» »

Nova prijateljstva v drugi polovici dvajsetih in naprej

Nova prijateljstva v drugi polovici dvajsetih in naprej

«
1
2

RatedR ::

Zdravo, je še tu kdo kdaj gruntal kako v poznih dvajsetih in prihajajočih letih prideš do novih prijateljev? Seveda je odgovor "spontano" realno še najboljši, ampak tudi ni slabo če se v to podaš z namenom iskanja.

Že par let je od faksa, zdaj sem redno zaposlen in ko si enkrat v tej delovni rutini ratajo stvari malo monotone. Na začetku je sedlo, frej popoldnevi, frej vikendi, greš kamor hočeš, neodvisen si...po enem času pa to rata res monotono in pogruntaš da nimaš prijateljev oz. družbe. Saj uživam sam s sabo, zelo rad športam in sem v naravi ampak na cajte si nebi želel bit sam. Manjka mi torej malo več rednega socialnega življenja in opažam, da se počutim osamljenega, kar pa iskreno ne vpliva dobro na psiho.

Če je še (bil) kdo tak, prosim delite svoje izkušnje, se počutite osamljeno?

Tody ::

Večina si najde parnerja in potem dobis nov krog obveznosti in prijateljev. Drugače pa potem razni rojstni dnevi, sms starim prijateljem ali pa ljudje ki imajo enake hobije kot ti. Nekaj casa nazaj je bila spletna stran za ljudi ki so skupaj hodili v hribe.

OutOfTheBox ::

Partnerja/Partnerke nimaš? Če ne zakaj ne?

Scorpy84 ::

Najdi si žensko, pa naredi družino, pa ne boš tako osamljen. Po prebranem si kvečjemu sam kriv, da si izgubil prijatelje, ampak nisi edini. Če športaš, se včlani v kakšno športno društvo, pa skupaj hodite na treninge.
Meni ne sede se toliko družiti, se raje ukvarjam z mojimi otroci, kot pa s prijatelji, kateri nimajo otrok in ki so ostali v glavi še v srednji šoli. Se dobimo enkrat, do dvakrat na mesec, kar mi je čisto ok. Spet vedno koga najdem za planinarenje, kolesarjenje, ali naj bo to iz športnega društva, službe, vedno se najde. Tako da malo, pri sebi razmisli, kaj delaš narobe.

RatedR ::

S starimi prijatelji iz srednje šole, domačega kraja se vidimo, slišimo 2x na leto ampak ni skupnih interesov ali pa je prezasedenost problem, saj vsi vemo da se je težko zmenit s folkom da se dobiš pa če so frendi al pa ne. Poleg tega se mi zdi vse zelo površinsko, niso te kolegi za resne teme ali pa te debelo gledajo ko začneš neki resnega govorit, recimo če bi načel temo o mentalnem zdravju.

Imel sem partnerko zdaj 6 let, po končani zvezi te kot strela zadane da je bila ona in njena družba, več ali manj tvoja edina družba izven šihta. Saj ko bo enkrat nova, bodo šle stvari na bolje, s časom tudi družina ipd., do takrat bi pa rad naredil nekaj v smer spoznavanja novih ljudi. Vprašanje je le kje? Alkohola edino ne pijem in sem tudi porajtal, da ne uživam v družbi ko so vsi že malo pod vplivom in na meji se sposobni pogovarjat normalno.

darkolord ::

ali pa je prezasedenost problem, saj vsi vemo da se je težko zmenit s folkom da se dobiš pa če so frendi al pa ne
To samo na "začetku", ko po dolgem času vzpostaviš stik.

Če vama je potem kul, glede časa ni nobenega problema. Za - taprave - prijatelje se vedno najde čas. Prezasedenost je samo izgovor, ko se ti ne ljubi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

sci3nc3 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Partnerja/Partnerke nimaš? Če ne zakaj ne?


To je danes že stvar odločitve.

Imaš tipe, ki grejo samo mimo, pa so bejbe že vse mokre. Imaš pa tudi tipe, ki se nastavljajo bejbam pa ne pridejo nikamor.

Sam sem recimo ekstremno introvertiran tip človeka in že druženje s kom mi je včasih višek. Večina družbenih interakcij mi predstavlja stres. Včasih me kdo pokliče na kako pijačo pa bi mu raje dal 20 eur da me pusti pri miru, kot pa da se moram zrihtat in prekiniti svojo rutino. Znam pa zelo dobro izkoristiti svojo neodvisnost in prav ničesar ne pogrešam.

Druga stvar je to, da je z bejbami isto kot s šihtom. Dlje časa kot si brez šihta, težje dobiš novega, ker bo vsakega zanimalo, zakaj si "toliko" časa brezposeln. Dlje časa kot si samski, težje dobiš bejbo, ker na neki točki te začnejo gledati kot čudaka.

