» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
67 / 79
»»

MadMax ::

telexdell je izjavil:

Sem 10 jurjev iz transakcijskega računa prestavil na varčevalni pa bom letno namesto 0 dobil 10 € obresti. Kaj je s tem narobe?>:D>:D

Uh, hudo narobe je.
Si falil za faktor 20!
Če vedno tako mimo pihneš... ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

feryz ::

Saj lahko tudi ta sarkazem razložiš.
10000 jurjev vložka (v resnici 100 ali 200 evrov) za 10 evrov prihranka (v resnici je hitro lahko par 100 evrov razlike na letnem nivoju).

gort ::

feryz je izjavil:

Saj lahko tudi ta sarkazem razložiš.
10000 jurjev vložka (v resnici 100 ali 200 evrov) za 10 evrov prihranka (v resnici je hitro lahko par 100 evrov razlike na letnem nivoju).

Nekikr ni več zmogel odgovoriti glede časovne enote prilivov iz naslova prihrankov. Kot rečeno, če je to dnevni povprečni 10€ prihranek čez vse leto, je to letno 3652,50€ kar pa je že precej bolj smiselno, če je bil vložek 10000€ v SE, jasno ali ne!? Potem pa si ti prišel in začel jamrati, kako jaz hočem obesit ljudem strošek jurja€ za neobvezne shelly naprave, ti pa pač ene 300€, kaj vem. Očitno sem boljši forumski prodajalec kot sem zmotno domneval. Zdaj pa fuck off!

telexdell ::

MadMax je izjavil:

telexdell je izjavil:

Sem 10 jurjev iz transakcijskega računa prestavil na varčevalni pa bom letno namesto 0 dobil 10 € obresti. Kaj je s tem narobe?>:D>:D

Uh, hudo narobe je.
Si falil za faktor 20!
Če vedno tako mimo pihneš... ;)

Očitno si falil poanto. Poanta je vlaganje in nekaj ne pa, koliko lahko največ iztržiš. Pa... poznam kar nekaj ljudi, kateri so ciljali na faktor 20 pol so pa dobili multiplikator 0.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gogocak ::

Odjemalci, ki nimajo možnosti 15-minutnih meritev, bodo od 1. julija 2024 plačevali omrežnino za priključno moč po tarifi 2,29134 evra/kW na mesec. No to je sedaj prestavljeno na oktober. A mi lahko kdo razloži a to gre na dosedanjo (gospodinjsko) 7kw moč ali na polno moč 14 kw?

Na mojelektro sicer imam 15 min meritve, vendar ker me tretirajo kot novega uporabnika mi za leto 2024 ne določijo obračunske moči na podlagi teh meritev ampak pavšalno. Ker po tabeli, v dveh letih sem imel:
1x 6,2
1x 5,2 povprečje teh treh je 5,4 (kar je že samo po sebi nateg, če sem imel vse ostalo okoli 4 ali pod)
1x 4,8


a bom plačeval 7x ali 14x določeno tarifo odzgoraj?

lp

MadMax ::

Razjasni si pojme priključna moč, obračunska moč, dogovorjena moč.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

GizmoX ::

14. člen akta:
(1) Pri uporabnikih sistema na NN s priključno močjo enako ali manjšo od 43 kW, katerim se ne evidentirajo 15-minutne meritve za prevzeto energijo, se obračunska moč (Cnm) [kW] določi:
- za enofazni priključek uporabnika sistema kot 58 % priključne moči iz soglasja za priključitev;
- za trifazni priključek uporabnika sistema s priključno močjo do vključno 17 kW kot 42 % priključne moči iz soglasja za priključitev;
- za trifazni priključek uporabnika sistema s priključno močjo nad 17 kW ter za uporabnike sistema iz drugega odstavka 37. člena tega akta kot 62 % priključne moči iz soglasja za priključitev.
(2) Če se uporabniku sistema iz prejšnjega odstavka najkasneje do konca oktobra tekočega koledarskega leta omogoči evidentiranje 15-minutne porabe, elektrooperater za namene obračunavanja omrežnine za moč do izteka tekočega koledarskega leta in za novo koledarsko leto kot dogovorjeno moč upošteva doseženo moč posameznega časovnega bloka ob upoštevanju pogoja iz desetega odstavka 12. člena tega akta.

