» »

Avtomobili in povezava s telefonom

Avtomobili in povezava s telefonom

i33a ::

Pozdravljeni,
kupujem nov/rabljen avto poleg drugih stvari mi je zelo pomembna tudi povezava avta s telefonom. Pogosto med vožjno poslušam podcast, uporabljam Google Maps navigacijo in opravljam telefonske klice.
Zanima me kako najlažje videti kako pri različnih avtomobilih delujejo ti sistemi (Android Auto, Apple CarPlay, ..)?
So katere znamke pri tem dosti spredaj/zdaj v razvoju? Morajo biti pri nekaterih telefoni povezani s kablom ali je dovolj povezava preko bluetootha?
Trenutno najbolj gledam Audi A3, Seat Leon, Škoda Scala.

Vsa mnenja in izkušnje so dobrodošle :)

c00L3r ::

Poslušanje podcast-ov, glasbe in telefoniranje deluje na vseh novejših avtomobilih preko BT povezave. Android Auto, Apple CarPlay večinoma delujejo preko kabla. Obstajajo tudi nove brezžične verzije Android Auto in Apple CarPlay v določenih novih avtomobilih, a je trenutno zelo redko podprto.

Sem imel Android Auto v Suzuki Vitara, VW Polo, VW Golf in zdaj v Kia XCeed. V vseh avtomobilih je bila povezave preko kabla in praktično identična izkušnja.

Tudi sam poslušam podcast-e, na daljših vožnjah. Večinoma uporabljam samo BT povezavo, Android auto povežem, če rabim Google Maps, ko ni točnega naslova v vgrajeni navigaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

i33a ::

Super. Od katerega letnika naprej pa ima večina avtobovilov cca. to možnost.
Podpirajo vsi Android Auto in Apple CarPlay?

blaz5 ::

Tam 2017 so najbolj zgodnji, ki že imajo. Moj 308 je 2018 pa ima Android auto/carplay. Razen BMW mislim, da podpirajo vsi oba sistema.

c00L3r ::

Golf 2017 je že imel Android Auto.

dellg ::

Ali android Auto omogoča uporabo oz. prikaz na zaslonu avta katerekoli navigacije iz telefona ali samo Google Maps?

dunda ::

Android Auto podpira različne navigacije. Poleg Google Maps in Waze, lahko uporabljaš tudi nekatere druge recimo Sygic, TomTom ...
Google je pred časom umaknil omejitev in sedaj je na strani avtorjev navigacijskih aplikacij, da jih pripravijo za Android Auto.
Obstajajo pa tudi različni triki, ki omogočajo prikaz zaslona telefona na Android Auto (tako za rootane kot nerootane telefone). Mogoče ni čisto za resno uporabo, ampak kdaj se pojavi "nuja", da bi uporabljal kak program.
https://www.kacnje.eu

blue ::

Meni je android auto nadležen, ker ima vsaka aplikacija drugačen user interface kot na telefonu. Potem se med vožnjo ukvarjam z "novim" user interfacom...

Najraje imam qi brezžični polnilec in vgrajen bluetooth za klice in audio.

Priporočam, da si ogledaš par posnetkov na youtube kako android auto izgleda...

dunda ::

Osnovna ideja Android Auto je, da nekoliko omejuje klikanje in prikazuje predvsem stvari, ki so smiselne (varne) med vožnjo. Tako je recimo tudi omejeno število klikov na določen čas :-), možnost omejitve sprejemanja obvestil ...

To pogosto spremeni videz ... in koga to seveda tudi zmoti. Poleg videza je lahko moteča še kakšna stvar. Mene recimo moti, da Google Maps v Android Auto ne omogoča dodajanja radarjev. Pa še nekaj cvetk (ki so verjetno namerne) bi se našlo.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

delavec44 ::

Mene moti, da ne prikazuje trenutne hitrosti čeprav na telefonu jo. Da ne govorimo o omejitvah.

Groot ::

delavec44 je izjavil:

Mene moti, da ne prikazuje trenutne hitrosti čeprav na telefonu jo. Da ne govorimo o omejitvah.


A tvoj avto nima števca hitrosti? :)):))

Ok za prikazovanje omejitev se strinjam, čeprav again je za pričakovati da bo voznik osredotočen na cesto in znake ob njej, ne pa na zaslon v avtu.

Tidule ::

Jaz imam Android Auto v Škodi (letnik 2020), tako da predvideva znotraj koncerna deluje podobno. Deluje brezžišno v kombinaciji BT in WIFI in je zadeva bistveno bolj elegantna od priklapljanja na kabel (to je imel 2017 VW). Se vsedeš v avto, se avtomatično naloži in to je to.

Spremenjen interface aplikacij me ne moti, ker načeloma med vožnjo ne šarim po zaslonu. Za navigacijo pa je super to, da lahko v miru že pred potjo na telefonu pogledaš kam greš in se avtomatično prenese in lahko z klikom ali dvemi izbereš zadnje loakcije. Podcasti/glasba se avtomatično ustavi/nadaljuve in tudi voice assistant je super, da ne rabiš spuščat volana.

delavec44 ::

Groot je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mene moti, da ne prikazuje trenutne hitrosti čeprav na telefonu jo. Da ne govorimo o omejitvah.


A tvoj avto nima števca hitrosti? :)):))

Ok za prikazovanje omejitev se strinjam, čeprav again je za pričakovati da bo voznik osredotočen na cesto in znake ob njej, ne pa na zaslon v avtu.


