» »

Kje spoznati nove ljudi?

Kje spoznati nove ljudi?

1
2
3 4

kgtjera ::

Kje pa spoznavate dekleta?

Mislim, da to OP rabi, žensko družbo.

koyotee ::

OP ima veliko problemov na splošno, zato nima prijateljev. Ko bo mama hotel zaprt pa bog pomagaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Glugy ::

kgtjera je izjavil:

Kje pa spoznavate dekleta?

Mislim, da to OP rabi, žensko družbo.

Zakaj pa ravno žensko? sej lahko začne z moško družbo. z prijateljevanjem. v bistvu je še laži da tko najprej dobi mal družabnih veščin pa pogovorov. Da nav pol imel pogovora z dekletom pa ne bo šlo kot bi hotel pol ga bo pa strah vedno govorit al pa neki. boljš da najprej samozavest dobi.

Utk ::


Ne priporočam da si iščeš prijatelje med sodelavci.

Če bi imel kakega sodelavca, bi se 8 ur na dan imel kam dat. Najbrž je v tem tudi osnovni problem. Dolgčas in cele dneve pomikanje gor in dol, z youtuba na reddit in nazaj.
V službi bi se spet naučil funkcionirat med na začetku nepoznanimi ljudmi itd. Če je sploh kdaj znal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

2dark ::

Pithlit je izjavil:

2dark je izjavil:

Kayzon je izjavil:

2dark je izjavil:

mtosev je izjavil:

Iz Maribora sem.


Sam karakterno si naporen. ZDaj pa povej, kdo se bo s tabo družil.


Zakaj je naporen,povej kej vec :O


Lohk greš na s-t discord pa boš videl. Se niti ne trudi, da bi se vključil.

Hja no, a se je treba trudit?

Po drugi strani pa čist iz izkušenj... znajo bit taki discordi kar elitistični.


Sej on ni edini biser tam gor.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Pithlit ::

2dark je izjavil:

Pithlit je izjavil:

2dark je izjavil:

Kayzon je izjavil:

2dark je izjavil:

mtosev je izjavil:

Iz Maribora sem.


Sam karakterno si naporen. ZDaj pa povej, kdo se bo s tabo družil.


Zakaj je naporen,povej kej vec :O


Lohk greš na s-t discord pa boš videl. Se niti ne trudi, da bi se vključil.

Hja no, a se je treba trudit?

Po drugi strani pa čist iz izkušenj... znajo bit taki discordi kar elitistični.


Sej on ni edini biser tam gor.

Biserov kolkor hočeš. Ampak vidim da se ni težko vklopit.
Life is as complicated as we make it...

Senior Dev ::

Najboljši nasvet, ki ti ga lahko dam in je res dobro preizkušen skozi daljše obdobje je dokaj preprost. Postani bogat. To je vse kar rabiš.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

filip007 ::

Še preveč sem jih spoznal, kamor me je zavod pošiljal, Papilot, Socialna Aktivacija, sploh nisem bil pripravljen, pa povsod so neke bajse vame rinile, sem shujšal in sem si jih rešil.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

SambaShare ::

OP si že dobil dober nasvet. Najdi si službo, po možnosti s kolektivom svoje starosti.

OutOfTheBox ::

Fail je ker se noben še ni ponudil za kak hangout z OPjem, ker podzavestno OP ravno to hoče (spoznat ljudi iz foruma)

Sej henga tam kjer je njegova ciljna skupina ljudi.

Torej, kdo bi se dobil na pijači (ali gamin sešnu), z OPjem?

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Faile je predvsem v tem da 40+ letnik sprasuje take osnove. Ocitno je v zivljenju zamudil dolocene lekcije, casi se pac spreminjajo.

