» »

Kateri generator naj kupim?

Kateri generator naj kupim?

«
1
2

moat ::

Glede na razmere kupujem generator, da bi vsaj zavaroval jestvine v hladilniku in skrinji. Katera znamka, ki ni predraga (rad bi sicer Hondo, toda ali bi bil Loncin dober nadomestek npr. Loncin LC 3500-AS)? Zanima me ali bi torej generator z močjo 4,4 KW oz. konstantne obremenitve 2,8 Kw, bil zadosten za neposredno priključitev - preko podaljškov za dve skrinji in dva hladilnika? Me pa zanima tudi ali lahko na takšen generator, ki ni inverterski, ima pa AVR, torej avtomatski napetostni regulator (AVR) direktno priključim na računalnik, TV..., torej občutljivejšo elektroniko, ali pa bi potreboval še neki vmesnik UPS ali kaj drugega? Hvala, LP.

A. Smith ::

Lahko si naše laške sosede pogledaš, Genmac in Pramac.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Glede elektronike (pc, tv) pa ni pomembno, da je lep sinus. Pomembneje je, da ni napetostnih konic.
Konice lahko nastanejo tudi, če je na isti generator priključena npr. skrinja, ki se ji kompresor pri doseženi temperaturi izklopi. Take spremembe obremenitev mora regulacija s svojo hitrostjo ustrezno prebaviti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

moat ::

Hvala A. Smith za predloga. Ne dvomim v kvaliteto ober firm, toda cenovno so zame previsoko, že približek Hondi. No, saj tudi imajo večinoma njihove motorje. Glede elektronike pa ne razumem najbolj. Veš, nisem glih štromar - elektronik. Mi lahko to poveš po domače? Npr., ali na generator z AVR lahko priključim (brez škode) računalnik in TV? Ne vem, kaj si mislil z lepoto sinusa :). Hvala.

Jure14 ::

Izmenični tok generirajo vrteči se deli generatorja.
In pri enakomernem vrtenju po krožnici se generirana napetost spreminja po sinusni funkciji. Gor-dol-gor-dol po lepi gladki vijugasti krivulji.
Ampak za elektroniko ta lepa oblika elektrike niti ni toliko pomembna, ker jo itak z usmerniki spremenijo v enosmerno napetost.

Bolj je problem, ko se ugasne kak velik porabnik (skrinja), in za trenutek napetost preveč zraste in lahko skuri kak drug porabnik.
Recimo če primerjaš z vodo: odpteš pipo v kuhinji in kopalnici. Iz obeh teče voda. Na hitro zapreš eno pipo, na drugi se za trenutek zelo poveča pretok, preden se spet stabilizira.

Podobno je, ko vključiš kak velik porabnik. Takrat pa pade napetost, dokler generator na začne bolj ropotati. In če je padec prevelik, se lahko recimo računalnik ugasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

A. Smith ::

Jure14, točno tako.

Če je poceni generator, je treba uporabiti razdelilce s prenapetostnimi zaščitami zaradi varovanja pred konicami. Sicer bi morala večina stvari delat, edino kakšne stare audio komponente bodo hreščale.

Glede generatorjev, AVR je komercialen pojem in brez, da poznamo vezje, težko kaj rečemo. Načeloma pa pretirano varčevanje ni več varčevanje, ko ti nekaj skuri.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hojnikb ::

AVR je praktično analogen regulatorju pri avtomobilskem alternatorju. Tle ne gre za nič druga kot to, da elektronika prilagaja napetost na vzbujanju, da je konstatno prava napetost na izhodu. Ampak večjih spic obremenitev pa tudi tezko na hitro zregulira, zato padec/dvig napetosti.

In tudi navadn UPS ti nič ne koristi, potrebujes Online varjanto...
#brezpodpisa

A. Smith ::

Ali pa generator z inverterjem, ki napetost usmeri in ponovno razsmeri. Pa še s tistim bi jaz uporabljal prenapetostno zaščito.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zimonem ::

Avr agregati ponavadi imajo tudi inverter in neto že precejšen napredek. Ampak če vse kolapsira ... Agregat mora biti ustrezno pre-dimenzioniran glede moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

starfotr ::

Če nimaš denarja za Honda inverter, si poglej Kipor inverter.

