» »

Prošnja za zaposlitev

Prošnja za zaposlitev

1 2
3
»

dexterboy ::

Torej skrbiš za IBM infrastrukturo? Model, pa ti si car, resno mislim. Še vedno v uporabi, ampak vsak dan manj in manj vzdrževalcev... Razen, če nisem dobil napačne slike. Nekaj podobnega kot Cobol programerji ;)
( če sem v zmoti, se opravičujem )
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Pomagam tistim, ki se pustijo pomagati... Celo zastonj z nasveti. Ampak opažam, da je vsak najbolj pameten zase, kar se dostikrat odraža tudi na tem forumu. Pač pametuje o stvareh o katerih nima pojma, ali pa gre z glavo skozi zid. Slovenec je pač v povprečju zahojen, ker ne vidi čez lasten plot... Kaj šele da bi videl situacijo v tujini...

The irony is high here :). Tale citat si bom bookmarkal.

endelin ::

Invictus: kak psiholoski preskok bo iti iz 100k letno na 1.5k neto plus potni in malca?:))

Invictus ::

Sem spet na 100k ... Spet problemi kam z denarjem...

Me v javni firmi niso hoteli :)).

Baje imam predolg CV in se nisem obnašal kot suženj na razgovoru (2 mnenji bodočih sodelavcev, ki sta bila tam).

dexterboy je izjavil:

Torej skrbiš za IBM infrastrukturo? Model, pa ti si car, resno mislim.

Ja, si v zmoti.

Sem bil predavatelj in implementator z par softwerov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Raptor F16 ::

tony1 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako spremno pismo, tega nihče ne bere...

Pošlješ CV, na prvi strani so vsi podatki in zadnja znanja ter služba, na nadaljnih še preostalo. Če jim to ni dovolj, podjetje ni zate...


Tako je. Spremna pisma so šla tudi pri nas iz mode. Pošilja se samo še CV in konec.

In jih zadnje leto ne pišem več. Še nihče mi ni zajamral, "da bi rad imel še spremno pismo".


E-mail samo s priponko brez vsebine je nekaj najbolj jebiveterskega kar lahko v poslovni komunikaciji vidiš.

Spoštovani,

prijavljam/zanimam se za delovno mesto "XXXXXX".
Po izobrazbi sem to in to.
Izkušnje povezane z delovnim mestom sem pridobil ... tam in tam.
V prilogi pošiljam kopijo življenjepisa.

Lep pozdrav,

Janez Novak + strokovni naziv če ga imaš.

Če človek ne zna KRATKEGA in JEDRNATEGA e-maila spisat je to običajno dost ... tako. Ne bi temu ravno rekel dober vtis.

Če kaj sovražim je dvoje.
1.) Ljudje ki v besedilo namečejo balast svoje življenjske zgodbe. Živ bog me ne bo plačal da berem kaj počneš v prostem času in kaj meniš da so tvoje prednosti in slabosti to pač naj človk zadrži zase ne pa da utruja.
2.) Ljudje ki ne znajo povedat kaj bi radi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Sem spet na 100k ... Spet problemi kam z denarjem...

Me v javni firmi niso hoteli :)).

Baje imam predolg CV in se nisem obnašal kot suženj na razgovoru (2 mnenji bodočih sodelavcev, ki sta bila tam).

dexterboy je izjavil:

Torej skrbiš za IBM infrastrukturo? Model, pa ti si car, resno mislim.

Ja, si v zmoti.

Sem bil predavatelj in implementator z par softwerov.


Lahko ti jaz odprem popoldanski s.p. izstavim račune ti pa meni pustiš 15%(10% če je letno več kot za 30k računov)...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tony1 ::

Raptor F16 je izjavil:

tony1 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako spremno pismo, tega nihče ne bere...

Pošlješ CV, na prvi strani so vsi podatki in zadnja znanja ter služba, na nadaljnih še preostalo. Če jim to ni dovolj, podjetje ni zate...


Tako je. Spremna pisma so šla tudi pri nas iz mode. Pošilja se samo še CV in konec.

In jih zadnje leto ne pišem več. Še nihče mi ni zajamral, "da bi rad imel še spremno pismo".


E-mail samo s priponko brez vsebine je nekaj najbolj jebiveterskega kar lahko v poslovni komunikaciji vidiš.

Spoštovani,

prijavljam/zanimam se za delovno mesto "XXXXXX".
Po izobrazbi sem to in to.
Izkušnje povezane z delovnim mestom sem pridobil ... tam in tam.
V prilogi pošiljam kopijo življenjepisa.

Lep pozdrav,

Janez Novak + strokovni naziv če ga imaš.

Če človek ne zna KRATKEGA in JEDRNATEGA e-maila spisat je to običajno dost ... tako. Ne bi temu ravno rekel dober vtis.

Če kaj sovražim je dvoje.
1.) Ljudje ki v besedilo namečejo balast svoje življenjske zgodbe. Živ bog me ne bo plačal da berem kaj počneš v prostem času in kaj meniš da so tvoje prednosti in slabosti to pač naj človk zadrži zase ne pa da utruja.
2.) Ljudje ki ne znajo povedat kaj bi radi.


a) Se res komu da to brati? Ozri se okoli in zavohaj morsko travo. IT trg je do amena pregret, kadra pa ni.

