» »

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

Temo vidijo: vsi
««
13 / 15
»»

Lonsarg ::

Halo, seveda se je treba piz. Ne pa vse pozret, kam pa pol pridemo.

Hec je da obstaja regulacija ki v EU dovoljuje maks provizijo 0.3% pri karticini transakciji (v UK so po Brexit banke izkoristle ko ni bilo vec te regulacije in konkretno dvignile). Ampak je ta regulacija le na prejemnikovi strani, na posiljateljevi strani nikoli ni bilo potrebe po regulaciji, ker je praksa vedno bila da posiljatel nikoli za karticno transakcijo ni zaracunaval.

No NLB se je zdaj odlocil to spremenit. Zdaj pa a bodo zavedni potrosniki glasovali z denarnico in sli stran od NLB al pa bodo prevec pasivni in bodo se druge banke to kopirale in bomo na koncu rabili se za provizije na placnikovi strani regulacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WizzardOfOZ ::

delavec44 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Kdo je sedaj pošiljatelj, kdo prejemnik in kdo posrednik? Bo pa ja posrednik še imel malo od tega. Sej cel svet tako dela. :))


Ne vem več ali se hecaš. Osnove kartičnega prometa so, da posrednik zaračuna provizijo prejemniku plačila. Ti kot plačnik je ne plačuješ, razen če si na NLB.

Kaj jim brani, da potem še nakup na POS terminalu ne začnejo zaračunavati. Nič tako cel svet ne dela.


Kakšno kartično poslovanje, če imaš pa ti na revolutu IBAN (torej se vse skupaj obnaša kot transakcijski račun. Iz ibana na iban se nakazuje v evropi preko sepa standarda. In to je zastonj. In revolut je banka priznana od ECB v evropi (razen v UK, kjer se še trudijo to doseči) in kot banka v EU (Litva) je podrejena SEPA standardom. Revolutu baje deluje tudi IP (instant payment), standardne sepa transakcije pa definitivno. Torej če si prenakažeš 2000€ preko sepa standarda, te ne bo noben dodatno bremenil. In če so v IP, bo denar na računu tudi v 10 sekundah, drugače pa najkasneje naslednji delovni dan. Torej iz revoluta in na revolut je preko SEPA standarda zastonj.


Ali veš, da če delaš topup iz revoluta na drugo kartico, da si revolut vzame 2.5% provizije. In če oni to počnejo, bodo banke to počele tudi njim.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

delavec44 ::

Brodnjak, si to ti?

Enako blužiš kot on. Kaj opletas s SEPA, če se tukaj pogovarjamo o kartičnem plačilu. Sepa drugače ni zastonj.

Revolut si nič ne vzame, če z njim top-upam drugam. Sem že. Kaj si videl na ceniku paysafe, pa ne veš da gre za polog gotovine?

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Lonsarg je izjavil:

Halo, seveda se je treba piz. Ne pa vse pozret, kam pa pol pridemo.

Hec je da obstaja regulacija ki v EU dovoljuje maks provizijo 0.3% pri karticini transakciji (v UK so po Brexit banke izkoristle ko ni bilo vec te regulacije in konkretno dvignile). Ampak je ta regulacija le na prejemnikovi strani, na posiljateljevi strani nikoli ni bilo potrebe po regulaciji, ker je praksa vedno bila da posiljatel nikoli za karticno transakcijo ni zaracunaval.

No NLB se je zdaj odlocil to spremenit. Zdaj pa a bodo zavedni potrosniki glasovali z denarnico in sli stran od NLB al pa bodo prevec pasivni in bodo se druge banke to kopirale in bomo na koncu rabili se za provizije na placnikovi strani regulacijo.

Zaka pizdit, spokat stran, imeti vec racunov v rezlicnih banksh ali vec v najljubsi. Samo pizdit ne, je brezplodno in vecina to pocne.
Se kes naj se ukune pa vas, nas, bodo v mazincu imeli.

kriptobog ::

Jure14 je izjavil:

Novi in novi načini lupljenja z brezgotovinskimi transakcijami:
https://www.finance.si/kdo-bo-ustavil-b...

TopUp zaračunajo celo do 5% zneska.