Scaramouche3 ::

sci3nc3 je izjavil:



Druga stvar je to, da je z bejbami isto kot s šihtom. Dlje časa kot si brez šihta, težje dobiš novega, ker bo vsakega zanimalo, zakaj si "toliko" časa brezposeln. Dlje časa kot si samski, težje dobiš bejbo, ker na neki točki te začnejo gledati kot čudaka.


Poznam kar nekaj ljudi ki so to strateško gledali in se točno zaradi tega preselili stran iz soseske,mesta ali celo države.
Ko si enkrat zrihtaš lajf bi bilo nesmiselno plačevati ceh ki ga nisi dolžan!

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

RatedR je izjavil:

Če je še (bil) kdo tak, prosim delite svoje izkušnje, se počutite osamljeno?

Osebno nimam težav s tem. Prej v obratni smeri, raje bi dal 20€ da me ljudje pustijo primeru, kot je nekdo zgoraj napisal. :D

Poročen sem cca 13 let, tako da imam svoje kolege + skupne kolege z ženo, ko sem bil še samski, sem hodil recimo na odbojko, babnic in kolegov kolikor češ. POtem je bil boks, smo ga potem tudi skupaj šli kdaj popivat. TAko kot ti ne pijem alkohola, se pa nacejam s kokakolo. :) Iz tega sem potegnil enega zelo dobrega kolega, s katerim pade debata tudi o smislu življenja, 2 dobra kolega sta iz študenskih časov, 1 pa iz OŠ. Kar je pa že višek dobrih kolegov (to je kategorija, ki bi me vzela na kavč, če me žena vrže iz hiše) in tudi jaz kateregakoli od njih. In to je dovolj. Znancev, prijateljev in družnikih članov je pa takoj viška. :)

Če te zanima šport najdi športno društvo, RKC ima tudi cel kup druženj in molitvenih skupin, kjer lahko najdeš prijatelje ali partnerko, če poješ pokdi v pevski zbor, njihovi izleti so super. Skrajni primer so službeni team buildingi, če ne piješ boš pa šofer. POt do dobrih prijateljev je pač tudi treba malo potrpet.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Berserker ::

RatedR je izjavil:

S starimi prijatelji iz srednje šole, domačega kraja se vidimo, slišimo 2x na leto ampak ni skupnih interesov ali pa je prezasedenost problem, saj vsi vemo da se je težko zmenit s folkom da se dobiš pa če so frendi al pa ne. Poleg tega se mi zdi vse zelo površinsko, niso te kolegi za resne teme ali pa te debelo gledajo ko začneš neki resnega govorit, recimo če bi načel temo o mentalnem zdravju.

Imel sem partnerko zdaj 6 let, po končani zvezi te kot strela zadane da je bila ona in njena družba, več ali manj tvoja edina družba izven šihta. Saj ko bo enkrat nova, bodo šle stvari na bolje, s časom tudi družina ipd., do takrat bi pa rad naredil nekaj v smer spoznavanja novih ljudi. Vprašanje je le kje? Alkohola edino ne pijem in sem tudi porajtal, da ne uživam v družbi ko so vsi že malo pod vplivom in na meji se sposobni pogovarjat normalno.


Imam podoben problem, živel sem s partnerko na drugem koncu SLovenije, tam praktično nisem spoznal nikogar v dveh letih skupnega življenja, sem tudi bolj introvertne narave, po razvezi sem se tudi vrnil v domači kraj na štajersko. Zdaj pri 32, sem spet na začetku, moja ožja prijatelja sta ravnokrat dobila otroka, en se je celo poročil, no skoraj večino znancev že ima male otroke. V glavnem ful težko dobim se dobim še s kom na kavi in še to ima folk skoz neke obveznosti. Občasno gremo s sodelavci kakšno namizno igro, drugače pa sem obsojen bolj na samotarske hobije, kot so gaming, sprehodi in kolesarjenje.

mtosev ::

Tudi meni primanjkuje frendov. Sem pa star 36.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IL_DIAVOLO ::

Zanimivo mene pa non stop neka druzenja in obiski nervirajo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tilen03 ::

Ni druge kot, da ti narediš prvi korak. Bodi pa pripravljen, da te bo marsikdo zavrnil, pa čeprav ne bo razlog v tebi, saj to ni več faks ali srednja šola. Je skoraj lažje najti punco kot kolega z nule. Kolikor sem opazil obstajata 2 vrsti ljudi v tem obdobju: ljudje, ki nimajo časa zaradi boljše polovice, družine in ljudje, ki nimajo časa zaradi službe. Dodaj temu še sodobni davek, ki plačuje skoraj vsak->obsedenost z internetom, socialnimi omrežji in težko najdeš folk, ker ni časa. Imam iste probleme in sem skoraj prisiljen obujati stara prijateljstva namesto začeti nova. Ljudje te težko spustijo v svoj (zaprti)krog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

