» »

Prijava na razpis in višanje plače

Prijava na razpis in višanje plače

«
1
2 3

godokahik ::

Načrtujem se prijavit na nekaj razpisov, ne z namenom, da bi menjal službo, ampak, da bi pri sedanji iztržil višjo plačo.

Na katere hakeljce moram paziti?

Verjetno me pri teh firmah kasneje, če se še kdaj prijavim, ne bodo jemali resno, če jih bom zavrnil?

Tody ::

Porabil boš veliko časa. Lahko si pa odkrit z HR-jem pa ti bodo mogoče dal ponudbo iz čiste dobre volje.

To da boš nekomu zapravljal čas zato da dobiš 100 eur večjo plačo pri sedanjem delodajalcu je problematično..

Večji problem kot ga imaš s podjetji boš imel z HR-jevci. Namreč slovenija je majhna in ljudje se pogovarjajo in družijo. Lahko kmalu pristaneš na kaki listi "persona non grata", ko se bo šlo za kake boljše službe .

Tilen ::

Kako pa to deluje? Ti se prijaviš in kar takoj sledi dvig plače na lepe oči pri trenutnem delodajalcu? Kako bi naj le ta sploh izvedel, da si se prijavil in da si dobil ponujeno boljšo plačilo? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Wrop ::

Izvedel bo tako, da če bo rekel ne dam ti, ker blefiraš, mu lahko rečeš nazaj, ok, potem pa adijo.
Ni še izšlo po načrtih, vedno se ne.

godokahik ::

Tilen je izjavil:

Kako pa to deluje? Ti se prijaviš in kar takoj sledi dvig plače na lepe oči pri trenutnem delodajalcu? Kako bi naj le ta sploh izvedel, da si se prijavil in da si dobil ponujeno boljšo plačilo? :)

Poveš mu, da si dobil ponudbo ali pa mu pokažeš osnutek pogodbe.

3p ::

godokahik je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kako pa to deluje? Ti se prijaviš in kar takoj sledi dvig plače na lepe oči pri trenutnem delodajalcu? Kako bi naj le ta sploh izvedel, da si se prijavil in da si dobil ponujeno boljšo plačilo? :)

Poveš mu, da si dobil ponudbo ali pa mu pokažeš osnutek pogodbe.


1) Ne, poveš mu, da si dobil ponudbo. Poveš znesek in poveš, koliko hočeš da ostaneš.
2) Če tvoj delodajalec da znesek, ki si ga predlagal, podpišeš novo pogodbo, sicer iz žepa potegneš odpoved delovnega razmerja.
3) Če se tvojemu delodajalcu fris skremži, ko mu vročiš odpoved, mu poveš novo, zdaj višjo plačo, za katero ostaneš.

Seveda ne kažeš druge (osnotka) pogodbe. Tu pri nas na balkanu je čisto možno, da bo tvoj sedanji delodajalec klical tvojega wannabe bodočega in ga poskušal prepričati, da te new zaposli.

Utk ::

1) Ne, poveš mu, da si dobil ponudbo. Poveš znesek in poveš, koliko hočeš da ostaneš.

Ne, ne poveš zneska...razen če ga še malo napihneš. Samo poveš kolk češ zdaj met.
Treba je tu dodat, da če stari delodajalec ni pripravljen plačat toliko kot novi plus 10%, potem je najbrž bolje da greš. Ker nekak bi bilo normalno, da si tistemu, ki te že pozna, več vreden kot nekomu, ki te ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

3p ::

Utk je izjavil:

1) Ne, poveš mu, da si dobil ponudbo. Poveš znesek in poveš, koliko hočeš da ostaneš.

Ne, ne poveš zneska...razen če ga še malo napihneš. Samo poveš kolk češ zdaj met.
Treba je tu dodat, da če stari delodajalec ni pripravljen plačat toliko kot novi plus 10%, potem je najbrž bolje da greš. Ker nekak bi bilo normalno, da si tistemu, ki te že pozna, več vreden kot nekomu, ki te ne.


