» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
66 / 69
»»

SambaShare ::

nekikr je izjavil:

Če si rekel, da bo samo manjšina plačevala več. Pa še tisti malo. Kako je potem ta misija uspela? Toliko več, kot bodo zdaj pobrali, se izgubi v dveh metrih drugega tira.


Za nagrade bo, investicij v omrežje pa kot pravim, si ne obetam.

joez7 ::

SambaShare je izjavil:

nekikr je izjavil:

Če si rekel, da bo samo manjšina plačevala več. Pa še tisti malo. Kako je potem ta misija uspela? Toliko več, kot bodo zdaj pobrali, se izgubi v dveh metrih drugega tira.


Za nagrade bo, investicij v omrežje pa kot pravim, si ne obetam.


Tipično kuhanje žabe. Sprva poceni, potem pa vsako leto dražje, dokler ne bo fiksni enak variabilnemu...
že videno v drugih segmentih

miko22 ::

Koliko je zdaj cena kwh z vsemi dajatvami,če nimaš SE? nekaj računam na teh javnih polnilnicah ceno za kwh, danes najdem znižana cena(brez naročnine) 0,69€/kwh
https://siol.net/avtomoto/novice/zaostr...

Če imaš električni avto je to dražje, kot da imaš dizla. Ne vidim več poante električnega avta.

Utk ::

Ne vidim več poante električnega avta.

Do zdaj si je pa videl? Koga hecaš?

miko22 ::

no, če bi bla tista cena ki jo jo objavlja STAT, pol bi še šlo.
Če rečemo, da "povprečni avto" porabi cca 15Kwh/100km je to cca 3€. To še gre(brez upoštevanja nakupa precenjenega avta).
Zdaj ko še bo treba plačat obračunsko moč...pa je res brezveze.

gort ::

Pozimi podnevi je res draga, ostalo se da diskutirati. Priporočene so rešitve, da razporediš porabnike čez dan/noč po cenejših tarifah/moči, do neke mere se da koristiti baterije (ali pa od ev, če je višek) za glajenje konic moči.

Utk ::

no, če bi bla tista cena ki jo jo objavlja STAT, pol bi še šlo.

Kje piše, da moraš polnit na ionity? Na polnilnicah elektra se polne za 22 centov na kwh.

Zdaj ko še bo treba plačat obračunsko moč...pa je res brezveze.

Ne nasedaj bedakom. Obračunska moč nima NOBENE veze s polnjenjem avta doma. Minimalna moč, ki je boš itak moral plačevat, je 3-4 kw. Kar je čisto dovolj za polnit doma, tudi sred zime sred dneva. Čeprav ne vem zakaj ne bi polnil ponoči.

dussan ::

Mislim, da je tole kar dober članek o obračunavanju omrežnine Preverjanje zneska za omrežnino

OK.d ::

Vse lepo in prav, ampak dokler bodo elektriko pridobivali iz premoga lahko električarji z mirno vestjo plačujejo tudi za stroške vremenskih ujm in zdravstvenih storitev zaradi posledic onesnaženja zraka.;)
To je letelo na avtorja zgornjega prispevka.
LPOK.d

FireSnake ::

To, da bodo izračunali povprečje in, če bomo presegli določeno vrednost bomo plačali 3€ kazni ste že obdelali?
Na elektru tip, ki je zadolžen za to ne zna podati konkretnega izračuna.
Potem veste kakšni "strokovnjaki" to počnejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

feryz ::

Saj tega ne bo delal en tip. Niti 10 njih ne, niti 100 njih ne.
To bo delal računalnik, na podlagi programa briljantnih it-jevcev.
Se pravi, we are doomed.

MojsterX ::

Kje je zdaj tisti dvojni prikaz cen koliko bom plačal kazni, če presežem moč. Obljubljali so da bo na položnicah, a še zmeraj ni nič.

gogocak ::

2 leti ni nobene kazni, tak da do poletja 26 samo na polno ;)

Utk ::

Jah, kazen je v tem, da ti lahko dvignejo "dogovorjeno" moč naslednjič. Ni nujno, da bo cele 2 leti enaka.

delavec44 ::

gogocak je izjavil:

2 leti ni nobene kazni, tak da do poletja 26 samo na polno ;)


Če znižaš, to ne drži. Bi bilo lepo, da to prikažejo preden začnejo s penali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

feryz ::

gogocak je izjavil:

2 leti ni nobene kazni, tak da do poletja 26 samo na polno ;)
Se ti zdi, da bo tako?
Da boš imel obračunsko 6 kW in boš dve leti neomejeno žgal po 10 kW špice? Jaz bi rekel da ne.