RatedR ::

@Berserker @mtosev @tilen03 ste razmišljali kdaj o rešitvah ali pa naredili kaj v smeri spoznavanja folka? Osebno sem še nedolgo nazaj to spoznal in probam zadevo rešit. Sicer se tega lotevam zelo plastično ampak, ko si postavim vprašanje, kako do novih malo bolj tesnih vez v teh letih, sem preklet da odgovora res ne vem. Vem pa le to in svetujem urgiranje na tem področju, da je social lajf eden izmed temeljev za zadovoljstvo v življenju.

Vsi tisti, ki vas non stop druženja motijo pa itak zastopim, ker nimaš cajta niti zase in ker imate nekateri v svojem krogu več ljudi kot pa razpoložljivih dni za druženje.

Okapi ::

Za dobit nove prijatelje, ali vsaj dobre znance, je nekaj poti.

    1) Preko obstoječih prijateljev/znancev. Začneš se pogosteje družit z vsaj enim in spoznaš njegovo družbo. Običajno se to dogaja v kafičih, tako da če ne piješ alkota, je to težje.;)
    2) Včlaniš se v neko društvo - odvisno od tega, kaj te zanima.
    3) Greš z agencijo na potovanje. V 10-14 dneh se lahko kar dobro spoznaš z novimi ljudmi.


2 in 3 lahko kombiniraš z 1 (se včlaniš v društvo, katerega član je tvoj prijatelj/znanec, oziroma greš z njim na potovanje).

acookook ::

RatedR je izjavil:

Zdravo, je še tu kdo kdaj gruntal kako v poznih dvajsetih in prihajajočih letih prideš do novih prijateljev? Seveda je odgovor "spontano" realno še najboljši, ampak tudi ni slabo če se v to podaš z namenom iskanja.

Že par let je od faksa, zdaj sem redno zaposlen in ko si enkrat v tej delovni rutini ratajo stvari malo monotone. Na začetku je sedlo, frej popoldnevi, frej vikendi, greš kamor hočeš, neodvisen si...po enem času pa to rata res monotono in pogruntaš da nimaš prijateljev oz. družbe. Saj uživam sam s sabo, zelo rad športam in sem v naravi ampak na cajte si nebi želel bit sam. Manjka mi torej malo več rednega socialnega življenja in opažam, da se počutim osamljenega, kar pa iskreno ne vpliva dobro na psiho.

Če je še (bil) kdo tak, prosim delite svoje izkušnje, se počutite osamljeno?

Sem v identičnem položaju, me pa zaenkrat rešuje dejstvo, da še študiram in da sem v študentskem domu (Rožna). Zadnje leto se nas je več (iz prejšnjega študenta) razšlo in praktično noben (očitno) nima neke želje po dodatnem druženju. Z nekaterimi izven LJ (prisotnim tudi na našem diskordu) še občasno hodim kam plezat oz. se drugače družim, hkrati pa tudi sam tuhtam kako naprej. Vmes sem se letos poleti selil v drug študent, kjer sem za cimra (slučajno) dobil nekoga s katerim sem mislil, da si bova kolko tolko okej (je tudi na tem forumu), odkar se pa sam druži z meni večinoma neprimernim folkom (je res, da je v precej podobni situaciji though) pa bom res počasi treba nekaj narediti na tem, dokler še lahko. Predvsem mi manjka ta prave mere samozavesti in sproščenosti na žurkah, hkrati pa se težko zamotim samo s kakim govorjenjem. Opažam, da je sicer tudi nasprotni spol, ki je v enaki situaciji ratal precej izbirčen in bi sam raje že v štartu imel neke ljudi, ki nimajo (teh) problemov, in so posledično tudi same brez...Bomo vidli kako pa kej.
.

tilen03 ::

Problem iskanja prijateljev preko hobijev je to, da ima vsak hobi veliko določenega tipa človeka. In se ti lahko zagabi družiti s takšnimi ljudmi, čeprav imata enak hobi. Dodaj še temu obtičanost v spodnjem dupleku, kjer je to še bolj očitno in hitro raje ostaneš sam.

2dark ::

RatedR je izjavil:

Zdravo, je še tu kdo kdaj gruntal kako v poznih dvajsetih in prihajajočih letih prideš do novih prijateljev? Seveda je odgovor "spontano" realno še najboljši, ampak tudi ni slabo če se v to podaš z namenom iskanja.



Sej prijateljstva se zgodijo spontano. KAj ti naj rečem.