Se strinjam.

Tilen ::

Vi živite v oblakih. A mislite, da za vsako prijavo na delovno mesto takoj dobiš ponudbo o zaposlitvi in si takoj sprejet?

OP naj malo najprej potipa prijave in potem manj sanja. :)

Lahko, da ga podjetja, kamor se želi prijaviti, sploh nočejo ali sploh ni kvalificiran za višje plačilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

link_up ::

najslabsa mozna ideja. :) Ti vprasaj v trenutni sluzbi, ce mislijo kaj visat placo. That's it. Ce si dovolj vreden jih bo stisnilo.
In and Out

FireSnake ::

godokahik je izjavil:

Načrtujem se prijavit na nekaj razpisov, ne z namenom, da bi menjal službo, ampak, da bi pri sedanji iztržil višjo plačo.

Na katere hakeljce moram paziti?

Verjetno me pri teh firmah kasneje, če se še kdaj prijavim, ne bodo jemali resno, če jih bom zavrnil?


Ali pa pri trenutni rekli: adijo.
Tole izsiljevanje pri meni ne bi obradilo sadov.

Čemu rabiš ponudbo? Nimaš nobenih drugih argumentov, ki bi botrovali povišici?
Ukolkikor ne, si je ne zaslužiš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Ko si z eno nogo že zunaj, se pač malo drugač pogovarjaš kot pa ko samo tako malo fehtaš. In šef s tabo, ker mu je jasno, da gre zdaj zares.

Čemu rabiš ponudbo? Nimaš nobenih drugih argumentov, ki bi botrovali povišici?

Argument, da ti je nekdo pripravljen dat 30-40-50% več, je zelo težko premagat brez nekega "zunanjega faktorja". Ker realno nisi letos naredil 50% več kot lani, najverjetneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Tody ::

Tudi ne bo zunaj dobil 50 procentov več.

cronos1234 ::

godokahik je izjavil:

Načrtujem se prijavit na nekaj razpisov, ne z namenom, da bi menjal službo, ampak, da bi pri sedanji iztržil višjo plačo.

Na katere hakeljce moram paziti?

Verjetno me pri teh firmah kasneje, če se še kdaj prijavim, ne bodo jemali resno, če jih bom zavrnil?


Kaj pa če bi šel do sedanjega šefa in rekel rad bi X% višjo plačo zato, zato in zato?

Če se strinja s tem je to to. Če se ne, poveš da se ceniš na več in boš pričel z iskanjem bolje plačane službe čez kak teden :) Ne vem čemu hodit na neke razgovore po nepotrebnem in mahati s kao "konkurenčnimi" ponudbami? Če ti je trenutno delovno mesto všeč in je edini problem denar, skomuniciraj to s šefom in potem vidiš kako naprej.

krho ::

Pri nas je šel eden cca 3 mesece nazaj čez vse razgovore in je bil tik pred podpisom pogodbe, potem je pa vse skupaj preklical, ker mu je trenutni delodajalec povišal plačo. Meni se to tudi ne zdi fer, da zapravljaš čas na drugi strani, ter druga stran potem odslovi dodatne kandidate.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

redtech ::

Odvisno tudi od velikosti firme? V trenutni firmi se prijavi na lažje in nižje plačano delo, sledi presenečen odziv kadrovske... Potem nastopi z argumenti, da rad delaš tukaj, vendar bi za trenutno plačo rad imel manj odgovornosti. :)

Utk ::

Tody je izjavil:

Tudi ne bo zunaj dobil 50 procentov več.

50 ne, 10 pa, zlažeš se da 30, zahtevaš 50 da ostaneš.

Tody ::

Utk je izjavil:

Tody je izjavil:

Tudi ne bo zunaj dobil 50 procentov več.

50 ne, 10 pa, zlažeš se da 30, zahtevaš 50 da ostaneš.