Na revolut lahko naredite top up z apple pay. Ce imas inteso ali nlb je to najboljsa opcija ;)

delavec44 ::

kriptobog je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Novi in novi načini lupljenja z brezgotovinskimi transakcijami:
https://www.finance.si/kdo-bo-ustavil-b...

TopUp zaračunajo celo do 5% zneska.



Na revolut lahko naredite top up z apple pay. Ce imas inteso ali nlb je to najboljsa opcija ;)


NLB tudi na Apple pay zaračuna provizijo (včasih par dni kasneje). Imaš na Alterju ljudi, ki so probali. Torej niti Google pay, Apple pay niti Curve ne pomagajo.

WizzardOfOZ ::

delavec44 je izjavil:

Brodnjak, si to ti?

Enako blužiš kot on. Kaj opletas s SEPA, če se tukaj pogovarjamo o kartičnem plačilu. Sepa drugače ni zastonj.

Revolut si nič ne vzame, če z njim top-upam drugam. Sem že. Kaj si videl na ceniku paysafe, pa ne veš da gre za polog gotovine?

Ti bluziš o kartičnih plačilih. Na revolutu imaš transakcijski račun in je podrejen temu in placuje se iz tega računa ali na ta račun.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

delavec44 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Brodnjak, si to ti?

Enako blužiš kot on. Kaj opletas s SEPA, če se tukaj pogovarjamo o kartičnem plačilu. Sepa drugače ni zastonj.

Revolut si nič ne vzame, če z njim top-upam drugam. Sem že. Kaj si videl na ceniku paysafe, pa ne veš da gre za polog gotovine?

Ti bluziš o kartičnih plačilih. Na revolutu imaš transakcijski račun in je podrejen temu in placuje se iz tega računa ali na ta račun.


Ne da se mi več s tabo. Preberi si temo. Govorimo o top-up na revolut z bančno kartico, kar je seveda kartično plačilo.

Še sam si napisal na kar sem repliciral:

WizzardOfOZ je izjavil:

V končni faI bodo za topup vse banke računale velike provizije. Ene 1.5%, druge 5%, tretje nekje vmes, četrte pa 10%.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

delavec44 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Novi in novi načini lupljenja z brezgotovinskimi transakcijami:
https://www.finance.si/kdo-bo-ustavil-b...

TopUp zaračunajo celo do 5% zneska.



Na revolut lahko naredite top up z apple pay. Ce imas inteso ali nlb je to najboljsa opcija ;)


NLB tudi na Apple pay zaračuna provizijo (včasih par dni kasneje). Imaš na Alterju ljudi, ki so probali. Torej niti Google pay, Apple pay niti Curve ne pomagajo.


Lol. Potem pa intesa. Jaz se nisem videl, da bi mi racunalni provizijo tam. Ali pa banko ki ne racuna. Konec koncev pa lahko placo prejemate tudi na n26 ali Revolut...

delavec44 ::

Se strinjam v vsem. Problem je samo, če bodo ostale banke sledile vzgledu NLB in delno Addiko. En proba, potem pa vsi postanejo požrešni.

WizzardOfOZ ::

Addiko si vzame 5% transakcije. Nlb pa 1.5%
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

delavec44 ::

S tem da Addiko piše, da naj na debetnih karticah ne bi vzeli nič.

WizzardOfOZ ::

Samo na tistih z obročnimi odplačili, če sem jaz prav razumel.

Opravičujejo s tem, da ne gre za nakup, ampak prenos sredstev.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Furbo ::

Zagovorniki ukinitve gotovine tudi danes še razmišljajo enako?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

k4vz0024 ::

Furbo je izjavil:

Zagovorniki ukinitve gotovine tudi danes še razmišljajo enako?


Danes ugotavljajo, da popolna digitalizacija pomeni hitro vrnitev v jamsko življenje:P

energetik ::

Kako? Tudi danes sem šel v 3 štacune in prav v nobeni nisem plačal z gotovino, samo Mastercard in GWallet.

Sicer pa če se tako bojite, da nam ukinejo gotovino - noben nam ne more ukiniti srebrnikov, zlatnikov ali Bitcoina. Uporabljamo to v medsebojnih transakcijah.
vires in numeris

Jure14 ::

To me vedno fascinira pri slovenceljnih.
"Sem za ukinitev gotovine, itak je ne uporabljam."
In kar je še huje: "Ker je JAZ ne uporabljam, jo dajmo ikinit kar vsem."
Verjetno zato, ker "JAZ sem itak najpametnejšim in vem, da gotovine nihče ne potrebuje."