Pa se nekaj...kolegi in prijatelji so kot noc in dan. Kolegov imam kot dreka, pa se trudim biti prijazen do njih, ceprav so vcasih pain in the ass. Prijatelj je pa nekaj, kar gradis vec let in je za zmeraj. Osebno imam dva taka prijatelja, kolegov, znancev in sodelavcev v ta krog pac ne stejem, ceprav je 50% od teh potencialnih kandidatov za biti prijatelj...a jih ne rabim.
Tudi svedi ko smo ze 10+ let konstantno na vezi niso "prijatelji" so pa blizu, a resne preizkusnje se ni bilo. Prijateljstvo od kolegov se loci ravno tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

2dark ::

Realno. Če bi bil koliko normalen pri komunikaciji, bi lahko spoznač tudi kakšnega slo techovca , tudi preko discord kanala S-T, saj imajo srečanja in hodijo na pijače.

@jype je recimo full kull človek, ampak na forumu je bil pa res nemogoč. @ahac je tudi zelo super oseba.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Buggy ::

jype je bil za nas prostor car!

Sam midva nebi mogla bit niti kolega, ker je cez rdece s kolesom fural

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

2dark ::

Buggy je izjavil:

jype je bil za nas prostor car!


Jure je super oseba. To sem videl šele na slo tech discord kanalu. Full ve, pa full rada pomaga, da nasvet ipd..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Buggy ::

2dark je izjavil:

Buggy je izjavil:

jype je bil za nas prostor car!


Jure je super oseba. To sem videl šele na slo tech discord kanalu. Full ve, pa full rada pomaga, da nasvet ipd..


Ja sej ta bit je siril tudi po forumu, pa dal marsikomu tudi marsikaj v razmislek in jih postavil na realna tla...sploh kaksne zatezene rumene minjone!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Kayzon ::

Ker je ze bil jype,fanaticni levicar?

Buggy ::

Ne, ker je znal svoja stalisca argumentirat, dovzetnim pa odpiral oci.

LeQuack ::

In kdo je pregnal jypeta, da ne sodeluje več tu?
Quack !

Buggy ::

Sam se je skenslal, ker je spoznal nevrednost vsega kar pise.

Dimnik ::

Ej, rdeči minjon, daj plvej nam še, kaj so tisti tam dol, gde odmaraš?
Kolegi il prijatelji?

Buggy ::

^^ raufnk se je ze prvi pofockal. Stalker in no brainer, zna se pa po rumeno revansistcno vkljucit na osebenm nivoju.

Case closed :))

2dark ::

Buggy je izjavil:

Sam se je skenslal, ker je spoznal nevrednost vsega kar pise.


Ni res. Blokiral so ga.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Buggy ::

s prvotnim nickom...ni se pa vdal se dolgo

kar je cudno, glede na to da rumenci mijoni ta forum oznacujejo kot lev...dol pades

jypeta bi rabili ta trenutek v drzavi...nek svoj cajt smo sestavljali celo ST capable razumne ljudi, ki bi lahko vodili vzporedno vlado.

Kakorkoli, jype me je prepical v gibanje na kolesu, sicer ne v mestu kjer se je sam gibal, sem pa uzval v svoji vukojebini tudi arestantovim prepovidm glede preckanja obcinskih mej toliko bolj. Jaz mu lahko recem zgolj hvala tako glede nasvetov okoli crypto kot koristnih informacij glede tega kaj nas caka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Miki N ::

Hja jype je bil ok, vsekakor sposoben, proaktiven dečko - samo je imel pa - tako kot dosti članstva - svoje včasih zaskrbljujoče izpade, nepotrpežljiv. Ne vem če je to najboljša kombinacija za našega OPa, ki je bolj medel - čeprav kdo ve, mogoče bi pa nastal duo Megla in Blisk.

Plus nazadnje kar sem bral tukaj je, da je skopil svojega sina. To se ne dela pa če si še ne vem kaj - upam, da ni res no.

Skratka naš Tošel naj si raje najde kaj preprostejšega za začetek .. mogoče kako joškato Štajerko, to bi bila varjanta zanj IMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Kapitan Jack ::

Jaz sem pa vesel, da nimam nobenega prijatelja. Imel sem jih, potem so me izdali in od takrat imam DMZ in 2 firewalla vmes, preden pridejo do LAN-a. Ponavadi se konca ze pri DMZ-ju vse.

