» »

Cene zamenjave radiatorjev kakšne so primerne in kakšne oderuške?

Cene zamenjave radiatorjev kakšne so primerne in kakšne oderuške?

nokia6310 ::

Pozdravljeni, kolegu je nekdo ki je profesionalec na tem področju zamenjal en radiator. Razen tega, mu je demontiral še dva radiatorja torej vse skupaj mu je demontiral tri, zamenjal še šest ventilov 3x zgornji in 3x spodnji ter vso storitev opravil z zamrzovanjem cevi. Zdaj pa pribljižna specifikacija: Menjava enega radiatorja, dobava novega radiatorja, ter vključene vse storitve =500 eur. V to ceno je vključeno: Nov radiator =250 eur. Zamrzovanje cevi po komadu =35 eur torej 70 eur
na radiator. Storitev menjave radiatorja =80 eur. Vse ostalo ventili za ostala dva radiatorja, termostatske glave in ves pripadajoči material = 400 eur, ter še posebej dva radiatorja narejena po naročilu in še storitev menjave radiatorjev katera se računa posebej. Zdaj pa mi povejt če so to realne cene? Po logiki monterja naj bi bila cena menjave radiatorja po komadu z zamrzovanjem cevi =500 eur kar bi za tri radiatorje naneslo =1500 eur. Kakorkoli obračam on trdi, da je zamrzovanje cevi, material v katerega so vključeni vsi ventili, termostatske glave in vse ostalo, plus delo za radiator po komadu okrog 250 eur ter vsak posamezni radiator še dodatnih 250 eur. Torej 250 eur za radiator ter 250 eur za delo v katero je vključeno zamrzovanje cevi. Se vam zdi to realno ali ne?

svecka ::

Zlatarji pač.

koyotee ::

40€ za menjavo 4 gum, se ti zdi to realno? Montaža klime 250€+? Frizer za ženske 50-60-70€?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

starfotr ::

Menja se lahko tudi v lastni režiji. Naj si kupi ali izposodi orodje pa bo.

Utk ::

Če sam ne zna, niti ni našel drugega cenejšega, potem je pač realna cena.

profii ::

Cena ni ugodna, je pa čisto realna.
Vzemi ali pusti.

Sheteentz ::

Cena odraža ponudbo in povpraševanje. Zakaj je bilo potrebno zamrzovanje cevi, mi ni jasno, saj so poleti v blokih cevi prazne. Če imaš pa hišo, pa itak lahko sam spraviš vodo ven iz sistema.

Menjava radiatorja in ventilov tudi ni neka znanost, ki je youtube ne bi mogel prebaviti.

Če pa pač človek nima časa, znanja, in interesa za delo v lastni režiji, potem pa je pač denarnica na udaru. Jaz zdaj menjam 30 let stare ventile v samostojni režiji. Enkrat prihodnji teden bom probal z lotanjem cevi na fiting. Edina finta je, da imam neke svetle cevi, ne bakrenih. Saj se te svetle tudi lahko lota na ledeninaste fitinge, a ne?

Assass1n ::

Tako to je, na koncu si lahko vesel, da sploh kdo pride narediti.
Sam lahko vse, če imaš orodje in čas, če ti kaj manjka ne gre.
Meni je menjal en radiator, materjal in radiator z delom 250€ . Ampak predkoronske in predinflacijske cene.

Lotaš težko na železo. Odrežeš cev in vrežeš navoj. Na ta navoj pride medeninast kos in nanj nalotaš bakreno cev.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sheteentz ::

Zdi se mi, da je cev iz niklja, vsaj tako mi je tast rekel. Opcija je, da kupim 12mm bakrene cevi, ali pa probam lotat na te obstoječe.

Hec pa je v tem, da sem jih namakal v citronski kislini, da spravim dol apnenec na, pa mi je kislina raztopila vrhnji sloj. Temnejša barva je cev, svetlejša pa ta sloj.

starfotr ::

Od kje vam ideja da poleti ni vode v sistemu?

Od kje vam ideja, da je v radiatorskih ceveh vodni kamen?

In od kje ideja, da so cevi iz niklja?

Wtf????

Sheteentz ::

1. Ko sem živel v bloku par let nazaj, so poleti vedno spustili vodo.

2. Kamen sem imel na zunanji strani cevi, kamor pride bakreni obroček za fiting.

3. Tast.

Why so angry?

TESKAn ::

Sheteentz je izjavil:

Cena odraža ponudbo in povpraševanje. Zakaj je bilo potrebno zamrzovanje cevi, mi ni jasno, saj so poleti v blokih cevi prazne. Če imaš pa hišo, pa itak lahko sam spraviš vodo ven iz sistema.

Menjava radiatorja in ventilov tudi ni neka znanost, ki je youtube ne bi mogel prebaviti.

Če pa pač človek nima časa, znanja, in interesa za delo v lastni režiji, potem pa je pač denarnica na udaru. Jaz zdaj menjam 30 let stare ventile v samostojni režiji. Enkrat prihodnji teden bom probal z lotanjem cevi na fiting. Edina finta je, da imam neke svetle cevi, ne bakrenih. Saj se te svetle tudi lahko lota na ledeninaste fitinge, a ne?