FireSnake ::

feryz je izjavil:

Saj tega ne bo delal en tip. Niti 10 njih ne, niti 100 njih ne.
To bo delal računalnik, na podlagi programa briljantnih it-jevcev.
Se pravi, we are doomed.


Nekdo si izmisli pravila.
Drži?

Če bomo zaradi teh špic in plačevanja penalov za to tiho, potem pa tudi ne vem.
Ampak se mi zdi, da bomo tudi to požrli. Še en skriti davek nam bodo zarinili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

hruske ::

MojsterX je izjavil:

Kje je zdaj tisti dvojni prikaz cen koliko bom plačal kazni, če presežem moč. Obljubljali so da bo na položnicah, a še zmeraj ni nič.


Na položnici od Elektro Energija izgleda tako:

Rad imam tole državico. <3

darkolord ::

feryz je izjavil:

gogocak je izjavil:

2 leti ni nobene kazni, tak da do poletja 26 samo na polno ;)
Se ti zdi, da bo tako?
Da boš imel obračunsko 6 kW in boš dve leti neomejeno žgal po 10 kW špice? Jaz bi rekel da ne.
Če v preteklosti tvoj odjem ni presegel niti 6 kW, ni realno pričakovati, da boš sedaj naenkrat trošil 10 kW

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Utk ::

hruske je izjavil:

MojsterX je izjavil:

Kje je zdaj tisti dvojni prikaz cen koliko bom plačal kazni, če presežem moč. Obljubljali so da bo na položnicah, a še zmeraj ni nič.


Na položnici od Elektro Energija izgleda tako:


In kaj ti to pove? Meni popolnoma nič.

mertseger ::

Utk je izjavil:

hruske je izjavil:

MojsterX je izjavil:

Kje je zdaj tisti dvojni prikaz cen koliko bom plačal kazni, če presežem moč. Obljubljali so da bo na položnicah, a še zmeraj ni nič.


Na položnici od Elektro Energija izgleda tako:


In kaj ti to pove? Meni popolnoma nič.


Ker to ni nobena kazen ampak samo dogovorjena moč. Kazen b ti pogojno lahko obračunali samo če boš presegal dogovorjeno moč, ampak če se to ne bo plačevalo zakaj bi se še s tem ukvarjali.

gort ::

darkolord je izjavil:

Če v preteklosti tvoj odjem ni presegel niti 6 kW, ni realno pričakovati, da boš sedaj naenkrat trošil 10 kW

Če nabaviš kaj od modernih porabnikov - toplotno črpalko ali električni voz, je to pričakovano.

hruske ::

gort je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če v preteklosti tvoj odjem ni presegel niti 6 kW, ni realno pričakovati, da boš sedaj naenkrat trošil 10 kW

Če nabaviš kaj od modernih porabnikov - toplotno črpalko ali električni voz, je to pričakovano.


Neobvezno. Sodobne TČ znajo modulirat in niso full power on-off, električni voz pa tudi ne rabiš polnit z 11kW, če nočeš.
Rad imam tole državico. <3

Pinzl ::

evo zamaknjeno za 3 mesce...

Utk ::

Štart z zimo? Pogumno pogumno.
Jaz nadaljujem s stavo, da bo spet zamaknjeno...

GizmoX ::

udirač => uni. dipl. inž. rač.

gort ::

hruske je izjavil:

gort je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če v preteklosti tvoj odjem ni presegel niti 6 kW, ni realno pričakovati, da boš sedaj naenkrat trošil 10 kW

Če nabaviš kaj od modernih porabnikov - toplotno črpalko ali električni voz, je to pričakovano.


Neobvezno. Sodobne TČ znajo modulirat in niso full power on-off, električni voz pa tudi ne rabiš polnit z 11kW, če nočeš.

Zaradi mene naj ne bo obvezno ob iskanju nekih optimumov, kjer in ko se da ter je smiselno...

Je pa čisto možno pričakovati za razliko od sporočila, na katero sem odgovarjal, kjer sicer piše 10kW.

gort ::

Mimogrede - Nižje položnice so bile že pred vrati, zdaj pa ...

