» »

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 15
»»

WizzardOfOZ ::

Jaz imam še en bitcoin v kovancu iz leta 2018. Bomo kdaj za ta kovanec lahko kaj spili?

Nekaj takega:
https://www.amazon.com/Bitcoin-Coin-Col...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Zakaj se norca delaš, očitno nisi posloval z boni za gorivo ter recimo čeki....ne na pamet...:D

WizzardOfOZ ::

S čeki smo veliko poslovali. Z boni za gorivo so pa starši. Jaz takrat še nisem imel izpita, sem ga naredil kako leto kasneje, ko so bone že ukinili.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Horas ::

eni pretiravate s to govotino.

pa tistimi foramo da če plačaš s kartico kjerkoli da gre banki 1.5% provizije al kolk že? pa ne od mene al od vas. pač pa od trgovine, restavracije... in kaj nas potrošnika to briga??? nič!!! glavno da js plačam tolk kolker je na računu za plačat.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

WizzardOfOZ ::

Od 1.5 do 4%. Odvisno kako se je trgovec zmenil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Glugy ::

sparklyslo je izjavil:


Če vas je tako strah sledljivosti in kontrole, lahko kar prenehate uporabljati mobilnike, PCje, (registrirane) avtomobile, zdravstvene kartice, položnice...
Sicer pa se sprašujem, kako taki ljudje npr.kupijo letalsko karto za družinski dopust, ali pa tam rentajo avto? Na dopust s seboj nesete šop bankovcev in tam plačujete nastanitve, ki jih prej ne rezervirate prek aplikacije?
Ne rečem za kaksen sladoled na jugu pri šipt.....


Ne gre za individualno sledljivost gre za opazovanje vzorcev in uporaba algoritmov za izkoriščanje množic. Kjer je moč tam tud zloraba ni daleč. Če se temu da vsaj malo izognit ali zmanjšat je to čisto dovolj. Nikol ne bo popolno pa nekaj je treba tud v zakup vzet za kolikor toliko normalno življenje. Pač eno zdravo ravnovesje. Klicat po ekstremih če nisi za belo morš bit pa nujno za črno je pa stara šola debatne zlorabe spreobračanja vtisa na poslušalca. Res se ni treba tega it sam za mal večjo pikantnost.

Jure14 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz imam še en bitcoin v kovancu iz leta 2018. Bomo kdaj za ta kovanec lahko kaj spili?

Nekaj takega:
https://www.amazon.com/Bitcoin-Coin-Col...

Če imaš nekaj takšnega, je to ene 8000€ vredno.

Glugy je izjavil:


Ne gre za individualno sledljivost gre za opazovanje vzorcev in uporaba algoritmov za izkoriščanje množic. Kjer je moč tam tud zloraba ni daleč. Če se temu da vsaj malo izognit ali zmanjšat je to čisto dovolj. Nikol ne bo popolno pa nekaj je treba tud v zakup vzet za kolikor toliko normalno življenje. Pač eno zdravo ravnovesje. Klicat po ekstremih če nisi za belo morš bit pa nujno za črno je pa stara šola debatne zlorabe spreobračanja vtisa na poslušalca. Res se ni treba tega it sam za mal večjo pikantnost.

Jaz glede te gotovine še vedno računam na pohlep (in vsaj nekaj pameti) politikov.
Upam, da se zavedajo, da bo z ukinitvijo gotovine tudi konec njihovih podkupnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

dope1337 ::

Še enkrat preberite ... ZELO POČASI

Vprašanje, ki se tukaj poskuša rešiti, je preprosto... ali je pravica dveh, da opravita neko denarno transakcijo, nujno omejena s prisotnostjo tretjega (banke, države) ali pa to ni nujno potrebno in lahko princip zasebnosti ohranimo tudi na tem področju, vsaj za normalne vsakdanje zneske in vrste transakcij.