Ampak težko je pričakovart, da če si samski, da se bodo tisti, ki so v vezi, so poročeni in imajo otorke veliko družili s tabo: ne bodo se, ker nimaš njihovih težav. pa tudi ti ne želiš poslušat njihovega jamranja, kako so utrunei, težave v službi, otroc, tečna partnerka, ki ne da več 5 krat tedensko, denarne težave, zdrvatsvane težave :D
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

acookook ::

2dark je izjavil:

RatedR je izjavil:

Zdravo, je še tu kdo kdaj gruntal kako v poznih dvajsetih in prihajajočih letih prideš do novih prijateljev? Seveda je odgovor "spontano" realno še najboljši, ampak tudi ni slabo če se v to podaš z namenom iskanja.



Sej prijateljstva se zgodijo spontano. KAj ti naj rečem.

Ampak težko je pričakovart, da če si samski, da se bodo tisti, ki so v vezi, so poročeni in imajo otorke veliko družili s tabo: ne bodo se, ker nimaš njihovih težav. pa tudi ti ne želiš poslušat njihovega jamranja, kako so utrunei, težave v službi, otroc, tečna partnerka, ki ne da več 5 krat tedensko, denarne težave, zdrvatsvane težave :D

Problem tega pa da če se boš družil samo s samskimi pa tudi ravno ne boš našel neke rešitve, da si najdeš boljšo polovico.
.

2dark ::

acookook je izjavil:


Problem tega pa da če se boš družil samo s samskimi pa tudi ravno ne boš našel neke rešitve, da si najdeš boljšo polovico.



Napisla sem, da tisit, ki so poparčkani se družijo s podobnimi. Sicer pa spoznaamo ljudi ves čas. ZDaj pa odvisno, kako znamo očarati nasprotni spol.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PovemVfaco ::

RatedR je izjavil:


Imel sem partnerko zdaj 6 let, po končani zvezi te kot strela zadane da je bila ona in njena družba, več ali manj tvoja edina družba izven šihta.


A z ENO žensko si bil 6 let?! Tu je glavni problem, to je čist nenaravno. Ženske moraš vsaj malo rotirat, da začutijo, da se je treba borit, če si skoz tam ko ena nagačena igračka, itak da zgubi interes, razen če je tud sama ekstremno truplo. Če bi jih v tem cajtu rotiral 5, bi imel tud druge socialne kroge x5, če te slučajn to bolj zanima kot žemljice.

Boomerang ::

Zakaj si pa vsi tako obupno želite nekih novih poznanstev? Na silo tu ne gre.

Jaz bi predlagal, da si najdete par hobijev, kateri vas osrečujejo in vam na kakršenkoli način koristijo. Zvečer si (lahko samo v glavi) naredite nek načrt, kako boste preživeli naslednji dan in kaj morate opraviti. Ob službi, vseh opravih in kakšnemu hobiju se dnevi kar obrnejo - vsaj pri meni je tako. Predvsem je pomembno, da imaš zvečer občutek, da je bil dan uspešno izkoriščen. Za ohranjanje stikov pa predlagam obisk družabnih omrežij... ne glede na to, kako vsi jamrajo da ni časa, družabna omrežja vsi občasno pregledujejo. Skratka, vsake toliko časa se na družabnih omrežjih "pohvalite" s kakšnim dosežkom. Pomembno je, da vas drugi vidijo kot uspešne in srečne (poskrbite, da to tudi postanete), saj se z zamorjenimi nihče noče ukvarjati. Naenkrat imaš en kup sledilcev (pogosto kakšni stari kolegi) in razlog, da začneš komunikacijo. Ko vidiš, da te drugi spremljajo (čeprav preko interneta), pokaži interes in kontaktiraj starega znanca - mogoče pa tudi on potrebuje družbo. Če interesa ni, se ne sekirat... imaš svoj hobi in svoje opravke, katerim nameniš čas. Ko imaš utečeno rutino in si z njo zadovoljen, je življenje lepše. Razmišljaj, da je jutri nov dan in morda prinese kaj novega, nepričakovanega. Pomaga tudi, če imaš takšno službo, da ne gledaš ves čas istih prostorov in istih obrazov - to je najboljša alternativa študentskemu življenju, saj ti razgibana služba sama lahko postreže z novimi poznanstvi.

Tudi jaz nimam neke družbe ali partnerice. Ali vse to pogrešam? Včasih sem. Ko pa sem nehal razmišljati o tem in čas zapolnil s hobiji/opravki, so mi dnevi postali še prekratki za vse, kar sem si splaniral. Večina mojih prijateljev, ki je pred leti bila v zvezah, je danes samskih. Torej nisem ničesar zamudil, zakaj bi se potem sekiral? Jaz razmišljam, da je čas bolje porabiti zase kot s partnerjem, če ti zveza z njim ni usojena.

