» »

Prodaja rabljenega avtomobila v Sloveniji je izguba časa

Prodaja rabljenega avtomobila v Sloveniji je izguba časa

1
2
3

Ahim ::

OutOfTheBox je izjavil:

Ahim je izjavil:

Vsi v tej temi, ki imate take probleme prodat poceni star avto, dajte link do svojega oglasa ;) Bo lazje presoditi kaj vam povzroca tezave,


Ne ne bo lažje presodit ker težava ni v avtu, če se človek zmeni za ogled na katerega nikoli ne pride.

Težava v avtu, prodajalcu ali ceni bi bila če ljudje po veckratnem ogledu avta ne bi kupili.


Tako da v tem primeru je zadevo zajebano troubleshootat. Zato me pa zanima če se tudi drugim prodajalcem to dogaja.

Vceraj mi talent iz maribora hoce komunicirat prek SMSjev , in pravi naj "odjebem" drugega ki je zmenjen za ogled (na katerega potem ni prisel).

Skratka, tole je res ze komedija.

Saj nisem trdil da je nujno tezava v avtu; domnevam da je v oglasu. Kaksen je avto je samo del oglasa.

Daj link pa ti bomo lahko (najbrz) svetovali kaj spremeniti, da ga bos lazje prodal ... ali pa se napej skrivaj oglas in jamraj na forumu, ce se ti zdi bolj produktivno ;)

todman74 ::

Ahim je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Ahim je izjavil:

Vsi v tej temi, ki imate take probleme prodat poceni star avto, dajte link do svojega oglasa ;) Bo lazje presoditi kaj vam povzroca tezave,


Ne ne bo lažje presodit ker težava ni v avtu, če se človek zmeni za ogled na katerega nikoli ne pride.

Težava v avtu, prodajalcu ali ceni bi bila če ljudje po veckratnem ogledu avta ne bi kupili.


Tako da v tem primeru je zadevo zajebano troubleshootat. Zato me pa zanima če se tudi drugim prodajalcem to dogaja.

Vceraj mi talent iz maribora hoce komunicirat prek SMSjev , in pravi naj "odjebem" drugega ki je zmenjen za ogled (na katerega potem ni prisel).

Skratka, tole je res ze komedija.

Saj nisem trdil da je nujno tezava v avtu; domnevam da je v oglasu. Kaksen je avto je samo del oglasa.

Daj link pa ti bomo lahko (najbrz) svetovali kaj spremeniti, da ga bos lazje prodal ... ali pa se napej skrivaj oglas in jamraj na forumu, ce se ti zdi bolj produktivno ;)


Ni problem v oglasu, avtu, prodajalcu...problem je v folku, sploh mladini, nimajo več nekih vrednot, odgovornosti.

Se ne dogaja to samo pri prodaji avtomobilov, ampak na splošno pri vsem. Se meniš z nekom, da ti pride nekaj popravit, montirat, fiksno za ta dan, to uro, potem ga pa ni, ti pa čakaš ko budala. Ne vem, a je tako težko folku povedat " ej ne bo me, imam preveč dela, najdi drugega".

Ahim ::

Moje izkusnje z mojstri so obratne (vnaprej povejo da nimajo casa, ce se pa zmenim, pa pridejo), in tudi stari avto je prisel gledat (in dejansko kupil) prvi, ki je poklical.

Res sem presenecen da imate nekateri taksne tezave, krivi zanje so pa drugi.

wcpapir ::

Prodaja rabljenega avtomobila v Sloveniji je izguba časa


Se ne bi strinjal.

Od 19-23 leta sem prodal kar nekaj golfov 4. Bil je dostopen, prodajen. Najcenejsi na netu so bili po 600€ jaz sem genericno pisal smse dam 400. Potem sem ga ocistil in dal na net za 1200-1500. Pri 24 sem bil v svojem stanovanju pa se ostalo je. Dva do trije na mesec so sli skozi kot keks.

Od 24-27, avtomobile 500-5000€ naredil deal za bajto. Sedaj nad 30 len za prodajo avtomobilov, redna služba pa sem v bajti za katero placujem kredo, stanovanje oddajam, prej omenjena pa mi je v breme a mi je skoda prodat.