In dejansko, ko pogledam nazaj, vse te izdaje so se izkazale za nekaj najboljsega v zivljenju.

Posebej na kurac mi gredo "frendi", ki ko vidijo, da imas malo vec pod palcem te takoj nekaj rabijo.

feryz ::

Vidim, da vam tukaj ni jasna definicija prijateljstva.
To je čisto nekaj drugega, kot iti parkrat letno na pir z nekom.
Jaz bi rekel, pa še to v narekovajih, da imam enega prijatelja. Vse ostalo so zgolj znanci. Pa jih je res mnogo. Zgolj znancev.

dexterboy ::

mtosev je izjavil:

Sprašujem to, ker nimam dosti frendov in bi si želel še kakšnega. Ima kdo kakšno idejo? Thx

jaz sem pa mislil, da jih imaš tukaj na forumu polno... no, če jih pa želiš spoznati, organiziraj kolesarski izlet. VSI bodo prišli, mogoče tudi yape ;)
glede osebnih podatkov pa rešiš zadevo na sledeči način, da naj ima vsak majico z natisnjenim usernamejem spredi in zadi, torej nobenih pravih imen... edin kavelj 22 je lahko ta, da nekdo iz šubičke bere ta forum in se bo registriral, se pridružil izletu in gledal, kdo so ti "butli", ki udrihajo čez vlado ;)
( čivava in pujsa pepa press )

feryz je izjavil:

Vidim, da vam tukaj ni jasna definicija prijateljstva. To je čisto nekaj drugega, kot iti parkrat letno na pir z nekom. Jaz bi rekel, pa še to v narekovajih, da imam enega prijatelja. Vse ostalo so zgolj znanci. Pa jih je res mnogo. Zgolj znancev.
Jaz bi šel s teboj vsak teden na pivo. Bi lahko bila potem prijatelja?
;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Miki N je izjavil:

Hja jype je bil ok, vsekakor sposoben, proaktiven dečko - samo je imel pa - tako kot dosti članstva - svoje včasih zaskrbljujoče izpade, nepotrpežljiv. Ne vem če je to najboljša kombinacija za našega OPa, ki je bolj medel - čeprav kdo ve, mogoče bi pa nastal duo Megla in Blisk. Plus nazadnje kar sem bral tukaj je, da je skopil svojega sina. To se ne dela pa če si še ne vem kaj - upam, da ni res no. Skratka naš Tošel naj si raje najde kaj preprostejšega za začetek .. mogoče kako joškato Štajerko, to bi bila varjanta zanj IMO.
WTF !?!?!? Temu bi morali vzeti otroka takoj po rojstvu, če je to RES naredil. Niso imeli "đabe" v določenih plemenih ženske samo za stroje za rojevanje otrok... fantki so pa bili vnaprej določeni vojščaki... jbg, se ne bere lepo, ampak človeška vrsta se je ohranila. Kar ob današnjih novodobnih starših res ni več garancije za obstoj človeštva... no, bomo imeli vsaj Idiocracy ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mtosev ::

OutOfTheBox je izjavil:

Fail je ker se noben še ni ponudil za kak hangout z OPjem, ker podzavestno OP ravno to hoče (spoznat ljudi iz foruma)

Sej henga tam kjer je njegova ciljna skupina ljudi.

Torej, kdo bi se dobil na pijači (ali gamin sešnu), z OPjem?

Ja, tole bi bilo super, če kdo iz foruma hoče biti friends z menoj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kapitan Jack ::

mtosev je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Fail je ker se noben še ni ponudil za kak hangout z OPjem, ker podzavestno OP ravno to hoče (spoznat ljudi iz foruma)

Sej henga tam kjer je njegova ciljna skupina ljudi.

Torej, kdo bi se dobil na pijači (ali gamin sešnu), z OPjem?