To so vse nepomembne podrobnosti, firme so strašno vesele že, če se sploh kdo prijavi. Časi ko so lahko izbirale med kandidati po Ž kriterijih tipa, kje je kdo kakšno vejico premalo/preveč napisal so mimo.

b) Bom povedal še iz drugega konca: nekaj časa sem iskal tudi sodelavce. Firma je angažirala par kadrovskih agencij, ker pač strašno rabimo kader. In, guess what, njihovih spremnih pisem in mailov - pa naj bodo ti pravi Soneti nesreče - niti slučajno ne pošiljajo dalje. V roke dobim CV kandidata in fertik. Kaj naj počnem z jamranjem, da je bil nekdo rojen v stari Ljubljanski porodnišnici, njegov brat pa že v tanovi? :D

megason ::

ViperR je izjavil:

megason je izjavil:

Da mal oĹživim temo glede prijave na delo.
Delam v veĨjem podjetju. Interno je razpis za novo delovno mesto. Imamo kakťnega kreativca/ko, da pomaga pri pisanju spremnega pisma ?


Na interni razpis bi jaz bolj osebno napisal, zakaj Ĺželim zamenjati, zakaj ti za napredovanje, kaj znas itd. Dvomim, da ti lahko to kdo pomaga.


Se strinjam. Mogoce sem se napacno izrazil. Ne potrebujem kretivca, amapak da je slovnicno pravilno napisano. Delovno mesto ni zahtevno. Je pa veliko bolj placeno od trenutnega dela.
Problem je le, ker nimam izkusenj. Imam pa potrebno izobrazbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: megason ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Lahko ti jaz odprem popoldanski s.p. izstavim račune ti pa meni pustiš 15%(10% če je letno več kot za 30k računov)...

Zakaj bi rabil tvoj s.p. ?!?!?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Raptor F16 ::

tony1 je izjavil:

In, guess what, njihovih spremnih pisem in mailov - pa naj bodo ti pravi Soneti nesreče - niti slučajno ne pošiljajo dalje. V roke dobim CV kandidata in fertik. Kaj naj počnem z jamranjem, da je bil nekdo rojen v stari Ljubljanski porodnišnici, njegov brat pa že v tanovi? :D


Nekdo očitno ne razume poslovnega bontona. E-mailov brez vsebine se ne pošilja. In če ne znaš brat... spremno pismo mora bit kratko in jedrnato da človek na kratko pove da išče šiht, in da pošilja življenjepis.

V tem primeru bolje da firma postavi nek dropbox z omejenim časovnim oknom kamor vsak vrže svoj pildek notri in stvar zaključena. Ampak to očitno ni ša nobenemu biseru slovenskega IT-ja prišlo na pamet.

Če že zahtevate uradne kanale komunikacije, potem se tega tudi držite. Spremno pismo ni tam zato, da ga boš TI bral ampak da prejemnik ve kaj je sploh dobil. Priponk brez konteksta naj se ne bi odpiralo, ali pač ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Lahko ti jaz odprem popoldanski s.p. izstavim račune ti pa meni pustiš 15%(10% če je letno več kot za 30k računov)...

Zakaj bi rabil tvoj s.p. ?!?!?!?!?


Če si rekel da maš problem, aja si mislil kam dat keš, jaz sem mislil za preseganje normiranca :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tony1 ::

Raptor F16 je izjavil:

tony1 je izjavil:

In, guess what, njihovih spremnih pisem in mailov - pa naj bodo ti pravi Soneti nesreče - niti slučajno ne pošiljajo dalje. V roke dobim CV kandidata in fertik. Kaj naj počnem z jamranjem, da je bil nekdo rojen v stari Ljubljanski porodnišnici, njegov brat pa že v tanovi? :D


Nekdo očitno ne razume poslovnega bontona. E-mailov brez vsebine se ne pošilja. In če ne znaš brat... spremno pismo mora bit kratko in jedrnato da človek na kratko pove da išče šiht, in da pošilja življenjepis.

V tem primeru bolje da firma postavi nek dropbox z omejenim časovnim oknom kamor vsak vrže svoj pildek notri in stvar zaključena. Ampak to očitno ni ša nobenemu biseru slovenskega IT-ja prišlo na pamet.

Če že zahtevate uradne kanale komunikacije, potem se tega tudi držite. Spremno pismo ni tam zato, da ga boš TI bral ampak da prejemnik ve kaj je sploh dobil. Priponk brez konteksta naj se ne bi odpiralo, ali pač ?


Seveda se lahko strinjam, da nek bonton in osnova poslovne komunikacije morata biti. Strokovni nazivi so zanimivi za bolj regulirana področja, v IT-ju pa niti ne.

Pisanje romanov v ločeno spremno pismo - ki ga prilagajaš besedilu oglasa oz. željam naročnika - pa za nekoga, ki ima kaj pokazati v CVju, ni posebej smiselno. Tole je max., kar bi sam pisal danes v e-poštno sporočilo:
"Spoštovani!

Pošiljam prijavo na razpisano delovno mesto žžžžžžžžžž.

S ciljem omejiti velikost priloženih datotek nisem priložil še kopij opravljenih certifikatov, če želite, pa vam jih z veseljem posredujem.

Lep pozdrav,
Ta In Ta"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Raptor F16 ::

tony1 je izjavil:


Seveda se lahko strinjam, da nek bonton in osnova poslovne komunikacije morata biti. Strokovni nazivi so zanimivi za bolj regulirana področja, v IT-ju pa niti ne.

