» »

Usb v avtu (ki nima Usb vhoda)

Usb v avtu (ki nima Usb vhoda)

ines123 ::

Zdravo.
Imam frišnega VW-ja, ki pa žal nima klasičnega Usb vhoda, kjer lahko uporabljaš ključek z glasbo.
Do zdaj sem si pomagala z bluetoothom, da poslušam glasbo s telefona (npr. youtube playlista / pesmi shranjene na telefonu). Od 1 do 5 bi tej varianti dala oceno 3. Povezava blueetoth se večkrat brez jasnega razloga prekinja. Če si na območju s slabim signalom, youtube playlista itak odpade. Včasih pa prične tisto s telefona predvajati z večminutnim zamikom. Zadnje dni pa katerekoli pesmi preskakujejo (kot če uporabljaš pokvarjen Cd). Mislim da ni težava telefon.
Avto ima dva vhoda za polnilec, če prav razumem je to Usb-C.
Obstaja kakšna možnost (priključek, konverter) da uporabljaš preko tega Usb ključek? To res neverjetno pogrešam. :| Čez nekaj dni me čaka 10h vožnje, pa bi mi bila razlika poslušat random radio postajo ali svoje stvari...

Najlepša hvala za kakršnokoli idejo.

Buggy ::

DamijanD ::

imaš tudi usb ključke, ki so formata usb-c
Drugače pa bi BT moral delati

fikus_ ::

Če ne gre predvajati glasbe s USB ključka, verjetno tudi ne bo šlo kako drugače preko teh USB.
Preveri v knjigi z navodili, ki so zraven avta, zakaj in kakšne funkcije imata ta dva USB.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Horas ::

imaš pretvornike, kable...

https://www.google.com/search?q=usb+c+t...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Thomxy ::

Lahko tudi naložiš na SD kartico. Reža bi morala biti v sopotnikovem predalu.

avtek ::

Android Auto?

LuGi ::

Thomxy je izjavil:

Lahko tudi naložiš na SD kartico. Reža bi morala biti v sopotnikovem predalu.


Tega ni več. Vsaj pri novejših Škodah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Thomxy ::

LuGi je izjavil:

Tega ni več. Vsaj pri novejših Škodah.


Možno; do leta 2019 so še bile.
Firbec: CD player imajo še? Ali so ga s predala odstranili skupaj z SD režo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Thomxy ()

al1976 ::

Probaj s tem usb c to female USB:
https://www.mimovrste.com/kabli-in-adap...

googleg1 ::

Han ::

V novejših VW in sorodnih avtih je žal samo še USB-C.

Čitalec SD kartic je (bil) za predvajanje glasbe nekajkrat boljša rešitev - bolj praktična in manj občutljiva na nizke temperature.

V-i-p ::

Avtorica: iz kod si, ti jaz en ta usb-c na klasičen usb adapterček šenkam pa probaj, še pošljem ti ga, ni problema. Ti john zgoraj, mater a si robot :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Badwolff ::

Bluetooth preko telefona je sicer ene 100x bolj praktično, sploh če imaš kak streaming service.

Ampak kako nič avto nima usb vhoda? Android avto? Bluetooth prekinja? Wtf si to kupil..

DamijanD ::

saj ima usb vhod, ampak samo usb-c. Ustrezen ključek v taprvi štacuni je par evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Badwolff ::

Vseen ne morem verjet, da bluetooth povezava ne bi (dobro) delala. Ključek za musko v (novem ) avtu je tko 2000s.

Kaj pa gre za en avto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

LuGi ::

Thomxy je izjavil:

LuGi je izjavil:

Tega ni več. Vsaj pri novejših Škodah.


Možno; do leta 2019 so še bile.
Firbec: CD player imajo še? Ali so ga s predala odstranili skupaj z SD režo?


Ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

MrStein ::

Badwolff je izjavil:

Bluetooth preko telefona je sicer ene 100x bolj praktično, sploh če imaš kak streaming service.

Ampak kako nič avto nima usb vhoda? Android avto? Bluetooth prekinja? Wtf si to kupil..

Dobrodošel v realnosti. Ravno danes mi je med vožnjo celoten infotainment friznil. Praktično nov avto.

O BT nezanesljivosti pa bi lahko knjige pisali.

No, mogoče je avtih ta 50+ kEUR, ki jih vozi ST elita, drugače... ;)

OP-ov avto 99% podpira USB ključke, pač na priključku tipa USB-C.

Očitno vsi laiki ne vedo, da je to kompatibilno z USB-A.

OP-ov avto 99% podpira USB ključke, pač na priključku tipa USB-C.