Pa hudiča, če nočeš uporabljat gotovine, je pač ne uporabljaj, pa je.

Enako je pri recimo sindikatih. In delavcih.
Ki se običajno NE borijo za zvišanje svojih plač, ampak proti zvišanju drugih plač (ali celo za znižanje drugim).

Pa kaj vas moti, če bi bila gotovina zapisana v ustavo, če je (gotovine) itak ne uporabljate?

Kot da bi se moški borili za izbris splava iz ustave, ker ga (moški) itak ne rabijo.

Je tisti pregovor o kmetu, kravi in sosedovih dveh čisto na mestu.
Vsekakor je lažje pizulirat čez drugega, kot pa nekaj zase narediti.
Tisto prvo zahteva samo razgibavanje jezične mišice, tidto drugo pa uporabo vsaj drugih mišic, če že ne glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

k4vz0024 ::

+1, Jure14.

jest10 ::

Ker bom lahko plačeval nižje davke


Ne boš jih.

Miki N ::

Mogoče malo paralelno ampak ... dostikrat slišimo kot glaven argument, saj pri nas, zmanjšanje sive ekonomije kot prednost ukinitve gotovine? Priznam tudi jaz sem vedno to privzel kot nekaj "logičnega" ... ampak sploh obstaja kak pomemben statističen podatek kjer se je to že zgodilo? Namreč v zadnjih 10, 20 let je verjetno kar nekaj dežel, ki so drastično zmanjšale uporabo gotovine ... je gospodarskega kriminala (analogno) manj? In kaj naj si mislimo o Švabih in predvsem Japončkih, ki so veliki feni keša - sive ekonomije pa je recimo manj ne vem.. ko v kaki Veliki britaniji, kjer niso.

Tako da možno, da bi prišlo do zmanjšanja, samo vprašanje, koliko impresivno bi bilo - končno je že dolgo večina VOLUMNA (denarne mase) gospodarskega kriminala že zdaj brezgotovinskega. Kaj ti pomaga če zjebeš na tisoče frizerskih transakcij .. ko ti en mazne milijardo in potem ostaneš IN brez gotovine IN z gospodarskim kriminalom oziroma v Slotech govorici "s prstom v riti".

zigap ::

jest10 je izjavil:

Ker bom lahko plačeval nižje davke


Ne boš jih.

Dobra utemeljitev, ampak, to, da tebi ni jasen davčni sistem oz. "10 kolegov gre piti v lokal od tega jih 5 ne plača in pobegne, zato morajo ostali plačati namesto njih", ne spremeni pravilnosti mojih trditev.

Je pa res, da moje trditve niso preveč všeč goljufom, ki goljufajo celo Slovenijo, z neplačevanjem davkov. Te se bodo pa rade volje skrili za vsako teorijo zarote. Konec koncev jim je v profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zigap ()

zigap ::

Miki N je izjavil:

Mogoče malo paralelno ampak ... dostikrat slišimo kot glaven argument, saj pri nas, zmanjšanje sive ekonomije kot prednost ukinitve gotovine? Priznam tudi jaz sem vedno to privzel kot nekaj "logičnega" ... ampak sploh obstaja kak pomemben statističen podatek kjer se je to že zgodilo?

Al Caponeja vprašaj. Ti bo rade volje razložil zakaj je sedel v Al Catrazu. Ali pa si "sposodi" kakšen film, jih je kar nekaj. Tudi na temo IRS in zakaj se jih američani bolj bojijo kot hudiča. Ali pa samo čez mejo poglej, "Guardia di Finanza". Pa poglej, kako vsak italian prebledi, ko jih omeniš in začne nevede šepetati. S katolibansko mafijo vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zigap ()

jest10 ::

zigap je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ker bom lahko plačeval nižje davke


Ne boš jih.

Dobra utemeljitev, ampak, to, da tebi ni jasen davčni sistem oz. "10 kolegov gre piti v lokal od tega jih 5 ne plača in pobegne, zato morajo ostali plačati namesto njih", ne spremeni pravilnosti mojih trditev.