Pisanje romanov v ločeno spremno pismo - ki ga prilagajaš besedilu oglasa oz. željam naročnika - pa za nekoga, ki ima kaj pokazati v CVju, ni posebej smiselno. Tole je max., kar bi sam pisal danes v e-poštno sporočilo:
"Spoštovani!

Pošiljam prijavo na razpisano delovno mesto žžžžžžžžžž.

S ciljem omejiti velikost priloženih datotek nisem priložil še kopij opravljenih certifikatov, če želite, pa vam jih z veseljem posredujem.

Lep pozdrav,
Ta In Ta"


Strokovni naziv je povsem korektno da ga v poslovnem svetu navajaš ker imaš tudi pravico do tega.
Delati se skromenga je dost brezveze ker itak vsi samo čakajo da bodo pri tebi iskali pomanjkljivost za lasten vzvod pri pogajanju.

Spremno pismo je v bistvu e-pošta v kateri priložiš CV in priloge. Čeprav vem kaj misliš. Nekateri pošiljajo kar ločeno datoteko s celo življenjsko zgodbo ker so jih tega naučili na kariernih delavnicah, kjer predavatelji mešajo meglo.

Tako kot si napisal je povsem korektno. Gre se zgolj za neko spremno besedilo življenjepisu da ne oddaš praznega e-maila ampak tega na tistih delavnicah ne znajo razložit ker so sami še bolj izgubljeni kot ljudje ki bi si radi šiht najdl.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Meizu ::

Pinturicchio je izjavil:

Ker hočem zamenjati službo, me zanima kakšen je zdajšnji način pisanja prošenj (ja, nisem dolgo nič potreboval in sem padu ven iz tega)? Je to še vedno tipični življenjepis (CV) ali je kakšen "moderen" način zdaj to? Hvala za odgovore.


CV in motivacijsko pismo, nima veze kaj napišeš noter, ker ima vsak delodajalec neke svoje vesoljne filozofije o tem, kaj je za njega/njo dobro spisano motivacijsko pismo. Lahko se hvališ da si brat Einsteina, lahko napišeš samo "prosim, rabim delo, lp", šanse so enake.

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

tony1 je izjavil:


Seveda se lahko strinjam, da nek bonton in osnova poslovne komunikacije morata biti. Strokovni nazivi so zanimivi za bolj regulirana področja, v IT-ju pa niti ne.

Pisanje romanov v ločeno spremno pismo - ki ga prilagajaš besedilu oglasa oz. željam naročnika - pa za nekoga, ki ima kaj pokazati v CVju, ni posebej smiselno. Tole je max., kar bi sam pisal danes v e-poštno sporočilo:
"Spoštovani!

Pošiljam prijavo na razpisano delovno mesto žžžžžžžžžž.

S ciljem omejiti velikost priloženih datotek nisem priložil še kopij opravljenih certifikatov, če želite, pa vam jih z veseljem posredujem.

Lep pozdrav,
Ta In Ta"


Strokovni naziv je povsem korektno da ga v poslovnem svetu navajaš ker imaš tudi pravico do tega.
Delati se skromenga je dost brezveze ker itak vsi samo čakajo da bodo pri tebi iskali pomanjkljivost za lasten vzvod pri pogajanju.

Spremno pismo je v bistvu e-pošta v kateri priložiš CV in priloge. Čeprav vem kaj misliš. Nekateri pošiljajo kar ločeno datoteko s celo življenjsko zgodbo ker so jih tega naučili na kariernih delavnicah, kjer predavatelji mešajo meglo.

Tako kot si napisal je povsem korektno. Gre se zgolj za neko spremno besedilo življenjepisu da ne oddaš praznega e-maila ampak tega na tistih delavnicah ne znajo razložit ker so sami še bolj izgubljeni kot ljudje ki bi si radi šiht najdl.


To kar je Tony povedal sploh ni spremno PISMO, to je samo filler da ni prazen mail in da poveš kaj si priložil...

Spremno pismo je še en zastarel neumen sistem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Meizu ::

Vse skupaj je zastarel in neumen sistem. Kdor lahko preko mejla sortira ljudi, razen če pišeš kot skrajen debil, naj gre predavat na harvard o psihoanalizi.

Sem že dosti služb dal skozi, kjer so delodajalci pametovali o tem kdo in kaj je preko mejla napisal in kako izzveni ko to prebereš, na koncu pa sem na uvajanje skoraj vedno fasal največjega štora stoletja.

Telefonski klic, kratek pogovor, anketa, posnameš in nato analiziraš. Če si pravi kadrovnik potem je to itak tvoja naloga.

tony1 ::

Mato989 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

tony1 je izjavil:


Seveda se lahko strinjam, da nek bonton in osnova poslovne komunikacije morata biti. Strokovni nazivi so zanimivi za bolj regulirana področja, v IT-ju pa niti ne.

Pisanje romanov v ločeno spremno pismo - ki ga prilagajaš besedilu oglasa oz. željam naročnika - pa za nekoga, ki ima kaj pokazati v CVju, ni posebej smiselno. Tole je max., kar bi sam pisal danes v e-poštno sporočilo:
"Spoštovani!

Pošiljam prijavo na razpisano delovno mesto žžžžžžžžžž.

S ciljem omejiti velikost priloženih datotek nisem priložil še kopij opravljenih certifikatov, če želite, pa vam jih z veseljem posredujem.

