» »

disk..

disk..

tx-z ::

Sedaj imam disk Maxtor 80GB 7200 rpm ATA133 8MB buffer, pa pač ni dost :) in se zaenkrat samo zanimam za nov disk...dodaten
pa ne vem a bi kupu od maxtorja 120GB 7200 ata133 8MB, al istega samo da je serial ata??

mam pa Abit NF7-S rev.2

p.s.:a so kakšni problemi pri inštaliranju windowsov na sata diske itd..?
tx-z

OmegaBlue ::

Če imaš možnost uzami SATA
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

tx-z ::

sj razlika v ceni je tko nekak minimalna (200SIT ?); pa še par vprašanj, a sata disk lahk prklopm tut na kakšno matično k tega ne podpira? -no sj ta podpira, sam če bi kam drgam hotu dat...itd..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

jest10 ::

Vzema ATA in pejdi z preostalim denarjem na pivo.
SATA se ti ne splača, ker ni nobene razlike v hitrosti.

Caligula ::

bojda imajo pogosto SATA pri read celo malo daljsi dostopni cas. Pa pogosto gre za ATA disk z SATA pretvornikom,.. skratka tukaj je veliko nategovanja vmes samo se ATA ne izkoristi kabla do konca tako, da SATA se ne splaca.

Pa se driverji so baje zelo obcutljivi na navijanje,..

Skratka ATA
Maxtorja Diamondmax 9 8Mb.
Nekje v monitorju sem pred kratkim zasledil-najdi test diskov. Maxtor Diamondmax9 odlicen
Samo neki je fora v tem koliko plosc ima notri. Skratka ali sta 6o in 120 hitra pa 80 in 160 giga pocasnejsa in obratno.

Nisem ziher vec-preveri. Sam mam 120 Diamondmax9 z 2 Mega pa je cist dost hiter.

Definitivno vzami ATA. Pozna se kvecjemu SCSI.

Caligula ::

Pa ja, so adapterji sam pol je treba se tist met,.. skratka ce je razlika minimalna pa lahk tud SATA-sam sej pravm-baje driverji pr navitih masinah povzrocajo, da so pocasnejsi k ATA,..

tx-z ::

caligula, a lahk pogledaš še enkrat kera dva sta hitra modela? če maš revijo kje doma
tx-z

tx-z ::

no še zadnič uprašam..torej Maxtor 120GB 7200rpm 8MB buffer ata133 bo ql??
tx-z

boštjan ::

sam mam isti model,le da je SATA in dela qul;)

mahi ::

jaz pa ti bi iz izkusenj raje priporocu Seagate disk 120GB 8MB. Je super, predvsem pa tisji kot maxtor 120GB. Imel sem priliko preizkusit oba diska (seagate uporablam tudi sam). maxtor oddaja zvok od premikanju glav, nekaksno skrebljanje obcasno. No, mogoce pa je to bil samo tisti disk, ampak ze vec ljudi mi je reklo da ti diski niso cisto tihi. Seagate je boljsa izbira.

tx-z ::

hmm..jst diska skor nkol ne slišm..razen če kej kopiram se ga sliš neki...zdj mam istga sam da je 80GB; sam se morm pa tut še odločt al bi rajš napajalca kupu...
tx-z

AndyChem ::

Hoj,

Pa še moj komentar.

Pri novem računalniku sem najprej vzel Maxtor 120 Gb SATA disk. Sem pač hotel novo tehnologijo probat. Napaka.....Disk mi je pokvarjal podatke. Ker se ukvarjam z digitalno fotografijo in videom je bila to skoraj katastrofa. Podatki so se lepo posneli na disk, ko pa si jih hotel odpreti je bil včasih file pokvarjen.

Disk sem zamenjal z ATA 100 IBM/Hitachijem 120 Gb in nimam več problemov razen, da je premajhen.

Mahi....Zdaj kupujem nov še en 120 Gb disk in ti praviš, da je Seagate 120 O.k. Kaj pa delaš na računalniku. To sprašujem, ker za zajem videa mora biti hitrost zapisovanja dobra, če ne hitro dobiš takoimenovani "frame drop". Glasnost me niti ne zanima, ker je moje Xaser III ohišje kot oklep in zvok ne pride skozi.

LP

Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342458 (1584) Grimlord
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271767 (1421) Caligula
»

katerega izmed 120 gb diskov?

Oddelek: Kaj kupiti
111410 (1260) schurda
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze
»

Maxtor vs. WD

Oddelek: Kaj kupiti
181463 (1215) DSmidgy

Več podobnih tem