Z avti tudi "smetmi" se da dobro zasluzit, kljub temu, da je prodajalec zadovoljen ker je prodal in se najde kupec, ki tak avto isce. Lazje je ce imas kaksno vezo-uvoz iz severa, izvoz na jug, vmes se poberejo katalizatorji dol, naredi prej teh itd. ;)

sbawe64 ::

starfotr je izjavil:

Za vsak avto se da dobiti 100 eur, vsaj za surovine. Prodaš ga nekomu, ki se ukvarja s tem (1), dobiš potrdilo o razgradnji (2) in to je to.

To dvoje ne gre skupaj !

todman74
Se ne dogaja to samo pri prodaji avtomobilov, ampak na splošno pri vsem. Se meniš z nekom, da ti pride nekaj popravit, montirat, fiksno za ta dan, to uro, potem ga pa ni, ti pa čakaš ko budala. Ne vem, a je tako težko folku povedat " ej ne bo me, imam preveč dela, najdi drugega".

Ravno danes sem imel naročeno ob 10:00, prišla sta ob 11:15 (oče in sin).
Pa nista bila Španca niti akademika.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

OutOfTheBox ::

Skratka, kot OP pišem razplet oz. potek dogodkov.

1. Mama me prosi če ji pomagam prodat avto (temu človek ne more rečt ne, to težko šteješ v kešu)

Šlo se je za kripo vredno cca 1k€, sam bi najbolj profitiral če bi jo peljal na opad, ampak na željo da hoče da avto še nekomu služi sem to pač naredil.

2. Naredim oglas. Prvi teden malo višja cena od običajne, klica nobenega. Drugi teden sem znižal, nato so začeli prvi klici.

3. V treh tednih pokliče več ljudi, od tega jih cca 70% avto želi videt ampak ne pridejo na ogled. Zame to sicer predstavlja veliko izgubo časa.

4. Iz te teme dobim idejo da pokličem avtohišo, kar tudi sem. 2 avtohiše niso bile zainteresirane, tretja ja. Avto peljem in ga vzamejo.

5. Cena na avtonetu je bila 900€ (srednja cena), za toliko bi ga verjetno tudi prodal, če bi še malo vztrajal, ker sem vseeno dobil nekaj klicev na teden. Nekdo bi skoraj zagotovo prišel na ogled. Avtohiši sem ga dal za 300€

6. Založim 600€, mami dam 900€ pa povem ji da je bil kupec zelo zadovoljen z ohranjenostjo avta. Totally worth it.

Win win.

Pithlit ::

kriptobog je izjavil:

A vio prepise delate na upravni enoti? Jaz grem do prvega tehnicnega pa tam naredimo prepis. Pogodbo pa spisemo prej

Tudi tako lahko. Jaz pač delam tam kjer je v danem momentu lažje.
Life is as complicated as we make it...

MIHAc27 ::

Ljudi, ki odkupujejo stara vozila je veliko. Predzadnje sem prodal enmu, ki odkupuje stara vozila, je prišel kot dogovorjeno, odpeljal naslednji dan, hkrati sva naredila prepis. Hotel sem prodat za tam 450€ dobil sem 200€.
Zadnji avto sem prodajal za 3000€... čisto prvič me je klical en diler sekundo po tem, ko sem dal oglas. Prekinil je preden sva se karkoli zmenila in potem ni klical več...zanimanja za avto ni bilo veliko, potem pa kliče en ukrajinc, že po telefonu ponudi 2500. Pride na ogled, meri lak, sem bil prepričan da bo hotel še zbijat ampak ni. Odcolal 2500 kot sva rekla da je zadnja in to je bilo to.

Je pa res, da neresnih je ogromno. Dilerji bi itak zbijal čim bolj, da ima več zaslužka. Običajni kupci, ki kupujemo zase, bi pa imeli avto pod 100k, glavni servis ravno narejen, nove gume,... za seveda drobiž :)
Pa komentarje v oglasih redki berejo. Napišeš, da ima avto kako hibo že prej, pa na ogledu, kot da mu prvič to poveš..in seveda zbija ceno.
Cel star avto je žal manj vreden, kot pa po delih. Sam kaj, ko za to rabiš tudi čas, in prostor avto nekam dat.