In potem ti rečejo ne in to je to. Če nimaš kaj konkretnega za pokazat ala firmi sem prihranil X eurov ali pa prodal sem za x mio eur ali pa USPEŠNO sem končal mio eur vreden projekt. Potem te noben ne bo plačal več samo zato ker si mu rekel. Tud tako "pogrešane in zaželjene" programerje so pustil na hladnem, ko so se repenčil. Firma je preživela, programer tudi... Kdo ima danes več dobička pa vrjetno oba, ker sta ugotovila da nista za skupaj.

Bolj pametno je vsako leto rečt za 10 %

3p ::

Utk je izjavil:

Tody je izjavil:

Tudi ne bo zunaj dobil 50 procentov več.

50 ne, 10 pa, zlažeš se da 30, zahtevaš 50 da ostaneš.


Odvisno od posameznika in podjetja. Nekatere firme imajo (cigansko) politiko, da se plača poviša samo, ko gre zaposleni rečt, da bi imel več. In se zanašajo na to, da je delu zaposlenih neumno hodit vsako leto ali vsakih N let "gnjavit".

Tak (običajno introvertiran) zaposleni je lahko za podjetje zelo koristen, sam pa nima realne predstave o svoji vrednosti. S prijavo drugam to lahko pridobi. In potem mogoče z malo več samozavesti zahteva ustrezno plačilo tudi tam, kjer že dela, če seveda hoče vztrajati v takem podjetju.

Tody je izjavil:

In potem ti rečejo ne in to je to. Če nimaš kaj konkretnega za pokazat ala firmi sem prihranil X eurov ali pa prodal sem za x mio eur ali pa USPEŠNO sem končal mio eur vreden projekt. Potem te noben ne bo plačal več samo zato ker si mu rekel. Tud tako "pogrešane in zaželjene" programerje so pustil na hladnem, ko so se repenčil. Firma je preživela, programer tudi... Kdo ima danes več dobička pa vrjetno oba, ker sta ugotovila da nista za skupaj.

Bolj pametno je vsako leto rečt za 10 %


Zato se pa ne hodiš repenčit, ampak moraš vedeti, koliko dobiš drugje.

In če ti rečejo ne, rečeš (moraš reči, če kaj daš nase) adijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

5ygmq ::

Tody je izjavil:

Tud tako "pogrešane in zaželjene" programerje so pustil na hladnem, ko so se repenčil. Firma je preživela, programer tudi... Kdo ima danes več dobička pa vrjetno oba, ker sta ugotovila da nista za skupaj.

Baje, ne vem, če je res ali samo forumska legenda, da se je programer enkrat nekaj neuspešno pogajal in je pač spokal, tisti tehnični direktor pa je menda poživinil, da bi ga menda skoraj premlatil, še nekaj ga je klical po telefonu kasneje, najedal in utrujal, da je moral ubog programer ga čisto blokirati. Pa je menda potem ena stranka klicala in ponudila 2/3 več za direktno sodelovanje. Živemu človeku se pa res lahko vse zgodi... Samo po mojem to ni res.

Tilen ::

godokahik je izjavil:

Načrtujem se prijavit na nekaj razpisov, ne z namenom, da bi menjal službo, ampak, da bi pri sedanji iztržil višjo plačo.

Na katere hakeljce moram paziti?

Verjetno me pri teh firmah kasneje, če se še kdaj prijavim, ne bodo jemali resno, če jih bom zavrnil?


Kdaj se začneš prijavljati? Sporoči, kako gre. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tody ::

Če že uporabiš raje tole tehniko... https://www.iwillteachyoutoberich.com/h... kot rečeno če bi pa enostavno več denarja za manj dela pa... Ja zamenjaj službo :)

Mato989 ::

OP, da ti povem mojo zgodbo...