2dark ::

Boomerang je izjavil:

Zakaj si pa vsi tako obupno želite nekih novih poznanstev? Na silo tu ne gre.


Tudi jaz nimam neke družbe ali partnerice. Ali vse to pogrešam? Včasih sem. Ko pa sem nehal razmišljati o tem in čas zapolnil s hobiji/opravki, so mi dnevi postali še prekratki za vse, kar sem si splaniral. Večina mojih prijateljev, ki je pred leti bila v zvezah, je danes samskih. Torej nisem ničesar zamudil, zakaj bi se potem sekiral? Jaz razmišljam, da je čas bolje porabiti zase kot s partnerjem, če ti zveza z njim ni usojena.


Lepo si napisal :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

acookook ::

Mislim, če se kdo počut osamljenega pač se loh za med tednom zmenmo v bolder sceni ali pa v soboto na kakšnem biljardu v lj. Loh tud vi kaj predlagate.
.

redtech ::

Vsa prijatelstva naravno izpuhtijo zaradi, menjave okolja, službe, družine. Vsak v družbi se potem drugače giba in ni več toliko stikov, počasi izginejo.

Največji udar je služba - družina, enostavno nimaš časa. V študentskih časih imaš čas in veliko družbe.

Težko narediš globoke vezi, ker to pomeni, da sta skupaj šla čez kakšne situacije - gremo na pir to ni.

Najbolje, da nisi s tem obremenjen, ker samo po naravni poti prideš do pristnega odnosa. Včasih smo igrali igrice, potem trenirali, poskušali razviti posel, razvijali aplikacijo - v vsaki skupini smo se takrat dobro imeli in potem naprej vsak po svoje.

V službi sedaj v srednjih letih so odnosi plitki, pogovarjamo se sicer veliko, hecamo, ko boš v stiski bi se tudi denar našel, vendar stikov izven službe ni, spet vsi smo z družinami.

2dark ::

redtech je izjavil:



Največji udar je služba - družina, enostavno nimaš časa.




Vedno je čas, če je volja. ;)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Smartydug ::

Mene pa zanima vidik, zakaj v državah 3jega sveta, toliko lažje spoznavaš ljudi...Tajska,Filipini, Južna Amerika,...ljudje so odprti, na ulici greš pa na pivo naprej..

Ne morem pa trditi tega samo za te bolj revne države, saj sem na zadnjem dopustu v grčiji spontano naletel na ulici Irca Keitha, s katerim sva spila vsaj 5piv, sicer preglasen za moj okus ampak tako čisto spontano no. Moram rečt da recimo backpackerji so pa spet ena kategorija ekstra no.

Ali je mogoče problem tudi v Slovenskem narodu, pa nismo več tako sosed sosedu kot smo bili 30let nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Smartydug ()

IL_DIAVOLO ::

Saj ze Bosanci so čisto drugačni narod.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ghost7 ::

Frendi pridejo in grejo. Mel sem tri primere ko smo bili ko rit in srajca potem pa so me v nekem momentu ghostal. Pa ko govorim z drugimi sploh ni tko redek pojav. Mal se sekiraš če je kej s tabo narobe.

S partnerko sva že pol življenja skupaj, in lahko rečem, da od 20ih, ko je bilo kar nekaj prijateljev sta do danes ostala samo še dva zaresna (par).
In, ko kdaj kje na kakšnem dogodku nanese debata ali pa si na kakšni 30, 40 letnici žlahtnika ugotoviš, da tudi oni nimajo več kot enega, dva (para) frendov.

Imam izkušnje, da so nekateri taki, da dokler ti gre mogoče slabše od njih so s tabo, ko ti gre bolje postanejo nevoščljivi in se oddaljijo.

Nekateri spoznajo nove frende, ali pa recimo partnerje. Konc, njim nisi ti všeč in potegnejo tvojega frenda in je konec...

Zlo težko je pa dobit trajnega novega prijatelja, oziroma par s katerimi bi šel dejansko nevem recimo na večerjo kaj šele na izlet/dopust.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Technics111 ::

Smartydug je izjavil:

Mene pa zanima vidik, zakaj v državah 3jega sveta, toliko lažje spoznavaš ljudi...Tajska,Filipini, Južna Amerika,...ljudje so odprti, na ulici greš pa na pivo naprej..

Ne morem pa trditi tega samo za te bolj revne države, saj sem na zadnjem dopustu v grčiji spontano naletel na ulici Irca Keitha, s katerim sva spila vsaj 5piv, sicer preglasen za moj okus ampak tako čisto spontano no. Moram rečt da recimo backpackerji so pa spet ena kategorija ekstra no.

Ali je mogoče problem tudi v Slovenskem narodu, pa nismo več tako sosed sosedu kot smo bili 30let nazaj...