Očitno vsi laiki ne vedo, da je to kompatibilno z USB-A.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

d4vid ::

https://www.mimovrste.com/usb-kljuci/sa...

Kupiš takle ključek. Novi računalniki so sicer opremljeni s USB-C priključki in se USB-A (klasičen USB) počasi poslavlja. S takšnim ključkom se pač "zazihraš" da paše in v računalnik in v avto.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Utk ::

Še nikoli mi ni BT zmrznil. Sem pa to imel samo v azijcih. V Evropi niti tega več ne znamo naredit?

Badwolff ::

Tud men ne, pa mam avto recimo srednjega razreda, crv, uporabljam ga pa vsako voznjo. Nisem vedel, da je nedelovanje BT a thing. Nasploh ga v življenju res veliko uporabljamo, pa men še nikoli ni della problemov.

avtek ::

avtek je izjavil:

Android Auto?

googleg1 ::

Mislim, da je problem v slabem BT delovanju to, da glasbo predvaja preko Youtube. Sklepam, da je problem LTE povezava

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DePalmo ::

Sklepaš narobe. BT povezava nima kaj štrajkat, če je slab LTE signal. Sicer se pa to da čisto preprosto stestirat. Preko telefona se predvaja na zvočnik (nič BT, direkt s telefona) in bo kmalu jasno.

Če je avto "frišen", ima garancijo. Uporabi jo. Moj Ceed 2017 nič ne štrajka, dela USB in BT.

Kodrnusa ::

Meni kdaj Bluetooth prekinja na zvočniku Marshall killburn, če sva oba z ženo naenkrat povezana gor. Mora en bluetooth ugasniti pol pa neha prekinjati. Samo v vednost če je kaj podobna situacija...

Badwolff ::

Youtube rabi kar nekaj prenosa, tako da mogoče res šteka zaradi tega, ker je slaba povezava. Probaj spotify ali pa naložene mp3je.

fikus_ ::

Počakajte do 10.46, da se Ines ponovno oglasi.

Še vedno bi priporočal, da naj prebere navodila, ki so zraven avta.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

stara mama ::

BT je najboljša stvar, ki se je lahko avtoradiem zgodila.
Ko se vsedeš v avto se telefon in radio poiščeta in začneta igrat.

gruntfürmich ::

odkar sem pred 7 leti zamenjal telefon, tudi meni BT zafrkava v avtu. in mislim da je to povezano s signalom mobitela. ko mobitel, ki je preko BT povezan z avtom, izgubi mobitel signal, za par sekund prekine delovanje radija...

pač določena nekompatibilnost BT mobitela in avta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Kaj pa vem, če streamaš recimo prek spotifyja, maš musko tud v daljših tunelih, brez kakih prekinitev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

stara mama ::

Temu se reče buffer. Tud TuneIn ga ima (celo nastaviš dolžino) ampak pač poslušaš radio z zamikom.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

+ spotify kakšne stvari tudi lokalno dol potegne. (sam ali pa tudi na zahtevo)
Drugače v mojih "francoskih jajcih" BT tudi dela brez težav.

MrStein ::

DePalmo je izjavil:

Sklepaš narobe. BT povezava nima kaj štrajkat, če je slab LTE signal. Sicer se pa to da čisto preprosto stestirat. Preko telefona se predvaja na zvočnik (nič BT, direkt s telefona) in bo kmalu jasno.

Če je avto "frišen", ima garancijo. Uporabi jo. Moj Ceed 2017 nič ne štrajka, dela USB in BT.

Oh my sweet summer child.
Ravno te dni je novica, da so lastniki renaultov v množični tožbi, ker jim renault ni popravil avte.

Lahko pa seveda imaš srečo in popravijo. Veliko srečo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ines123 ::

Hvala lepa vsem za ideje :).
Nisem pričakovala, ampak v Kik-u so imeli pretvornik iz tega C na Usb, za 2€. In dela zaenkrat brez problema. Bom pa za kasneje kupila kaj bolj 'stabilnega', tole se mi zdi bolj za prvo silo.

Pinzl ::

Badwolff je izjavil:

Vseen ne morem verjet, da bluetooth povezava ne bi (dobro) delala. Ključek za musko v (novem ) avtu je tko 2000s.

Kaj pa gre za en avto?



Ta nova VW platforma ima problem z bluetooth na samsungu.
Samsung to ve, in "popravlja".

Na random ti prekinja bluetooth povezavo in zato je rešitev za en k...c...