Prvi odgovor je - na priključno moč (3x25 A varovalke = 17 kW) in NE na staro obračunsko moč (3x25 A varovalke = 10 kW).
Drugi odgovor je - če imaš po novem omogočeno 15-minutno merjenje, ti bojo merili sproti in zaračunavali po maksimumih, ki jih boš dosegel - sproti za nazaj. Verjetno tako:
- za oktober iz porabe oktobra
- za november iz porabe oktober in november
- za december iz porabe oktober in november in december
- za januar iz porabe oktober lani, ...
udirač => uni. dipl. inž. rač.

GizmoX ::

Sporočilo za javnost Agencije za energijo o ponovnem zamiku do 1.10.2024:
Analiza stanja je pokazala, da so dobavitelji k navedenemu projektu pristopili različno in da razvoj informacijskih sistemov pri določenih deležnikih še ni v celoti končan, zato niso opravili vseh testiranj. Na podlagi grobih ocen bi ob uvedbi prenove obračuna s 1. 7. 2024 lahko obstajalo tveganje za morebitne napake pri izdaji računov, in sicer v obsegu do enega odstotka vseh odjemalcev. Da bi se morebitnim napakam pri izdaji računov izognili in za odpravo zadnjih težav, je vodstvo agencije svetu agencije predlagalo trimesečno prestavitev začetka uporabe novega sistema obračunavanja omrežnine.
Naši kolegi v IT rešujejo (hote ali nehote ;)), česar naša vlada ni mogla. Tokrat jim ne gre očitati počasnosti :))
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Utk ::

Čudno, že decembra so rekli, da je vse pripravljeno.
Jaz bi rad videl par simuliranih računov za prejšno zimo, če tega ne morejo dostavit, potem pa res kurc.

Lonsarg ::

Ma to je cist tipicno v ITju. Par mesecev pred rokom sele dobavijo koncne testne primere, prej pa neke priblizne in pol koda spisana za priblizne primere seveda ne dela cisto ok za koncne. V tem primeru je to naredil SODO, ampak je to kar splosna praksa v ITju, da so finalni stabilni primeri sele par mescev pred rokom, al pa celo da jih sploh ni :)

Sicer pri nas to resujemo in implementiramo tudi v par dneh zadnje popravke glede na zadnje testne primere, ampak niso vsi tok agilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

link_up ::

tako ja, IT je kriv, ker marketing proda "the world", ki seveda ni podprt oz. sploh nacrtovan...
In and Out

joez7 ::

Lonsarg je izjavil:

Ma to je cist tipicno v ITju. Par mesecev pred rokom sele dobavijo koncne testne primere, prej pa neke priblizne in pol koda spisana za priblizne primere seveda ne dela cisto ok za koncne. V tem primeru je to naredil SODO, ampak je to kar splosna praksa v ITju, da so finalni stabilni primeri sele par mescev pred rokom, al pa celo da jih sploh ni :)

Sicer pri nas to resujemo in implementiramo tudi v par dneh zadnje popravke glede na zadnje testne primere, ampak niso vsi tok agilni :)


98% težav NI v ITju. Težave so drugje. Ko se daje zahteva za aplikacijo, se nepravilno specificira - ti jo IT zakodirarajo, potem pa naročnik vije roke, to ne dela tako kot sem hotel, pa nov krog in nov krog....
Bojo pa rešili, ni dileme.

Magic1 ::

Poznane te fore. Reče vrh, da narediš nek demo, da vidijo, kako izpade in da se bodo nato odločili, ali se gre v to smer. Se to naredi in so navdušeni. Problem je, ker oni zdaj mislijo, da je ta demo že 90% narejen finalni izdelek.;(( V realnosti ni pa še 5%.
Magic

FireSnake ::

Utk je izjavil:

Čudno, že decembra so rekli, da je vse pripravljeno.


golobja hunta laja in prodaja gradove v oblakih.