Za lotanje si kup orenk brener, da je na mešanco propan/butan pa da je čim več 'brenerja' kovinskega. Da ne boš grel pa grel pa ne bo nč.
Zraven pa:
- posnemi cev, ko jo odrežeš, da znotraj, kjer teče voda nimaš ostrega robu
- z brusno gobico (?) lepo spucaj
- lot pasto naneseš na oba spoja in daš skp
- dodaš mal lota, če je treba
- mej pr roki par kombinirk, če boš moral oba kosa prjet, ko bosta vroča

Če lotaš 'na mestu' dob nekaj da zaščitiš steno pa mej spodaj kak teglc/glinast podstavk za teglc, če ti kaj lota kapne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mancini ::

Sheteentz je izjavil:

1. Ko sem živel v bloku par let nazaj, so poleti vedno spustili vodo.


In kako ste polnili nazaj 🤣
To je bilo ful sprosceno in veselo 🤣

Steinkauz ::

Pri nas v bloku vsako leto objavijo po koncu kurilne sezone, da če je interes, da se lahko sprazni sistem.
In ko sem jaz prenavljal, so izpraznili na mojo željo.

Večina blokov sicer nima takih upravnikov, ampak sam denar pobirajo.

c3p0 ::

koyotee je izjavil:

40€ za menjavo 4 gum, se ti zdi to realno? Montaža klime 250€+? Frizer za ženske 50-60-70€?


Kje pa so tako poceni?

Steinkauz je izjavil:


Večina blokov sicer nima takih upravnikov, ampak sam denar pobirajo.


Ne samo to, sleparijo. Vedno ima tri ponudbe in njegov partner zmaga. Ko rečeš, da je najnižja ponudba nerealna in boš pridobil še eno neodvisno, pa totalna obramba in hujskanje "prijateljskih" etažnih lastnikov. Hvala bogu, da nisem blokar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Sheteentz ::

mancini je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

1. Ko sem živel v bloku par let nazaj, so poleti vedno spustili vodo.


In kako ste polnili nazaj 🤣
To je bilo ful sprosceno in veselo 🤣

Na oglasni deski se je pojavilo obvestilo, da bodo polnili sistem ogrevanja, z opozorilom, da je potrebno puščanje javiti. Nikoli ni puščalo, dejansko je bil čisto navaden dan, brez nekih dram.

Še eno vprašanje, kaj narediti
s spodnjim ventilom enocevnega sistema na radiatorju, ki ni nikoli v uporabi? Kako ga nastaviti? Po moji logiti tako, da povsem zapreš povratni vod iz radiatorja, da gre čim več vode z najmanjšim uporom direkt mimo radiatorja naprej. Kako to narediti, v smeri urinega kazalca ali kontra?

Blinder ::

nokia6310 je izjavil:

nekdo ki je profesionalec na tem področju


naredi oceno, koliko ur dela je imel. Zraven še preveri, če je imel maržo na ceni, s katero je preprodal dalje kose stranki in dobiš ven neko številko. Če je delal za več kot 20 €/h, je to drago.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nokia6310 ::

Sheteentz je izjavil:

Cena odraža ponudbo in povpraševanje. Zakaj je bilo potrebno zamrzovanje cevi, mi ni jasno, saj so poleti v blokih cevi prazne. Če imaš pa hišo, pa itak lahko sam spraviš vodo ven iz sistema.

Menjava radiatorja in ventilov tudi ni neka znanost, ki je youtube ne bi mogel prebaviti.

Če pa pač človek nima časa, znanja, in interesa za delo v lastni režiji, potem pa je pač denarnica na udaru. Jaz zdaj menjam 30 let stare ventile v samostojni režiji. Enkrat prihodnji teden bom probal z lotanjem cevi na fiting. Edina finta je, da imam neke svetle cevi, ne bakrenih. Saj se te svetle tudi lahko lota na ledeninaste fitinge, a ne?

Zamrzovanje cevi je bilo potrebno, ker upravnik ni želel spustit vode iz sistema. Pravijo, da tega že nekaj let ne delajo razen če je res nujno. Razen tega trdijo, da ko je prazen sistem se potem nabira korozija v sistemu, da marsikatere stranke ne dobijo in jo morajo iskati ko je treba sistem prezračit in potem enim greje, drugim pa ne. Res pa je tudi, da ta kolega ni bil dovolj vztrajen da bi vztrajal pri tem da se sistem sprazni. Po logiki monterja je 250 eur radiator neglede na velikost, plus 250 eur zamrzvanje, cena demontaže radiatorja in storitev montaže, ventili, delo in ddv pa nanese toliko. Kolega nima toliko znanja da bi to naredil sam. Pa še nekaj je: monterji imajo različne mašine za zamrzvanje. Nekatere delujejo na CO2, druge bolj sodobne so takšne da imajo notranje kroženje kot hladilnik in obe cevi naenkrat zamrzne v cca štirih minutah. Pa seveda zamrzovanje se računa 35 eur po cevi in ne nasplošno eno za tri radiatorje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21268178 (7986) zpza
»

Ne razumem tega sistema ogrevanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23734410 (20522) joze67
»

Radiator ne dela

Oddelek: Loža
4511334 (5610) Likalnik
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6011495 (6665) Pennywis3
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12723155 (19882) Okapi

Več podobnih tem