Lep pozdrav,
Ta In Ta"


Strokovni naziv je povsem korektno da ga v poslovnem svetu navajaš ker imaš tudi pravico do tega.
Delati se skromenga je dost brezveze ker itak vsi samo čakajo da bodo pri tebi iskali pomanjkljivost za lasten vzvod pri pogajanju.

Spremno pismo je v bistvu e-pošta v kateri priložiš CV in priloge. Čeprav vem kaj misliš. Nekateri pošiljajo kar ločeno datoteko s celo življenjsko zgodbo ker so jih tega naučili na kariernih delavnicah, kjer predavatelji mešajo meglo.

Tako kot si napisal je povsem korektno. Gre se zgolj za neko spremno besedilo življenjepisu da ne oddaš praznega e-maila ampak tega na tistih delavnicah ne znajo razložit ker so sami še bolj izgubljeni kot ljudje ki bi si radi šiht najdl.


To kar je Tony povedal sploh ni spremno PISMO, to je samo filler da ni prazen mail in da poveš kaj si priložil...

Spremno pismo je še en zastarel neumen sistem.


Tako je. In moj glas gre, da se "klasičnih" spremnih pisem sploh ne piše več. Zadnje leto, dve nisem dobil nobenega.

Če ima oglas spletni obrazec za prijavo in text form za "spremno pismo" pa vanj pejstam kar zgoraj napisano.

Raptor F16 ::

Mato989 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

tony1 je izjavil:


Seveda se lahko strinjam, da nek bonton in osnova poslovne komunikacije morata biti. Strokovni nazivi so zanimivi za bolj regulirana področja, v IT-ju pa niti ne.

Pisanje romanov v ločeno spremno pismo - ki ga prilagajaš besedilu oglasa oz. željam naročnika - pa za nekoga, ki ima kaj pokazati v CVju, ni posebej smiselno. Tole je max., kar bi sam pisal danes v e-poštno sporočilo:
"Spoštovani!

Pošiljam prijavo na razpisano delovno mesto žžžžžžžžžž.

S ciljem omejiti velikost priloženih datotek nisem priložil še kopij opravljenih certifikatov, če želite, pa vam jih z veseljem posredujem.

Lep pozdrav,
Ta In Ta"


Strokovni naziv je povsem korektno da ga v poslovnem svetu navajaš ker imaš tudi pravico do tega.
Delati se skromenga je dost brezveze ker itak vsi samo čakajo da bodo pri tebi iskali pomanjkljivost za lasten vzvod pri pogajanju.

Spremno pismo je v bistvu e-pošta v kateri priložiš CV in priloge. Čeprav vem kaj misliš. Nekateri pošiljajo kar ločeno datoteko s celo življenjsko zgodbo ker so jih tega naučili na kariernih delavnicah, kjer predavatelji mešajo meglo.

Tako kot si napisal je povsem korektno. Gre se zgolj za neko spremno besedilo življenjepisu da ne oddaš praznega e-maila ampak tega na tistih delavnicah ne znajo razložit ker so sami še bolj izgubljeni kot ljudje ki bi si radi šiht najdl.


To kar je Tony povedal sploh ni spremno PISMO, to je samo filler da ni prazen mail in da poveš kaj si priložil...

Spremno pismo je še en zastarel neumen sistem.


Ok čim napišeš:

Zanimam se za delovno pozicijo XXX
Imam izkušnje na področju XXX

in 2 vljudna stavka to praktično postane kratko spremno pismo.

To je v bistveni osnovi besedilo, ki spremlja življenjepis, da naslovniku v nekaj stavkih pojasni za kaj se gre. Vse ostalo je navedeno v CV. Redundanca na tem področju je butasta.

"Dolga" besedila v šolah učijo samo zato, da se otrok potrudi čim več informacij zgostiti v sestavek do 150 besed.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ok čim napišeš:

Zanimam se za delovno pozicijo XXX
Imam izkušnje na področju XXX

in 2 vljudna stavka to praktično postane kratko spremno pismo.

To je v bistveni osnovi besedilo, ki spremlja življenjepis, da naslovniku v nekaj stavkih pojasni za kaj se gre. Vse ostalo je navedeno v CV. Redundanca na tem področju je butasta.


Torej hočeš rečt, da če napišem nekomu v mailu

Zdravo v priponki pošiljam prijavo ali vstavi poljubno

lp,
ta in ta

Da kr pišemo "spremna pisma"?

Nak, se ne strinjam... spremno pismo je tole:

Kaj spremno pismo vsebuje?
Osrednji namen spremnega pisma je, da v njem poveste, zakaj se na oglas sploh prijavljate in zakaj verjamete, da ste ravno vi najprimernejši kandidat za razpisano delovno mesto. Je kratko in jedrnato, njegov namen je motiviranje kadrovika k branju vašega življenjepisa.

Spremno pismo ne sme biti daljše od ene strani. Obsega naj dva do štiri odstavke. Še najbolj pride do izraza, če je naslovljeno na točno določeno osebo, ki bo odločala o končni zaposlitvi, kar bo od vas zahtevalo nekaj raziskave (telefon, internet ...) - npr. direktor, vodja oddelka, vodja kadrovske službe.