Delal sem za 1.600 BRUTO v pogodbi... super firma, nisem mel pripomb nad ničemer, odlična vodja oddelka, skratka res, razen plače nisem mel enega problema, tudi delo od doma 95% časa...
Ampak prišlo je leto 10% inflacije, in logično sem pričakoval dvig plače... ki pa ga kar ni in ni bilo.

No, nato sem začel iskat šihte drugje in sem dobil razgovore takoj (ene 7 poslanih ponudb in 5 razgovorov) in tako sem prišel skupaj z podjetjem ki mi je ponudilo podobne pogoje dela in plačo 2.200 BRUTO...

Takoj za tem sem šel do svoje vodje, povedal da imam možnost it drugam za praktično SKORAJ 40% višjo osnovo, in nato so mi ponudili 100 EUR povišice (jaz sem pričakoval 200 takoj in 200 v roku 9 mesecev, v takem primeru bi ostal ker mi je bilo dejansko tam fajn delat)

No v parih dneh po odgovoru sem se jim zahvalil za vse in poslal odpoved izvršni in vodji... pač ne delam za hvala ampak za plačo, jebiga... Posledica je da imam danes 2.500 EUR, če bi bil pa tam pa bi morda imel 1.700 bruto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KraitPay ::

V teoriji takšno izsiljevanje deluje, v praksi pa bo bolje, da dejansko menjaš službo.
Dolgoročno ne boš nikoli izsilil toliko, kot si lahko izpogajaš ob menjavi službe. To je bilo že večkrat napisano.

Mislim da sem na tem forumu bral tudi o tem, da je nekdo dobil 30% povišico, čez 2 meseca pa so ga odpustili.

PacificBlue ::

Vse je odvisno na kaksnem polozaju delas. Če je deloma lahko nadomestljiv, ti ne bodo kar tako zvisali plače.
Poznam nekoga, ki so mu dvignili plačo za 1200eur. Bi pa z njegovim odhodom nastala tezava v produkciji in ker je tudi delo tako specificno. Zdaj ima plačo, kot da bi delal v Avstriji, kamor je želel oditi.

feryz ::

Mato, zakaj pa si se ustavil na 2200 bruto?
Takoj išči dalje. Si slotehovec, kar pomeni, da za manj kot 5 jurjev bruto nimaš kaj vstajati iz postelje.

Mato989 ::

KraitPay je izjavil:

V teoriji takšno izsiljevanje deluje, v praksi pa bo bolje, da dejansko menjaš službo.
Dolgoročno ne boš nikoli izsilil toliko, kot si lahko izpogajaš ob menjavi službe. To je bilo že večkrat napisano.

Mislim da sem na tem forumu bral tudi o tem, da je nekdo dobil 30% povišico, čez 2 meseca pa so ga odpustili.


Ja lahko da bo, lahko da ne bo, jaz sem pač privrženec tega, da če mi je nekje ok, jim z odprtimi kartami povem kako in kaj je, da se lahko odločijo... Drugo je, če bi že itak bilo katastrofalno na podjetju in slabi odnosi itd... ampak v mojem primeru je bila edina problematika višina osnovne plače in nakazilo na TRR... vse ostalo je bilo brez težav.

Sicer poznam enega ki je izsilil več kot so mu drugje ponudili ampak je bil pač zelo zelo iskan kader in imel znanja brez katerih bi firma imela ogromne težave...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Mato, zakaj pa si se ustavil na 2200 bruto?
Takoj išči dalje. Si slotehovec, kar pomeni, da za manj kot 5 jurjev bruto nimaš kaj vstajati iz postelje.


Ja moras biti sposoben za vec.

IgorCardanof ::

krho je izjavil:

Pri nas je šel eden cca 3 mesece nazaj čez vse razgovore in je bil tik pred podpisom pogodbe, potem je pa vse skupaj preklical, ker mu je trenutni delodajalec povišal plačo. Meni se to tudi ne zdi fer, da zapravljaš čas na drugi strani, ter druga stran potem odslovi dodatne kandidate.


