš sedaj).
Če ga imaš na mrežno namešcenega, potem IP tiskalnika vpiši v net brskalnik in prideš do web vmesnika tiskalnika, morda boš tam našel kakšen info v tej smeri.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Half-Saint ::

bobby je izjavil:

a ga imaš na mrežo nameščenega (nisi povedal, kater model imaš sedaj).
Če ga imaš na mrežno namešcenega, potem IP tiskalnika vpiši v net brskalnik in prideš do web vmesnika tiskalnika, morda boš tam našel kakšen info v tej smeri.


Tiskalnik je HP DeskJet Ink Advantage 5525 z wifi vmesnikom. Bom pogledal jutri, ko bom v pisarni. Hvala za idejo.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Half-Saint ::

bobby je izjavil:

a ga imaš na mrežo nameščenega (nisi povedal, kater model imaš sedaj).
Če ga imaš na mrežno namešcenega, potem IP tiskalnika vpiši v net brskalnik in prideš do web vmesnika tiskalnika, morda boš tam našel kakšen info v tej smeri.


Tiskalnik je bil kupljen v začetku leta 2013, total page count je 3951.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

bobby ::

8 let, 4000strani je 500listov na leto,.. vzam katerkol laserski printer, ki ti paše, ker pri tem tempu tiskanja, bo prej 5 let star in ga boš eliminiral, predno boš porabil prvi komplet tonerjev oz bobnov. Pa če že boš, potem kupuj kompatibilne tonerje (ne ponovno polnjenih in obnovljenih,...)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

evian ::

Je kdo zasledil dimenzijsko res majhno MFP, mono laser, duplex tisk, wifi in brez faxa?
Se najde kaj manjšega od Brother DCP-B7520DW?

2f4u ::

Oj,
obujam tole.

Tiskalnik:

Kateri? Brother HL-L2350DW ali Canon i-Sensys LBP223DW
(NE HP zaradi kartuš - kupil bom 2nd source)

Kateri drug?


Uporaba:
Doma, šola, kakšni računi.
Laser Mono BW;
LAN ali WiFi
Obojestransko tiskanje (vedno narobe vložim papir)
A4, 1000ppi; tiskam ponavadi na 600;
Denar ni tak problem; ampak ekonomično; nekje do 300eu. Imam jih po 10let.
Driverji tudi za 10let naprej ), standard PS6, PCL, PS
(HP Destjet so nehali delat kartuše; Epson EPL5800 pa driverji ne obstajajo; oba v smeti včeraj.)


https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

ali

https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

bobby ::

Ce sta samo tedva v igri, potem morda bolj Canon, ima isto mehaniko kot HP M404.
Pri Brotherju pa pazi, toner in boben sta locena, oba sta potteoska in glede na to, da mislis kompatibilce not tlacit, pol v tem primeru raje Canona

Preračunajo si stroske na izpis (cena potroske / kolicina navedenih strani) potem pa to vrednost pomnozi s projecirano kolicino izpisov v teh 10ih letih (sklepam da ves, koliko si jih natisnil v zadnjih 10letih)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

2f4u ::

Oj.

Garancija je ena proti 3. Brother zmaga.

Jutri vzamem.
T


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137105 (1008) T-I-N
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036715 (20429) gazer
»

Laserski vs Injket TISKALNIK

Oddelek: Kaj kupiti
263570 (2931) styrian
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317348 (4345) 1309976
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421945 (14219) Spock83

Več podobnih tem