Elementi spremnega pisma:
1.odstavek

Povejte, zakaj pišete podjetju, na katero delovno mesto se prijavljate, kje ste videli razpis za izbrano delovno mesto. Glavni argument, zakaj mislite, da ste primerni za razpisano delovno mesto. (Kadrovik podjetja je začel z branjem - prvi odstavek ga mora prepričati v to, da bo prebral vse ostalo.)

2.odstavek

Nadaljujte z vašimi kvalifikacijami za delovno mesto, opišite, kako vam bodo koristile na razpisanem delovnem mestu. Trditve o svojih kvalifikacijah podprite z dokazi in navajanjem referenc (npr. v podjetju X sem dosegel _______, na podobnem delovnem mestu sem uspešno delal v podjetju _______). Navajajte vaš življenjepis kot mesto dodatnih informacij. Omenite svoje večje dosežke (poslovne, akademske), ki bi se lahko nanašale na razpisano delovno mesto.

3.odstavek

Prepričajte delodajalca, da imate osebne kvalitete in potrebno motivacijo za uspeh. Prenesite vaše interese in kvalitete na vaše znanje o podjetju.

4.odstavek

Vljudno se priporočite za razgovor in izrazite kako in kdaj vas lahko kontaktirajo. Omenite, da boste v določenem času poklicali delodajalca za morebitne informacije oz. za dogovor o morebitnem razgovoru.


To kar omenja tony in zdaj ti ni SPREMNO PISMO ampak samo normalen mail z parimi vljudnimi besedami da ni prazen, nič več in nič manj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Lahko ti jaz odprem popoldanski s.p. izstavim račune ti pa meni pustiš 15%(10% če je letno več kot za 30k računov)...

Zakaj bi rabil tvoj s.p. ?!?!?!?!?


Če si rekel da maš problem, aja si mislil kam dat keš, jaz sem mislil za preseganje normiranca :)

Premalo zapravljam.

Da ne presežem normiranca, pač vzameš več dopusta :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

"To kar omenja tony in zdaj ti ni SPREMNO PISMO ampak samo normalen mail z parimi vljudnimi besedami da ni prazen, nič več in nič manj."

Nekdo zgoraj je spraševal, kakšni so trendi glede omenjenega. No, trendi so, da je to mrtvo. Ni več v modi. Dead as the dodo.

dexterboy ::

Samo mal, klapa, ker zdele sem pa čisto zgubljen, pa nisem edini;

Ali se lahko vi, ki ponujate delo (delodajalci) izjasnite, KOJI KU*AC hočete dobiti od informacij od nas, ki iščemo delo?
Ker moje dosedanje izkušnje kot izkalca zaposlitve so, blago rečeno, za bruhat. Vse neke "finoče" in nasmehi do ušes, pa vse v stilu, da se zagotovo še slišimo... kar slabo mi rata, ko se spomnim dosedanjih razgovorov. Včasih že prav razmišljam, da bi iz "modusa" vljudnosti ter prijaznosti in spoštovanja prešaltal v "modus" ejga rabim šiht pa 3 čuke plače, za samo delo mi itak dol visi... ja, gre se za IT panogo.
Mislim, da je treba "določiti smernice", kaj delodajalci sploh želite. Ker "rešitev na gumb" delojemalci nismo in ne moremo biti za vaše zahteve in potrebe. Smo (pa ne pišem samo za sebe) se pa pripravljeni naučiti in imamo voljo. Še enkrat, nisem edini, poznam jih kar nekaj. Se spomnim ene prijave od lani. Še zdej nimajo človeka. Me prime, da bi jih poklical in rekel, ejga, kadrovska, se zavedae, da bi do sedaj že opravil vse tečaje in izpite za Azure... ampak se bojim, da jim ne bi potegnilo.

Ne jokam, da me ne bo kdo narobe razumel. Imam šiht in redno plačo. Ampak pri takšni količini zahtevanega kadra in številu iskalcev zaposlitve... tukaj nekaj ne štima. Ako bi bil edini, bi se vprašal po mojem zdravju ;)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tony1 ::

Točno vem, kaj misliš. To se običajno zgodi v firmah kjer se križajo premalo denarja iz poslovanja, slabo vodstvo (ki v resnici ne išče kadra ampak samo malo tipa trg, če bi mimo prišel naivnež, ki bi delal za minimalca) in kadrovska, ki ima premalo tehničnega znanja za oceno CVjev/kandidatov. Za take firme itak nočeš delat, šparaj živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

dexterboy ::

Če bi se kdaj naredila analiza, kakšno škodo dela kadrovska, ko zavrača kandidate (pa ne povzdigujem sebe v višave), samo zato, ker njim nekaj na kandidatu ni všeč, bi cifra imela vsaj 5 ničel, če ne več. Ker je treba šparati, dajo takšno delo še kakšni študentki...
Sej jest bi zagotovo tudi znal naročiti baker iz tujine. Samo namesto v kolutih debeline 1,5 mm bi prišle plošče velikosti 5 kvadratov in debeline 2,5 cm...
Ups, pa sej baker je baker :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

dexterboy je izjavil:

Samo mal, klapa, ker zdele sem pa čisto zgubljen, pa nisem edini;