Obvezno 3 kVA+, bolje 5 kVA.

Enofazni, da se razume. 3 faznih. ne kupuj.

hojnikb ::

Zimonem je izjavil:

Avr agregati ponavadi imajo tudi inverter in neto že precejšen napredek. Ampak če vse kolapsira ... Agregat mora biti ustrezno pre-dimenzioniran glede moči.

Nope, poceni AVR agregati (beri praktično vse pod 500€) nimajo inverterjov..
#brezpodpisa

gaoZjQP ::

Zimonem je izjavil:

Ampak če vse kolapsira ...

Kaj misliš s tem?

johnnyyy ::

Če potrebuješ generator samo 1x na leto ali pa še to ne, mislim, da ga je malce brez veze kupovat. V takšnih primerih se ti bolj splača kupit nek razsmernik 12V DC->230V DC in ko rabiš, odpreš havbo avtomobila, priključiš kleme na akumulator in pustiš da avto lavfa.

Zimonem ::

hojnikb je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Avr agregati ponavadi imajo tudi inverter in neto že precejšen napredek. Ampak če vse kolapsira ... Agregat mora biti ustrezno pre-dimenzioniran glede moči.

Nope, poceni AVR agregati (beri praktično vse pod 500EUR) nimajo inverterjov..

Kar je pod 500 nima smisla kupovati, ok za radio pa dve žarnice. Pa še tam je avr vprašljiv. Celo Kitajcev ne najdem pod Jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Zimonem ::

gaoZjQP je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ampak če vse kolapsira ...

Kaj misliš s tem?

Ko enkrat presežeš moč katero najbi dal agregat od sebe je vse bolj tako, tako... V najboljšem primeru agregat oklopi porabnike. Sicer so pa lahko štale. Kakšni ognji v napajalnikih niso tako nepogosti.

moat ::

Huh, hvala vsem. No, zdaj bolje razumem problem in rabim nekaj časa, da to predelam in še malce pogooglam. Če ne bo kaj primernega, pač ne bo interneta, bo pa vsaj meso ostalo takšno kot mora biti? Saj bo kajne? In to bi pa zmogli večinoma vsi agregati z AVR? Tudi kakšen Loncin! Hvala, LP.

Zimonem ::

Bi zadosti močni.

Furbo ::

moat je izjavil:

Huh, hvala vsem. No, zdaj bolje razumem problem in rabim nekaj časa, da to predelam in še malce pogooglam. Če ne bo kaj primernega, pač ne bo interneta, bo pa vsaj meso ostalo takšno kot mora biti? Saj bo kajne? In to bi pa zmogli večinoma vsi agregati z AVR? Tudi kakšen Loncin! Hvala, LP.

Ko ni elektrike samo ne bodi tečen in ne odpiraj skrinje.
Mi je med žledolomom nismo odpirali nekih 48 ur in je bilo vse ok.

Drugače se pač uporablja zadeve po pameti, ne greš nažgati vse 4 plošče na štedilniku hkrati itd..
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

moat ::

Seveda Furbo, itak. Gledam generatorje tam okoli 5KW moči. Plošč na el. štedilniku pa ne bom uporabljal. Za kuhanje bo velko bolj primeren namizni plinski štedilnik. Bo za prvo silo. LP.

starfotr ::

Dobro je, da stalna priklopljena moč ni višja od 1/2 nazivne moči agregata.

Torej, če imaš 5 kVA agregat, lahko začasno poganjaš več od 2,5 kVA, vendar ni ravno blagodejno.

Zimonem ::

Kar je za skrinjo in hladilnik zvrhano dovolj.