Tko da moji nasveti:
-če se ti z prodajo ne da ukvarjat.. pač prodej dilerjem, avtohišam. Ampak pričakuj nizko odkupnino. Mogoče 30-40% vrednosti podobnih na avtonetu.
-Če hočeš hitro prodati daš pač malo nižjo ceno kot so podobni. 10% recimo, potem pa še resnemu kupcu kakih 10% dol spustiš na ogledu.
-Klice za 50% ali manj odpikaš takoj.
-Tudi kakega barantanja po telefonu se izogibaj. Ker če spustiš po telefonu, v živo bo vsak še kaj našel, da bo še bolj zbijal.
-resen kupec bo prišel do tebe. Sem šel že v Mb iz LJ po avto za 300€. 2x celo ker nisva mogla takoj prepisa delat (btw best car ever. Po letu in pol prodal za 150€ Ni me koštal nič drugega, razen bencina).

zobnik ::

Najbrž prodajajo zjahan avto za 1700 evrov ki realno ni vreden niti 300 evrov.
Men je clio crknil in moral nek na hit vzet, od 5 ogledanih z napakam vzel punta 3 dizla, nekaj je, kar bo pa bo, je pa sodeč po vidnem redno servisiran in od 1.lastnika zanimiv....sam da bo tole zdržal pa dvomim, clio je kazal 301.000km,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

jan_g ::

mirator je izjavil:

Jaz dam vedno staro za novo pa nimam nobenih težav.


Problem je, ker avtohiše vzamejo v račun samo mlajše od 10 let. Sem pred leti želel dati noter skoraj 12 let starega, pa so me zavrnili pri več avtohišah. Sem pa povprašal pri Volkswagnu, Renaultu in Kii. Povsod rekli, da starejše od 10 let ne jemljejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

sbawe64 ::

jan_g
Problem je, ker avtohiše vzamejo v račun samo mlajše od 10 let.

Znanec dal v račun 15 let staro Hondo Civic, vzel novo Toyoto cvt hibrid (corolla ?).AC Čepin Vojnik, nekje tam ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

mirator ::

jan_g je izjavil:

mirator je izjavil:

Jaz dam vedno staro za novo pa nimam nobenih težav.


Problem je, ker avtohiše vzamejo v račun samo mlajše od 10 let. Sem pred leti želel dati noter skoraj 12 let starega, pa so me zavrnili pri več avtohišah. Sem pa povprašal pri Volkswagnu, Renaultu in Kii. Povsod rekli, da starejše od 10 let ne jemljejo.

Meni so, sicer pred ca 6 leti, vzeli 14 let starega nissana.

mugen999 ::

Zakaj bi sploh hotel dajati tem barabinom od avtohis stari avto v racun, ko ti vec kot par 100 eur nebodo dali za njega. Prodas ga v lastni reziji, pa se bodo stepli za njega, sploh ce dela in razen malo rje ni nic laj narobe z njim.

blink ::

zobnik je izjavil:

Najbrž prodajajo zjahan avto za 1700 evrov ki realno ni vreden niti 300 evrov.
Men je clio crknil in moral nek na hit vzet, od 5 ogledanih z napakam vzel punta 3 dizla, nekaj je, kar bo pa bo, je pa sodeč po vidnem redno servisiran in od 1.lastnika zanimiv....sam da bo tole zdržal pa dvomim, clio je kazal 301.000km,


Kaj ti je crknilo pri Cliotu?

kriptobog ::

blink je izjavil:

zobnik je izjavil:

Najbrž prodajajo zjahan avto za 1700 evrov ki realno ni vreden niti 300 evrov.
Men je clio crknil in moral nek na hit vzet, od 5 ogledanih z napakam vzel punta 3 dizla, nekaj je, kar bo pa bo, je pa sodeč po vidnem redno servisiran in od 1.lastnika zanimiv....sam da bo tole zdržal pa dvomim, clio je kazal 301.000km,


Kaj ti je crknilo pri Cliotu?