Podjetja lahko kandidate obravnavajo kot zadnje smeti, ti pa ne smeš zavrnit pogodbe v zadnjem momentu, ker is zapravljal njihov čas?

Koliko časa kandidati porabijo, da grejo čez 2, 5, 10 krogov intervjujev, samo zato, da so na koncu odslovljeni?

Smo v takšnem okolju. Tako delodajalci, kot iskalci zaposlitve. Vsak ima pravico in brez najmanjše slabe vesti skenslat vse 1 dan preden bi bil podpis pogodbe.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

feryz ::

kriptobog je izjavil:

feryz je izjavil:

Mato, zakaj pa si se ustavil na 2200 bruto?
Takoj išči dalje. Si slotehovec, kar pomeni, da za manj kot 5 jurjev bruto nimaš kaj vstajati iz postelje.

Ja moras biti sposoben za vec.
Saj piše, da je takoj priletelo 6 ali 7 ponudb.
Ni hudič, da ne bi tudi za 5 jurjev kakšna. Če sam ne poznaš svoje vrednosti, kako naj jo nekdo, ki nima pojma, kdo si?

IgorCardanof ::

Sicer pa OPja razumem glede situacije.

Kaj če ne veš koliko si vreden, ergo potipaš malo naokoli, koliko bi lahko dobil za svoje znanje in koliko bi se lahko izpogajal.
Ti je pa všeč delat v firmi, edino pač delal bi še za več denarja, če lahko.

Tudi glede samozavesti je potem dosti boljše, če veš, da bi te nekje drugje vzeli za 1000 bruto več recimo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

5ygmq ::

IgorCardanof je izjavil:

Podjetja lahko kandidate obravnavajo kot zadnje smeti, ti pa ne smeš zavrnit pogodbe v zadnjem momentu, ker is zapravljal njihov čas?

Koliko časa kandidati porabijo, da grejo čez 2, 5, 10 krogov intervjujev, samo zato, da so na koncu odslovljeni?

Smo v takšnem okolju. Tako delodajalci, kot iskalci zaposlitve. Vsak ima pravico in brez najmanjše slabe vesti skenslat vse 1 dan preden bi bil podpis pogodbe.

Sogovornik je omenil 'fer', ne 'smeš'. Sicer smeš odstopiti od pogovorov, dokler ni pogodba podpisana (in tudi takrat ni 'suženjstvo' zabetonirano, je pa tudi poskusna doba za vsak slučaj za oba kot zadnja varovalka). Normalno, da skleneš 'pakt' z delodajalcem, s katerim si najbolj kompatibilen, za čimvečje poslovne učinke, in nikjer ne piše, da mora biti prvi ali celo edini.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

kriptobog je izjavil:

feryz je izjavil:

Mato, zakaj pa si se ustavil na 2200 bruto?
Takoj išči dalje. Si slotehovec, kar pomeni, da za manj kot 5 jurjev bruto nimaš kaj vstajati iz postelje.

Ja moras biti sposoben za vec.
Saj piše, da je takoj priletelo 6 ali 7 ponudb.
Ni hudič, da ne bi tudi za 5 jurjev kakšna. Če sam ne poznaš svoje vrednosti, kako naj jo nekdo, ki nima pojma, kdo si?


Ne se spet ukvarjat z mano, jaz sem povedal moj primer... priletelo ni nobenih 5 ponudb ampak 5 razgovor iz katere se je izcimila 1 ponudba ki je bila toliko boljša da sem jo sprejel.

Zakaj imate eni fetiše potem težit naprej ne razumem, ukvarjajte se s temo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

5ygmq ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj imate eni fetiše potem težit naprej ne razumem, ukvarjajte se s temo.

Favšija ali trolanje ali obatroje.

Mato989 ::

krho je izjavil:

Pri nas je šel eden cca 3 mesece nazaj čez vse razgovore in je bil tik pred podpisom pogodbe, potem je pa vse skupaj preklical, ker mu je trenutni delodajalec povišal plačo. Meni se to tudi ne zdi fer, da zapravljaš čas na drugi strani, ter druga stran potem odslovi dodatne kandidate.



