» »

Združevanje particij

Združevanje particij

Vik123 ::

Živjo.
Ne znam najti rešitev za sledečo težavo.
Na prenosniku imam več particij: ( Vrstni red: 1) System; 2) G: Rezervni; 3)C: Lokalni disk; 4)D: Moji dokumenti; 5)E: Recovery; 6)F: HP Tools ).
Samo particija F: HP Tools je FAT32 ostale so NTFS. Particijo 2) G: Rezervni; bi želel združiti s particijo 3) C: Lokalni disk. Kako lahko, če sploh, to naredim? Poskusil sem z free Partition Editorjem, pa mi vedno javlja napako. V njihovih navodilih piše, da particiji C: ne morem priključiti predhodne particije. Ima mogoče kdo idejo, kako naj rešim težavo?
Hvala za odgovor.

Daliborg ::

Lahko to rešiš z windows inštalacijskim diskom. Pri izbiri diska izbrišeš vse particije in narediš 1 ter na novo inštaliraš windows. Noben danes več ne uporablja particij.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

MIHAc27 ::

Imaš namenske programe .. pargon, acronis... ampak tole urejat... lahko da se ne bo bootal potem. Res boljš brisat particije, naredit na novo pa je pol 100%ok

Invictus ::

Ne moreš združevat sistemske particije, če je aktivna.

Naredi bootable CD/USB z partition Editorjem, ali ga najdiu nekje na internetu, potem ponavadi gre.

BTW. particije so že zdavnaj iz mode... Ajde 2 še gr, sistemska in vse ostale, drugače je to out. Ostanek preteklosti, ko se je OS res sesul parkrat na leto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vik123 ::

Na novo sem inštaliral z usb ključkom na katerem je bil Windows Media Creation Tool, pa se ne spomnim, da bi mi ponudil možnosti brisanja particij čeprav sem šel na opocijo nove postavitve. Če danes noben več ne uporablja particij, kako se potem rešuje problem, če se recimo pokvari cel disk? Preko particij imaš vsaj ta del, kjer imaš svoje zadeve ločen od sistema in s tem zavarovane ( seveda, če se ravno ta particija ne pokvari :)

c3p0 ::

2 particiji za winblows kište še vedno podpiram, ob dovolj velikem disku. Če je seveda setuppano, da My Documents ipd. kaže na 2. particijo.

phnj90 ::

Za winse zagotovo, da daš uporabniške profile na od sistema ločeno particijo (mislim, da moraš 'ročno' premikati special user folders lokacije), samo linux da tudi to možnost na začetku, če se ne motim, malo bolj 'enkapsulirano' brez dodatnih posegov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

Invictus ::

Vik123 je izjavil:

Na novo sem inštaliral z usb ključkom na katerem je bil Windows Media Creation Tool, pa se ne spomnim, da bi mi ponudil možnosti brisanja particij čeprav sem šel na opocijo nove postavitve. Če danes noben več ne uporablja particij, kako se potem rešuje problem, če se recimo pokvari cel disk? Preko particij imaš vsaj ta del, kjer imaš svoje zadeve ločen od sistema in s tem zavarovane ( seveda, če se ravno ta particija ne pokvari :)

Temu se reče backup...

Vsaj pomembnih podatkov.

Odkar so USB ključki in SDDji, imaš računalnik postavljen in nastavljen v pol ure. S kopiranjem pomembnih podatkov čez...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vik123 ::

Ok. Torej ponovna inštalacija. Hvala vsem za odgovore in odziv. lp

Dober dan ::

Misliš, odkar dobiš za par evrov home Nas za lokalno uporabo in so zadeve vedno na voljo in niso samo na PC, ali na telefonu.

mihagr ::

pozdravljeni,
seveda se še delajo particije, klasična windows inštalacija ti naredi najmanj 2 ali 3 particije, res pa je, da jih ne vidite kar tako. če pa je disk (ali ssd) večji kot 2Gb, ali pa se uporablja gpt priprava diska, pa jih lahko naredi še več.

seveda, moja napaka! ni 2Gb, ampak 2Tb.

in še odgovor za Vik123, ne nemoreš jih združiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

Aleš1986 ::

Pozdravljeni vsi,

ker vidim, da se pogovarjate o particijah bi izkoristil vas vprašal za pomoč. Pri mojem PC-ju (tower) se mi vedno bolj pogosto zgodi, da se mi med delovanjem (igranjem špil, gledanjem filmov,...) izgine D particija. Ko to se to zgodi reštartam pc in se particija ponovno pojavi ter deluje normalno do ponovnega "izginotja" :). Fizični konekti so čvrsto priklopljeni. Ali se je tudi vam kdaj to dogajalo? Kako ste zadevo rešili?

Hvala za odg.

lp

Aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
121054 (794) Juneau
»

Fake verzija Win10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504798 (2679) polozweii
»

Ob instal.Win verjetno izbrisani podatki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
624605 (3608) solatko
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610535 (8049) krepki
»

Premajhna sistemska particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
212557 (2085) joze67

Več podobnih tem