Ce ne drugega je osmrajeval ko se je hvalil kako mu kadi.

zobnik ::

blink je izjavil:

zobnik je izjavil:

Najbrž prodajajo zjahan avto za 1700 evrov ki realno ni vreden niti 300 evrov.
Men je clio crknil in moral nek na hit vzet, od 5 ogledanih z napakam vzel punta 3 dizla, nekaj je, kar bo pa bo, je pa sodeč po vidnem redno servisiran in od 1.lastnika zanimiv....sam da bo tole zdržal pa dvomim, clio je kazal 301.000km,


Kaj ti je crknilo pri Cliotu?


senzor vžiga, sam zdej pa gas nabija, itak sem moral avto menjat zarad varnosti.
Mislim da clio II in 300 t km nekak ne gre skupaj....in tud okol avto je vedno smrdel po zažganem olju, čeprav so bile vse cevke cele, pač čez izpušni

hojnikb ::

zdej bo sele veselica k je fiat pr bajt... upam da mas placano tahudo asistenco
#brezpodpisa

tony1 ::

"in tud okol avto je vedno smrdel po zažganem olju, čeprav so bile vse cevke cele, pač čez izpušni"

Tole je zanimivo, lahko napišeš kaj več, kaj si imel tu v mislih?

Motor spije ogromno olja, ta gre nato ven čez auspuh, pa imaš tako uničeno tesnilo med motorjem in izpušnim kolektorjem, da oljni hlapi bežijo tudi v motorni prostor in od tam smrdi v zajem svežega kabinskega zraka?

Je štos samo v kapljanju motornega olja na izpušni kolektor?

zobnik ::

Tesnilo glave ni problem, sem ugotovil da je vodo zmanjkovalo na uparalniku plina in nikjer drugje. Avto sem popravil Mal se nabije obrate drugac pa dela, je pa vse že proti koncu sklopka, motor,... Olje skuri in gre ven skoz izpušni. Pri hiši je fiat ja ker druzga nisem dobil. MA pa vsaj realnih 170.000km in tud 6 zračne blazine, tempomat in zadnje senzorje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

hojnikb je izjavil:

zdej bo sele veselica k je fiat pr bajt... upam da mas placano tahudo asistenco


Imam, vsak avto crkuje.

T440 ::

Bolje s Fiatom na veselico ko pa z Mercedesom na šiht.

zobnik ::

danes še mal dokončal popravila na cliotu avto sedaj dela....se mi kr mal vleče nazaj na plin, vžgeš in gas.
3 leta ga žgal, uničeval, 50.000km regionalke....kak zglob na roki končnik mali problem doma menjat spotoma še diske, ploščice, vse se da, pocen.
Fiat je 1.3 dizl , se nekak bojim, da bo treba sčasoma kaj dražjega menjat.....kar lahko sam popravim sam komplet vztrajnik, sklopka pride 500 evrov+delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

hojnikb ::

kupis avtobusno karto, pa nimas nobenih tezav......
#brezpodpisa

zobnik ::

tega pri nas v hribih ni, tak da edina šansa je avto, najbolj pogoste linije so 12km stran dol v dolini.

m0LN4r ::

A ze cene gredo kaj dol za rabljene?
Tam z vsaj 1.5 ali 1.6 motorji do 3 leta pod 60kkm oz. je razlika do novega s popustom res mizerna.

Nekak se mi zdi, da se cene niso premaknile od podrazitve nikamor.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

val46 ::

zobnik je izjavil:

danes še mal dokončal popravila na cliotu avto sedaj dela....se mi kr mal vleče nazaj na plin, vžgeš in gas.
3 leta ga žgal, uničeval, 50.000km regionalke....kak zglob na roki končnik mali problem doma menjat spotoma še diske, ploščice, vse se da, pocen.
Fiat je 1.3 dizl , se nekak bojim, da bo treba sčasoma kaj dražjega menjat.....kar lahko sam popravim sam komplet vztrajnik, sklopka pride 500 evrov+delo.