Med korono je Kacin tudi gobcal kako je vse parajt in bo objavljeno. Jaz pa švical preko ur ter vedel, da ne more biti objavljeno, kot on blodi.

joez7 je izjavil:


98% težav NI v ITju. Težave so drugje. Ko se daje zahteva za aplikacijo, se nepravilno specificira - ti jo IT zakodirarajo, potem pa naročnik vije roke, to ne dela tako kot sem hotel, pa nov krog in nov krog....


Tole si sprintajte in obesite na zid.
Ko je naročnik država je to še posebej problematično, ker je tam en kup nesposobnih ljudi na položajih. In ti sami ne vedo kaj bi imeli. Vedo pa, da bi imeli takoj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

hruske ::

gogocak je izjavil:

Odjemalci, ki nimajo možnosti 15-minutnih meritev, bodo od 1. julija 2024 plačevali omrežnino za priključno moč po tarifi 2,29134 evra/kW na mesec. No to je sedaj prestavljeno na oktober. A mi lahko kdo razloži a to gre na dosedanjo (gospodinjsko) 7kw moč ali na polno moč 14 kw?

Na mojelektro sicer imam 15 min meritve, vendar ker me tretirajo kot novega uporabnika mi za leto 2024 ne določijo obračunske moči na podlagi teh meritev ampak pavšalno. Ker po tabeli, v dveh letih sem imel:
1x 6,2
1x 5,2 povprečje teh treh je 5,4 (kar je že samo po sebi nateg, če sem imel vse ostalo okoli 4 ali pod)
1x 4,8


a bom plačeval 7x ali 14x določeno tarifo odzgoraj?

lp


Niti 7x niti 14x.

Tistemu, čemur ti praviš "polna" moč, se reče priključna moč.
Ker imaš 3-fazno, bo dogovorjena moč v primeru, da nimaš 15-minutnih meritev, določena kot 42% priključne moči, torej 5,88kW (piše v 14. členu akta o omrežnini) in to v vseh blokih enako.
Na to moč se ti obračuna 2,29134 evra/kW/mesec.

Če pa imaš dogovorjeno moč določeno različno po blokih, pa moraš množit moč v vsakem bloku s ceno v bloku, s tem, da poleti (od marca do oktobra) ne računaš bloka 1.
Rad imam tole državico. <3

telexdell ::

Pa če še malo računamo:
Mesečno bo omrežnina za moč 13,47€ namesto 5,42 €.
Ker se skoraj prepolovi omrežnina za prenos energije in če bo želel za celotno omrežnino plačati manj kot danes bo moral porabiti vsaj 5.838 kWh električne energije celo leto.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gogocak ::

hruske je izjavil:

gogocak je izjavil:

Odjemalci, ki nimajo možnosti 15-minutnih meritev, bodo od 1. julija 2024 plačevali omrežnino za priključno moč po tarifi 2,29134 evra/kW na mesec. No to je sedaj prestavljeno na oktober. A mi lahko kdo razloži a to gre na dosedanjo (gospodinjsko) 7kw moč ali na polno moč 14 kw?

Na mojelektro sicer imam 15 min meritve, vendar ker me tretirajo kot novega uporabnika mi za leto 2024 ne določijo obračunske moči na podlagi teh meritev ampak pavšalno. Ker po tabeli, v dveh letih sem imel:
1x 6,2
1x 5,2 povprečje teh treh je 5,4 (kar je že samo po sebi nateg, če sem imel vse ostalo okoli 4 ali pod)
1x 4,8


a bom plačeval 7x ali 14x določeno tarifo odzgoraj?

lp


Niti 7x niti 14x.

Tistemu, čemur ti praviš "polna" moč, se reče priključna moč.
Ker imaš 3-fazno, bo dogovorjena moč v primeru, da nimaš 15-minutnih meritev, določena kot 42% priključne moči, torej 5,88kW (piše v 14. členu akta o omrežnini) in to v vseh blokih enako.
Na to moč se ti obračuna 2,29134 evra/kW/mesec.

