» »

Moker strop pri sosedu - kopalnica

Moker strop pri sosedu - kopalnica

marko555 ::

Lep pozdrav. Najemodajalec me je klical in mi povedal, da ga je klical starejši gospod v spodnjem stanovanju da ima baje moker strop nad našo kopalnico. Jaz nisem nič opazil da bi mi teklo kjerkoli pod tušem ali da bi opazil kdaj mokro. Lastnik sedaj pravi naj jaz hodim gledati v gospodovo stanovanje? Kaj ni to naloga lastnika da sanira? Plačujem vedno vse in do sedaj ni bilo problemov z ničemer. Hvala.

Zimonem ::

Ja lastnik mora to odpraviti. Imel boš pa ti probleme ampak ok.boš pač potrpel par dni.

2dark ::

marko555 je izjavil:

Lep pozdrav. Najemodajalec me je klical in mi povedal, da ga je klical starejši gospod v spodnjem stanovanju da ima baje moker strop nad našo kopalnico. Jaz nisem nič opazil da bi mi teklo kjerkoli pod tušem ali da bi opazil kdaj mokro. Lastnik sedaj pravi naj jaz hodim gledati v gospodovo stanovanje? Kaj ni to naloga lastnika da sanira? Plačujem vedno vse in do sedaj ni bilo problemov z ničemer. Hvala.


Seveda je. Večji hec bo, če lastnik nima zavarovano. Ampak to ni tvoja težava. Lastnik je tisti, ki mora to uredit.Se oglasit pri sosoedu spodaj in se zmenit, kdaj ti začnejo kopalnico razbijat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

starfotr ::

To mora kriti kolektivno zavarovanje celotne stavbe, ki ga plačujejo vsi lastniki.

Kot lastnik stanovanja imaš lahko zavarovanje premičnin. Ni pa nujno.

Ker če moraš imeti posebej lastno zavarovanje za primere, kot je izliv vode, potem je kolektivno zavarovanje slabo in je to treba nujno spremenit.

Gospod ::

starfotr je izjavil:

To mora kriti kolektivno zavarovanje celotne stavbe, ki ga plačujejo vsi lastniki.

Kot lastnik stanovanja imaš lahko zavarovanje premičnin. Ni pa nujno.

Ker če moraš imeti posebej lastno zavarovanje za primere, kot je izliv vode, potem je kolektivno zavarovanje slabo in je to treba nujno spremenit.

Pod kolektivno zavarovanje spada samo vertikalna skupna odtočna cev notranje inštalacije mora zavarovati vsak sam krijejo pa samo škodo, ki jo narediš drugemu.
Lp.

johnnyyy ::

To je delo lastnika. Najlažji način za reševanje pa je, da se o tem obvesti upravnika, ki pogleda oz. pošlje svojega vodovodarja. V blokih takšne težave niso redke in zato je dobro, da stvari pogleda nekdo, ki ima z dotičnim ali podobnim blokom izkušnje. In upravniki zaradi neredkih primerov imajo kontakt do "vodovodarjev z izkušnjami".
Potem se najde napako in kdo je odgovoren zanjo, potem pa stroški popravila itd. bremenijo njega.

fikus_ ::

Glede zavarovanja je vse odvisna, kaj je zavarovano in ni na splošno enako.
Takšna popravila so v odgovornosti lastnika, žarnico pa zamenjaš sam.

Marko, za dobre odnose 1x pojdi do spodnjega soseda in naredi s telefonom sliko ter jo pošlji lastniku. To je pa tudi vse, za ostalo mora poskrbeti lastnik.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

predi ::

Odprava problema je naloga lastnika, OP pa mora storiti vse kar je v njegovi moči, da se sosedu ne povzroča nadaljnja škoda.

Tudi moj sosed ni imel nič mokro po kopalnici, dokler ni pogledal pod kad oz. v "medprostor" z inštalacijami. Počila mu je svinčena odtočna cev, v katero se združijo vsi odtoki iz kuhinje, kadi in umivalnika v kopalnici. Vodovodar ni mogel ugotoviti točnega vzroka brez razbijanja. Sosed pa je po prvem obisku vodovodarja vseeno šel laufat pralni stroj, ipd. Tako ne gre. Teklo mi je dva tedna iz stropa v kuhinjo in jedilnico. Sanacijo s strani zavarovalnice pa je predstavljalo malo špricanja s klorom proti plesni in farbanje stropa in ene stene. Kao v vrednosti 200€. Dejstvo, da je v plato nad mano zamakalo dva tedna so kar odmislili.