A to da pa delodajalci pokličejo na razgovore 10, 20, 30 kandidatov od katerih vzamejo 1, ostalim pa zapravljajo čas je pa "fer"?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Sej ni treba kaj dost komplicirat. Če veš, da si firmi vreden več, pač rečeš (beri zlažeš), da ti drugje ponujajo tolk in tolk. Če nisi vreden tolk kot bi rad, potem jebiga, bodi tiho in prosi za vsaj tistih 5-10 procentov letno.

IgorCardanof ::

5ygmq je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Podjetja lahko kandidate obravnavajo kot zadnje smeti, ti pa ne smeš zavrnit pogodbe v zadnjem momentu, ker is zapravljal njihov čas?

Koliko časa kandidati porabijo, da grejo čez 2, 5, 10 krogov intervjujev, samo zato, da so na koncu odslovljeni?

Smo v takšnem okolju. Tako delodajalci, kot iskalci zaposlitve. Vsak ima pravico in brez najmanjše slabe vesti skenslat vse 1 dan preden bi bil podpis pogodbe.

Sogovornik je omenil 'fer', ne 'smeš'. Sicer smeš odstopiti od pogovorov, dokler ni pogodba podpisana (in tudi takrat ni 'suženjstvo' zabetonirano, je pa tudi poskusna doba za vsak slučaj za oba kot zadnja varovalka). Normalno, da skleneš 'pakt' z delodajalcem, s katerim si najbolj kompatibilen, za čimvečje poslovne učinke, in nikjer ne piše, da mora biti prvi ali celo edini.


Kot rečeno. Vse je fer. Iskanje zaposlitve je pač tako toksično okolje, kjer je to vse popolnoma normalno.
Je potrebno pogledat na situacijo iz kontra smeri tudi. In kakršen odnos so postavila podjetja skozi leta, je potem popolnoma "fer", da tudi ti zavrneš zadnji moment.
Koliko prošenj gre direktno v smeti, koliko intervjujev daš čez, pa na koncu niti maila ne dobiš, da nisi bil sprejet?

Seveda pa lahko imamo podjetje, ki je zelo vredu do iskalcev zaposlitve in jih potem tak odnos lahko zmoti, ampak to je pač terirorij v katerem delujejo. Se je potrebno privadit na pravila igre.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Sej ni treba kaj dost komplicirat. Če veš, da si firmi vreden več, pač rečeš (beri zlažeš), da ti drugje ponujajo tolk in tolk. Če nisi vreden tolk kot bi rad, potem jebiga, bodi tiho in prosi za vsaj tistih 5-10 procentov letno.


Jap, v osnovi se strinjam, ampak eni pač želijo da so firmi vredni predvsem podobno kot "lani" glede na kupno moč njihove plače...

Najbolje je pač it rečt za povišico ko te drugje čaka pogodba z boljšo plačo, takrat si miren, prideš tja, rečeš glejte, tolko in tolko hočem, ali pa LP... če rečejo ne, daš isti dan odpoved... takih se delodajalci večinoma najbolj "bojijo" ker so bili do nedavnega v SLO redki zaradi socializma... zdaj ko se te generacije poslavljajo so novejši veliko bolj zavedni glede tega da lojalnost firmi je vredna 0, če je firma na vrednoti v EUR...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ja, če ti veš da si firmi vreden več kot dobivaš, in ti je tam v redu, se zlažeš...
Če veš, da ti realno kaj dost več ne morejo dat, oz. ne bojo dali, si pa išči drugje za bistveno več. Pa se pol odločiš, ko dobiš konkretno ponudbo.

KraitPay ::

Pa še to; nihče te ne bo grdo gledal, če zavrneš ponudbo. To je dandanes že stalnica.
Podjetja si danes zelo "kradejo" kadre. Tako da kar pogumno na razgovore. Ker dobrega kadra primanjkuje, je to edina rešitev.