XIIT ::

moat je izjavil:

Glede na razmere kupujem generator, da bi vsaj zavaroval jestvine v hladilniku in skrinji. Katera znamka, ki ni predraga (rad bi sicer Hondo, toda ali bi bil Loncin dober nadomestek npr. Loncin LC 3500-AS)? Zanima me ali bi torej generator z močjo 4,4 KW oz. konstantne obremenitve 2,8 Kw, bil zadosten za neposredno priključitev - preko podaljškov za dve skrinji in dva hladilnika? Me pa zanima tudi ali lahko na takšen generator, ki ni inverterski, ima pa AVR, torej avtomatski napetostni regulator (AVR) direktno priključim na računalnik, TV..., torej občutljivejšo elektroniko, ali pa bi potreboval še neki vmesnik UPS ali kaj drugega? Hvala, LP.

Čez mejo dobiš 5kW SCHEPPACH SG7100 za 999€.
Ima 1x trifazni, 1x 230V in 1x 12V izhod.
https://www.zgonc.at/at/pd/Benzin-Strom...
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

WizzardOfOZ ::

Na mimovrste dobiš 6.7kw za 949€, pa ima 2x 220V in 1x trifazni izhod.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

ne si preddimenzionirat agregatov za dve skrinje pa 2 zarnice... Ker 5kW agregat bo mel bistveno večjo porabo kot en z 2kW za isto breme.

Dokler se ne priziga kaksnih vecjih motorjev, vzames nekaj primerno velikega pa kaksnih 20-40% rezerve in je to to. Ti agregati so izjemno neučinkoviti.
Sploh tisti cenejsi z frgazerji in brez inverterjov. Tam mas kamot porabo v manj optimalnem rezumu 1l/kWh... Zdaj pa računaj v evre...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Zimonem ::

Res bi videl rad motor majhne kubature z vbrizgavanjem. Pa zanemarimo stihlh me 500.

hojnikb ::

če si mazohist, si ga lahko sam predelas, sploh ni tko tezko ;)
#brezpodpisa

Daniel ::

Zanimivo, recimo pri traktorskem agregatu z AVR je napetost praktično konstantna okrog 400V, frekvenca pa ob obremenitvi drastično pade. Tako, da večinoma delamo nekje v rangu štart z 52hz, potem pa ob obremenitvi pade do 48hz, kar je še razmeroma sprejemljivo. Agregat 22 kWa, torej realnih 3x25A.

hojnikb ::

seveda, če je frekvenca pogojena z obrati motorja... in obrati jasno padejo če ga obremenis, ker tist sunek ne zagotovi motor, ampak vztrajnost vrtečih se komponent...

iz istega razloga v hrbteničnem omrezju pada frekvenca za kak promil... ker je demand prevelik :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

starfotr ::

3 faznih agregatov ne kupujte, ker jih boste samo uničili s svojo nespametno uporabo.

3 fazni so izključno samo za pogon 3 faznih bremen, kot so črpalke, motorji ali grelci.

Daniel ::

hojnikb je izjavil:

seveda, če je frekvenca pogojena z obrati motorja... in obrati jasno padejo če ga obremenis, ker tist sunek ne zagotovi motor, ampak vztrajnost vrtečih se komponent...

iz istega razloga v hrbteničnem omrezju pada frekvenca za kak promil... ker je demand prevelik :)


Zanimivo je predvsem dejstvo, da po specifikacijah zadostuje za pogon že traktor s 60 KM, tu pa ga priklopimo na traktor s 95 KM ampak vseeno mašina kar precej čuti polno obremenitev, posledično hZ padejo. Sicer bojda moderni switcher napajalniki niso tako zelo občutljivi na te zadeve.

hojnikb ::

seveda, sj momentarno zahteva od njega več k to, zato pa obrati padejo
#brezpodpisa

Bostjan_321 ::

Ampak ima tudi traktorska masina kar nekaj vztrajnosti bi rekel.
Pa 22kw generator tudi ni prav lahek torej spet kr nekaj vrteče mase.
Tako da zanimivo da tako občutno pade frekvenca.