Ja, tole bi bilo super, če kdo iz foruma hoče biti friends z menoj.

Zgledas kot nek cudak, tako da ne verjamem, da bo kdo zelel biti s teboj prijatelj.

OutOfTheBox ::

Sam "čudaškosti" je več layerjev. Če ti nekoga okronaš za "čudnega" še ne pomeni da je dejansko čuden in je mogoče problem v tebi. Specifično, tvoji posti na forumu so iz mojega vidika zelo cringe in je zelo težko prebavljat in sploh razumet kakšen fail mindset lahko nekdo sploh ima.

Z drugega vidika, čeprav kot omenjaš "čudak" je mtosev svetlobna leta pred tabo in izpade dost manj cringe kot ti s svojimi objavami.

Sicer brez zamere, moje objave so pa sploh čudne (se spomniš layerjev?) ker so "OutOfTheBox™" in večina ljudi to težko razume, ampak za razliko od raznih Kaptain Jackov vsaj premorem nekaj emocionalne inteligence.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

OutOfTheBox je izjavil:

Sam "čudaškosti" je več layerjev. Če ti nekoga okronaš za "čudnega" še ne pomeni da je dejansko čuden in je mogoče problem v tebi. Specifično, tvoji posti na forumu so iz mojega vidika zelo cringe in je zelo težko prebavljat in sploh razumet kakšen fail mindset lahko nekdo sploh ima.

Z drugega vidika, čeprav kot omenjaš "čudak" je mtosev svetlobna leta pred tabo in izpade dost manj cringe kot ti s svojimi objavami.

Sicer brez zamere, moje objave so pa sploh čudne (se spomniš layerjev?) ker so "OutOfTheBox™" in večina ljudi to težko razume, ampak za razliko od raznih Kaptain Jackov vsaj premorem nekaj emocionalne inteligence.



Ti si tudi en velik čudak, s tem svojim izražanjem na ravni 13 letnika.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kapitan Jack ::

OutOfTheBox je izjavil:

Sam "čudaškosti" je več layerjev. Če ti nekoga okronaš za "čudnega" še ne pomeni da je dejansko čuden in je mogoče problem v tebi. Specifično, tvoji posti na forumu so iz mojega vidika zelo cringe in je zelo težko prebavljat in sploh razumet kakšen fail mindset lahko nekdo sploh ima.

Se bolj cudasko je iti brati teme in poste nekega random osebka na nekem forumu. Jaz niti enkrat, nisem sel brati za nazaj poste od clanov tega foruma. Fokusiram se zgolj na temo in nisem potreboval iti cez poste OP-a, da sem lahko razbral, da je cudak. Ze prvi post je to potrdil.

OutOfTheBox ::

Se bolj cudasko je iti brati teme in poste nekega random osebka na nekem forumu.


Ne razumem kako to spada v kontekst mojega besedila.

Ze prvi post je to potrdil.


Potrdil si zgolj to da ne premoreš kančka empatije, kar v veliki meri pomeni da si bolj globljih prijateljskih vez ne boš nikoli zgradil, največ samo površinsko (na tistem nivoju deluje največ fake frendov). Ljudje po naravi ne maramo ljudi ki niso sposobni empatije.

Kapitan Jack ::

OutOfTheBox je izjavil:


Potrdil si zgolj to da ne premoreš kančka empatije, kar v veliki meri pomeni da si bolj globljih prijateljskih vez ne boš nikoli zgradil, največ samo površinsko (na tistem nivoju deluje največ fake frendov). Ljudje po naravi ne maramo ljudi ki niso sposobni empatije.

Jaz sem si vsaj upal napisati, medtem ko se v tej temi ni nihce ponudil biti njegov prijatelj. V resnici vsi tako mislite. Ponudili ste mu x platform in aktivnosti, za spoznavanje novih prijateljev, a nihce ni rekel hej danes je sobota iz kje si, pa se dobimo.