Ker jih ni pokvaril denar in kapitalizem in se ne počutijo da so "nekaj več", ker je večina folka v enakem socialnem rangu...in ni foausije, hinavščine in pohlepa, pri nas pa bi se eni svoje starše prodali in izdali za večje plače.. Lahko rečemo v našem razvitem svetu da imamo vse in hkrati nič, ogromno ljudi je nezadovoljnih, depresivnih in ne vedo kaj bi sami s sabo..

Berserker ::

RatedR je izjavil:

@Berserker @mtosev @tilen03 ste razmišljali kdaj o rešitvah ali pa naredili kaj v smeri spoznavanja folka? Osebno sem še nedolgo nazaj to spoznal in probam zadevo rešit. Sicer se tega lotevam zelo plastično ampak, ko si postavim vprašanje, kako do novih malo bolj tesnih vez v teh letih, sem preklet da odgovora res ne vem. Vem pa le to in svetujem urgiranje na tem področju, da je social lajf eden izmed temeljev za zadovoljstvo v življenju.

Vsi tisti, ki vas non stop druženja motijo pa itak zastopim, ker nimaš cajta niti zase in ker imate nekateri v svojem krogu več ljudi kot pa razpoložljivih dni za druženje.


Trenutno si iščem drugo partnerko, redno swajpam desno v vsaj treh aplikacijah, kjer sicer imam mešane uspehe, kr ne plačujem storitev, načeloma se pogovarjam s kakšno, sam po treh tednih pisanja ugotovim, da sogovornici ni do razmerja, sem ghosted, ali pa odgovarja kot na intervijevu, se pa stalno ena najde tako, da sem v loopu že od maja.

Glede iskanja novih poznanstev, meni do nekih brezveznih druženj ni, želel bi si tovariško družbo, s katerimi bi hodili skupinsko kolesarit (cestak, mbt), v hribe, mogoče celo na morje, kampirat, roadtripe, skratka aktivno. Vem da bo tole vrjetno ostalo zgolj pri željah, kr mi ful tolče ven moja introvertnost in občasna želja po samoti, ki pride potem v konflikt z obstoječim socialnim krogom, ki ga še vzdržujem.

111111111111 ::

Stari ven iz cone udobja in:
https://dogodkizasamske.si/o-dogodkih/h...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FireSnake ::

Berserker je izjavil:

RatedR je izjavil:

@Berserker @mtosev @tilen03 ste razmišljali kdaj o rešitvah ali pa naredili kaj v smeri spoznavanja folka? Osebno sem še nedolgo nazaj to spoznal in probam zadevo rešit. Sicer se tega lotevam zelo plastično ampak, ko si postavim vprašanje, kako do novih malo bolj tesnih vez v teh letih, sem preklet da odgovora res ne vem. Vem pa le to in svetujem urgiranje na tem področju, da je social lajf eden izmed temeljev za zadovoljstvo v življenju.

Vsi tisti, ki vas non stop druženja motijo pa itak zastopim, ker nimaš cajta niti zase in ker imate nekateri v svojem krogu več ljudi kot pa razpoložljivih dni za druženje.


Trenutno si iščem drugo partnerko, redno swajpam desno v vsaj treh aplikacijah, kjer sicer imam mešane uspehe, kr ne plačujem storitev, načeloma se pogovarjam s kakšno, sam po treh tednih pisanja ugotovim, da sogovornici ni do razmerja, sem ghosted, ali pa odgovarja kot na intervijevu, se pa stalno ena najde tako, da sem v loopu že od maja.

Glede iskanja novih poznanstev, meni do nekih brezveznih druženj ni, želel bi si tovariško družbo, s katerimi bi hodili skupinsko kolesarit (cestak, mbt), v hribe, mogoče celo na morje, kampirat, roadtripe, skratka aktivno. Vem da bo tole vrjetno ostalo zgolj pri željah, kr mi ful tolče ven moja introvertnost in občasna želja po samoti, ki pride potem v konflikt z obstoječim socialnim krogom, ki ga še vzdržujem.


Ghosted? Loopu?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

5ygmq ::

FireSnake je izjavil:

Ghosted? Loopu?

Ghosted - povsem ignoriran.
Loop - komunikacija brez ciljev zaradi zdolgočasenosti.

(domnevam)

Mato989 ::

RatedR je izjavil:

Zdravo, je še tu kdo kdaj gruntal kako v poznih dvajsetih in prihajajočih letih prideš do novih prijateljev? Seveda je odgovor "spontano" realno še najboljši, ampak tudi ni slabo če se v to podaš z namenom iskanja.