Je pa res, da moje trditve niso preveč všeč goljufom, ki goljufajo celo Slovenijo, z neplačevanjem davkov. Te se bodo pa rade volje skrili za vsako teorijo zarote. Konec koncev jim je v profit.



Čist simpl je. Ko bo več denarja v državni blagajni, se bo tudi potrošilo več denarja. Tvoja obdavčitev bo z veliko verjetnostjo ostala enaka

Miki N ::

Jaz bi celo rekel, da bolj "popoln" je nadzor nad plačevanjem davkov in težje se je izogniti ... višji so LAHKO, ker zakaj bi jih manjšal, če se pa ovčad ne more upreti z guljufanjem in lahko torej nabiješ katerokoli ceno brez bojazni upora tistih, ki "imajo poln kurac visokih davkov"? Končno imaš tudi monopol nad nasiljem nad kršitelji tako da ...
Ironično ampak siva ekonomija predstavljala neke vrste konkurenco "monopolistu" v tem "poslu", ki je v osnovi ... državni reket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Jure14 ::

Greš z 10 kolegi na pivo. Vsak spije enega. Ti in še 4 drugi zgasnete, ostalih 5 je prisiljenih plačati zapitek. Boš rekel, da so na istem? Ker si ti goljuf?

Narobe.
Pivo stane recimo 5€.
S kolegi greste večkrat na pivo, oni spizdijo, ti plačaš svoj pir. 5€. Gostilničar malo stoka, ker so mu eno gosti spizdili brez plačila.

Zato dvigne ceno na 7€. Nekaj gostov to plača, nekaj jih spizdi. Malo poostri nadzor. Na koncu vsi gosti plačajo pivo po 7€. Gostilničarju se smeji, na kraj pameti mu ne pade spustiti ceno. Sploh ker je edina gostilna v vasi.

Miki N ::

Jure14 je izjavil:

Greš z 10 kolegi na pivo. Vsak spije enega. Ti in še 4 drugi zgasnete, ostalih 5 je prisiljenih plačati zapitek. Boš rekel, da so na istem? Ker si ti goljuf?

Narobe.
Pivo stane recimo 5€.
S kolegi greste večkrat na pivo, oni spizdijo, ti plačaš svoj pir. 5€. Gostilničar malo stoka, ker so mu eno gosti spizdili brez plačila.

Zato dvigne ceno na 7€. Nekaj gostov to plača, nekaj jih spizdi. Malo poostri nadzor. Na koncu vsi gosti plačajo pivo po 7€. Gostilničarju se smeji, na kraj pameti mu ne pade spustiti ceno. Sploh ker je edina gostilna v vasi.


Plus, če nočeš piva greš v zapor! Vsi pijemo pivo iz principa solidarnosti.

Utk ::

Plus, da se še zmeraj najdejo bedaki, ki mislijo, da če bo kava 3 evre namesto 2, bo potem pivo 4 namesto 5.

Ker gazda ne ve kako bi zapravil tist evro več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PeterT ::

Ergo, kdor bo sprovociral referendum, sem gladko proti vpisu v ustavo, ko bo nekdo hotel ukiniti gotovino sem za.

Imamo sistem, ki se ga gremo in se je skozi stoletja izkazal za najboljšega, ne glede na vaša egoistična jokcanja. Lahko imate pripombe, kraja pa vam ni noben izgovor, dokler drugi plačujemo vaš zapitek.

Upam samo, da bo večina poštenih davkoplačevalcev to spoznala in vas namočila v vroč katran in perje. Ker si to zaslužite za goljufanje (oz. za željo po goljufanju, dejansko je enako kot pri vseh internetnih temah - bolj so pridne ovčke, bolj se delajo volkove) vseh ostalih sodržavljanov, če vam kaj ni všeč, lahko gladko izstopite iz sistema in se preselite v ZDA, da boste pod kakšnim mostom pridigali o svojih življenskih nazorih. Dokler pa se šlepate na vse ostale, nimate argumentov. Ste samo pokvarjene pizde.

Jure14 je izjavil:

Greš z 10 kolegi na pivo. Vsak spije enega. Ti in še 4 drugi zgasnete, ostalih 5 je prisiljenih plačati zapitek. Boš rekel, da so na istem? Ker si ti goljuf?

