» »

Spotify/Soundcloud/Youtube v avtu na telefonu. Bo šla baterija po gobe?

Spotify/Soundcloud/Youtube v avtu na telefonu. Bo šla baterija po gobe?

XLapse ::

Večinoma spotify poslušam ogromno v avtu preko telefona seveda.
Tko da bom dosti več ga filal kot sicer, mene zanima, bom hitro tako uničil baterijo? Sej baterije niso tko drage ne? Mam pa s10+ , ve kdo na pamet kolko so te baterije?

Še kdo posluša iz telefona v avtu glasbo in kako se vam obnese?

Mate raje ključek?
alien technology
  • spremenilo: XLapse ()

anketar ::

cd-ji

SloLord ::

Itak da usb :)
It is I, Leclerc!

m0LN4r ::

Meni spotify preko BT, ne prazni nekaj pretirano baterije. Mam pa tudi USB za vsak slucaj. Aja pa v avtu jaz telefon vedno dam na USB polnit oz. imam en kabel izkljucno za ta namen vedno not.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xmetallic ::

Če se boš povezal z avtom prek BT in imel zaslon izklopljen potem ne bo bistveno večje porabe energije.

klinker ::

xmetallic je izjavil:

Če se boš povezal z avtom prek BT in imel zaslon izklopljen potem ne bo bistveno večje porabe energije.


Tako je. Pa te zadeve ne kurijo tolko, ti se pa tudi verjetno ne vozis dnevno 500km+.

XLapse ::

očitno sem tolko butast da nism niti pomislil da lahko kamot polnem v avtu telefon.

hvala za odgovore, dost razjasnlo zadeve.
alien technology

IL_DIAVOLO ::

Resno, vsakic ko bos sel v avto, bos se se zajebaval s telefonom? Usb, radio zvezan na kljucavnico in gasa.

XS!D3 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Resno, vsakic ko bos sel v avto, bos se se zajebaval s telefonom? Usb, radio zvezan na kljucavnico in gasa.

Bluetooth autoplay ali podobna rešitev, pa se ne rabiš nič zajebavat. Po potrebi edino odložiš telefon na wireless charger, če hočeš, da se polni, drugače ga pač pustiš v žepu ali kjerkoli ga že imaš.

Daliborg ::

XLapse je izjavil:

očitno sem tolko butast da nism niti pomislil da lahko kamot polnem v avtu telefon.

hvala za odgovore, dost razjasnlo zadeve.

Res je , novejši avtomobili imajo tudi brezžične polnilce vgrajene v prostoru za telefon.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

louser ::

Saj nima veze, ali bo kapaciteta v roku 2 let padla za 25 ali 35%. Itak boš menjal ali telefon ali baterijo ali našel drugo rešitev.

thetech ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Resno, vsakic ko bos sel v avto, bos se se zajebaval s telefonom? Usb, radio zvezan na kljucavnico in gasa.

Ufff, v katerem stoletju si pa ti obstal..

sgdjkdlsugi4 ::

Samsung A50 povezan na Roidmi prek BT. Bixby Routines ti omogoča enostavne IF-THIS-THEN-THAT rutine, recimo za Driving nastaviš : IF connected to "Car BT" then "unlock screen" (da ne rabiš odklepat s pinom itd), "vklopi Dolby Atmos", "poženi music player app z ukazom Play" (v mojem primeru Poweramp). Ko se telefon disconnecta iz "Car BT" lepo izklopi music player in povrne kot je bilo prej. Vem da obstaja Tasker, ampak ta Routines je lepo built-in (ne žere extra rama ter tisti tečen notification) ter je stupid simple. Btw, uporaben je tudi Routine, ki vklopi Device rotation samo za določene appe, npr. moj je na portrait only, razen ko poženem Youtube tam pa se vklopi Auto-rotate.

Baterije pa to ne pije kaj dosti, še v primeru prižganega displaya na prejšnjem telefonu je bilo mogoče 10% na dan. Razen če se furaš 2-3h, potem bi mogoče moral polnit (jaz nisem imel potrebe ker je Xiaomi imel 4000mah baterijo).

V primeru Samsunga si nastavi, da ti kaže ime komada ki ga predvaja na Always on display, pa ga lahko maš izklopljenega skozi, ter bo kuril praktično par %.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Prvo: BT 4+ porabi zelo malo baterije. Z izklopljenih zaslonom ti bo baterija požrla malenkost. Pa novi avti imajo bluetooth povezavo, kjer ti na zaslonu v avtu kaže ime komada in lahko tam delno upravljaš, odvisno od avta.

Drugo: Odvisno je pa tudi kje se voziš. Slab signal porabi več baterije. Če ti bo telefon vsakih nekaj km preklopil iz 4G (LTE) na 3G - to pa po mojih izkušnjah požre kar precej baterije. Ne če telefon pustiš pri miru, ampak če telefoniraš ali uporabljaš za streaming, potem se pa pozna vsaj 5-10% več na uro če se to dogaja. Žal ni cela Slovenija pokrita z 4G in je 3G največ kar dobiš med vožnjo med srednje velikimi mesti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

XLapse ::

Ja na obali je precej pokrito povsod. In to 4G. Sem mislil kej si pobrat za offline listening, pa rešiš tako problem. verjetno ful manj porabi če je offline streaming.

No danes sm šel zjutraj in mel nekje 60% baterije, poslušal cel dan, še vmes 1 uro gps tracking app ko sm rolal in evo šla baterija na 6%.. Itak da bom jo trošil

Me pa zanima ena varjanta, če vklopim USB kabel za polnjenje, v USB vhod na avtoradiu. In priklopim v tel seveda, bo to polnilo ? lol nevermind grem probat zdej brb

edit: Vidim da to polne. Nice nice zadeva torej zdej. Samo še en dodaten kabel rabim da ga ne nosim vsakič v avto. Bomo zrihtali jutri. Uživam s tem spotifyjem res, pa nove zvočnike mam
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastniki Tesel ostali pred zaklenjenimi vrati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13920638 (13927) jype
»

Meizu predstavil telefon brez gumbov, rež in priključkov

Oddelek: Novice / Android
329420 (5798) Stari maček
»

Avto brez navigacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8816973 (13315) Mavrik
»

12V avtopolnilci - skoz vklopljen?

Oddelek: Na cesti
305342 (4149) d4vid
»

Letalo skoraj pristalo zaradi fantomskega Galaxy Note 7

Oddelek: Novice / Android
239208 (6301) AtaStrudl

Več podobnih tem