Če pa imaš dogovorjeno moč določeno različno po blokih, pa moraš množit moč v vsakem bloku s ceno v bloku, s tem, da poleti (od marca do oktobra) ne računaš bloka 1.

Torej samo 1x (5.58x2.3 e) na mesec? To bi bilo lepo

joez7 ::

Žal ne. Sešteti moraš za vseh 5 tarif. Tako dobiš mesečni znesek.

gogocak ::

joez7 je izjavil:

Žal ne. Sešteti moraš za vseh 5 tarif. Tako dobiš mesečni znesek.

Samo to nima smisla racunat na 5 tarif ali, to bi zneslo x krat prevec?

telexdell ::

Imaš zgoraj izračunano. Mesečno omrežnina za moč znese 13,47€. Temu dodaj še tam 6€ prispevka za OVE+SPTE in na vse skupaj še 22% DDV. Torej bo mesečni račun okrog 24 €. Kar je mimogrede za tam 100% več, kot je bil do sedaj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hruske ::

gogocak je izjavil:

hruske je izjavil:

gogocak je izjavil:

Odjemalci, ki nimajo možnosti 15-minutnih meritev, bodo od 1. julija 2024 plačevali omrežnino za priključno moč po tarifi 2,29134 evra/kW na mesec. No to je sedaj prestavljeno na oktober. A mi lahko kdo razloži a to gre na dosedanjo (gospodinjsko) 7kw moč ali na polno moč 14 kw?

Na mojelektro sicer imam 15 min meritve, vendar ker me tretirajo kot novega uporabnika mi za leto 2024 ne določijo obračunske moči na podlagi teh meritev ampak pavšalno. Ker po tabeli, v dveh letih sem imel:
1x 6,2
1x 5,2 povprečje teh treh je 5,4 (kar je že samo po sebi nateg, če sem imel vse ostalo okoli 4 ali pod)
1x 4,8


a bom plačeval 7x ali 14x določeno tarifo odzgoraj?

lp


Niti 7x niti 14x.

Tistemu, čemur ti praviš "polna" moč, se reče priključna moč.
Ker imaš 3-fazno, bo dogovorjena moč v primeru, da nimaš 15-minutnih meritev, določena kot 42% priključne moči, torej 5,88kW (piše v 14. členu akta o omrežnini) in to v vseh blokih enako.
Na to moč se ti obračuna 2,29134 evra/kW/mesec.

Če pa imaš dogovorjeno moč določeno različno po blokih, pa moraš množit moč v vsakem bloku s ceno v bloku, s tem, da poleti (od marca do oktobra) ne računaš bloka 1.

Torej samo 1x (5.58x2.3 e) na mesec? To bi bilo lepo


Točno za 3x20A varovalke imaš primer na uro.si:



Sam se bolj sprašujem če sploh prav tolmačim akt, ker mi ni čisto jasno kaj se zgodi če si nov uporabnik oz. se spremeni soglasje ... a padeš na pavšal ali te nekako zbašejo na 5 blokov. Hm.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Lonsarg ::

Pavsal je samo zacasno za tiste s starimi stevci do menjave stevcev, sicer pa gre vse na nov obracun.

Nima tle nobene veze nov/stari, SE/brez SE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

telexdell ::

-Če si nov uporabnik pol nimajo zgodovine, ni možno določiti blokov in si pavšalist do dve leti.
-Če se spremeni soglasje obstaja zgodovina in so bloki določeni. Če je novo soglasje za višjo odjemno moč potem se bloki uskladijo, če so nižji kot bi lahko bili po aktu.

PS- zgornji račun pa je zavajajoč. Ima letne bloke, kjer je najvišji 1 €. Pozimi pa je najvišji 3 € in bo račun za tam 14 € višji.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

delavec44 ::

Si pa verjetno lahko nov uporabnik po enem mesecu sam spremeni moč po blokih?

Zgodovina sprememb…

gogocak ::

Lonsarg je izjavil:

Pavsal je samo zacasno za tiste s starimi stevci do menjave stevcev, sicer pa gre vse na nov obracun.

Nima tle nobene veze nov/stari, SE/brez SE.