Že par let je od faksa, zdaj sem redno zaposlen in ko si enkrat v tej delovni rutini ratajo stvari malo monotone. Na začetku je sedlo, frej popoldnevi, frej vikendi, greš kamor hočeš, neodvisen si...po enem času pa to rata res monotono in pogruntaš da nimaš prijateljev oz. družbe. Saj uživam sam s sabo, zelo rad športam in sem v naravi ampak na cajte si nebi želel bit sam. Manjka mi torej malo več rednega socialnega življenja in opažam, da se počutim osamljenega, kar pa iskreno ne vpliva dobro na psiho.

Če je še (bil) kdo tak, prosim delite svoje izkušnje, se počutite osamljeno?


Največ tega dobiš potencialno na šihtu če si samski
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uomostolto ::

RatedR je izjavil:



Če je še (bil) kdo tak, prosim delite svoje izkušnje, se počutite osamljeno?


Ti pa maš problem pri osnovni logiki. Osamljene sprašuješ kako priti do prijateljev?

Ti bi moral vprašati take, ki nimajo tvojega problema, tako da bom kar odgovoril.

Najdeš jih tako, da se naučiš prepoznati sebi podobne ljudi. Bolj si poseben boljše je, ker je pool manjši in je neizogibno, da imaš manj prijateljev ampak so boljši, ker je problem simetričen.

RatedR ::

uomostolto je izjavil:

RatedR je izjavil:



Če je še (bil) kdo tak, prosim delite svoje izkušnje, se počutite osamljeno?


Ti pa maš problem pri osnovni logiki. Osamljene sprašuješ kako priti do prijateljev?
Ti bi moral vprašati take, ki nimajo tvojega problema, tako da bom kar odgovoril.
Najdeš jih tako, da se naučiš prepoznati sebi podobne ljudi. Bolj si poseben boljše je, ker je pool manjši in je neizogibno, da imaš manj prijateljev ampak so boljši, ker je problem simetričen.

Zato sem pa dal v oklepaj (bil) ;) ampak ja vem kam ciljaš in se trudim delat nekaj v to smer, čeprav včasih ne vem kako.

Scorpio1 ::

Če bi koga zanimalo kako pristopati do žensk, oziroma neznancev in premagati strah lahko pomagam.
Zadeva je brezplačna. Dobimo se v LJ in gremo v akcijo.
Več na ZS.

Hangman ::

Scorpio1 je izjavil:

Če bi koga zanimalo kako pristopati do žensk...


Če nimaš pravega razloga, bo to zelo težko. Ponavadi se konča z eno od naslednjih opcij:
a) ženska na prvi pogled ne pade v oko in boš zgubil interes.
b) ženska je na pogled res huda mačka in boš zmrznil ko pri -25C.

2dark ::

Hangman je izjavil:

Scorpio1 je izjavil:

Če bi koga zanimalo kako pristopati do žensk...


Če nimaš pravega razloga, bo to zelo težko. Ponavadi se konča z eno od naslednjih opcij:
a) ženska na prvi pogled ne pade v oko in boš zgubil interes.
b) ženska je na pogled res huda mačka in boš zmrznil ko pri -25C.



Ampak, on je TOP G.. je bil na tečaju od ANdrewa Tatea..:))
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

111111111111 ::

Scorpio1 je izjavil:

Če bi koga zanimalo kako pristopati do žensk, oziroma neznancev in premagati strah lahko pomagam.
Zadeva je brezplačna. Dobimo se v LJ in gremo v akcijo.
Več na ZS.

Evo ponudba je. Sedaj pa ven iz udobne cone in pejte na babe.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

acookook ::

Scorpio1 je izjavil:

Če bi koga zanimalo kako pristopati do žensk, oziroma neznancev in premagati strah lahko pomagam.
Zadeva je brezplačna. Dobimo se v LJ in gremo v akcijo.
Več na ZS.

Do tell more. Loh kar tu. Me ni strah kaj zgubit.
.

2dark ::

acookook je izjavil:

Scorpio1 je izjavil:

Če bi koga zanimalo kako pristopati do žensk, oziroma neznancev in premagati strah lahko pomagam.
Zadeva je brezplačna. Dobimo se v LJ in gremo v akcijo.
Več na ZS.

Do tell more. Loh kar tu. Me ni strah kaj zgubit.