Daniel ::

Saj gre s tem kar imamo kar ok, se pa zmeraj sprašujem, ali bi se pri generatorju večje moči, recimo 30 kWa ali več ob istem traktorju dogajali enaki padci frekvence ali ne.

moat ::

Hvala vsem za mnenja, predloge. Ja, Hojnik ne bi rad predimenzioniral moči, škoda bencina. WizzardOfOZ, tisti Speroni 6,7 Kw z Loncin motorjem je 1049,99 €. To bi bil še prebavljiv strošek. Toda, trofazni priključek ne potrebujem, me pa skrbi, da bo dejansko predimenzionirana moč agregata. Konec koncev mi ni treba imeti istočasno priključenih obeh skrinj in obeh hladilnikov. Morebiti, kaj menite, bi zadostoval tudi Einhell TC-PG 35/E5 https://www.mimovrste.com/elektricni-ag.... Ima kdo? Zanima me kako dober je v resnici ta agregat. Hvala.

tony1 ::

johnnyyy je izjavil:

Če potrebuješ generator samo 1x na leto ali pa še to ne, mislim, da ga je malce brez veze kupovat. V takšnih primerih se ti bolj splača kupit nek razsmernik 12V DC->230V DC in ko rabiš, odpreš havbo avtomobila, priključiš kleme na akumulator in pustiš da avto lavfa.


Okej, eno je, da imaš v avtu npr. 80A alternator, ki da od sebe maks. teoretične moči 14V * 80A = 1120 W. Pa recimo, da bi ga obremenil na pol tega, da bo zdržal brez škode biti priključen 2-3 dni (ker alternator običajno ne dela na polni obremenitvi ves čas).

Tudi presek kablov za 12V DC povezavo je enostavno izračunati.

Kakšno pa je realno breme, ki se ga lahko priključi na akumulatorske kleme, glede na to, da običajno na njih nimaš kaj posebej veliko "prostora"? Koliko "trajne" obremenitve prenesejo same klešče (npr. od kablov za vžig), ki se samo pripnejo na akumualtor?

BogyX ::

Sam sem si na steno namestil 1000W inverter 12V na 230V in ob priklopu ene zamrzovalne skrinje in enega ameriškega hladilnika (Gorenje) imam na začetku 28A toka (torej 336W porabe). Priključim pa vsakega posebej ravno zaradi zagonskega toka. Kompresor potem tudi ne dela ves čas, tako da je poraba še manjša. Zraven priklopimo še router in par telefonov, kar se komaj kaj pozna.
Ker so bili izklopi pogosti sem v avtomobilu naredil fiksni priklop z Andersonovim 120A priključkom, pred tem pa sem vedno odvil M8 vijak in privijačil na akumulator (v krokodilčke ne zaupam, vmes je tudi 120A varovalka).
Avto je sicer EV Nissan Leaf a načeloma lahko vsi polnijo nekje z dobrih 1000W. Obvezno izklopit luči in klimo/ogrevanje.

tony1 ::

Tnx, to bo prava rešitev.

moat ::

Zdaj se odločam samo še med Loncin LC 3500-AS vs Einhell TC-PG 35/E5. Vsako mnenje pred nakupom bi bilo koristno. Hvala.

bbbbbb2015 ::

moat je izjavil:

Hvala vsem za mnenja, predloge. Ja, Hojnik ne bi rad predimenzioniral moči, škoda bencina. WizzardOfOZ, tisti Speroni 6,7 Kw z Loncin motorjem je 1049,99 €. To bi bil še prebavljiv strošek. Toda, trofazni priključek ne potrebujem, me pa skrbi, da bo dejansko predimenzionirana moč agregata. Konec koncev mi ni treba imeti istočasno priključenih obeh skrinj in obeh hladilnikov. Morebiti, kaj menite, bi zadostoval tudi Einhell TC-PG 35/E5 https://www.mimovrste.com/elektricni-ag.... Ima kdo? Zanima me kako dober je v resnici ta agregat. Hvala.


To je kitajska krama v preobleki. Ne kupuj tega.

Torej, takile enostavni agregati so namenjeni predvsem power orodjem na teremu, ter morda kakšni enofazni vodni pumpi. Ter morda kakšna omska bremena, kak grelec za snemanje barve.

To so stvari, ki niso občutljive na spremembo frekvence, pa tudi ne na voltažne špice.

Za hladilnik, zamrzovalnik, rabiš *inverterski* generator, nekaj takega:
https://www.amazon.com/GENMAX-Generator...

To tudi zlahka žene kakšne koli druge reči, polnilce za telefon, wifi ruterje, računalnike, UPSe.