Ali se lahko vi, ki ponujate delo (delodajalci) izjasnite, KOJI KU*AC hočete dobiti od informacij od nas, ki iščemo delo?
Ker moje dosedanje izkušnje kot izkalca zaposlitve so, blago rečeno, za bruhat. Vse neke "finoče" in nasmehi do ušes, pa vse v stilu, da se zagotovo še slišimo... kar slabo mi rata, ko se spomnim dosedanjih razgovorov. Včasih že prav razmišljam, da bi iz "modusa" vljudnosti ter prijaznosti in spoštovanja prešaltal v "modus" ejga rabim šiht pa 3 čuke plače, za samo delo mi itak dol visi... ja, gre se za IT panogo.
Mislim, da je treba "določiti smernice", kaj delodajalci sploh želite. Ker "rešitev na gumb" delojemalci nismo in ne moremo biti za vaše zahteve in potrebe. Smo (pa ne pišem samo za sebe) se pa pripravljeni naučiti in imamo voljo. Še enkrat, nisem edini, poznam jih kar nekaj. Se spomnim ene prijave od lani. Še zdej nimajo človeka. Me prime, da bi jih poklical in rekel, ejga, kadrovska, se zavedae, da bi do sedaj že opravil vse tečaje in izpite za Azure... ampak se bojim, da jim ne bi potegnilo.

Ne jokam, da me ne bo kdo narobe razumel. Imam šiht in redno plačo. Ampak pri takšni količini zahtevanega kadra in številu iskalcev zaposlitve... tukaj nekaj ne štima. Ako bi bil edini, bi se vprašal po mojem zdravju ;)))


Ja tudi sam imam take izkušnje, kar nekaj... po eni strani NUJNO rabijo kader, po drugi strani ne bi niti malo vložli v kader časa in učenja, in zdaj po 1 letu še kar iščejo, čeprav bi se v 1 letu jaz že naučil 90% potrebnega in bi delal
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

Ja tudi sam imam take izkušnje, kar nekaj... po eni strani NUJNO rabijo kader, po drugi strani ne bi niti malo vložli v kader časa in učenja, in zdaj po 1 letu še kar iščejo, čeprav bi se v 1 letu jaz že naučil 90% potrebnega in bi delal.
+1
Sej fora je v tem, da me itak ne bi pustili že naslednji dan v drugo službo. Itak bi srali z odpovednim rokom. In že v tem času lahko osvojiš vsaj del potrebnega znanja, ne pa da prvi dan nove službe gledaš kaj se sploh dela, kakšna je narava dela, kakšna je strežniška infrastruktura, kako je mreža postavljena... A folku ne potegne, da novo zaposleni lahko že po enem tednu začnejo kreirati dodano vrednost, ne pa da se mora prva 2 meseca nekdo ukvarjati s teboj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

Dexter, a ti že delaš v ITju ali bi sam rad bil IT rambo?

dexterboy ::

:) :D :))
Sorry za smajlije, ampak sem se res nasmejal. Pa brez zamere.
Bil samouk že leta 96'. Moj Mikro in ostala lektura.
Če danes omenim kratico MCDST, se malokdo spomni kaj to je.
Ampak sem vesel, da je vsaj enemu iz moje OŠ uspel preboj v višave, na sedež MicroSofta v Redmondu.
Je imel pred leti tudi predavanje na NT konferenci. Uf, NT je tekoče špilal že na 64 MB RAMa ;)
Bil sem tudi eden od redkih, ki sem imel nekaj časa dial-up do interneta preko IBM Slovenija, se ne spomnim več paketa.
Bil enkrat z njimi na telefonu, ker se mi ni povezal na 48 kB, šel samo do 33,6 kB. Ja, modem je bil 56 kB, paket pa 48 kB.
Zapletli smo se v debato, bila sta prijazna fanta, vprašal sem ji za foro za službo, samo takrat niso imeli potreb po kadrih.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

UkrFTW! ::

Mato989 je izjavil:

Kdorkoli napiše PROŠNJA za zaposlitev je MORON...

Reče se PONUDBA za zaposlitev, ti sam sebe PONUJAŠ, če pa si suženj in pišeš PROŠNJE pa pač PROSIŠ! Dajte si to vbit v glavo...

PONUDBA ali PRIJAVA za zaposlitev/delovno mesto

PROŠNJA je socialističen relikt moronskega delavskega razreda ki je prosil za drobtinice.

Ostalo pa še to kar je napisal Invictus, kakšna spremna pisma.

Pri tebi je čisto vseeno, kaj napišeš. Ponujaš, prosiš, itak je v vsakem primeru neka revščina.

Twixz ::

Pri meni je blo isto, s tem da ni blo tu komu sem všeč ampak zdravje je poseglo vmes (izredna operacija po opravljenim (tako kritičnim) zdravniškem, okrevanje cca. 2 meseca).
Šef je dejansko mi napisal SMS, da me ne rabijo, ker so izbrali drugega kandidata. Jaz sem pa pač to nekako sprejel z mislijo "saj nujno rabijo, državna firma, lepa plača..." Sem se vsaj ponudil v lepi luči, z baje najkrajšim in najboljšim življenjepisem.
So me pa potem čez en mesec klicali, če bi prišel (očitno ni bilo kandidatov lol :D ). Je pa bonus to, da sem večinoma ob dveh že doma in da je kar kul plača.
Služba vseeno ni to, kar sem pričakoval, sem se pa vsaj rešil tistega dead-end joba prej.