Sam imam nov stevec od maja 2023 in sem kao nov uporabnik se celo leto 2024...pa mi ze od takrat delajo 15 min meritve...

delavec44 je izjavil:

Si pa verjetno lahko nov uporabnik po enem mesecu sam spremeni moč po blokih?

Lahko - vendar, takoj ko si spremenis moč po blokih placujes morebitne penale.
Treba bo preracunat kaj se bolj splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gogocak ()

joez7 ::

Lahko si vsak mesec spreminjaš, če spremeniš do 8. v mesecu, velja od naslednjega meseca dalje.
Pač naredi si simulacijo in vidi, do kam lahko greš, malo zaloge (se pravi špeha do prekoračitve, pa ne škodi). Lahko taktiziraš in daš blok 5. bistveno večji. Pač nekateri bodo privarčevali, drugi pa plačevali preveč. Je pa zanimivo, vsa ta menjava števcev in IT meritev nista zastonj, na koncu plača uporabnik.

delavec44 ::

gogocak je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pavsal je samo zacasno za tiste s starimi stevci do menjave stevcev, sicer pa gre vse na nov obracun.

Nima tle nobene veze nov/stari, SE/brez SE.

Sam imam nov stevec od maja 2023 in sem kao nov uporabnik se celo leto 2024...pa mi ze od takrat delajo 15 min meritve...

delavec44 je izjavil:

Si pa verjetno lahko nov uporabnik po enem mesecu sam spremeni moč po blokih?

Lahko - vendar, takoj ko si spremenis moč po blokih placujes morebitne penale.
Treba bo preracunat kaj se bolj splaca.


To je problem samo sedaj v prehodnem obdobju. Po 2 letih, če bo nov uporabnik, bojo penali takoj kot pri ostalih.

Bizkit45 ::

https://www.zurnal24.si/pod-streho/varc...

Poglejte kako je to zapisano, da bi folku vcepili da bo kao cenejse. Pa saj ne mores verjet. Tko napisano, da bo narod na koncu opran in sami zahtevali to spremembo.

hruske ::

Ja, in kaj ni res? Predvideno je, da bojo položnice v času nižje sezone pol nižje od obstoječih, zimske pa 2x od obstoječih.

Z uvedbo 1. januarja ali 1. julija bi bilo fer, z uvedbo 1. marca bi nam šenkali, z uvedbo 1. novembra nas bojo mal bolj obrali.
Rad imam tole državico. <3

Magic1 ::

Moja položnica poleti je 1/3 zimske. Dobra "pozitivna" računica je to, da bom sedaj imel par evrov cenejšo položnico, pozimi pa deset evrov dražjo. Kreativna statistika...
Magic

telexdell ::

hruske je izjavil:

Ja, in kaj ni res? Predvideno je, da bojo položnice v času nižje sezone pol nižje od obstoječih, zimske pa 2x od obstoječih.

Z uvedbo 1. januarja ali 1. julija bi bilo fer, z uvedbo 1. marca bi nam šenkali, z uvedbo 1. novembra nas bojo mal bolj obrali.

Nihče ne govori da ni res. Govorim, da je zavajajoče. Zakaj ne daš izračuna za mesec december? Če že govorimo o fer in poštenosti pol bi se prilepil izračun in naredila preimerjava za celo leto.

PS- en 1 ima 10 enot, drugi tisoč. Oba dobita še 10 enot. Novico lahko prenesemo, kot da je vsak dobil enako ali Prvi za 100% več, drugi pa zgolj 1% več. Pa je oboje res.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hruske ::

telexdell je izjavil:

hruske je izjavil:

Ja, in kaj ni res? Predvideno je, da bojo položnice v času nižje sezone pol nižje od obstoječih, zimske pa 2x od obstoječih.

Z uvedbo 1. januarja ali 1. julija bi bilo fer, z uvedbo 1. marca bi nam šenkali, z uvedbo 1. novembra nas bojo mal bolj obrali.