OP, pogledaš lahko tudi v jašek z vertikalo, kjer je tvoj glavni ventil za vodo. Lahko da teče nad tabo. Čudno je, da sosed ni takoj klical na intervencijsko številko upravitelja, ker bi v nekaj urah poslali vodovodarja k tebi.

feryz ::

predi je izjavil:

Sanacijo s strani zavarovalnice pa je predstavljalo malo špricanja s klorom proti plesni in farbanje stropa in ene stene. Kao v vrednosti 200€. Dejstvo, da je v plato nad mano zamakalo dva tedna so kar odmislili.
Kaj pa naj bi naredili, če je dva tedna plato zamakalo? Kakšno škodo pa imaš ti zaradi tega, razen opisane?
Me prav zanima, kaj bi ti naredil, če bi bil zavarovalničar.
Duševne bolečine za par jurjev?

predi ::

Za razvlažilec in sušenje sten si že kdaj slišal?

Invictus ::

starfotr je izjavil:

To mora kriti kolektivno zavarovanje celotne stavbe, ki ga plačujejo vsi lastniki.

Kot lastnik stanovanja imaš lahko zavarovanje premičnin. Ni pa nujno.

Ker če moraš imeti posebej lastno zavarovanje za primere, kot je izliv vode, potem je kolektivno zavarovanje slabo in je to treba nujno spremenit.

Večina blokov nima kolektivnega zavarovanja.

Imaš pa kot lastnik izliv vode...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miki N ::

Bloki imajo tipično zavarovanje samo za kao skupne prostore.. vključno razne jaške s cevmi, strehe ipd.

wcpapir ::

starfotr je izjavil:

To mora kriti kolektivno zavarovanje celotne stavbe, ki ga plačujejo vsi lastniki.

Kot lastnik stanovanja imaš lahko zavarovanje premičnin. Ni pa nujno.

Ker če moraš imeti posebej lastno zavarovanje za primere, kot je izliv vode, potem je kolektivno zavarovanje slabo in je to treba nujno spremenit.

Večkaj ti ni jasno. Pri skupnem zavarovanju so krite vertikale skupnih zadev. Sedaj odvisno od kje pušča. Seveda pa "moraš" imeti posebej lastno zavarovanje za primere, kot je izliv vode, ker izliva po horozontali in v tvojem stanovanju, pa itak ne bo kritja iz sosedovih in skupnih polic.

predi je izjavil:

Za razvlažilec in sušenje sten si že kdaj slišal?

Vse to ti zavarovalnica plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

marko555 ::

Fora je da lastnika ni okoli že en teden odkar ga je spodnji lastnik klical. Tudi pa nikoli ni prišel in pozvonil spodnji lastnik in povedal da ima probleme. Je pa že močno v letih in tudi zelo čuden. Čudno vse skupaj, ni pa prijetno ker ti ni ravno vseeno, čeprav lastniku zgleda je?

Utk ::

Kliči upravnika, on bo pa vodovodarja. Ne more bit spodnji sosed odvisen od tvojega lastnika. Lastnika lahko tudi infarkt pa ga pol leta ne bo, kaj bi blo pa potem, bazen spodaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BaseOne ::

Najprej zapri dovod vode v stanovanje, da ne bo po nepotrebnem zamakalo sosedu, v kolikor je pocila kaka cev. Sicer pa je verjetno kriva kad - v tem primeru se ne tusirati par dni, pol pa preveri pri sosedu ali je strop kej bolj suh. Ta bi se moral biti ze bolj suh, tako da lahko priblizno lociras tezavo in da bo vodovodar vedel kje razbijati.

Anney ::

Kriv je sifon od tuš kadi. Treba bo tuš kad osilikonirat in zamenjat cev. Če je bila montirana gibljiva cev, te še posebej rade razpadejo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

FireSnake ::

marko555 je izjavil:

Lep pozdrav. Najemodajalec me je klical in mi povedal, da ga je klical starejši gospod v spodnjem stanovanju da ima baje moker strop nad našo kopalnico. Jaz nisem nič opazil da bi mi teklo kjerkoli pod tušem ali da bi opazil kdaj mokro. Lastnik sedaj pravi naj jaz hodim gledati v gospodovo stanovanje? Kaj ni to naloga lastnika da sanira? Plačujem vedno vse in do sedaj ni bilo problemov z ničemer. Hvala.


Čakaj:
- v spodnjem stanovanju
- ima baje moker strop nad našo kopalnico

Nerad govorim agleško, a: does not compute.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bellzmet ::

Mislim, da je vsem jasno zakaj se gre.

PacificBlue ::

Jaz nisem nič opazil da bi mi teklo kjerkoli pod tušem ali da bi opazil kdaj mokro


kek
I&#8217;m out.
:3

Netrunner ::

Imel sem pred kratkim enako situacijo in lahko povem iz izkušenj.

Kot prvo je treba ugotoviti izvor. To so nam prišli z neko napravo ki meri vlago in na osnovi prevelike vlažnosti na določeni lokaciji so ugotovili kje je izvor. Meritve so nujno potrebne saj lahko pušča zgornjemu sosedu in teče voda po vertikali mimo tebe do spodnjega.