(pa-to-ni-res-spet-nov-datum-uvedbe-ze-cetrti)

feryz ::

darkolord je izjavil:

feryz je izjavil:

gogocak je izjavil:

2 leti ni nobene kazni, tak da do poletja 26 samo na polno ;)
Se ti zdi, da bo tako?
Da boš imel obračunsko 6 kW in boš dve leti neomejeno žgal po 10 kW špice? Jaz bi rekel da ne.
Če v preteklosti tvoj odjem ni presegel niti 6 kW, ni realno pričakovati, da boš sedaj naenkrat trošil 10 kW
Pravzaprav je za pričakovati.
Ampak trenutno testiram nastavitve za novo omrežnino.
Če bo dve leti brez, ni nobene potrebe, da začnemo žgati ob 22 05. Ampak kadarkoli.


nekikr ::

Svet Agencije za energijo se je na predlog vodstva odločil, da začetek uporabe novega sistema obračuna omrežnine za električno energijo s 1. julija prestavi na 1. oktober.

A na predlog vodstva, ki je še 14 dni nazaj zatrjeval, da je vse ok in da sprememba BO! :)

feryz ::

Lepo bi bilo, če bi poslali ljudem vzorec "računa" julija po novem obračunu.
Da bi vsaj ljudje vedeli pri čem so.
Delno vedeli, niso naključno izbrali izdajo prvega računa v "nižji" tarifi.

Utk ::

Upam da je šlo čim več ljudi v investicijo v shelly, baterije, ne vem kaj vse, da bo prišparalo...nič.

nekikr ::

Ni vse v denarju ;) Eno je tudi zadovoljstvo, da si prihranil 10€, ker si investiral 10.000€. To je za Slovenca enako, kot za nekoga drugega kakšna trda droga.

telexdell ::

nekikr je izjavil:

Ni vse v denarju ;) Eno je tudi zadovoljstvo, da si prihranil 10€, ker si investiral 10.000€. To je za Slovenca enako, kot za nekoga drugega kakšna trda droga.

Sem 10 jurjev iz transakcijskega računa prestavil na varčevalni pa bom letno namesto 0 dobil 10 € obresti. Kaj je s tem narobe?>:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Likalnik ::

feryz je izjavil:

Če bo dve leti brez, ni nobene potrebe, da začnemo žgati ob 22 05. Ampak kadarkoli.


no to tudi mene zanima...ali lahko v tem dvoletnem obdobju žgem porabo elektrike na polno (se pravi...polnim avto čez dan) ali moram paziti in ga polniti po 22:00 uri tudi sedaj...zato, da mi ne bodo po dveh letih pogledali grafe in mi zvišali moč, ker bo razvidno iz grafa, da v najdražjem bloku imam najvišje špice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Utk ::

Kdo ti bi moral obljubit, da (ne) bo tako, da bi mu verjel? Golob?

gort ::

nekikr je izjavil:

Ni vse v denarju ;) Eno je tudi zadovoljstvo, da si prihranil 10EUR, ker si investiral 10.000EUR. To je za Slovenca enako, kot za nekoga drugega kakšna trda droga.

Nenavadno posmehljivost zaznavam tule.

Prihranil 10EUR v kakšnem obdobju?
Recimo, povprečno vsak dan - kot z investicijo v SE?
Shelly smart devices so pa okoli jurja, če si celo bajto opametiš, kar pride prav na daljavo.

Sicer pa, ima se, lahko se, tudi intravenozno, če je potrebno!
:P

Mimogrede, v kolikšnem znesku pa je bilo kupljenih zadnji baterij čas in prav v izogib tem novim omrežninam, za nadgradnjo odplačane SE?

feryz ::

Likalnik je izjavil:

feryz je izjavil:

Če bo dve leti brez, ni nobene potrebe, da začnemo žgati ob 22 05. Ampak kadarkoli.


no to tudi mene zanima...ali lahko v tem dvoletnem obdobju žgem porabo elektrike na polno (se pravi...polnim avto čez dan) ali moram paziti in ga polniti po 22:00 uri tudi sedaj...zato, da mi ne bodo po dveh letih pogledali grafe in mi zvišali moč, ker bo razvidno iz grafa, da v najdražjem bloku imam najvišje špice?
Ko bodo enkrat penali, ne bo problem spreminjati. Ker ne bo spreminjanje odločalo o ničemer.
Boš spremenil in pazil.

Problem bo, če bodo vsi naredili tako, kot jaz. Torej vse užgali na polno ob 22 05.
Ali o tom, potom.

Šeliji za celo bajto so jurja?
A boš na vsako 3 vatno ledico svojega obesil?
Rabiš 3 ali 4 in skupnega. Ostalo ni vredno omembe.
Pro je 100 evrov, ostali so 12 do 15 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

gort ::

feryz je izjavil:

A boš na vsako 3 vatno ledico svojega obesil?
Rabiš 3 ali 4 in skupnega. Ostalo ni vredno omembe.

