» »

Monitor za Macbook in Windows PC

Monitor za Macbook in Windows PC

kiberpunk ::

Pozdravljeni,

Zanima me kaksen monitor bi mi priporocali kot eksterni display za MBP z M2 Pro cipom (2023), ki bi hkrati bil OK za starejsi windows-OS prenosnik.
Za MBP vidim da najveckrat priporocajo Dell-ov U2723QE, je pa 27inch. Zanima me, ali je kaj dobrega v 24inch velikosti, saj mi ni ostalo veliko prostora na mizi. Uporabljal bi ga kot monitor zraven samega prenosnika.

Razmisljm sicer da bi vzel U2723QE, ampak malo se tehtam ceno - ali je res vreden toliko?

Hvala.

StajercSSS ::

Glede monitorja ne bom komentiral, ker nimam časa.

Mam pa en nasvet. Daj monitor recimo na tak nosilec:
Nosilec

Tako ti bo ostala celotna miza prosta.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

kiberpunk ::

StajercSSS je izjavil:

Glede monitorja ne bom komentiral, ker nimam časa.

Mam pa en nasvet. Daj monitor recimo na tak nosilec:
Nosilec

Tako ti bo ostala celotna miza prosta.


Ja se strinjam in komaj cakam ko bom imel priloznost menjat obstojeco mizo. Trenutno imamo tako, da ima odzadaj pregrado in ne morem priviti taksne roke za monitor.
Zaenkrat bom moral imeti dejansko na stojalu.

klinker ::

kiberpunk je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me kaksen monitor bi mi priporocali kot eksterni display za MBP z M2 Pro cipom (2023), ki bi hkrati bil OK za starejsi windows-OS prenosnik.
Za MBP vidim da najveckrat priporocajo Dell-ov U2723QE, je pa 27inch. Zanima me, ali je kaj dobrega v 24inch velikosti, saj mi ni ostalo veliko prostora na mizi. Uporabljal bi ga kot monitor zraven samega prenosnika.

Razmisljm sicer da bi vzel U2723QE, ampak malo se tehtam ceno - ali je res vreden toliko?

Hvala.


Bistvo je da ima zaslon vse potrebne priklope, nato si zadas cenovni razpon, na netu preveris teste in kupis keri te je najbolj preprical.

Invictus ::

Koliko denarja daš?

Drugače je pa Dell Ultrasharp serija vredna svojega denarja. Za delo, ne za igrice.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kiberpunk ::

Invictus je izjavil:

Koliko denarja daš?

Drugače je pa Dell Ultrasharp serija vredna svojega denarja. Za delo, ne za igrice.


Maximalno bi ravno dal za vrednost tega Dell Ultrasharp, torej okrog 600 EUR. Sem pa upal, da morda obstaja kaj cenejsega v podobni kvaliteti, recimo nevem ali je 4k pogoj da izgleda tekst lepo na monitorju - namrec ce obstaja kaksna 1440p alternativa, bo ta verjetno cenejsa - ampak na YT videih to ni moc opaziti kako kvalitetna je slika, zato sem se odlocil tukaj vprasat ce ima kdo kaksne izkusnje oz. zakaj ste se sami odlocali.

Za igrice pa imam posebej PC z Alienware AW3423DWF. Ampak tega nekako 'ne upam' uporabljat za delo, ker ima OLED zaslon in me skrbi burn-in efekt (sicer Dell obljublja 3 letno garancijo, ampak ob nakupu ko sem jih klical, se mi slovenski Dell zdel nek skepticen glede tega, tako da ne bi provociral).

kiberpunk ::

OK, one crazy thought, ampak bi vprasal ce morda kdo tu uporablja.
Te dni sem ugotovil da naceloma lahko tudi iPad uporabis kot secondary display. Baje ni idealno (Sidecar), in seveda, iPad Pro je 12.9inch, kar sicer ni vec tako malo, ni pa to 'true' secondary display.
Ampak morda za tisti en dan ali dva na teden pa je vseeno koristen. Glede na to da imam tezave s fizicnim prostorom za vecje monitorje, in si ne lastim se iPad, sem ga pa mislil nabaviti eventuelno, bi lahko to pospesilo mojo zeljo po nakupu le-tega.

Sicer odpade seveda kompatibilnost z Windows PC, ampak to sem omenil le kot 'nice to have', ce bi slucajno moja kdaj zelela priklopiti svoj windows laptop na monitor. Ampak to bi verjetno bilo par ur na leto.

Ima kdo kaksne izkusnje s kombinacijo MBP + iPad ?

PS: Se zavedam da je iPad Pro presneto drag, ampak to bi bil le eden izmed ostalih usecase-ov, ki bi ga imel zanj. Izkljucno kot secondary display namembnost se seveda ne splaca investirat toliko.

Lonsarg ::

Jaz imam zelo slabe izkušnje nasploh z kombiniranje različnih ekranov, tako po velikosti različnih kot po barvah/svetilnosti. Edino optimalno je samo externi monitor, oči ti bodo hvaležne.

skyline ::

Philipsi so OK za svoj denar - tako po kvaliteti slike kot po povezljivosti, stabilnosti stojala itd.

Če potrebuješ dock (priporočam) - 279P1.
Če ne, 278B1.

HolyFuck1 ::

Za maca potrebuješ vsaj 4K zaslon, z nižjimi resolucijami bo slika zamazana (obupen support za sub-"retina" zaslone)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thunderbolt 3 (Usb 3.1 C-type) - DisplayPort adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
103134 (1027) FireSnake
»

Apple predstavil čip M1 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Novice / Procesorji
113093515 (49151) Zimonem
»

Danes prihajata iPad mini 3 in iPad Air 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5626636 (23776) Nummy
»

Novi Macbook Pro 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8611608 (9575) JayKay

Več podobnih tem