Na navigaciji je bolj točen od tistega v avtu.

dominuspro ::

Jaz lahko napišem, kaj me pri mojem moti. Android auto deluje samo preko usb kabla in ga zaradi tega nikoli ne uporabljam. Preko BT pa delujejo samo klici in prikazani SMS-i. Najbolj me moti oz. pogrešam, da se ne prikažejo tudi e-maili. Je pa passat l.2017.

Cveto ::

Jaz uporabljam Carplay dnevno, praktično se ne peljem z avtom, da ne bi priklopil telefona. Pač kabel trpi (zdrži kakšno leto), a uporabniška izkušnja je veliko boljša, tudi sam izgled vmesnika je dosti lepši, kot na Fordovem Sync 3, sploh spotify je zelo uporaben in fenomenalno zgleda. Nova verzija carplay omogoča tudi deljen prikaz, tako da imaš recimo hkrati na zaslonu navigacijo, spotify in recimo kak opomnik. Avto zna telefonu (navijgaciji v telefonu) tudi javiti, da ni goriva, pa muziko je možno menjat z komandami na volanu, dela siri, telefonski vmesnik dela bolje in hitreje.

Edino kar me moti je ta kabel, a novejši avto tega gotovo ne bo več imel.

Glede tega kaj je v katerem avtu je pa treba kar gledat. Sploh "premium" znamke znajo zadevo dodatno kasirat, kar pomeni da ni nujno, da avto to ima. Svak je kupil Mercedes C letnik 2018 in nima ne carplay ne android auto. Podobno škode, vw, tudi bmw nima...

Tidule ::

Podobno škode, vw, tudi bmw nima...

Pri VW (2017) je bilo za doplačat pri Škodi (2020) več ne, vsaj pri paketu, ki sem ga vzel. BMW kot vem še vedno nima podpore za Android avto, razen če so jo ravno dodali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kriptobog ::

Cveto je izjavil:

Jaz uporabljam Carplay dnevno, praktično se ne peljem z avtom, da ne bi priklopil telefona. Pač kabel trpi (zdrži kakšno leto), a uporabniška izkušnja je veliko boljša, tudi sam izgled vmesnika je dosti lepši, kot na Fordovem Sync 3, sploh spotify je zelo uporaben in fenomenalno zgleda. Nova verzija carplay omogoča tudi deljen prikaz, tako da imaš recimo hkrati na zaslonu navigacijo, spotify in recimo kak opomnik. Avto zna telefonu (navijgaciji v telefonu) tudi javiti, da ni goriva, pa muziko je možno menjat z komandami na volanu, dela siri, telefonski vmesnik dela bolje in hitreje.

Edino kar me moti je ta kabel, a novejši avto tega gotovo ne bo več imel.

Glede tega kaj je v katerem avtu je pa treba kar gledat. Sploh "premium" znamke znajo zadevo dodatno kasirat, kar pomeni da ni nujno, da avto to ima. Svak je kupil Mercedes C letnik 2018 in nima ne carplay ne android auto. Podobno škode, vw, tudi bmw nima...



Carplay je zakon. Nepogrešljiv. Problem je samo kabel. Mi je na dveh telefonih šel konektor, ker se je stalno priklapljalo in kabel ni več stal v konektorju. Sem potem zamenjal avto in imam zdaj carplay brezžično, prav tako ima pa polička za telefon brezžični polnilec,kar pa sploh zmaga. Adijo kabli.

delavec44 ::

Brezžično v kombinaciji s polnjenjem je zmaga. Kar se kablov tiče pa obstajajo magnetni konektorji. Ni obrabe, enostaven priklop z eno roko, še posebej če je telefon na nosilcu. Na kitajskem so par evrov.

Cveto ::

Imaš kakšne pameten link za iPhone?

delavec44 ::

Jaz sem vzel tega za usb-c androida. Na istem linku ima tudi modele za iphone ampak tistih nisem preizkusil.

https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Cveto ::

Hvala!

Kodrnusa ::

delavec44 je izjavil:

Jaz sem vzel tega za usb-c androida. Na istem linku ima tudi modele za iphone ampak tistih nisem preizkusil.

https://www.aliexpress.com/item/1005002...


A pa nastavek, ki ga vstaviš v telefon kej ven gleda.. koliko recimo?

delavec44 ::

Kodrnusa je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Jaz sem vzel tega za usb-c androida. Na istem linku ima tudi modele za iphone ampak tistih nisem preizkusil.

https://www.aliexpress.com/item/1005002...


A pa nastavek, ki ga vstaviš v telefon kej ven gleda.. koliko recimo?


Ca. 2mm. Drugače ga ne bi mogel izpuliti ven.

So mi pa manj moteči ti ploščati kot okrogli, ker okrogel je malce bolj debel od telefona.

Zgodovina sprememb…

Aramis ::

Ali je kdo sprobal kak adapter za wireless AA?

Gledal sem recimo tole
https://www.indiegogo.com/projects/aawi...

todjo ::

Mene pa zanima, če se da s kakšnim trikom še vedno povezat čez mirror link oz. če obstaja kaj drugega, kar deluje (slika telefona na zaslonu avta).
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obstaja možnost, da navigacijo iz telefona vidim na ekranu?

Oddelek: Na cesti
131641 (973) solatko
»

navigacija v avtu

Oddelek: Pomoč in nasveti
275372 (4362) feryz
»

Prikazovanje zastojev v navigaciji-SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14619595 (16147) Mare2
»

Mirrorlink v avtu

Oddelek: Pomoč in nasveti
82280 (1650) Thunder wave
»

carplay / android auto naprave

Oddelek: Mobilne tehnologije
145415 (5001) primo

Več podobnih tem