To je bistvo vsega. Ostalo je balast.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

nejc_nejc ::

Horas je izjavil:

eni pretiravate s to govotino.

pa tistimi foramo da če plačaš s kartico kjerkoli da gre banki 1.5% provizije al kolk že? pa ne od mene al od vas. pač pa od trgovine, restavracije... in kaj nas potrošnika to briga??? nič!!! glavno da js plačam tolk kolker je na računu za plačat.
¸

ja nč ponavadi dobiš okoli 3% popusta na keš, vsaj za eno malco po nakupu, kje hitreje

matobeli ::

Praktično nikjer več ne dobiš popusta na gotovino.

Sem na hitro preletel osnutek, če že podpiram idejo da bi gotovina vedno ostala zakonito plačilno sredstvo nekako ne podpiram obveznega sprejemanja gotovine, oziroma natančneje, ne v zasebnih podjetjih.

Če podjetje noče sprejemat gotovine bi moralo imeti možnost jo pač ne sprejemati.

Državne in bančne institucije naj jo pa sprejemajo

Jure14 ::

matobeli je izjavil:


Državne in bančne institucije naj jo pa sprejemajo

+ podjetja, ki prodajajo fizičnim osebam in imajo več kot (recimo) 50 zaposlenih.
(Toliko, da not spadajo trgovci -Spar, Merc,Tuš,..., pa Petrol, pa Mladinska knjiga, pa...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

nejc_nejc ::

Prektično sem pol leta nazaj v Mer....kupil pralnič in dobil popust na kes. Ok sem mogoče imel srečo.

AgJ1 ::

matobeli je izjavil:

Praktično nikjer več ne dobiš popusta na gotovino.

Sem na hitro preletel osnutek, če že podpiram idejo da bi gotovina vedno ostala zakonito plačilno sredstvo nekako ne podpiram obveznega sprejemanja gotovine, oziroma natančneje, ne v zasebnih podjetjih.

Če podjetje noče sprejemat gotovine bi moralo imeti možnost jo pač ne sprejemati.

Državne in bančne institucije naj jo pa sprejemajo

Ja seveda. Plačilno sredstvo pač mora biti obvezno, drugače ga ni. A potem se lahko zasebno podjetje odloči tudi, da na vhodu zapiše, da je članom Levice vstop prepovedan?
Lahko me tudi banate iz tega foruma.
Dont give a fk.

svecka ::

jaz osebno bi bil za ukinitev gotovine, ker bi s tem zradirali ogromno korupcije, še posebej če bi šli na blockshain transakcije, kjer bi bila zgodovina vedno vidna.
Vendar me je Kitajska s svojim nadzorom državljanov in njihovega nadzora plačevanja, Kanada z zamrznitvijo računov protestnikom, FBI z zamrznitvijo računa osumljencu in vseh njihovim sorodnikom in tudi nenazadnje EU z napovedano EU digitalno valuto streznila, da pač gotovina mora biti vedno.

Navsezadnje bi bile brez gotovine itak potem podkupnine v zlatu, ker korupcija vedno najde pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Tidule ::

AgJ1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Praktično nikjer več ne dobiš popusta na gotovino.

Sem na hitro preletel osnutek, če že podpiram idejo da bi gotovina vedno ostala zakonito plačilno sredstvo nekako ne podpiram obveznega sprejemanja gotovine, oziroma natančneje, ne v zasebnih podjetjih.

Če podjetje noče sprejemat gotovine bi moralo imeti možnost jo pač ne sprejemati.

Državne in bančne institucije naj jo pa sprejemajo

Ja seveda. Plačilno sredstvo pač mora biti obvezno, drugače ga ni. A potem se lahko zasebno podjetje odloči tudi, da na vhodu zapiše, da je članom Levice vstop prepovedan?