Narobe.
Pivo stane recimo 5EUR.
S kolegi greste večkrat na pivo, oni spizdijo, ti plačaš svoj pir. 5EUR. Gostilničar malo stoka, ker so mu eno gosti spizdili brez plačila.

Zato dvigne ceno na 7EUR. Nekaj gostov to plača, nekaj jih spizdi. Malo poostri nadzor. Na koncu vsi gosti plačajo pivo po 7EUR. Gostilničarju se smeji, na kraj pameti mu ne pade spustiti ceno. Sploh ker je edina gostilna v vasi.

Pa si lepo razložil, zakaj plačuješ previsoke davke.

Miki N je izjavil:

Jaz bi celo rekel, da bolj "popoln" je nadzor nad plačevanjem davkov in težje se je izogniti ... višji so LAHKO, ker zakaj bi jih manjšal, če se pa ovčad ne more upreti z guljufanjem in lahko torej nabiješ katerokoli ceno brez bojazni upora tistih, ki "imajo poln kurac visokih davkov"? Končno imaš tudi monopol nad nasiljem nad kršitelji tako da ...
Ironično ampak siva ekonomija predstavljala neke vrste konkurenco "monopolistu" v tem "poslu", ki je v osnovi ... državni reket.

Trenutno poberemo za 3.5 miljarde premalo davkov, ker nekateri kradejo. Se boš usajal, ko jih bomo pobrali 100%, vse kar pa lahko naredimo je, da tem lopovskim prascem stopimo na perutničke. Tudi tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: gort ()

PeterT ::

Aja, da ne bo nesporazuma, jasno je, da so revčki, ki se tule pizdijo, samo ovčke, ki se grejo volkove (klasičen internet), dejansko so pa tisti, ki zares utajujejo davke in jih ovčke tule plačujejo lepo tiho, letijo pod radarjem in se vam režijo, kako zagovarjate njihove interese, ob tem, ko plačujete davke, ki bi jih sicer morali plačati sami. Klasična balkankanska zahojenost, kjer se počutiš Tarzana zaradi nekega drobiža, zraven pa miljoni pravih barab potihem drsijo mimo.

Pač davčni luzerji si ne znajo izračunati, da bi ob zagovarjanju plačila davkov, dobili ven več, kot trenutno sami utajijo. Ker so premajhne ribe, da bi bili relevantni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: gort ()

Jure14 ::

Če nas že vse zmerjaš z goljufi.
Še vprašanje iz druge strani: Kdo ali kaj ti garantira, da se bo katerikoli davek zmanjšal, ko (če) se ukine gotovina?
Še vedno imamo začasni krizni 22% DDV, pa so vmes bila že "bogata" leta.
Nič se ne dela na strani porabe proračuna, na zmanjšanju kraje pri javnih narolilih( pa tam ni nič gotovine v igri).

energetik ::

PeterT je izjavil:

Ergo, kdor bo sprovociral referendum, sem gladko proti vpisu v ustavo, ko bo nekdo hotel ukiniti gotovino sem za.

Imamo sistem, ki se ga gremo in se je skozi stoletja izkazal za najboljšega, ne glede na vaša egoistična jokcanja. Lahko imate pripombe, kraja pa vam ni noben izgovor, dokler drugi plačujemo vaš zapitek.

Upam samo, da bo večina poštenih davkoplačevalcev to spoznala in vas namočila v vroč katran in perje. Ker si to zaslužite za goljufanje (oz. za željo po goljufanju, dejansko je enako kot pri vseh internetnih temah - bolj so pridne ovčke, bolj se delajo volkove) vseh ostalih sodržavljanov, če vam kaj ni všeč, lahko gladko izstopite iz sistema in se preselite v ZDA, da boste pod kakšnim mostom pridigali o svojih življenskih nazorih. Dokler pa se šlepate na vse ostale, nimate argumentov. Ste samo pokvarjene pizde.

Jure14 je izjavil:

Greš z 10 kolegi na pivo. Vsak spije enega. Ti in še 4 drugi zgasnete, ostalih 5 je prisiljenih plačati zapitek. Boš rekel, da so na istem? Ker si ti goljuf?

Narobe.
Pivo stane recimo 5EUR.
S kolegi greste večkrat na pivo, oni spizdijo, ti plačaš svoj pir. 5EUR. Gostilničar malo stoka, ker so mu eno gosti spizdili brez plačila.