Ma motor verigo? Če ja, jo menjaj...meni jo je pri 1.3 90KM motorju ravno pri 170kkm utrgalo. Mehanik mi par tisoč km prej, ko sm mu reku če bi jo menjali, rekel da se pri ketni tega ne dela...da ko jo bo slišat(če sploh), se jo bo takrat menjalo. No, ni je bilo slišat...10km od doma, pa sam pok, prižgala lučka od motorja in konec veselja. Moral obe odmični menjat, menjat ventile, itak komplet za velik servis...takrat, 2017 je blo to, me je vse skupaj z delom prišlo 1100€.

zobnik ::

Ketno ima ja. Morda veš če potovalni računalnik laže?

val46 ::

Pol ti predlagam da jo menjaš. Raje zdej par 100€, kot pol pol avta. Kako če računalnik laže? Glede porabe ali česarkoli drugega?

zobnik ::

Če potovalni računalnik kaže realno porabo glede na natočene litre in prevožene, eni pravjo da če jim kaže 5l povprečje je realna 5.5l.

hojnikb ::

in kaksno vezo ma to, čist realno? Tankat mors točn tolk, k dejansko porabi :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Potovalni racunalnik 10+ let stare kripe je eno in potovalni racunalnik ocenjuje trenutno povpecno porabo glede na vozni stil. To pac na kratki relaciji ne deluje, premalo inputa. Hyundai ima zanimivo narjeno, ce divjas z avtom in natankas bo naslednic izpisalo, da imas do konca samo se 400km. Ce pa vozis ful varcno in natankas pa bo izpisal, da imas do konca 580km.

Pa itak, ce se kdo ni opazil ima recimo VW vsaj 3 nastavitve za povprecno porabo. Long time, od tankanja in last trip. Long time kaze se najbolj natacno in pri nam odstopa za 0,1L/100km, ker si zravn belezim se v spritmonitor. Od tankanja pa je taka fora, kok natankas. Vcasih nastavis pipco mal manj globoko in se trikrat pritisnes in stisnes not 2 Litra. Sem ze ogromnokrat tankal in sem ze v 40Litrski tank natankal najvec 44L, ampak to sem se vozil zadnjih 100km tako, da je kazal racunalnik, da imam se 5km do 0 in zadnjih 30km je kazal 0km.

Hyundai pravi, da ko kaze BC 0km je se rezerve za varcnih 100km ali je rezerva upostevana pri porabi od zadnjega tankanja, nevem. Je pa blo zanimivo videt, kako trije krogi na Nordschleife popapcajo 2/3 tanka.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

MadMax ::

Poraba se nič ne ocenjuje ampak računa glede na vbrizge injektorjev. Tudi pri 20 let starih kripah. Pa naj bo to trenutna poraba ali na določeno št. prevoženih km (od reseta).

Se pa ocenjuje za koliko km naj bi še imel goriva, kar BC predvideva glede na nivo v rezervoarju ter povprečni porabi zadnjih par (deset) km.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

val46 ::

zobnik je izjavil:

Če potovalni računalnik kaže realno porabo glede na natočene litre in prevožene, eni pravjo da če jim kaže 5l povprečje je realna 5.5l.

Ravno tam nekje je ja, med 5 in 5,5l na 100km. San nisem nikdar preveč posvečal pozornosti računalniku. No edino tistemu, ko je začelo piskat, da je prazen rezervar...sem vedel da moram v naslendjih 30km recimo it tankat. Drugače sem pa porabo vedno računal "peš".

zobnik ::

Koliko je nafte še ko se prižge lučka za gorivo? Punto 3

Comandante ::

Jaz sem letos prodajal dva avta, smo doma generalno menjali vozni park - nabavili 4x4 SUVe, da se bomo lazje vozili cez klima aktiviste, ki se lepijo na ceste. Samo vprasanje casa je, kdaj se bo to pojavilo pri nas.

Kakorkoli, prodajal srednji razred, enega starejsega za 7k in enega novejsega za 14k. Novejsi je sel k dilerju ki je deloval ok. Denar je nakazal na osnovi par slik iz avtoneta, kar mi je bilo malo cudno, ampak ok. Prisel clovek na dogovorjen termin s tremi tipi, avto pregledali u nulo, podpisali papirje in odpeljali v Srbijo. Profesionalno, hitro, easy.