Če ti mešeš dikriminacijo na podlagi osebnih okoliščin z izbiro plačilnih sredstev, potem imaš večji problem kot ukinjanje gotovine.

kow ::

Nekateri ste zelo naivni glede korupcije. Ocitno bi radi prepovedali korupcijo samo nizjim slojem. Bogatejsi itak izigravajo sistem s poznavanjem kompleksne zakonodaje, vplivanjem na zakonodajo samo ipd. Pogosto sploh ne rabijo krsiti zakon. Korupcija tudi s popolnoma transparentnimi transakcijami ne bo izginila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

Pogosto sploh ne rabijo krsiti zakon.

ta je modra

Miki N ::

Že to, da ti predstavljajo ukinitev gotovine kot nek boj proti kriminalu bi moralo vsakemu sprožiti kak alarm. To je ko uno "za otroke gre".

nejc_nejc ::

Trgovci s časom.....In Time

nejeverni Tomaži naj tole pogledajo za pokušino

135063 ::

nejc_nejc je izjavil:

Prektično sem pol leta nazaj v Mer....kupil pralnič in dobil popust na kes. Ok sem mogoče imel srečo.

seveda je mogoče in če dajo možnost, se jo izplača izkoristiti... si sicer primerjal tudi z drugimi trgovci? če ni skrivnost - kateri pralnić?

Kapitan Jack ::

svecka je izjavil:


Navsezadnje bi bile brez gotovine itak potem podkupnine v zlatu, ker korupcija vedno najde pot.

In kaj bos z zlatom? Jaz ti dam zlato, ti pa meni kaj? Nakazes na TRR? TRR mi je blokiran zaradi xyz razloga in kako naj si jaz sedaj pomagam z zlatom?

Tako da gotovina in se enkrat gotovina! Zacnite od danes vsi placevati s kesom, pa boste videli kako se bo vse skupaj spremenilo.

gruntfürmich ::

problem pri gotovini je ta, da nimate pojma kaj to sploh pomeni.

vsak bankovec, ki ga dobite iz bankomata je lahko evidentiran.
če banke namerno umikajo male bankovce in kovance iz obtoka, vam gotovina nič ne pomeni.

tako da v večini nimate blage veze zakaj bi gotovino še imeli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Miki N ::

Izgleda, da se je vmes že začela kampanja za CBDCjčke - brez panike mama Eu bdi nad vašimi pravicami, stvar je samo malo drugačna kot vaše bančne kartice, vse bo tako kot prej samo bolje (le zakaj potem sploh hoditi v tak noro drag projekt za teh nekaj predosti a?).

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/name...

Pripravite zaloge vazelina - ker na CBDC bo omejen in vsak gram evidentiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Eni ne verjamemo v takšne scenarije. Ni potrebno strašiti ljudi.


Tole si boim zacahnil.
Samo zato, da ti bom vrgel pod nos, ko bo za to primeren (dovolj zrel) čas.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:


tako da v večini nimate blage veze zakaj bi gotovino še imeli...


Imamo. Kristalno jasno je, zakaj.
Če tebi ni to ne pomeni, da ostalim tudi ni, veš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

T440 ::

Lahko ste glasni, nič hudega, v demokraciji imate pravico do tega.
Gotovina pa bo postopno izginila - poslovanje z njo bo postalo predrago in vse manj se jih bo posluževalo tega. Kot je izginila vožnja s kočijami za potrebe potovanj.... je ostalo še kje za kak turistični namen, tako bodo ostali tudi kaki spominski kovanci in bankovci, dejansko življenje pa bo teklo mimo tega....

Miki N ::

No jaz še vedno vidim neke svetle lise na obzorju.

Sistem nam ga bo zakrtačil močno globoko z digitalnimi evri in tem - to je jasno. Odločitev je že sprejeta - peticije ne bodo pomagale. Enkrat ko bo sistem uspešno uveden, pride palica tudi po kripto - zaenkrat je toleriran, ker je koristen pri vpeljavi in popularizaciji totalitarnega digitalca.