Ja, normalno, releji, svetila, vtičnice, vlagomeri, merilec porabe...

feryz ::

Najbrž ti je jasno, da govorimo o optimizaciji porabe ali špic.
Ne o delanju norca in nabijanju šiviljskih stroškov.

Skupno porabo v maju sem imel 1.335 kWh.
Od tega bojler 445 kWh.
Toplotna 165 kWh.
Avto 336 kWh.
Se pravi 946 kWh požrejo trije porabniki.
Vse ostalo, 389 kWh, ostali. Ki jih niti nima smisla kontrolirati. Niti eden med njimi ni omembe vreden. Ali pa je nujen kadarkoli.

link_up ::

ene 100kWh na mesec je kar nujnih...
In and Out

gort ::

feryz je izjavil:

Najbrž ti je jasno, da govorimo o optimizaciji porabe ali špic.

Za optimizacijo močnostnih konic samih po sebi zares ne rabimo ničesar, še merilec porabljene moči lahko preverjamo preko merilca od SE, lansko leto (letošnje je bilo pretoplo) smo imeli vsega skupaj 3 preboje najvišje dogovorjene moči. Sem najbrž dovolj jasno napisal, da celo hišo opametiš v našem kontekstu, ker nismo statično na objektu in potrebujem reden vpogled na daljavo - pričakoval bi sicer, da se zgraža en od utk in nekikr, ne pa en najbolj premožnih slo-tech forumašev vseh časov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

feryz ::

Zame se ne boj. Imam vse pod nadzorom in polno omaro viška teh naprav.
Jaz vedno gledam na tiste, ki nimajo take sreče (ali jajc) v življenju.

Meni se jaše ali je položnica za štrom 10 evrov ali 300 evrov. Čeprav je boljše, da je 10. Ja naša hepi, ker lahko ostalo potem razmeče po štacunah.

gort ::

Pa zakaj bi se jaz bal zate, feryz? Meni zate gladko dol visi ali še manj.

Nisem te kontaktiral, ti si se spotaknil obme in naše šelije, ko ti je en jurček od miljontih padel iz žepa na mene :D

joez7 ::

Ma že gdo ekosistim od Solaredge.?
Mislim na Hot Water kontroler in smart switch.

feryz ::

Seveda. Ker bi ti raji obesil jurja stroškov namesto max 200 evrov.
Kar pokrije vse morebitne špice v normalni bajti.

gort ::

Mimogrede, raja bo pa menda že šla prej pred parlament in izvlekla politike in jih malo opametila kot pa upoštevala moj odgovor, niti ne nasvet, o znesku opametitve hiše v kontekstu trolov pred tem, da Slovenci vložijo 10000€ za 10€ prihranka, ker je pač potrebno šparati pa naj stane, kolikor hoče.

Zdaj, če nimaš več kaj gobezdati in budaliti, bo tišina iz tvoje strani zelo v redu.

feryz ::

A ti kaj drugega počneš, kot gobezdaš in budališ?

Raja ne bo šla nikoli pred parlament. Dokler bo dovolj trave za žreti.
Raja mirno požira in golta nove davke.
V tem primeru zato, ker je nekdo rekel, da zato dražijo položnice, da bomo vsi plačevali manj. Oni pa bodo dobili milijardo, dve, tri več. Ultra logično, mar ne?

joez7 ::

feryz je izjavil:

Seveda. Ker bi ti raji obesil jurja stroškov namesto max 200 evrov.
Kar pokrije vse morebitne špice v normalni bajti.


Kaj predlagaš?
Sem probal z HA, pa se mi api od SE obeša. Mam nekaj smart vtičnic od Tapota, te delajo po pričakovanju.
Api od elekektra še nisem uspel usposobit.
Tudi pri meni gre za tri ali štiri večje porabnike, ki jih skušam uskladit.
Zato sem tudi razmišljal v smeri SE SHW kontrolerja (modulira moč zelenega pasu) in je v ekostitemu SE, je pa relativno drag (trenutna ponudba 500€ + dodatna GWlan kartica 60€)

gort ::

feryz je izjavil:

A ti kaj drugega počneš, kot gobezdaš in budališ?

Kaj zdaj se bova še ves mesec pingpongala za tega jurja€ za te šelije, ki so v našem primeru zelo smotrno porabljeni? Tisto posplošeno in abotno kreteničenje o prihrankih 10€ pri 10000€ vložka pa seveda gre čisto mimo tebe, normalno.
««
66 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26426103 (2495) DamijanD
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7810158 (6683) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8815951 (7859) bosmla

Več podobnih tem