Za cenejsega je bilo popolnoma drugace. Kup klicev mutibaricev, ki so ponujali 2 jurija manj od zahtevanega. Ker kao avto je euro 4, import dajatve za Srbijo so visoke. Obiskal sem tudi 6-7 dilerjev ki imajo "salone" (parkplace) v domacem kraju, nic zanimanja. Potem se zmenim enim dilerjem za 5,5k, cloveka ni na prepis. Na koncu sem ga prodal enemu hrvatu privat za 6,5k, prisel je v MB ponj. Denar na roko, eksport tablice gor pa cao. Tri mesece kasneje se mi je se 1x zahvalil, kako super je avto.

mugen999 ::

zobnik je izjavil:

.kar lahko sam popravim sam komplet vztrajnik, sklopka pride 500 evrov+delo.

Saj ni potrebno dvomasnega vztrajnika kar apriori menjat. Če je zanič se menja, drugače ne. Je pa to še poceni za ta avto. Da imaš kak težji avto je samo dvomasni vztrajnik jurja na autodocu. Za 500eur vse skupaj zamenjat s sklopko ni velik dnarja, če misliš potem z avtom še enih 100k km nabit.

mugen999 ::

val46 je izjavil:


Ma motor verigo? Če ja, jo menjaj...meni jo je pri 1.3 90KM motorju ravno pri 170kkm utrgalo. Mehanik mi par tisoč km prej, ko sm mu reku če bi jo menjali, rekel da se pri ketni tega ne dela...da ko jo bo slišat(če sploh), se jo bo takrat menjalo. No, ni je bilo slišat...10km od doma, pa sam pok, prižgala lučka od motorja in konec veselja. Moral obe odmični menjat, menjat ventile, itak komplet za velik servis...takrat, 2017 je blo to, me je vse skupaj z delom prišlo 1100€.

Kaj ima motor šimano ketno notri od mestnega kolesa ? Dejansko je pri teh km nebi smelo odtrgat, ker ketne naj bi bile "za večno". Ampak za večno potem niso zaradi slabega vzdrževanja avtomobila. Se pravi, olje menjano preredko in preslaba kvaliteta olja. Olje pač maže ketno meddrugim in mora biti najbolše kar avtomobil dobi.

MadMax ::

mugen999 je izjavil:

Kaj ima motor šimano ketno notri od mestnega kolesa ? Dejansko je pri teh km nebi smelo odtrgat, ker ketne naj bi bile "za večno". Ampak za večno potem niso zaradi slabega vzdrževanja avtomobila. Se pravi, olje menjano preredko in preslaba kvaliteta olja. Olje pač maže ketno meddrugim in mora biti najbolše kar avtomobil dobi.

Ti si, kar se motornih verig tiče, očitno prespal zadnjih 15+ let.
Nekatere zdržijo manj kot zobati jermen.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mugen999 ::

MadMax je izjavil:


Nekatere zdržijo manj kot zobati jermen.

Ja verjamem, ko pa nalivajo noter lidlovo olje, 5l kantica za 10,99 eur.

val46 ::

Točno to, kaj je MadMax napisal. Sem tudi sam bil takega mnenja, kot mugen999, dokler nisem na lastni koži...no, na lastnem avtu, doživel tega, da jo je utrgalo. In ja, verjameš ali ne, ketna v motorju je bila manjše dimenzije kot ena veriga na mestnem kolesu. Če ne verjameš, pojdi do kakega vaškega mehanika, da ti jo pokaže. Če bi mel še vedno isti telefon kot takrat, bi ti pokazal svojo, ker sem jo takrat slikal...pa žal nimam več tega telefona, slike pa še manj.

In ne, noter ni bilo nikdar nalivano lidlovo olje, kaj šele kako še slabše. Vedno original po specifikacijah in sicer Selenia 10-50, liter takrat cca 18€. Servisi delani na 10 do 15kkm, avto pa dnevno v uporabi cca vsaj 80km(v službo in nazaj-70% AC). Zato sem tudi takrat predlagam mehaniku, če bi se menjalo verigo...ker vem da se je jermen menjavalo na nekje med 120 in 180kkm, odvisno od avta in ker se je moj bližat tej "zgornji" meji, sem mu to omenil. Verjemi, če bi dajal not najcenejše olje do takrat, bi me bolel K za ketno, pas ali karkoli bi motor že mel v sebi in bi pridno vozil, dokler bi pač šlo.