Vendar... ravno po zmagi Sistema, ko bodo proslavljali, se lahko stvari obrnejo.

Namreč ... zgodovinsko gledano se bo vedno plačevalo premium za eno stvar: varnost. Fizično, finančno, karkoli. Zdaj - trenutno se marsikom zdi, da so te sladke obljube varnejše od poslovanja "izven sistema" ... in imate 100% prav1 Ampak ... ko vam bodo specialci začeli vdirati v stanovanja zaradi "napčnih" nakupov, ko bo stvar postala preveč utesnujoča ... boste še kako pripravljeni "plačati" (v neki obliki) več za varnosti pred tem. In takrat bodo alternativni načini postali še kako atraktivni. Ne za vse, samo bodo faktor. Bo pa to trda, trda igra - to ne bo Nodijev kripto, kjer se malo hecaš ampak resen črn trg, kjer bo treba paziti hrbet. Samo se bo splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

FireSnake ::

T440 je izjavil:


Gotovina pa bo postopno izginila - poslovanje z njo bo postalo predrago


Lahko kaj več na to temo?
Z viri.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


tako da v večini nimate blage veze zakaj bi gotovino še imeli...


Imamo. Kristalno jasno je, zakaj.
Če tebi ni to ne pomeni, da ostalim tudi ni, veš?

ne razumeš da ti gotovina ne pomaga pri anonimnosti niti pri vsakodnevnih opravilih. če bodo banke v poslovalnice in bankomate namestile samo 100€ bankovce, si vi gotovino in ustavo v rit zatlačite.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dexterboy ::

Kalibri je izjavil:

Proti. V ustavo to ne sodi. Že plačevanje z gotovino po trgovinah je blesavo. Pred tem delajo gužvo na bankomatu nato pa na blagajni.
khm... spoštovani kolega ino vsi ostali podobno misleči, bi imel za vas eno vprašanje;
" vse pod kontrolo, gospoda? sploh glede na prepih med ušesi... "
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

matobeli ::

https://siol.net/novice/slovenija/oboro...
https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Zadnjih 24ur.

Papirnat denar je zadnji branik uličnega kriminala preden postane popolnoma zastarelo.

AgJ1 ::

Tidule je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Praktično nikjer več ne dobiš popusta na gotovino.

Sem na hitro preletel osnutek, če že podpiram idejo da bi gotovina vedno ostala zakonito plačilno sredstvo nekako ne podpiram obveznega sprejemanja gotovine, oziroma natančneje, ne v zasebnih podjetjih.

Če podjetje noče sprejemat gotovine bi moralo imeti možnost jo pač ne sprejemati.

Državne in bančne institucije naj jo pa sprejemajo

Ja seveda. Plačilno sredstvo pač mora biti obvezno, drugače ga ni. A potem se lahko zasebno podjetje odloči tudi, da na vhodu zapiše, da je članom Levice vstop prepovedan?


Če ti mešeš dikriminacijo na podlagi osebnih okoliščin z izbiro plačilnih sredstev, potem imaš večji problem kot ukinjanje gotovine.

Osebna okoliščina je lahko tudi uporaba gotovine.
Lahko me tudi banate iz tega foruma.
Dont give a fk.

matobeli ::

V ustavi imamo zapisane "osebne okoliščine" na podlagi katerih diskriminacija ni dovoljena.

In ne, tudi če deluje tako, zaplankanost in egoizem načeloma nista duševni motnji ki bi pasali pod take okoliščine.

dexterboy ::

Za vse, ki imajo IQ nižji od sobne temperature, poučna risanka. Potem, mogoče, ampak, res, MOGOČE, oddajo svoj glas za ohranitev gotovine;

( kakršna koli podobnost z resničnostnim dogajanjem je zgolj naključna )
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

feryz ::

Kaj rabiš korupcijo če lahko legalno svoji mami nakažeš 300 jurjev na račun?
Ali svojemu prijatelju 2 milijona?
Ali prijateljskim podjetjem 6 milijonov?
...

matobeli ::

https://siol.net/novice/slovenija/oboro...
https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Kakršnakoli podobnost z resničnim dogajanjem ni naključna.