Utk ::

Mtosev ne rabi empatije, ampak brco v rit. Še bolj pa njegova mama. Pri 40ih bi moral nekdo počasi rečt mulcu naj se spravi ksebi, v službo, itd. Kaj so mu do zdaj delali, nočem niti vedet.
Zdaj je kar je, ampak nasvet je še zmeraj isti kot pri 20ih. Spravi se kaj delat. To je najbolj empatično. Kdo se bo družil s 40 letnikom, ki ima za edino delo in hobi nabijanje računalnika. Morda kak 17 letni mulc? Še to dvomim.

OutOfTheBox ::

Jaz sem si vsaj upal napisati,


Napisal si zgolj svoje mnenje ampak ne z namenom da človeku kakorkoli pomagaš ampak samo s tem namenom da izraziš svojo energijo in jo preusmeriš v človeka, ki nima nobene veze s tabo.

Si se počutil dobro ko si postal svoj odgovor a? Se še ne zavedaš da si "online bully" in da s takim noben noče met opravka?

Mtosev ne rabi empatije, ampak brco v rit. Še bolj pa njegova mama. Pri 40ih bi moral nekdo počasi rečt mulcu naj se spravi ksebi, v službo, itd. Kaj so mu do zdaj delali, nočem niti vedet.


Ne delujejo vsi na isti način, prav tako ne veš zakaj ne dela oz. noče (če to drži). Mogoče je iskanje službe prevelik korak za njega (iz XYZ razlogov) in je prvi manjši lahko nekdo, s katerim se bo družil.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

A prevelik korak pri 40ih? Kdaj bo pa to zmogel? Pri 65ih? Veš kakšni vse invalidi delajo?

OutOfTheBox ::

Utk je izjavil:

A prevelik korak pri 40ih? Kdaj bo pa to zmogel? Pri 65ih? Veš kakšni vse invalidi delajo?


Leta nimajo nobene veze, ker ne veš kaj človek ima v glavi in zakaj ima to v glavi. Skratka, gledaš samo po "družbenem standardu" in misliš da je edina spremenljivka tukaj "starost", kar nima nobene veze. Ne niti pri 65 ne bo, ker potrebuje nekaj drugega, ki bo spodbudilo spremembo njegovega vedenjskega vzorca.

Ponudili ste mu x platform in aktivnosti, za spoznavanje novih prijateljev,


Ja.. ljudje so pomagali po svojih najboljših močeh, medtem ko si ti delal ravno obratno.

Kapitan Jack ::

OutOfTheBox je izjavil:


Si se počutil dobro ko si postal svoj odgovor a? Se še ne zavedaš da si "online bully" in da s takim noben noče met opravka?

Online bully? Ti to resno? A sedaj mi bos celo prepovedal izrazati svoje mnenje? Vidis, sam pravis da sem izrazil samo svoje mnenje, a v drugem stavku me ze oznacujes za "online bully".

Ni vse v zivljenju roznato. In kaj bi si ti zelel od mene? Da napisem, eej OP jaz nimam kaj poceti danes, pridi k meni, pa bodiva prijatelja?

OutOfTheBox ::

In kaj bi si ti zelel od mene?


Jaz nič, imaš prosto voljo pisati kar ti paše.

Da napisem, eej OP jaz nimam kaj poceti danes, pridi k meni, pa bodiva prijatelja?


Ne, zakaj če se nočeš družit z njim. Samo tiho si (kot večina drugih bralcev, ki nima potrebe po tem da nekoga čustveno potolče), če nimaš za povedat kaj kar bi OP-ju dalo vrednost. Verjamem pa da je za take kot si ti sploh izziv to zaznat (ker ne premorete empatije seveda).

Online bully?


Absolutno. Zakaj se čudiš (ali sploh ne veš kaj "bully" je?)

Utk ::

Leta nimajo nobene veze, ker ne veš kaj človek ima v glavi in zakaj ima to v glavi. Skratka, gledaš samo po "družbenem standardu" in misliš da je edina spremenljivka tukaj "starost", kar nima nobene veze. Ne niti pri 65 ne bo, ker potrebuje nekaj drugega, ki bo spodbudilo spremembo njegovega vedenjskega vzorca.