Buggy ::

VW 2018 Media discovery pro ima interni 100GB (ce se ne motim) ssd in dva SD-card slota ter SIM kartico v desnem predalcku. BT mi dosedaj dela brez problemov, je pa res da ko streamam iz Spotify imam na telefonu preneseno musko, zato za online stream ne vem kako deluje vedno, kadar sem pa to uporabljal je delalo. Se AMZS radarje mi preko BT lepo sporoca ;)

Na avto povezani vedno samo Xiaomi telefoni (trenutno stirje in vsi delajo). Samsungov in ostalih precenjenih bloatware naprav ne uporabljamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Tech909 ::

ines123 je izjavil:

Zdravo.
Imam frišnega VW-ja, ki pa žal nima klasičnega Usb vhoda, kjer lahko uporabljaš ključek z glasbo.
Do zdaj sem si pomagala z bluetoothom, da poslušam glasbo s telefona (npr. youtube playlista / pesmi shranjene na telefonu). Od 1 do 5 bi tej varianti dala oceno 3. Povezava blueetoth se večkrat brez jasnega razloga prekinja. Če si na območju s slabim signalom, youtube playlista itak odpade. Včasih pa prične tisto s telefona predvajati z večminutnim zamikom. Zadnje dni pa katerekoli pesmi preskakujejo (kot če uporabljaš pokvarjen Cd). Mislim da ni težava telefon.
Avto ima dva vhoda za polnilec, če prav razumem je to Usb-C.
Obstaja kakšna možnost (priključek, konverter) da uporabljaš preko tega Usb ključek? To res neverjetno pogrešam. :| Čez nekaj dni me čaka 10h vožnje, pa bi mi bila razlika poslušat random radio postajo ali svoje stvari...

Najlepša hvala za kakršnokoli idejo.

slaba slaba.
Nevem kaj je z VW-jem, samo pri meni deluje glasba preko bluetooth brezhibno.
Uporabljam pa spotify, glede tega da kjer ni signala, na spotify pobereš komade (download) za offline listening in ti bo igralo tudi ko ni signala.
Youtube ima tudi video , zato mogoče preskakuje, spotify je samo audio.
Drugače wtf kako nima usb-ja?
Also cd, usb, to je vse staro staro, preprosto naroči se na spotify premium (6€ na mesec) , poberi komade za offline listening in gasa!
Js tko poslušam že 2 leti, se vsedem v avto, se sam poveže in takoj začne igrat sam, ponavadi mam seznam predvajanja naštiman na naključno.
Nasplošno spotify bluetooth je izredno zanesljiv in nikoli nimam problemov. Čisti užitek se vozit , še hi fi mam ozvočenje.

oseba je napisala;
O BT nezanesljivosti pa bi lahko knjige pisali.




ojej pa kakšne avte to vozite? že 2 leti uporabljam bluetooth za glasbo v avtu in deluje fenomenalno (ford letnik 2021)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech909 ()

streki ::

Z VW ni nič narobe,sam uporabljam usb ključek,Tidal včasih pa ROON ARC app,vse odvisno s kom sem v avtu :)

starfotr ::

MrStein je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Bluetooth preko telefona je sicer ene 100x bolj praktično, sploh če imaš kak streaming service.

Ampak kako nič avto nima usb vhoda? Android avto? Bluetooth prekinja? Wtf si to kupil..

Dobrodošel v realnosti. Ravno danes mi je med vožnjo celoten infotainment friznil. Praktično nov avto.

O BT nezanesljivosti pa bi lahko knjige pisali.

No, mogoče je avtih ta 50+ kEUR, ki jih vozi ST elita, drugače... ;)

OP-ov avto 99% podpira USB ključke, pač na priključku tipa USB-C.

Očitno vsi laiki ne vedo, da je to kompatibilno z USB-A.

OP-ov avto 99% podpira USB ključke, pač na priključku tipa USB-C.

Očitno vsi laiki ne vedo, da je to kompatibilno z USB-A.


95 % USB-C kablov danes v prodaji je samo USB 2.0. Ja tako zanič je ta standard in implementacija, da je to katastrofa epskih razsežnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bluetooth v avtu

Oddelek: Pomoč in nasveti
17992 (654) OK.d
»

Avtomobili in povezava s telefonom

Oddelek: Na cesti
243406 (2515) todjo
»

Spotify/Soundcloud/Youtube v avtu na telefonu. Bo šla baterija po gobe?

Oddelek: Mobilne tehnologije
141920 (1288) XLapse
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34276496 (61482) c3p0
»

Bo iPhone res brez 3,5-mm stereo priključka in kaj to pomeni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16148003 (41214) matobeli

Več podobnih tem