Za razliko od retardiranih risank je to realnost ki se dogaja danes.

nejc_nejc ::

Čust enostavno vojsko na mejo ne vem kva je tle problwm.....

kriptobog ::

dexterboy je izjavil:

Za vse, ki imajo IQ nižji od sobne temperature, poučna risanka. Potem, mogoče, ampak, res, MOGOČE, oddajo svoj glas za ohranitev gotovine;

( kakršna koli podobnost z resničnostnim dogajanjem je zgolj naključna )



In podjetja ukinejo gotovinsko poslovanje in si z gotovino lahko samo brišeš rit. In ne mi spet metat naprej, da lahko kupiš prepaic kartico z gotovino. Ce se ukine gotovinsko poslovanje, ne boš mogel z gotovino mahat za šalterjem, da bi kupil to kartico. Potem pa imejte gotovino če želite. Kdor ima že zdaj muti brez gotovine, mali fušerji boste šli pa na kripto, dokler ne zategnejo pravil še tam.

Invictus ::

Saj kripto je gotovina >:D...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Za večino bo pomojem lažje davek plačat kot pa se naučit internete :))

Tidule ::

AgJ1 je izjavil:

Tidule je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Praktično nikjer več ne dobiš popusta na gotovino.

Sem na hitro preletel osnutek, če že podpiram idejo da bi gotovina vedno ostala zakonito plačilno sredstvo nekako ne podpiram obveznega sprejemanja gotovine, oziroma natančneje, ne v zasebnih podjetjih.

Če podjetje noče sprejemat gotovine bi moralo imeti možnost jo pač ne sprejemati.

Državne in bančne institucije naj jo pa sprejemajo

Ja seveda. Plačilno sredstvo pač mora biti obvezno, drugače ga ni. A potem se lahko zasebno podjetje odloči tudi, da na vhodu zapiše, da je članom Levice vstop prepovedan?


Če ti mešeš dikriminacijo na podlagi osebnih okoliščin z izbiro plačilnih sredstev, potem imaš večji problem kot ukinjanje gotovine.

Osebna okoliščina je lahko tudi uporaba gotovine.


To sicer ni res, so pa takšne in drugačne duševne motnje v določenih okoliščinah lahko.

johnnyyy ::

FireSnake je izjavil:

T440 je izjavil:


Gotovina pa bo postopno izginila - poslovanje z njo bo postalo predrago


Lahko kaj več na to temo?
Z viri.

Danes imaš čedalje več takšnih in drugačnih avtomatov in kjer imaš avtomat je mehanika za plačevanje z gotovino (kovanci/bankovci) precej kompleksna, se rada kvari itd. In lažje in ceneje je narediti avtomat, kjer tega nimaš in imaš brezstična plačila.

AgJ1 ::

matobeli je izjavil:

V ustavi imamo zapisane "osebne okoliščine" na podlagi katerih diskriminacija ni dovoljena.

In ne, tudi če deluje tako, zaplankanost in egoizem načeloma nista duševni motnji ki bi pasali pod take okoliščine.

Aha, se pravi tudi pripadnost Levici ne šteje.

Tidule je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

Tidule je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Praktično nikjer več ne dobiš popusta na gotovino.

Sem na hitro preletel osnutek, če že podpiram idejo da bi gotovina vedno ostala zakonito plačilno sredstvo nekako ne podpiram obveznega sprejemanja gotovine, oziroma natančneje, ne v zasebnih podjetjih.

Če podjetje noče sprejemat gotovine bi moralo imeti možnost jo pač ne sprejemati.