Starost je najbolj važna spremenljivka. Ker se vsak stara in glih zdaj bo za v penzion. Kaj bo pa potem počel, ko ne bo več mama skrbela zanj?
Res me zanima kaj dugaja tem ljudem v glavi. Če je z njim kaj narobe, bi mama zdravnica to vedela in ukrepala. Če ne, wtf? Pa ni zdaj važn denar, hvala bogu če mu znese brez, ampak da pride v neko koristno rutino, se druži s folkom, prevzame kakšno odgovornost. Kako to nima veze s starostjo. Pri tej starosti pač tega mora bit sposoben. Če ne, rabi strokovno pomoč, ne pa "prijatlja".

OutOfTheBox ::

Starost je najbolj važna spremenljivka.


Ne ni, ker imaš mentalno in biološko starost. Eni se lahko mentalno ustavijo "starat", zaradi XYZ razlogov. Skratka, ni na nas da razglabljamo o tem ampak da OP-ju pomagamo. Prosil je za družbo in kdor mu tega ne more ponudit, potem .. shut the fuck up al res potrebuješ še eno temo za sproščanje frustracij na nekoga?

Utk ::

Jaz sem mu tu najboljši prijatelj in mu želim bolje kot vsi vi. Ker ga ne bi čisto nič ujčkal, ker je čisto jasno da to nikamor ne pelje. Vi ga pa dajte. Če je delovalo do zdaj, ne vem zakaj ne bi še naprej. Aja, sej ni.
15 letniki lahko delajo. Nihče ni tako mlad metalno, da tega ne bi zmogel. In kot sem reku, če tega ne zmore, s kom se bo družil? Lahko samo s podobnim, kar bo pa samo še slabje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Senior Dev ::

Če kje, najde tukaj vsaj 100 podobnih.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Utk ::

Senior Dev je izjavil:

Če kje, najde tukaj vsaj 100 podobnih.

Naj si izmenjajo številke njihovih mamic, da se dogovorijo za playdate.

OutOfTheBox ::

Utk je izjavil:


15 letniki lahko delajo. Nihče ni tako mlad metalno, da tega ne bi zmogel.


Sej ni problem v tem da ne bi ZMOGEL delati. Če je zdrav, potem zelo verjetno ZMORE nekaj narediti.

Problem je v tem zakaj NOČE.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ker ga je mama tako vzgojila. Ker je tako strašno "empatična". Jaz bi reku, da je nekaj drugega, ampak...

Kapitan Jack ::

In potem sem jaz tu online bully, a medtem prosto pises javno o OP-ovem fizicno-psihicnem stanju. Nice.

OutOfTheBox ::

Ker ga je mama tako vzgojila.


Ali pa ker je v šoli imel preveč takih "prijateljev", kot je Jack in ker je OP lahko čustven se je zaprl vase in sedaj ga vsaka misel na to da bi se moral vklopiti nazaj v večjo družbo "sproži", kar lahko enačiš tudi s fizično bolečino.

Kot rečeno, blefiranje o tem kaj je zadaj za tem je irelevantno, ker tega ne bomo ugotovili preko foruma.

a medtem prosto pises javno o OP-ovem fizicno-psihicnem stanju


Ja, enak treatment bi dobil pri psihologu in za razliko od vas moji posti niso usmerjeni v to da dvigam svojo samozavest na račun drugih ljudi in njihovih situacij (ker jo drugje ne morem) ampak da OP začne razumet zakaj se tako počuti kot se, glede specifičnih situacij.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova prijateljstva v drugi polovici dvajsetih in naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
514750 (2198) miha98
»

Odvisnost od racunalnika

Oddelek: Loža
455240 (3489) TheBlueOne
»

Spoznavanje novih ljudi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11225041 (18154) vostok_1
»

Zaupanje med prijatelji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557340 (5889) Berserker

Več podobnih tem