Večje težave so lahko z podjetji, ki jim dober kader uide in ustanovijo novo podjetje. Potem pa še kakšne stranke prevzamejo. Tukaj na štajerskem je v zadnjem času bilo kar nekaj takšnih podjetij. Še celo tožbe so bile, ampak tista main podjetja niso mogla nič.
In ravno tista main podjetja, so ob izgubi dela in strank imela veliko težave z kadrom in odnosi v podjetju. Nisi sploh razmišljal; ali si se priključil ostalim, ali si ostal samo zaradi "statusa".

Dokler si v podjetju zadovoljen in je po tvojem kompenzacija ustrezna, tam ostaneš. Ko temu ni več tako in ni več ustreznega napredovanja, je optimum samo menjava službe. Vse ostalo so samo kratkoročne rešitve.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ja, če ti veš da si firmi vreden več kot dobivaš, in ti je tam v redu, se zlažeš...
Če veš, da ti realno kaj dost več ne morejo dat, oz. ne bojo dali, si pa išči drugje za bistveno več. Pa se pol odločiš, ko dobiš konkretno ponudbo.


No, NAČELOMA je vsak zaposlen firmi vreden več kot je plačan, ker tu se črpa dobiček... :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Eh pa ni čisto tako. Logično bi bilo, da ja, ampak če ima firma dovolj denarja in jim ti res aktivno ne delaš minusa ali problemov, te ne bojo odpustili. Četudi pač value, ki ga daješ podjetju ni toliko kot si plačan.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Eh pa ni čisto tako. Logično bi bilo, da ja, ampak če ima firma dovolj denarja in jim ti res aktivno ne delaš minusa ali problemov, te ne bojo odpustili. Četudi pač value, ki ga daješ podjetju ni toliko kot si plačan.


Seveda ni ampak NAČELOMA sem napisal... nekdo nardi več, ker drugi dela podporne službe ki pač nimajo neposrednega učinka na fakturi ampak posreden...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

issak ::

krho je izjavil:

Pri nas je šel eden cca 3 mesece nazaj čez vse razgovore in je bil tik pred podpisom pogodbe, potem je pa vse skupaj preklical, ker mu je trenutni delodajalec povišal plačo. Meni se to tudi ne zdi fer, da zapravljaš čas na drugi strani, ter druga stran potem odslovi dodatne kandidate.


Kaj pa ko gre kandidat skozi 3 mesece razgovorov, in mu potem podjetje ne ponudi delovnega mesta, ker je drugi kandidat malo bolj primeren? Menjava delovnega mesta je stresna, za posameznika še toliko bolj kot za podjetje, če je na trenutnem delovnem mestu razen plače sicer vse ok (šef, sodelavci, lokacija, delo...), bi se tudi sam odločil ostati za višjo plačo kot menjati.

Čas zapravljaš ali ne, brez da greš skozi razgovore se pa tudi ne moreš odločiti ali je nova priložnost zate primerna ali ne - razgovori so dvostranski, in vsak ima pravico na koncu reči ne, pa če tudi je to tik pred podpisom.


še komentar na originalni prispevek: meni so dvakrat dvignili plačo ker sem prišel z drugo ponudbo, nobeno od tistih dveh delovnih mest mi sicer ni bilo tako zanimivo, da bi zamenjal zaposlitev, ampak v tretje je bila pa priložnost bolj zanimiva, in plača bistveno višja, tako da sem se potem le odločil za menjavo. Ali ti bodo dali povišico ali ne je pa odvisno koliko te potrebujejo in kako hitro in enostavno si nadomestljiv, jaz še vedno sodelujem s prejšnjim podjetem preko SP, ker še vedno niso našli ustrezne zamenjave (verjetno bi morali ponuditi kakšnega jurja ali dva več). Šef bi mi takrat tudi sam dvignil plačo, ampak če imam neko ponudbo, z njo lažje prepriča HR in vodstvo, da se delavcu dvigne plačo. Vse je pa seveda odvisno od podjetja, šefa, delovnega mesta ipd. Delavca v helpdesku je veliko lažje zamenjati kot specialista, in se bo težje izpogajal za višjo plačo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

uomostolto ::

godokahik je izjavil:

Načrtujem se prijavit na nekaj razpisov, ne z namenom, da bi menjal službo, ampak, da bi pri sedanji iztržil višjo plačo.

