» »

kako gostiti igro v lanu -> vidna na netu

kako gostiti igro v lanu -> vidna na netu

DejaVu ::

imam adsl in dva pcja. adsl je povezan na en pc ki je server in pa pol tisti pc ki ga jaz uporabljam je povezan na server prek lana. zaj pa me zanima kaj se da naredit da bi lahko tudi na svojem pcju gostil kako igro.

mislim da so to neki tunneling programi al kak sem jim rece, samo nobenega ne poznam. ce kdo ve?

hvala

Poldi112 ::

Tunneling mislim da je en pojem, ki se uporablja v zvezi z VPN. In tega verjetno ne potrebujes. Zdaj verjetno ti je server router. Ce predvidevam, da server lahko gosti igro, potem je za tvojo client masino postopek enak, samo na serverju odpres porte, ki jih dolocena igra potrebuje (od Blizzarda igre ponavadi 6112 - za Warcraft gotovo)

Ales ::

Pomagalo bi, če poveš kateri OS imaš na serverju in kaj uporabljaš za firewall / NAT. Zadostuje verjetno že, če na serverju nastaviš da ti forwardira ustrezne porte na tvoj pc, tam pa potem gostuješ igro.

DejaVu ::

ja sem nasel en program port forwarding.
na obeh pcjih je win2k, na serverju se je firewall norton (ki ne dela problemov).

no ta port forwarding lepo dela za igro vietcong, samo nikakor ne morem usposbit da bi tudi za aoe2 delalo! ;(

Ted ::

Če prav razumem hočeš igrat igro prek interneta tako, da bo "mislila" da joigraš preko mreže. Za to je precej programov, dajbolj razširjen je Kali. Bistveno pri Kaliju je verjetno to, da omogoča igranje vseh ali pa večine iger preko interneta in da za to ne rabiš raznih cd-keyev ipd...

DejaVu ::

ma ne, to je isti drek kot gs.

jaz rabim en strojni program, ki naredi port forwarding, in da pol lepo deluje, al pa ce slucajno kdo ve kaksne porte uporablja aoe2?

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

DejaVu ::

zal tudi to ne pomaga. to je samo help guide ce mas router. jaz pa rabim nasvete kak in kaj ce mas LAN!

Gapi ::

DejaVu: Ja pol pa router kup.
No person is rich enough,to buy back his past.

DejaVu ::

za 30k? daj ne serji no. saj pa nisem prisel sem na forum, da bi mi nekdo svetoval, da naj kupim router.

chucki ::

lepo se pogovarji! router pa ze dobis za 10.000sit
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

urbybaby ::

Kupi navaden 4 portni switch, nanj prklopi rdeč kabel od ADSL-ja in iz switcha potegni dva kabla do obeh PC-jec, pa bo. Jst to mam in dela

Gapi ::

DejaVu: Jest ga ne serjem. Pač nekateri ne poznamo naprednih funkcij windowsow. Al si naredimo router iz ene stare p1 mašine al ga gremo pa kupit. Prva možnost sicer ni tko grozno poceni če nimaš ene take mašine na voljo,če jo pa maš doma kero v omari pa kar navali. TUKAJ imaš kar nekaj takih distrortov ki laufajo iz diskete ali so pa tko male distribucije da pašejo na res mali disk. Pa si malo preberi o linuxu. Ni tak velik bav bav da se ga nebi naučil uporabljati vsak bedak kot si ti.
No person is rich enough,to buy back his past.

DejaVu ::

jaz vas ne sprasujem al met linux, al router al se en pc, jaz bi samo rad vedel, ce je sploh kaksna moznost gostit aoe2 prek neta, ce si do neta povezan prek lana. in to je vse!

boli mene k. za routerje in switche pa ne vem kaj se vse! ;((

swar ::

EEEEE si glup sine. :D
Ponavad pise v readme al pa manualu za igro ce bo delovala v LANu oz NATu.Vsekakor pa mors vedet da ene porte uporabla in mors ugotovit katere(najbols da preveres v navodilih igre).Aja pa sam tok da ti povem da majo winsi za en kur** ICS oz NAT ali portforwarding.Najbolsa varjanta pr adslju je met dynamic ip+switch in vsak komp diala in dobi svoj ip.

Poldi112 ::

Za tvojo masino, na kateri hoces gostiti igro, je direktno priklopljena masina router. Oz gateway, ki je staro ime za isto stvar. Zdaj ce te to ne zanima, potem so moznosti slabe...