-Če je pušča vertikala je sanacija krita iz strani skupnega zavarovanja v bloku
-Če pušča v kopalnici je sanacija krita iz strani lastnika stanovanja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gospod ::

Največja težava s prenovo kopalnice je cena saj prenova kopalnice, s pipami, keramiko in elektro inštalacijam stane od 7.000€ do 10.000€ obnova traja približno 10 dni, potem pa še to, da večina vodovodarjev ne dela po več stanovanjskimi objektih zaradi nestrpnih sosedov, ki jih moti ropot.
Lp.

predi ::

Meni (kot tistemu spodaj) škode ni povrnil zgornji sosed pač pa zavarovalnica, in sicer je šlo iz police za celotno stavbo in ni šlo za napako na skupni napeljavi. Sosedu, torej tistemu, ki je bil za škodo odgovoren, pa res niso dali iz tega naslova ničesar, ne vem pa ali je sploh dal zahtevek. Upravitelji radi govorijo na pamet in tudi naš je zatrjeval, da ne moremo uveljavljati škode na skupni polici - no, pa so mu dokazali nasprotno. Cenilec naše zavarovalnice, pri katerem smo hkrati za vsak slučaj prijavili škodo (torej prek ločenega in ne skupnega zavarovanja), mi je povedal, da se upravitelji tega vedno otepajo, skupna zavarovanja pa po navadi krijejo takšen primer.

Lonsarg ::

Vsaka zavarovalna polica je zgodba zase, ne vem če so ravno kaka splošna pravila, morda zgolj minimumi.

Pri nas imamo za požar recimo polico ki krije skupne prostore plus odškodninsko odgovornost (torej zavarovalnica krije za škodo v sosednjih stanovanjih, ne pa za stanovanje povzročitelja, ta si mora pa sam ekstra polico sklenit). Mislim da je to kar popularna praksa, ker se s tem izogneš tožarjenju sosedov zaradi škode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tony1 ::

Zamaka lahko tudi pri spoju banje in stene, kjer imaš to zasilikonirano.

fikus_ ::

Kje zamaka, lahko samo ugibamo.

Glede zavarovanja, je pa od primera do primera lahko zelo različno. Kaj ima nekdo na svoji zav. polici ni nujno da velja za koga drugega, to velja tudi za skupne prostore.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mirator ::

Utk je izjavil:

Kliči upravnika, on bo pa vodovodarja. Ne more bit spodnji sosed odvisen od tvojega lastnika. Lastnika lahko tudi infarkt pa ga pol leta ne bo, kaj bi blo pa potem, bazen spodaj?

Pogodbo z upravnikom ima lastnik in ne najemnik.V tem primeru je pač treba obvestiti lastnika, kako bo pa on reagiral, je pa njegova stvar kompletno z odškodninsko odgovornostjo za eventuelno nastalo škodo. Seveda pa lahko lastnik svojega najemnika tudi pooblasti.

MIHAc27 ::

Živel v 5 let stari hiši, enkrat v moji spalnici začne konkretno kapljat. Lastnik seveda "Ma kaj bo teklo, saj je vse novo." Le prišel pogledat itak jim ni bilo nič jasno.

Je zamakalo pri tuš kabini, nov silikon rešil zadevo.

Netrunner ::

fikus_ je izjavil:

Kje zamaka, lahko samo ugibamo.

Ne ugibaš ampak naročiš meritve vlage s katerimi lahko relativno natančno določiš kje je izvor težave.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blabla80 ::

Tudi pri meni je bila kopalnica stara 9 let pa je zamakalo.
Pri meni se je izkazalo da je bil vzrok silikon pri tuš kabini - po tem sem ga dal zamenjati se flek pri sosedu ni več širil.
Je pa mojster rekel da zna trajati tudi dlje od 4 tednov da se bo strop pri sosedu posušil.

Kar se tiče obveznosti lastnika in najemnika - poglej zakonodajo.
Tudi jaz dajem stanovanje v najem, pa sem raje sam to porihtal - drugače pa če se ne motim lahko daš porihtat sam pa terjaš povračilo od najemodajalca - ampak ja: najboljše da preveriš sam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313647 (1243) VelkBla
»

Vodovodarji - nasvet oz. kje pušča :)

Oddelek: Loža
274300 (2834) xsum1
»

počena cev skupni prostori - plačam jaz?

Oddelek: Loža
263705 (2460) Tidule
»

Zavarovanje stanovanja

Oddelek: Loža
91804 (1222) Likalnik
»

Starejše stanovanje: zavarovanje premičnin ali nepremičnin?

Oddelek: Loža
152509 (2058) Magic1

Več podobnih tem