Državne in bančne institucije naj jo pa sprejemajo

Ja seveda. Plačilno sredstvo pač mora biti obvezno, drugače ga ni. A potem se lahko zasebno podjetje odloči tudi, da na vhodu zapiše, da je članom Levice vstop prepovedan?


Če ti mešeš dikriminacijo na podlagi osebnih okoliščin z izbiro plačilnih sredstev, potem imaš večji problem kot ukinjanje gotovine.

Osebna okoliščina je lahko tudi uporaba gotovine.


To sicer ni res, so pa takšne in drugačne duševne motnje v določenih okoliščinah lahko.

Kot na primer simpatiziranje s Hamasom, želja po razlaganju kako je treba kapitaliste z bajoneti potisniti v morje in podobne norosti Levice. Kul, torej se lahko na pročelju privatne trgovine znajde napis, ki prepoveduje vstop članom Levice.
Lahko me tudi banate iz tega foruma.
Dont give a fk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

matobeli ::

Levici vstop najstrožje prepovedan.

Invictus ::

AgJ1 je izjavil:


Kot na primer simpatiziranje s Hamasom, želja po razlaganju kako je treba kapitaliste z bajoneti potisniti v morje in podobne norosti Levice. Kul, torej se lahko na pročelju privatne trgovine znajde napis, ki prepoveduje vstop članom Levice.

Voditelji HAMASa so hudi kapitalčisti, vsak z milijardo premoženja.

Za Hamas se tako ali tako govori, da ga je ustanovil Izrael, celčo trenutni njihov premier.

Ta napad Hamasa na Izrael je približno nekaj takega kot dvočka v ZDA.

Pač razlog države, da dobi neomejeno pooblastilo za pobijanje drugačnih in za zaslužek preko vojaške industrije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AgJ1 ::

They never learn...
Lahko me tudi banate iz tega foruma.
Dont give a fk.

PersonaRuda ::

Kaj res obstajajo ljudje, kateri mislijo, da če se uvede digitalni denar in blockchain, da bo en naključni Joža iz Dupleka imel vpogled v ta blockchain in bo lahko sledil finančnim tokom elite (recimo družini Janković)? Ne bit naivni no. Elita je največja mafija na svetu in oni se še bodo vedno "lahko" šli mafijske posle, če pa bo kak raziskovalni novinar odkril kakšne nepravilnosti, bo dobil minus bonitetne točke in prav tako vsi udeleženci, ki se bodo zgražali, da je podjetje X nakazalo Jankoviću 10% od posla in tako dobilo posel, ter bo to dokazano korupcija oz. podkupovanje in oškodovanje davkoplačevalskega denarja v zameno za dobljeni posel.

Vse kar bo drugače kot je danes, da na internetu več ne bo anonimnosti (vzdevkov) ampak se bomo morali vsi prijaviti v splet (KYC) in nam bodo sledili, kaj gledamo, kaj smo prebrali, kaj smo všečkali in kakšne komentarje smo napisali in bomo na podlagi tega dobivali plus ali minus bonitetne točke. Od teh bonitetnih točk pa bo odvisno, če bomo lahko vozili avto, potovali z letalom, obiskali sosednjo občino, bili kreditno sposobni...

Krasni novi svet bo ta totalni nadzor in pogoj za to je, da se ukine gotovina.

En naključni primer tega krasnega novega sveta:

Naključni Joža bo ob 1h ponoči peljal v coni 30 km/h kar 40 km/h. Čez minuto bo dobil denarno kazen, katero mu bodo takoj trgali in -2 bonitetni točki (ker bo vse povezano: avto s telefonom, KYC, gps, omejitev hitrosti na določenih koordinatah, tvoja hitrost vožnje), ter obvestilo:

"Imate 76 bonitetnih točk. Za vožnjo z avtomobilom jih potrebujete 75, za obisk 100 kilometrov oddaljenega kraja 80, za let z letalom 85 bonitetnih točk. Bonitetne točke si lahko tudi pridobite, da všečkate afero razkritja pedofilije elite, kjer ni bil nihče obsojen in napišete kakšen komentar v podporo tej eliti."

