» »

Menjava switcha in večja hitrost

Menjava switcha in večja hitrost

floyd1 ::

Ker število priklopov na starem dobrem 8-portnem switchu (Dlink DGS 1008D) ni več zadostovalo sem nabavil 16-portnega (TP link TL-SG1016).

Presenečen ugotavljam, da od takrat gledam bistveno manj "prestreljene" grafe hitrosti kopiranja večjih količin podatkov med PCji in NAS-i - očitno dela hitreje in bolj konstantno. Oba switcha sta "neumna (unmanaged)" in "giga", na stvari se ne spoznam toliko in me zanima, kje so potem še tiste specifikacije, ki mi povejo, da bo potem en switch deloval bistveno boljše?

Nasveti ob nakupu prvega switcha so bili vedno v smeri "giga je giga", kaj kompliciraš... Se nov switch morda samo boljše "razume" z mojim Ubiquiti ERX routerjem? Prejšnjih hitrosti (za neko bolj točno analizo) sicer že dolgo nisem natančno spremljal ravno tako se mi starega ne da priklapljati nazaj nazaj v TK omarico, ampak tisti grafi mi povedo marsikaj. Predvsem ni več nekih blaznih nihanj hitrosti med kopiranjem (včasih tudi na 0 za nekaj sekund), graf je proti prej skoraj "ravna črta".

hojnikb ::

switch je switch. Neumen switch by default nemore bit počasnejsi,zato k je pocen. Taksna hitrost k je negotiated, taksna bo.

Verjetno je tvoj stari switch bil zanič in je dropal paketke al pa znizal hitrost na 100Mbit for whatever reason....
#brezpodpisa

starfotr ::

Ni res.

Guglaj packet forwarding rate in switching capacity.

Ales ::

hojnikb je izjavil:

switch je switch. Neumen switch by default nemore bit počasnejsi,zato k je pocen. Taksna hitrost k je negotiated, taksna bo.

Verjetno je tvoj stari switch bil zanič in je dropal paketke al pa znizal hitrost na 100Mbit for whatever reason....

Lahko, da je bil switch okvarjen, a v principu žal nimaš prav.

Switch je računalnik, njegov HW je lahko prepočasen za zadano opravilo. Morda si po najbolj očitni specifikaciji ("Gbit") človek ne bi mislil, a je tako. Hudič je v podrobnostih...

Priznam, da sploh nisem šel gledat modelov teh stikal, niti ne vem, kaj vse je šopalo čez omrežje, tako da govorim teoretično...

Vuli ::

RAzlika je v Switching Capacity, Packet Forwarding Rate, DGS 1008D dvomim, da je imel 32Gbps
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

111111111111 ::

Hja tvoj stari ima 16 GBps troughputa, novi pa ima 32 Gbps troughputa. :) Sprašujem se zakaj je novi hitrejši? :D

MIslim, da je tvoj stari switch odslužil svoje in edino pravilno, da si si nabavil novega.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

rokp ::

Zakaj bi na 8-portnem (gigabit) switchu rabil vec kot 16 Gbps throughputa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

hojnikb ::

Ales je izjavil:

hojnikb je izjavil:

switch je switch. Neumen switch by default nemore bit počasnejsi,zato k je pocen. Taksna hitrost k je negotiated, taksna bo.

Verjetno je tvoj stari switch bil zanič in je dropal paketke al pa znizal hitrost na 100Mbit for whatever reason....

Lahko, da je bil switch okvarjen, a v principu žal nimaš prav.

Switch je računalnik, njegov HW je lahko prepočasen za zadano opravilo. Morda si po najbolj očitni specifikaciji ("Gbit") človek ne bi mislil, a je tako. Hudič je v podrobnostih...

Priznam, da sploh nisem šel gledat modelov teh stikal, niti ne vem, kaj vse je šopalo čez omrežje, tako da govorim teoretično...


te podrobnosti si bistvene pr managed switchih, ne pri neumnih.....

starfotr je izjavil:

Ni res.

Guglaj packet forwarding rate in switching capacity.

ja.... pomemben podatek... pri managed switchih...

111111111111 je izjavil:

Hja tvoj stari ima 16 GBps troughputa, novi pa ima 32 Gbps troughputa. :) Sprašujem se zakaj je novi hitrejši? :D

MIslim, da je tvoj stari switch odslužil svoje in edino pravilno, da si si nabavil novega.


mogoče zarad 2x več portov? 8 portov x 1Gbit x 2 (ker je fullduplex)= 16GBps... 2x več portov, 2x večji troughput.

rokp je izjavil:

Zakaj bi na 8-portnem (gigabit) switchu rabil vec kot 16 Gbps throughputa?

...ker... folku ni jasn koncept unmanaged switchov, for one.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost modema se preko kabla prepolovi, preko routerja ali switcha

Oddelek: Pomoč in nasveti
282563 (1198) Jaymz
»

2,5G ethernet Doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
528699 (5367) Argonavt
»

Router, ki zmore 1 gbps routed prometa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10721374 (17939) SeMiNeSanja
»

Gigabitni switchi - nateg?

Oddelek: Strojna oprema
223135 (2212) Sssaga
»

Kateri switch izbrati za domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
244841 (4415) gensi

Več podobnih tem