Nihče ne govori da ni res. Govorim, da je zavajajoče. Zakaj ne daš izračuna za mesec december? Če že govorimo o fer in poštenosti pol bi se prilepil izračun in naredila preimerjava za celo leto.


Ničkoliko izračunov je že bilo narejenih in kar nekaj smo ti jih že prilimali okrog.

V prvi polovici leta sta dražja januar in februar, cenejši pa so marec, april, maj in junij.
V drugi polovici so cenejši julij, avgust, september in oktober, ter dražja november in december.
Simetrija je dokaj očitna, ali pač tega ne opaziš?

Z odločitvijo o zamiku so vzeli pol cenejše mesece in obdržali podvojena dva (kar se tiče omrežnine po moči).
Rad imam tole državico. <3

DamijanD ::

He danes dobil pdf računa in na njem piše, da bo od 1.7. naprej nov sistem - zastarela informacija

telexdell ::

Sploh ni pomembno, kdaj bodo začeli z ropom pri belem dnevu. Zastrašujoče je to, da očitno bodo začeli. Folk pa se zavaja s prilagojenimi resnicami.

Ker se povpreček moči računa iz treh najvišjih vrednosti to pomeni, da bo vsak odjemalec letno plačal penale za vsaj eno visoko prekoračitev ali dve nižji. Če pa bo previden v dražjih blokig pa bo lahko teh obveznih konic od 3 do 6. In temu se boš lahko izognil le, če boš moč nižal. Če bo ostala enaka boš plačal!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

DamijanD je izjavil:

He danes dobil pdf računa in na njem piše, da bo od 1.7. naprej nov sistem - zastarela informacija

Normalno, to se spreminja bistveno hitreje kot lahko nekdo sledi. Najbrž so že marsikje dali v kodo if (datum>1.7)...
zdaj pa spet kurac...

gogocak ::

Izračuni kažejo, da bi jaz brez 15 minutnih meritev za leto 2024 imel omrežnino za obračunsko moč enako skozi celo leto in to 16,49 E.
To je skoraj 3x podražitev napram sedaj.

Bizkit45 ::

Dopovej to raznim hruskam in jabolkam k verjamejo da bodo imeli ceneje :)

fikus_ ::

Niso si zmislili tega sistema, da bi bilo za narod ceneje, ampak da bi oni več zaslužili. Ob predstavitvah teha sistema obračunavanja omrežnine so govorili o povprečni slovenski družini, ki da bo profitirala. Kaj je povprečna SLO družina, koliko in kdaj porabi elektriko, ali ima SE, ali ima TČ,....???

Povprečno jemo segedin, eni bolj zelje, drugi meso.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hruske ::

gogocak je izjavil:

Izračuni kažejo, da bi jaz brez 15 minutnih meritev za leto 2024 imel omrežnino za obračunsko moč enako skozi celo leto in to 16,49 E.
To je skoraj 3x podražitev napram sedaj.


Ja, možno. Zelo odvisno od profila tvojega odjema in proizvodnje. Težko je govorit čez palec, ker le ima vsako odjemno mesto svoje značilnosti.

Ne glede na to pa ostaja dejstvo, da bi se dogovorjena moč po znesku obračunala na približno polovico evrov sedanji obračunski za nižjih 8 mesecev in dvojno sedanji obračunski za 4 zimske. Odokativno.

Bizkit45 je izjavil:

Dopovej to raznim hruskam in jabolkam k verjamejo da bodo imeli ceneje :)


Jaz bom na letnem nivoju imel ceneje, o tem ni dvoma.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

gogocak ::

To so njihovi izracuni za mesec julij in mesec december za tiste, ki nimajo dolocene bloke (jaz), ne vem pa tocno a je to na leto ceneje, kot ce bi imel dolocene bloke...v glavnem za mene bo precej drazje

telexdell ::

hruske je izjavil:



Jaz bom na letnem nivoju imel ceneje, o tem ni dvoma.