Sam kurc, ko si šolan za naravoslovje, delaš pa v logistiki in se je nekako ne moreš "losat" :))

dexterboy ::

Prej ali slej prideš do tega, da moraš tehtati "ugodnosti" v službi na eni strani in "težo cifer" na plačilni listi vsak mesec. Enim denar ni prioriteta in če imaš doma bajto pa malo zemlje in še starše kot pomoč, si res zmagovalec za "povprečno plačo". Smo pa na drugi strani posamezniki, ki nam nič ni bilo dano (pa ne pišem iz foušije) in smo si morali sami vse priboriti. Težiš k temu, da bi dosegel več, pa ne na račun blatenja (špecanja) sodelavcev in njihovih plečih ter znoju. Ampak prej ali slej "trčiš ob steno", kar sem v enem prispevku že opisoval. In ko bi rad drugam, se znajdeš... kar sem že pisal par postov nazaj ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Invictus ::

Mislim, daje dolžnost posameznika do sebe in svoje družine, da za čas v službi dobi čim večjo plačo.

Marsikdo napačno misli, če služišp 10k mesečno, potem delaš 18 ur na dan. V resnici se potrudiš, da delaš tam 6-7 ur efektivno.

Sam delam manj kot freelancer, kot prej v rednih službah. Za bistveno več denarja... Gre pač za spremembo mentalitete, kar se služb tiče, je pa danes 10x lažje, ker jih je cel kup remote. Ko sem sam začel, si moral iti tja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twixz ::

Invictus je izjavil:

Mislim, daje dolžnost posameznika do sebe in svoje družine, da za čas v službi dobi čim večjo plačo.

Marsikdo napačno misli, če služišp 10k mesečno, potem delaš 18 ur na dan. V resnici se potrudiš, da delaš tam 6-7 ur efektivno.

Sam delam manj kot freelancer, kot prej v rednih službah. Za bistveno več denarja... Gre pač za spremembo mentalitete, kar se služb tiče, je pa danes 10x lažje, ker jih je cel kup remote. Ko sem sam začel, si moral iti tja...


A to na način da daš odpoved kjer si, pa upaš na boljši šiht preko 100 prošenj?

Kar se tiče mentalitete se pa strinjam, noben si ne upa nič. Meni je blo čudno, ko so naredili dvig vseh plač na firmi (glede na delovno uspešnost) in vsi so šli tja, dobesedno dobili kuli v roke in podpisali. Šele potem prebrali kaj podpišejo. Jaz sem pa prebral in nisem podpisal, se je potem direktor pripeljal na firmo, češ, kaj se grem... Jah, grem se za to da 30€ bruto več na mesec ni za delanje ampak je to delanje norca...

dexterboy ::

Jah, grem se za to da 30€ bruto več na mesec ni za delanje ampak je to delanje norca... Huh, pa sem mislil, da so se pri nas delali norca, pa je bil znesek 3x višji. Najbolj zabavno je pa bilo to, ker sem jaz šel v pravno službo po info za posledice, če to ne podpišem, drugi so mi pa tupili, da sem nor, ker ne podpišem, pa tudi, če bi bilo samo 50 evrov bruto povišica... Eni vidijo samo denar. Drugi vidimo tudi spoštovanje do soljudi in zaposlenih... In tega (vsaj pri nas) ni.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

TheBlueOne ::

Ce je samo povisnica pac podpises. Tvoje mnenje o tem kaksno placo pricakujes bi pa tako ali tako morali poznati, ker to pa se menda ja jasno pove delodajalcu. Ce se na dolgi rok ne realizira po tvojih pricakovanjih pac gres. Ce nimas kam za iti pa zna biti, da je nakaj narobe s pricakovanji.

Skratka nepodpis je zgolj otrocji, enako neka uzaljenost.

Invictus ::

Twixz je izjavil:


A to na način da daš odpoved kjer si, pa upaš na boljši šiht preko 100 prošenj?

Nanjdeš si službo in daš odpoved.

Sam sem takrat za štart lepo ponucal očetovski dopust :D.

Mal se znajdite, pismo, a ste vsi retarded, da vidite samo probleme?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dexterboy ::

Ce je samo povisnica pac podpises.
Odgovor je negativen, če je v podpisu alineja z dodatnimi zadolžitvami.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce je samo povisnica pac podpises. Tvoje mnenje o tem kaksno placo pricakujes bi pa tako ali tako morali poznati, ker to pa se menda ja jasno pove delodajalcu. Ce se na dolgi rok ne realizira po tvojih pricakovanjih pac gres. Ce nimas kam za iti pa zna biti, da je nakaj narobe s pricakovanji.

Skratka nepodpis je zgolj otrocji, enako neka uzaljenost.


Bullshit če je povišica smešna... (spomnim se enga ko so jim dali 14EUR povišice) je pač žalitev s strani vodstva...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Bullshit če je povišica smešna... (spomnim se enga ko so jim dali 14EUR povišice) je pač žalitev s strani vodstva...


Ali pa nek birokratski avtomatizem. Ce ti ne pase ti nihce ne brani, da gres do sefa in poves koliko zelis. Seveda ne gres tja kot uzaljen froc, ker te stevilka zali ampak kot nekdo, ki se ceni in mirno poves kako visoko se cenis. Ce se sef s tem ne strinja bo trg njemu ali tebi pokazal kdo ima prav.

dexterboy je izjavil:

Ce je samo povisnica pac podpises.
Odgovor je negativen, če je v podpisu alineja z dodatnimi zadolžitvami.


To pa absolutno. Take spremembe pa ne moreji biti birokratski avtomatizem.