Zato dvigne ceno na 7EUR. Nekaj gostov to plača, nekaj jih spizdi. Malo poostri nadzor. Na koncu vsi gosti plačajo pivo po 7EUR. Gostilničarju se smeji, na kraj pameti mu ne pade spustiti ceno. Sploh ker je edina gostilna v vasi.

Pa si lepo razložil, zakaj plačuješ previsoke davke.

Miki N je izjavil:

Jaz bi celo rekel, da bolj "popoln" je nadzor nad plačevanjem davkov in težje se je izogniti ... višji so LAHKO, ker zakaj bi jih manjšal, če se pa ovčad ne more upreti z guljufanjem in lahko torej nabiješ katerokoli ceno brez bojazni upora tistih, ki "imajo poln kurac visokih davkov"? Končno imaš tudi monopol nad nasiljem nad kršitelji tako da ...
Ironično ampak siva ekonomija predstavljala neke vrste konkurenco "monopolistu" v tem "poslu", ki je v osnovi ... državni reket.

Trenutno poberemo za 3.5 miljarde premalo davkov, ker nekateri kradejo. Se boš usajal, ko jih bomo pobrali 100%, vse kar pa lahko naredimo je, da tem lopovskim prascem stopimo na perutničke. Tudi tebi.


Lej, enak problem kot neplačevanje davkov s strani nekaterih je tudi zapravljanje teh sredstev s strani države. Kot je npr. zapravljanje za razna svetovanja, fikuse, za ogromne socialne doklade, da eni lahko sedijo na kavici in ne delajo nič, razen kupa otrok.

Kot državljani bi morali kritizirati oba problema! Mene nihče ne vpraša, kako naj se porablja denar iz proračuna. Noben me ne vpraša, ali res želim neskončno zadolževanje pri ECB.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

delavec44 ::

Troli mi grejo na organ. Daj naredi še 10 novih userjev.

nejc_nejc ::

Glede na to, koliko država pobere, bi morali imet daleč najbolj zrihtane ceste (in vse ostalo). In, a mamo?

Ti se pa malo voziš, doma in v tujini.

nejc_nejc ::

A vi sploh ločite državni ter obcinski program?

Nc retoricno, izpistavljene so bile ceste, pa še slikco si nalimal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

ripmork ::

Aja, dokler nemški turist "hvali slovenske ceste" je to good za državo, ko je pa slika slabe slovenske ceste (odsek, ki baje ni bil dolgo nazaj obnovljen), je pa v bistvu to seveda sam krivda občine,... hahaha :))

Missing the point again. Na direktno izjavo glede cest sem potem prilimal sliko ceste, ja. V prvem post-u sem pa repliciral na izjavo, kjer je bila cesta podana zgolj kot prvi primer nečesa, kar država rihta...

Skratka: kje državljani vidimo rezultate tega, da smo praktično v vrhu po obdavčitvi plač?

Lonsarg ::

Prilimal si edge case, v osnovi pa imamo marsikaj bolje od tujine in tudi po cestah smo pri vrhu. Še vedno 10krat slabše kot bi glede na vložen denar morali imeti, da ne bo dileme. Tak da ja seveda je pravilno kritizirat, ampak ne na način da hkrati trdiš da je v tujini vse bolje, ni. Niti v povprečju EU ni bolje.

Jbg. tak je povsod po svetu, države so pač neučinkovite in požrešne, so svetle izjeme kot Singapur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nejc_nejc ::

Spet ne ločiš občine in države. Ostalo je brezpredmetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

matobeli ::

Ne mormo gledat samo koliko %denarja vložimo.

gledat bi morali koliko €/prebivalca vložimo.

Tudi sami izračuni so nepravilni.
Normirancev in sive ekonomije predvidevam nihče ne šteje med povprečje obremenjenosti plač. Jamramo da vsi jemo zelje, v resnic pa vsi poznamo velik ljudi ki dobijo sam meso.

Jure14 ::

A ha, torej ker sem ZA gotovino, sem avtomatsko baraba.
Ker na drugi strani je brezgotovinsko vse pošteno?
Torej je pošteno vse od prenosnikov, bajt, medicinske opreme, (avto)cest,...
Da ne omenjam negotovinsko pošiljenje denarja v Ukrajino. Vse pošteno, sploh ni kaj za dvomit.