Jaz imam skoraj takega, kot je na sliki, samo starega 10+ let, to so svojčas Italijani delali. Tudi po 10 letih brez problema vžge, ima čok, za pozimi. Poraba računalniške mreže je 1050W, nekaj takega, enkrat je elektro delal upgrade trafo postaje in so napovedali izpad 8+ ur, pozimi, jaz sem to dal na generator, držal je voltažo in tok v nulo.

Mene je to takrat stalo cca 700€, zdaj bi to bilo cca 1200€.

Gre tudi za problem, kje boš dobil dele, če ti kaj odpove. Za Italijane, ki v glavnem rabijo motorje iz EU ali Honda, se deli dobijo po 10+ letih. Tudi če motor ni isti, to paše. Za kitajsko sranje ne boš dobil niti pokrova za gorivo, če ti poči.

Zgodovina sprememb…

moat ::

Huh, bbbbbb2015 zdaj si me ponovno zmedel in to ravno, ko sem napisal med katerima agregatoma se odločam.

bbbbbb2015 ::

moat je izjavil:

Huh, bbbbbb2015 zdaj si me ponovno zmedel in to ravno, ko sem napisal med katerima agregatoma se odločam.


Če si polagalec ploščic, kakšna gradbena firma, da rabiš priklopiti nek kotni brusilnik, pa to nažgeš na max obrate, pa to rabiš recimo 10 dni v mesecu v delovni sezoni, je tisti Einhell idealen.
To boš gnal morda 500 ali 1000 delovnih ur. Potem bo nekaj narobe z motorjem ali bo rabil kak servis ali nekaj. Po 5+ letih bo s kitajsko robo že problem.

Dobesedno greš in po šetih letih zopet kupiš neko kramo.

To ti s prve roke povem, ker sem se ubil za en navaden pokrov za gorivo, ki je počil in je gorivo rahlo iztekalo.

Za to, kar ti rabiš, vzemi kot prvo inverterski generator, kot drugo, vzemi Italijane ali Nemce. To bo po 10 letih še vedno obstajalo, dele boš dobil.
Moj generator ima sedaj že preko 1000 ur, pač bil je v rabi dostikrat, še vedno dela b.p.

Tiste firme več ni, samo ima Honda motor, pa to če bo kaj narobe, bomo naflikali pri lokalnem mojstru za kosilnice in druge zadeve.

Opomba: pokrovček sem iskal za kosilnico. Ima kitajski motor, za katerega ne dobim več čisto nič. Za generator, ki ima Honda motor, dobim dele vse.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Ravno kotno brusilko si našel. Direktni zagon je lahko misija nemogoče za te agregate s takim bremenom.

moat ::

Heh bbbbbb2015, ne potrebujem za polaganje ploščic, nikakor ne, še manj za kakšno firmo, pač pa za priklop dveh skrinj in dveh hladilnikov, za katere pa ni nujno, da so priklopljeni istočasno. LP.

bbbbbb2015 ::

moat je izjavil:

Heh bbbbbb2015, ne potrebujem za polaganje ploščic, nikakor ne, še manj za kakšno firmo, pač pa za priklop dveh skrinj in dveh hladilnikov, za katere pa ni nujno, da so priklopljeni istočasno. LP.


To bi bilo zate:
https://www.mimovrste.com/elektricni-ag...

To pa je točno klon Honde:
https://trgovina-jana.si/jj-power-e22i-...

Samo se bojim, da glede na ceno, to nobeden nima original Honda motorja.

Napiši v Google:
"Inverter-Stromerzeuger Vergleich 2023"

Nemci znajo to biti študiozni, ter gledajo detajle, ki jih sicer človek spregleda. Pa saj ne, da ne bi imel kaj proti Mimovrste....

Kupi enega na Amazonu ali pa si izberi na Amazonu, ter poglej, če ima firma (v Evropi!) svojo spletno prodajo. Tam je pa potem najceneje.

starfotr je izjavil:

Ravno kotno brusilko si našel. Direktni zagon je lahko misija nemogoče za te agregate s takim bremenom.