Lepo da priznaš. Sedaj so tvoji prispevki tudi dobili smisel. Pač boriš se zase kar je dobro zate. Ni pa dobro, da se ti milo rečene j...e za tiste, kateri bodo plačevali več, pa imajo mnogoooo nižji standard od tebe.:8)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

nekikr ::

Ker imaš ravno tak specifičen primer. Drugače bo za večino bistveno ceneje. Vlada to dela iz čistega altruizma, da bi ja plačevali manj. Je pa res, da bo sem in tja kdo s specifičnim primerom, plačeval več. Ampak res samo tisti s specifiko. Recimo če uporabljajo elektriko, to je že ena taka specifika.

Utk ::

Ali pa če čudak kuha kosilo čez dan, ne pa ob 2h ponoči.

nekikr ::

No, to je seveda zelo velika specifika. Vanjo spadajo seveda tudi tisti, ki bi se zvečer stuširali.

Treba se bo pač malo prilagoditi na ta krasni, novi, zeleni, svet. Kot da je tak problem dati golaž kuhati ob dveh ponoči, da se do jutra ravno lepo skuha... To vam sporoča najmodrejši energetik v Sloveniji, ki je šel z letalom pogledat eno NBA tekmo. Vi pa le bodite zeleni in pridno ugašajte luči.

Utk ::

No no, ne laži, na 2 tekmi je oz. bo šel. Pa šel bi potem tudi na 3., ampak se mu mudi v Nemčijo na 1. Človek ne jamra, ampak dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

Bizkit45 je izjavil:

https://www.zurnal24.si/pod-streho/varc...

Poglejte kako je to zapisano, da bi folku vcepili da bo kao cenejse. Pa saj ne mores verjet. Tko napisano, da bo narod na koncu opran in sami zahtevali to spremembo.


Saj bo ceneje. Zracunaj si. Jaz sem sel racunati in na letni ravni bi privarcevL 80€ z novim sistem omreznine... Ajde zdaj ko vklopim soncno bo drugace, bom imel potem vec omreznine, ampak ce nimas soncne bos na boljsem z bloki.

delavec44 ::

telexdell je izjavil:

hruske je izjavil:



Jaz bom na letnem nivoju imel ceneje, o tem ni dvoma.

Lepo da priznaš. Sedaj so tvoji prispevki tudi dobili smisel. Pač boriš se zase kar je dobro zate. Ni pa dobro, da se ti milo rečene j...e za tiste, kateri bodo plačevali več, pa imajo mnogoooo nižji standard od tebe.:8)


Pa je vračunal tudi morebitne penale ali je prepričan, da bo brez?

hruske ::

Ja, jaz imam zelo specifičen primer, kjer bi se moral kar potrudit, da bi sploh prišel čez minimalno dogovorjeno moč.

Na letni ravni mi kalkulator izračuna 40 evrov manj oz. cca 20% manj (omrežnine). To z vključenih 0,50EUR penalov.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

telexdell ::

Značilno za socialiste je, da dajejo bogatim in jemljejo revežem. Kot je primer nova omrežnina je identična situacija pri obveznem prostovoljnem zdravstvenem dodatku. Žena katera je gospodinja in ima 0€ dohodkov mora plačati 35 €. Jaz, kateri sem zaposlen pa mi teh 35 € gre v bruto osnovo. Tako se za dohodninsko stopnjo zmanjša dejansko plačilo. Če si v razredu 16% potem plačaš še 29 €. Če pa si "revež" s 50% dohodnino pa je dejasnki strošek celih 17 €. Če se pogleda izračun pokojnine, kjer se vzamejo povprečni prispevki je zopet tisti z višjim brutom na boljšem. Pa še bi lahko našteval...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hruske ::

Saj veš, da tvoj komentar nima nič veze z omrežnino, ane?

Če te že zanima, moja situacija je prototip upokojenke v bloku, ki se greje z daljinskim ogrevanjem in je lani kuhala na plin, letos pa na indukciji. Edino pralnega stroja ne ženem ponoči, to bi bilo sila nevljudno do sostanovalcev.

Ne gre ti v glavo, da bi lahko tak odjemalec plačeval manj, kaj?
Rad imam tole državico. <3
««
67 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1289018 (210) 6151
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7810996 (7521) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8817080 (8988) bosmla

Več podobnih tem