DejaVu ::

v readme, nic takega ne pise, sem ze pregledal, tudi na web strani od aoe2 - nic!

btw: mam staticni IP, tak da tiste varjante s switchem odpadejo!

Gapi ::

Ej tuki se že dva dni pizdiš nas kako smo nesposobni sam pa ne znaš poiskat informacij na netu.
No person is rich enough,to buy back his past.

Poldi112 ::

aoe2 tcp port

tole das v google in prvi zadetek vsebuje porte

BigWhale ::

Igra, ki jo igras pri sebi v LANu se ne bo po javila na net-u, ce v serverju nimas dveh mreznih kartic, kjer je ena lokalna in ena externa.

Ce igra, ki jo startas odpre porte na obeh mreznih karticah, ne bi smel biti problem.

To je bilo tvoje vprasanje. Verjamem pa, da bi rad naredil kaj drugega... ;>

Poldi112 ::

Ce igra, ki jo startas odpre porte na obeh mreznih karticah, ne bi smel biti problem.Vnesite tukaj

Porti s samo mrezno nimajo veliko skupnega, ker se nahajajo par slojev visje v protokolnem skladu.

DejaVu ::

forwardal porte od 2300 do 2400 TCP in UDP, in se 47624, tako kot je omenjeno. se vedno nic!

BigWhale ::

> Porti s samo mrezno nimajo veliko skupnega, ker se nahajajo par slojev visje v
> protokolnem skladu.

ZEEEEH!

En program lahko binda port na eni ali na vecih mreznih karticah.,.. Ne zdaj o slojih... TCP/IP je bil narejen veliko pred OSI modelom... ;>

Poldi112 ::

Program (oz. igra) se ne ukvarja s tem, kaj server blokira. Vse kar dela je da poslusa na svojem portu.
Glede slojev mislim, da je bilo obratno, ampak to sploh nima veze. Jaz nisem imel v mislih osi. Porti so pomembni za tcp, potem je ip, in nato ethernet, kjer je tvoja mrezna. Ki se cisto nic ne ukrarja s porti.

CaqKa ::

malo se zbrzdajte v temi.. poleg tega tisti kter sprašuje neko stvar bi vsaj deloma lahko bil prijazen.. ne pa da nadira ljudi ki MU HOČEJO pomagat. (kot smo vidli, tudi podpirat njegovo lenobo)

maš izklopljen winxp firewall?

DejaVu ::

mah ce imate take butaste kot je: mas izkloplen firewall v xpju al pa kupi si router???

menda pa ja nisem taki n00b da ne bi mel izkloplenega firewalla! in pa da bi si sel kupit router zaradi enega problema z igro!

jaz sem to vzel kao da se norca delat iz mene!

CaqKa ::

hmmm
me zanima če se boš upal tukaj oglasit ko boš problem rešil in nam povedal kaj je bilo krivo

Poldi112 ::

Ce ga bo resil, ker mi ne daje obcutka, da nas poslusa :)

frudi ::

vem da ne boš najbolj zadovoljen s tem odgovorom, ampak ok...
ja, da se igrat aoe2 na netu tudi preko deljene internet povezave. žal se pa ne spomnim več, kaj vse je treba nastavit :). s tem problemom sem se ubadal kako leto nazaj, ko smo skušali usposobit aoe2 kolegu, ki se na net povezuje preko linux serverja, priklopljenega na adsl. kolikor se spomnim, je bil problem ravno forwardanje pravilnih portov, ki pa jih je za aoe2 cel kup (in slabo dokumentiranih). jaz za krmilom googla, en linux guru za tipkovnico serverja in po precejšnji meri jebanja je zadeva celo delala.
tako da, ja, da se usposobit in ne, ne spomnim se več kako.
pozabi pa na to, da bi hkrati igralo več preko lana in še kdo preko neta, oziroma da bi se več kot en hkrati z lana povezal na obstoječo igro na netu. to preverjeno ne deluje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AOE 2 in t2 vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
92136 (1833) kaktuss123
»

Nastavitev Lan omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
211824 (1594) Gapi
»

age of empires prek neta

Oddelek: Igre
72460 (2330) misso
»

Iptables in C&C Generals

Oddelek: Igre
201839 (1608) Tito
»

Linux server

Oddelek: Pomoč in nasveti
151157 (1016) miranpozar

Več podobnih tem