Denarnice in telefona ne bi pogrešal. Glede, da je v ljubljani močan porast napadov, ropov na ulici.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

miha98 ::

Pomoje je to težava pri nas Slovencih, da ljudje ne razumejo , da moraš najprej nekaj darovati oz. Dati , da potem kasneje dobiš oz. Žanješ sadove dela. To marsikomu ni jasno in zato je pač tako kot je. Vsi bi samo prišli in imeli , dali pa nebi nič. To tak ne gre v današnjem svetu več....Glede žensk pa dosti tudi pomaga da se delaš nedostopnega ... to fejst načne živce kogarkoli.... evo sem povedal skrivnost uspeha ali dve... jaz osebno sem zelo zajeban in kar silijo vsi v mene. To je neverjetno.... -.-

mihy11 ::

miha98 je izjavil:

Pomoje je to težava pri nas Slovencih, da ljudje ne razumejo , da moraš najprej nekaj darovati oz. Dati , da potem kasneje dobiš oz. Žanješ sadove dela. To marsikomu ni jasno in zato je pač tako kot je. Vsi bi samo prišli in imeli , dali pa nebi nič. To tak ne gre v današnjem svetu več....Glede žensk pa dosti tudi pomaga da se delaš nedostopnega ... to fejst načne živce kogarkoli.... evo sem povedal skrivnost uspeha ali dve... jaz osebno sem zelo zajeban in kar silijo vsi v mene. To je neverjetno.... -.-


Nedostopnega v kakem smislu?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

111111111111 ::

miha98 je izjavil:

Pomoje je to težava pri nas Slovencih, da ljudje ne razumejo , da moraš najprej nekaj darovati oz. Dati , da potem kasneje dobiš oz. Žanješ sadove dela.

Ne, to pa ne. To je preveč krščansko. Tega se v modernem svetu ne lotevamo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

miha98 ::

mihy11 je izjavil:

miha98 je izjavil:

Pomoje je to težava pri nas Slovencih, da ljudje ne razumejo , da moraš najprej nekaj darovati oz. Dati , da potem kasneje dobiš oz. Žanješ sadove dela. To marsikomu ni jasno in zato je pač tako kot je. Vsi bi samo prišli in imeli , dali pa nebi nič. To tak ne gre v današnjem svetu več....Glede žensk pa dosti tudi pomaga da se delaš nedostopnega ... to fejst načne živce kogarkoli.... evo sem povedal skrivnost uspeha ali dve... jaz osebno sem zelo zajeban in kar silijo vsi v mene. To je neverjetno.... -.-


Nedostopnega v kakem smislu?


Ko boš imel svoj denar , veliko denarja boš razumel.... nedostopnost se viša z stanjem tvojega TRR računa... včasih se kar trosim ob tem.... :0 živi svoje življenje vse ostalo pride samo ali pa tudi ne... to je moje mišljenje...

acookook ::

Če je denar vse, pol bi se že kopal v babah.
.

Scaramouche3 ::

miha98 je izjavil:

Pomoje je to težava pri nas Slovencih, da ljudje ne razumejo , da moraš najprej nekaj darovati oz. Dati , da potem kasneje dobiš oz. Žanješ sadove dela. To marsikomu ni jasno in zato je pač tako kot je. Vsi bi samo prišli in imeli , dali pa nebi nič. To tak ne gre v današnjem svetu več....Glede žensk pa dosti tudi pomaga da se delaš nedostopnega ... to fejst načne živce kogarkoli.... evo sem povedal skrivnost uspeha ali dve... jaz osebno sem zelo zajeban in kar silijo vsi v mene. To je neverjetno.... -.-


Nas je kar nekaj ki smo probali obujati stara prijateljstva, pa smo bili vedno tisti, ki smo morali polagati na ogenj nova polena. Po nekem času ti gre na živce, ker je enostransko..

Dober prilog na zdaj že znanstven termin Propinquity!

mihy11 ::

miha98 je izjavil:

mihy11 je izjavil:

miha98 je izjavil:

Pomoje je to težava pri nas Slovencih, da ljudje ne razumejo , da moraš najprej nekaj darovati oz. Dati , da potem kasneje dobiš oz. Žanješ sadove dela. To marsikomu ni jasno in zato je pač tako kot je. Vsi bi samo prišli in imeli , dali pa nebi nič. To tak ne gre v današnjem svetu več....Glede žensk pa dosti tudi pomaga da se delaš nedostopnega ... to fejst načne živce kogarkoli.... evo sem povedal skrivnost uspeha ali dve... jaz osebno sem zelo zajeban in kar silijo vsi v mene. To je neverjetno.... -.-


Nedostopnega v kakem smislu?


Ko boš imel svoj denar , veliko denarja boš razumel.... nedostopnost se viša z stanjem tvojega TRR računa... včasih se kar trosim ob tem.... :0 živi svoje življenje vse ostalo pride samo ali pa tudi ne... to je moje mišljenje...


Ne vem ali blefiraš ali misliš resno, ker si v eni drugi temi napisal, da imaš 2k prihrankov.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samsko življenje brez resne zveze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35069920 (12362) BigWhale
»

Poznate kakšno aseksualno osebo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9510334 (6316) solatko
»

Spoznavanje novih ljudi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11225103 (18216) vostok_1
»

Ah to življenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116921 (12201) Vitez

Več podobnih tem