Koliko je že FURS ocenil, da je več po ranega davka zaradi davčnih blagajen? A je bilo 100mio?

Še enkrat, na podlagi česa domnevaš, da se bo davčna obremenitev zmanjšala, če ukinemo gotovino?

matobeli ::

Problem je tudi "vsaka hiša svoja cesta" oziroma problematika razpršene gradnje, pol se pa obnavljajo kilometri cest do vasice z 20hišam.

Jure14 je izjavil:


Ker na drugi strani je brezgotovinsko vse pošteno?


Dej ne delaj se glupega. Ko se je orožje kupoval s kufri šuškov je blo še slabše.

Sploh pa zapravljanje države nima zveze s tem a zapravljajo papirnate šuške ali številke na ekranu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matejvohl ::

Petert1 pa kdo si ti, da boš bilo koga pošiljal naj spizdi kamorkoli? Že po tvojem arogantnemu tonu se vidi da se maš za nekaj več od drugih. Ti in tvoja državna mafija bi radi nemoteno kradli takim ki nekaj ustvarjajo a? Ko pa sfali par milijonov za nakup kake podrtije pa ni problema a ne. Poln kurac mam parazitov kot si ti. Da sploh ne omenjam ko država elitam tala subvencije za razne posle, profit pa pol gre v privat eliti. In mi bi zdaj mogli bit prisiljeni to financirati, pa se migrante pa LGBT in podobno. Za večino pa itak še dodatno plačujemo (zavarovanje, cestnine...). Individualna svoboda je pomembnejša od obstoja kradljivega, degeneriranega sistema pred katerim se meces na kolena

matobeli ::

In kaj spada pod to osebno svobodo?

Neke pravice do zastonj stvari ki ti omogočajo preživetje ali tudi neke dolžnosti ki zagotavljajo da se pravice lahko izvajajo?

matejvohl ::

Za preživetje rabimo hrano, vodo, gretje, elektriko, bencin, zdravstveno oskrbo itd. Ne spomnim se da bi kdaj bilo kaj od tega bilo zastonj.
Dolžnost do česa? Da financiramo sistem, ki nima nobene dolžnosti do nas nazaj in kjer serijsko poniknejo milijoni brez kakršnegakoli polaganja računov davkoplačevalcem?

nejc_nejc ::

Da. Poštenemu človeku je vseeno za gotovino. Če si rabiš zagotoviti anonimen način plačila, nekaj hudo mutiš.

Nevednežu oziroma naivnežu je vseeno za gotovino.

matejvohl ::

Jaz tukaj tipkam ker so bili določeni posamezniki dovolj pametni da so izumili računalnik in internet. Parazitski birokrati so ta proces kvečjemu ovirali - kar se lepo vidi ko EU s svojo regulacijo uničuje evropski tehnološki sektor.
Drugače pa vsake 4 leta ni nobenega polaganja računov. Takrat se medijsko opran del raje odpravi izbirat med medijsko napumpanimi kandidati, ki jih je sistem vnaprej izbral. Vsaka resna opozicija pa je medijsko v kali zatrta. V to farso od demokracije verjamejo se samo ljudje z mentaliteto 13 letnih otrok.

nejc_nejc ::

Ma kaksen price performens.
Ali mislis, da je samo price faktor.
Jebiga, ni, je pa poindoktriniran, to pa je.:))

mtosev ::

Za druge upam, da vam to dajo. Jaz sem lepo cashless in imam 3 bančne kartice.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nejc_nejc ::

PeterT1
No vidis, te že vrtijo okoli mezinca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

nejc_nejc ::

Očitno ne, ker pozaugate vse traparije, ki vam jih servisirajo.

nejc_nejc ::

Ti pa sproti nehat brisat cele odstavke.
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalne valute

Oddelek: Loža
312543 (1325) Tiger
»

ZDA se lotevajo uveljavitve digitalnih valut

Oddelek: Novice / Kriptovalute
297740 (4934) anoq
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10525328 (22413) thramos
»

Kitajska onemogočila nakazila na bitcoinske borze, bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
15646153 (41340) A. Smith

Več podobnih tem