Zgodovina sprememb…

KraitPay ::

Vidim da je tukaj veliko ljudi ki ste iz ITja.

Za nas ki smo strojniki in elektrotrhniki, je zelo tezko pri iskanju sluzbe.
Vsi namrec skrivajo place in preden ugotovis, za koliko bi delal, so lahko mimo ze trije razgovori.

Vsi delodajalci bi radi neke proaktivne ljudi za delo po 10h. Se zadeve premikajo ampak prepocasi. Delodajalec isce delavca in potem se mora delavec zagovarjati, zakaj bi sploh delal. Odnosi so slabi in sam ne vidim neke resitve.

Sam sem ravno pred odlocitvijo ali zamenjati sluzbo ali ne. Ampak me, ce pomislim samo na razne razgovore z kadrovsko, kar zmrzi. Tehnicni intervjuji so mi bili vedno ql.
Tudi vsi maili, ki sem jih poslal, so biki vedno pozitivni. Ampak cez tele novodobne kadrovnike, pa res ne morem.

OracleDev ::

Išči potem po manjših firmah. Pri nas recimo ne bi imel teh skrbi. Je že prvi razgovor "tehničen" in vsaj meni je všeč da se takoj vse pove, kaj, koliko hočeš. Večja ko je firma več je kadrovnikov in ne vem kakšni vse postopki za intervjuje.

Če si nezadovoljen išči drugje in hodi na razgovore. Z vsakim ti bo lažje.

Twixz ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce je samo povisnica pac podpises. Tvoje mnenje o tem kaksno placo pricakujes bi pa tako ali tako morali poznati, ker to pa se menda ja jasno pove delodajalcu. Ce se na dolgi rok ne realizira po tvojih pricakovanjih pac gres. Ce nimas kam za iti pa zna biti, da je nakaj narobe s pricakovanji.

Skratka nepodpis je zgolj otrocji, enako neka uzaljenost.


Sam šef je rekel, da ne more bit večja plača, sem rekel da ne podpišem.

A z direktorjem se je pa dalo vse zmenit... Ker pač, ne izbereš ti zaposlenega izmed večih kandidatov zato, da ga boš izgubil po polovici leta. Še posebej če se zaposleni izkaže z parimi rešitvami ki izboljšajo delo, je nasploh točen, nekonflikten in marljiv. :))

Pa to firma kjer je cca. 70 zaposlenih in v naši "enoti" oz. skupini nas je 10. Sam jeba je ko tega znanja ne moreš uporabit nadaljne, ker gre za interne programe in sisteme dela, ne pa nekaj kar bi lahko uporabil v življenjepisu naprimer.

mr_chai ::

dexterboy je izjavil:

:) :D :))
Sorry za smajlije, ampak sem se res nasmejal. Pa brez zamere.
Bil samouk že leta 96'. Moj Mikro in ostala lektura.
Če danes omenim kratico MCDST, se malokdo spomni kaj to je.
Ampak sem vesel, da je vsaj enemu iz moje OŠ uspel preboj v višave, na sedež MicroSofta v Redmondu.
Je imel pred leti tudi predavanje na NT konferenci. Uf, NT je tekoče špilal že na 64 MB RAMa ;)
Bil sem tudi eden od redkih, ki sem imel nekaj časa dial-up do interneta preko IBM Slovenija, se ne spomnim več paketa.
Bil enkrat z njimi na telefonu, ker se mi ni povezal na 48 kB, šel samo do 33,6 kB. Ja, modem je bil 56 kB, paket pa 48 kB.
Zapletli smo se v debato, bila sta prijazna fanta, vprašal sem ji za foro za službo, samo takrat niso imeli potreb po kadrih.


Ves ta M$oft bullshit, to sploh ni IT za moje pojme. Če znaš kaj uporabnega sprogramirati za frontend in/ali backend pol se pa le prijavi.

MadMen ::

mr_chai je izjavil:

dexterboy je izjavil:

:) :D :))
Sorry za smajlije, ampak sem se res nasmejal. Pa brez zamere.
Bil samouk že leta 96'. Moj Mikro in ostala lektura.
Če danes omenim kratico MCDST, se malokdo spomni kaj to je.
Ampak sem vesel, da je vsaj enemu iz moje OŠ uspel preboj v višave, na sedež MicroSofta v Redmondu.
Je imel pred leti tudi predavanje na NT konferenci. Uf, NT je tekoče špilal že na 64 MB RAMa ;)
Bil sem tudi eden od redkih, ki sem imel nekaj časa dial-up do interneta preko IBM Slovenija, se ne spomnim več paketa.
Bil enkrat z njimi na telefonu, ker se mi ni povezal na 48 kB, šel samo do 33,6 kB. Ja, modem je bil 56 kB, paket pa 48 kB.
Zapletli smo se v debato, bila sta prijazna fanta, vprašal sem ji za foro za službo, samo takrat niso imeli potreb po kadrih.



Ves ta M$oft bullshit, to sploh ni IT za moje pojme. Če znaš kaj uporabnega sprogramirati za frontend in/ali backend pol se pa le prijavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CV...in kaj še?

Oddelek: Loža
303657 (2197) vostok_1
»

Življenjepisi in ostale priloge

Oddelek: Loža
4910303 (7842) bluefish
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816548 (14067) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419742 (16779) Invictus
»

Kako napisati dober...odličen CV?

Oddelek: Loža
2715274 (10409) tony1

Več podobnih tem