Na katere hakeljce moram paziti?

Verjetno me pri teh firmah kasneje, če se še kdaj prijavim, ne bodo jemali resno, če jih bom zavrnil?


Tako se to ne dela. Ce hočeš biti vreden več se ne smeš blamirati z izsiljevanjem. Sicer ni kaj narobe, če imaš drugo ponudbo, ampak to potrebuješ samo, če misliš iti allin in je riziko, da te vržejo.

Praviloma pa se enostavno greš pogovarjati z nadrejenimi kakšne so tvoje možnosti.

Če pa bos šel z glavo skozi zid, sklical sestanek, na mizo vrgel ponudbo in ultimat, pa prej malo potreniraj. Sem videl take situacije in kandidati praviloma zablokirajo in izgubijo tole igro.

Utk ::

Kako lahko izgubijo, če imajo drugo, vsaj malo višjo, ponudbo?

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

godokahik je izjavil:

Načrtujem se prijavit na nekaj razpisov, ne z namenom, da bi menjal službo, ampak, da bi pri sedanji iztržil višjo plačo.

Na katere hakeljce moram paziti?

Verjetno me pri teh firmah kasneje, če se še kdaj prijavim, ne bodo jemali resno, če jih bom zavrnil?


Tako se to ne dela. Ce hočeš biti vreden več se ne smeš blamirati z izsiljevanjem. Sicer ni kaj narobe, če imaš drugo ponudbo, ampak to potrebuješ samo, če misliš iti allin in je riziko, da te vržejo.

Praviloma pa se enostavno greš pogovarjati z nadrejenimi kakšne so tvoje možnosti.

Če pa bos šel z glavo skozi zid, sklical sestanek, na mizo vrgel ponudbo in ultimat, pa prej malo potreniraj. Sem videl take situacije in kandidati praviloma zablokirajo in izgubijo tole igro.


Kaj pa ma zablokirat, če ima drugo ponudbo? Če mu rečejo ne vrže ven odpoved in čao prijatelji...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Kako lahko izgubijo, če imajo drugo, vsaj malo višjo, ponudbo?


Ce tam ni potrdil ponudbe, v trenutni ga pa fuknejo ven, ker se ne mislijo ukvarjati s takim folkom, ki izsiljuje?

Moe_Lester ::

Glede na statistiko delavci iztržijo bistveno več, če menjajo službo kot s pogajanji za višjo plačo v obstoječem podjetju.

Če misliš resno, si najdi drugo službo in izpogajaj konkretno višjo plačo. Primeri, ko dobiš 20% povišice so izjemno redki, primeri, ko v novi službi dobiš 20% več pa niti ne.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

Kako lahko izgubijo, če imajo drugo, vsaj malo višjo, ponudbo?


Ce tam ni potrdil ponudbe, v trenutni ga pa fuknejo ven, ker se ne mislijo ukvarjati s takim folkom, ki izsiljuje?


Če imaš v roki podpisan izvod pogodbe od druge službe tudi če nisi potrdil ni panike, ker pač na licu mestap odpišeš in pošlješ nazaj... no biggie, tako sem jaz naredil.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prošnja za zaposlitev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14319018 (8381) MadMen
»

Razgovor za službo - pomembna vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8411067 (7677) PikaPoka828
»

Plačilna lista (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310667 (7589) FrRoSt

Več podobnih tem