Ne kompliciraj. Moj mojster za vodovod ima enega takega crap kitajski cca 6,5kW. Ta kaj prerežejo ali štemajo na terenu in ni elektrike blizu. Za top je idealno, to prenese brusilko 2,5KW, pa saj ima on manjšo brusilko.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

moat je izjavil:

Heh bbbbbb2015, ne potrebujem za polaganje ploščic, nikakor ne, še manj za kakšno firmo, pač pa za priklop dveh skrinj in dveh hladilnikov, za katere pa ni nujno, da so priklopljeni istočasno. LP.


Aja, da ne pozabim, ne pozabi na težo. Moj tehta okoli 35kg prazen, pa ne vem koliko bencina. Rekel bi tako blizu 40kg.

Ta moj koles nima. Jaz imam nek voziček, ker tole nositi okrog, saj gre,samo je vseeno teža.

starfotr ::

6,5 kVA je ok.

Vendar 2-4 kVA za zagon kotne brusilke je že na meji.

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

6,5 kVA je ok.

Vendar 2-4 kVA za zagon kotne brusilke je že na meji.


Mah, ja. Moj mojster ima nekega Nissana poltovornjak, tam imajo to naloženo in ves čas to kramo prevažajo s sabo. Dosti delajo za lokalne komunalce kje na terenu. Takrat to samo prižgejo in lahko naprej delajo. Niti dol ga ne vlačijo, niti nič.

Za to orodje je to čisto v redu.

Enega podobnega (samo mislim da bolj 3,5kVA) so imeli v strelskem klubu. Ena uta je bila na strelišču, n blo elektrike, včasih so imeli tekmovanja, pa so rabili elektriko. Navadne žarnice delajo, LED pa nočejo. Zdaj ne vem, če je premajhno breme ali je elektrika slaba. Dela pa generator slabo, ker niha v obratih, pa se breme sploh ne spreminja.

So ga peljali k lokalcu, samo je lokalec rekel, da bo težka s popravilom. Točno ne vem, kaj je bilo narobe. Zato ga zdaj rabijo pač takega, kot je. Navadne žarnice in malo ropotanje gor-dol. To je to.

moat ::

hojnikb je izjavil:

AVR je praktično analogen regulatorju pri avtomobilskem alternatorju. Tle ne gre za nič druga kot to, da elektronika prilagaja napetost na vzbujanju, da je konstatno prava napetost na izhodu. Ampak večjih spic obremenitev pa tudi tezko na hitro zregulira, zato padec/dvig napetosti.

In tudi navadn UPS ti nič ne koristi, potrebujes Online varjanto...


Zanima me ali si z on line varianto mislil na nekaj takšnega https://www.enaa.com/ups-napajanje/regu....

hojnikb ::

moat je izjavil:

hojnikb je izjavil:

AVR je praktično analogen regulatorju pri avtomobilskem alternatorju. Tle ne gre za nič druga kot to, da elektronika prilagaja napetost na vzbujanju, da je konstatno prava napetost na izhodu. Ampak večjih spic obremenitev pa tudi tezko na hitro zregulira, zato padec/dvig napetosti.

In tudi navadn UPS ti nič ne koristi, potrebujes Online varjanto...


Zanima me ali si z on line varianto mislil na nekaj takšnega https://www.enaa.com/ups-napajanje/regu....

ne...

Govorim on online _UPSu_
https://www.mimovrste.com/ups-brezpreki...

recimo kaj takega. Tle UPS vedno ustvarja svojo AC napetost (zato tudi izraz online) zato motnje na vhodu (kot so tipične za poceni generatorje) niso problem. S kombinacijo takšnega UPSa lahko potem kamot poganjaš razne elektronske naprave.
#brezpodpisa

link_up ::

online ups pomeni, da je napajanje vedno preko baterije.
In and Out
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup baterija za celo hišo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637066 (4294) TESKAn
»

električni agregat za PC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
485508 (3409) matobeli
»

Kako je januarja skoraj razpadel evropski elektroenergetski sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10019670 (12127) Matko
»

Sinusni inverter, priklop na agregat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254410 (4049) marco
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8234511 (26175) int47

Več podobnih tem