kriptobog ::

PersonaRuda je izjavil:

Kaj res obstajajo ljudje, kateri mislijo, da če se uvede digitalni denar in blockchain, da bo en naključni Joža iz Dupleka imel vpogled v ta blockchain in bo lahko sledil finančnim tokom elite (recimo družini Janković)? Ne bit naivni no. Elita je največja mafija na svetu in oni se še bodo vedno "lahko" šli mafijske posle, če pa bo kak raziskovalni novinar odkril kakšne nepravilnosti, bo dobil minus bonitetne točke in prav tako vsi udeleženci, ki se bodo zgražali, da je podjetje X nakazalo Jankoviću 10% od posla in tako dobilo posel, ter bo to dokazano korupcija oz. podkupovanje in oškodovanje davkoplačevalskega denarja v zameno za dobljeni posel.

Vse kar bo drugače kot je danes, da na internetu več ne bo anonimnosti (vzdevkov) ampak se bomo morali vsi prijaviti v splet (KYC) in nam bodo sledili, kaj gledamo, kaj smo prebrali, kaj smo všečkali in kakšne komentarje smo napisali in bomo na podlagi tega dobivali plus ali minus bonitetne točke. Od teh bonitetnih točk pa bo odvisno, če bomo lahko vozili avto, potovali z letalom, obiskali sosednjo občino, bili kreditno sposobni...

Krasni novi svet bo ta totalni nadzor in pogoj za to je, da se ukine gotovina.

En naključni primer tega krasnega novega sveta:

Naključni Joža bo ob 1h ponoči peljal v coni 30 km/h kar 40 km/h. Čez minuto bo dobil denarno kazen, katero mu bodo takoj trgali in -2 bonitetni točki (ker bo vse povezano: avto s telefonom, KYC, gps, omejitev hitrosti na določenih koordinatah, tvoja hitrost vožnje), ter obvestilo:

"Imate 76 bonitetnih točk. Za vožnjo z avtomobilom jih potrebujete 75, za obisk 100 kilometrov oddaljenega kraja 80, za let z letalom 85 bonitetnih točk. Bonitetne točke si lahko tudi pridobite, da všečkate afero razkritja pedofilije elite, kjer ni bil nihče obsojen in napišete kakšen komentar v podporo tej eliti."


Sj trgajo ti že zdja lahko. Če ne plačaš bodo trgali z izvršbo na plačo. Gotovina naj gre na smetišče zgodovine.

49106 ::

Trgajo ti že, ne pa tudi kolegu, ki ti lahko avto posodi (in pri tem ne izgubi bonitetnih točk). Razumem, da bi tisti, ki imamo kriptovalute še toliko bolj profitirali. Ampak za kakšno ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

cirubid ::

Sicer bi bil za predlog, vendar pa se je v letih pokazalo, da je gotovina primarno v uporabi pri največjih škodljivcih družbe.

Utajevalcih davkov, proticepilcih, prodajalcih prepovedanih reči (od drog do orožja), prostovoljnih prispevkih katolibanom,... tako, da sem spremenil mnenje.

Zdaj sem proti gotovini, čimprej se jo znebimo.

49106 je izjavil:

Razumem, da bi tisti, ki imamo kriptovalute še toliko bolj profitirali.

Večina od kriptovalut ni profitirala ampak izgubila na račun manjšine. Podobno kot Loto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cirubid ()
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalne valute

Oddelek: Loža
312543 (1325) Tiger
»

ZDA se lotevajo uveljavitve digitalnih valut

Oddelek: Novice / Kriptovalute
297740 (4934) anoq
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10525326 (22411) thramos
»

Kitajska onemogočila nakazila na bitcoinske borze, bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
15646136 (41323) A. Smith

Več podobnih tem