Zvezdica27 ::

fak... koliko jokanja za en avto za 1.000 e


dobrodošli v življenje

zz

val46 ::

Pa to sploh nima tolk veze, kaj je blo in kako je blo in zakaj je do tega prišlo. Dobronamerno sem samo zobniku hotel povedat in predlagat, da menja verigo, če še ni bila. Da naj ne računa na to, da jo bo slišat, ko bo pri koncu, ker pri meni je ni bilo! Zdej, kaj dela s svojim avtom, je pa njegov problem. Jaz sem mu sam dal predlog.

Zvezdica27 je izjavil:

fak... koliko jokanja za en avto za 1.000 e


dobrodošli v življenje

zz


Važno da se jaz ne sekiram kam vplačujeta Pogačar pa Roglič davke...in se raje sekiram za stvari, ki se me dobesedno tičejo za razliko od tebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

zobnik ::

Zvezdica27 je izjavil:

fak... koliko jokanja za en avto za 1.000 e


dobrodošli v življenje

zz


pri novejšem ne moreš jokat, ker dela, če pa ti kak senzor zataji pa tud ni panike.
Da ti ketno utrga in vztrajnik je popravilo vrjel ali ne okol 1800 evrov na jajcih vrednih jurja.

m0LN4r ::

Ketne na manj mocnih avti _so_ tanjse ja, ampak treba je to postaviti v neko razmerje valu jo je razneslo ostalim stotisoc+ avtom pa ne. Vprasanje je kako in kaj se je pocelo v valovim avtom v preteklosti.
Ketna se tudi krcni in razteguje pod temperaturami, tako da hladno kr po gasu parkrat je najboljse za ketno ali jermen nima veze, da se stvar mal razgiba.

Opel? Fiat?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

val46 ::

Saj sem napisal kaj in kako se je v preteklosti počelo z mojim avtom...V sosednji temi pa tudi veš da nisem solatko, še manj kak GR2,Grimreaper al kaj je že, da bi divjal...še najmanj pa takoj iz garaže ven! In ja, preberi par stavkov višje, pa boš videl za kak avto se gre...Če ti je to tolk težko, pa raje niti ne komentiraj Molnar.

m0LN4r ::


Moja je mal debelejsa, kot na biciklu, ampak to se ne pomeni, da je nepokvarljiva.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

mugen999 ::

No tale na sliki zgori deluje neuničljiva, če dobi pravo olje.

tony1 ::

m0LN4r je izjavil:


Moja je mal debelejsa, kot na biciklu, ampak to se ne pomeni, da je nepokvarljiva.


Na suzukiju je že pol toliko široka.

zobnik ::

val46 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če potovalni računalnik kaže realno porabo glede na natočene litre in prevožene, eni pravjo da če jim kaže 5l povprečje je realna 5.5l.

Ravno tam nekje je ja, med 5 in 5,5l na 100km. San nisem nikdar preveč posvečal pozornosti računalniku. No edino tistemu, ko je začelo piskat, da je prazen rezervar...sem vedel da moram v naslendjih 30km recimo it tankat. Drugače sem pa porabo vedno računal "peš".


Potovalni računalnik je hecen, zna povprečje ob UMIRJENI vožnji kazat tud 4 in manj na regionalki da ni semaforjev v resnici
5.5 realno ob NORMALNI vožnji?, če ga pa mal stiskaš beri voziš ŽIVAHNO, prehitiš pa mislim da tole kr popije kot da je bencinar al pa se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Zvezdica27 ::

val46: lupčka tudi tebi. Poglej si, koliko je moral Vale plačati, ker je davke utajeval (na podoben način kot Pogi).

Ostalim: če ti kdorkoli za ketno (beri: veliki servis) računa 1800 za katerikoli avto, menjaj mehanika. Takoj.

tle se ne bom več oglašal, ker samo onanirate na nepomembno temo. Če če avto imet, naj ga ima, če če prodat, naj proda, če ne naj ga da stisnit.

Welcome to life!

zz
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36358551 (9228) hojnikb
»

Avto za daily commute 140km (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36651134 (40933) louser
»

Optimalna vožnja 1.0TSI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12620589 (17466) fikus_
»

Avto za dolge dnevne razdalje - 8.000€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38997453 (50447) TheBlueOne
»

Diesel ali bencinar (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603130532 (114545) parus

Več podobnih tem