» »

odstranjevanje zasušenega lepila s plastike

odstranjevanje zasušenega lepila s plastike

Malcolm_Y ::

Na okna vsako leto namestim komarnike, tisto samolepilno/ježek varianto.

Okna so plastična in zdaj je po obodu ena lepa plast posušenega lepila, na katero se novi trak ne prime več dobro.

S čim bi najlažje odstranil zasušeno lepilo, brusni papir ne pomaga, alkohol tudi ne.

Hvala vnaprej!

Tribal ::

WD40

Gagatronix ::

Eden od redkih primerov, kjer priporocam WD-40, je odlicen za odstranjevanje starega lepila.

bobby ::

Tole: contact spray 60
No pa da se v tretje popravljam, evo se link
https://si.farnell.com/kontakt-chemie/k...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

IL_DIAVOLO ::

Zato se pa da naredit snemljive komarnike po meri. Rumenih ostankov lepila se ne znebis vec ali pa zelo tezko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

cortez ::

Alkohol....

...Aceton pušća sledi.

darkolord ::

Izopropanol

Malcolm_Y ::

OK, hvala - bom poskusil WD40, potem pa naprej.

@cortez - 100% alkohol sem že, ne pomaga
@IL_DIAVOLO - vem, vem. v eni sobi imam snemljivega, v drugi pa ga vsako leto lepim...

Technics111 ::

Pozabi na razne wdje in podobne jajce, najboljše ti je Apursil,ki je namenski odstranjevalec lepil in nalepk. Drugače je pa tudi najboljši ubijalec za ose in sršene. Pošpricaš in je golazen v 10 sekundah hin. xD.

bauci ::

Sem probal Wd40 na enem plastičnem krožniku, kjer je ostalo lepilo od papirnate nalepke, ki ga nisem uspel spucat. Zadeva deluje :). Hvala za nasvet.

dope1337 ::

Technics111 je izjavil:

Pozabi na razne wdje in podobne jajce, najboljše ti je Apursil,ki je namenski odstranjevalec lepil in nalepk. Drugače je pa tudi najboljši ubijalec za ose in sršene. Pošpricaš in je golazen v 10 sekundah hin. xD.


Se strinjam, ceprav se mi zdi, da je TKK umaknil Apursil iz prodaje in ga nadomestil s tem - https://trgovina.topdom.si/artikel/1760...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Schaltza ::

Malcolm_Y ::

OK, pri meni je bilo tako - sam WD-40 ni pomagal, skoraj nič.

Potem sem pa poskusil s temle: in to je to - s temle dobro namočiš suho lepilo (ampak res dobro, tako da kar teče) in potem gre z brusnim papirjem relativno enostavno in brez hudega matranja.

Tako sem odstranil cca 95%, potem sem pa našprical še z WD-40, in preostanek zlahka obrisal.

Lp.

Malcolm_Y ::

OK, pri meni je bilo tako - sam WD-40 ni pomagal, skoraj nič.

Potem sem pa poskusil s temle: TESA - odstranjevalec lepila in to je to - s temle dobro namočiš suho lepilo (ampak res dobro, tako da kar teče) in potem gre z brusnim papirjem relativno enostavno in brez hudega matranja.

Tako sem odstranil cca 95%, potem sem pa našprical še z WD-40, in preostanek zlahka obrisal.

Lp.

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

bencin imo

BorutO ::

WD40 je najboljši. Glede na to, kako je dober, je še kar poceni. Odstranjuje lepila, zasušene stvari ipd. Edino pri nečem sem ugotovil, da ne deluje nič in je voda boljša, samo se več ne spomnim. Moja je enkrat z avtom zapeljala na frišno smolo ob cesti, ko so cestni delavci špricali smolo po asfaltu. Avto je bil grozen, po 1 cm debelo smole je bilo takoj spodaj, pa s strani polno smole. Vzel sem wd, fejst pošprical, nato sem vzel servietke iz celuloze, jih fejst pošprical z wdjem, pa je šlo tako lepo dol, kot bi prah z mokro coto pucal. Moja je pred tem probala nekaj pucati z raznimi čistili, pa se je samo razmazalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebit teh madežev na avtu??

Oddelek: Na cesti
399215 (7345) mat xxl
»

Odstranitev samolepilne folije na oknih za zaščito pred pogledi

Oddelek: Loža
317893 (6973) SeMiNeSanja
»

Kako odstraniti ostanek lepilnega traku s kože

Oddelek: Loža
4615684 (14253) vostok_1
»

Odstranjevanje ostankov lepila z laptopa

Oddelek: Loža
225219 (4815) fosil
»

Lepilo na avtomobilskih vratih

Oddelek: Na cesti
111967 (1598) bluefish

Več podobnih tem