» »

Seagate Maxtor dilema

Seagate Maxtor dilema

tec ::

Vem da je ze veliko predebatiranega o SATA diskih, ampak vsakdo pise svoje in zato je se toliko tezje...pa po drugih forumih tudi ni kaj drugace.
Kupujem disk 120-160 gb SATA in omahujem med Maxtorjem in Seagateom. Bolj kot glasnost in hitrost mi je pomembna stabilnost. Zavedam se, da vsak disk lahko crkne ne glede na to od koga je, vseeno bi bilo dobro slisat se kaksne vase izkusnje.
Hvala

boštjan ::

zaenkrat nimam problemov s 120GB SATA HDD od Maxtora,le škrta malo glasneje ko ni v idle načinu.

tec ::

Koliko casa ga ze imas ?

boštjan ::

1 mesec,malo manj

Fury ::

glasujem za seagate. je mnogo tisji od maxtorja, ampak pravis da ni pomembno. read speed ma par % pocasnejsi, je pa zato rekorder v write speedu.

lahko mi verjames, ker sva z bratrancom pregledala vse mogoce teste diskov ko je on kupoval nov 120GB disk.. in je po tem kupil seagate. sedaj ima ze 2 :)

tec ::

Hvala za info...narocil sem Baraccudo ST3120026AS

Fury ::

dobra izbira. barracuda 7 - najnovejse :)

samo upajmo da bo SATA delal kot je treba, ker je baje dost tezav...

tec ::

O kaksnih tezavah to pises?

Fury ::

predvsem te k majo na maticni integriran silliconimage sata controller so mel dost tezav ... zguba podatkov, pokvarjeni fajli, itd... samo naj bi novi biosi popravl :)

jest nimam iskusenj.. samo kar sem po forumih prebral.. skratka ne boj se prevec.. je bila le opazka :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362849 (1716) elToro
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939098 (6053) dela
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271767 (1421) Caligula
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634769 (3341) Jaffa
»

disk..

Oddelek: Kaj kupiti
11941 (821) AndyChem

Več podobnih tem