» »

OK kateri SATA DISK ?

OK kateri SATA DISK ?

MEDENA ::

Hitachi Deskstar HDS722516VLAS80, 160GB, 8MB Cache Sata 105.99 ,-€

a je to ta HITACHI 7K250 160GB 7200 SATA 8MB 30.324 31.920 ?

ALI

Maxtor DiamondMax Plus 9 160GB Serial ATA (6Y160M0) 108.00 ,-€

MAXTOR 160GB 7200 SATA 8MB 32.946 34.680

ALI

Seagate Barracuda 7200.7 160GB SATA (ST3160023AS) 111.00 ,-€

SEAGATE 160GB 7200 SATA 8MB 36.366 38.280

ALI

Western Digital Caviar WD1600JD 160GB Special Edition 114.00 ,-€

WD 160GB 7200 SATA 8MB 33.630 35.400

no vidite, kok je naša draga Slovenija dražja....za 20%....plače ? za 100% slabše.....

Zheegec ::

Hitachi 7K250 itaq rulz :D
Ga imam sam in je zelo dober, edino Raptor 2 je še boljši >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Pa a ni za gotovino v Mlacomu al kje se 3 jurje cenejsi Hitachi?
Drugac pa tud na Bolhi poglej, ce ze majo verzije z 8 Mb.

Drugac pa itaq da 7k250 rulz.

Vsakic k defragmentiram, instaliram al pa kadar video zajemam pa vmes se pecem pa media player poganjam,...pa P2P v ozadju ful laufa >:D >:D >:D se spomnem na svojo staro garo od Maxtorja k je umiral med zajemom videa ze ce sm najmanjse sranje odpru :\

In ja HDS722516VLAS80 = 7k250

MEDENA ::

thanks

HDS722516VLAS80 = 7k250 :D

Caligula ::

He He, najbolji disk pa najcenejsi >:D

Pa naj se kdo rece, da so najboljse stvari najdrazje. 0:)

Black Dragon ::

SEAGATE 120GB 7200 SATA 8MB Baraccuda defenitivno BOLJŠI! Caligula dražje stvari so boljše!>:D preverjeno!!!

Alec999 ::

evo se en glas za SEAGATE Baraccuda 120GB 7200 SATA 8MB ... glih dons sm ga kupu za 27k in seka.
Vec bom povedu k ga docela stestiram in izmucim >:D

OmegaM ::

Vi svoje,jaz svoje Western Digital 2000JD SATA:D

Caligula ::

Ja, vi vsi mate SVOJE, jaz pa rezultate testov in folka, ki je imeltudi take diske kot jih vi hvalite in tega Hitachija.

Ima kdo od vas tudi takega Hitachija oz ga je imel?
In pa Black Dragon, domneam, da potem je tudi navadni Barton 2500 boljsi od mobilnega, ki je cenejsi? >:D
Pa Seagate je pocasen. WD pa tudi.
Maxtor na 80 giga platah je vsaj hiter. Samo je tudi glasen kot hudic v primerjavi z Hitachijem in nasploh je zasnova starejsa.

No?

Skratka vi samo svoje.
Poglejte tudi kaksen test.

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

smartie ::

jaz sem ne dolgo nazaj kupil Samsung SpinPoint P80 160GB 8MB Cache SATA, pa super dela, hitro ter tiho :) dal pa sem za njega okoli 90eur.

drugace pa mislim, da so vsi ti sata diski enaki... vsak pac zagovarja svojo firmo :)

/Miha

Caligula ::

Sej zato pa pravim, da se teste pogleda. Tam ne zagoarjajo vseh firm ampak sam dolocene modele.

strle12 ::

Jaz imam WD 200GB in sem zelo zelo zadovoljen!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Dr_M ::

tole, kdo je kok zadovoljen s ksno stvarjo, en kurc pove...
dokler diska ne primerjas z drugim podobnim, neves kok je dobr oz slab...teb se sicer zdi uredu, ker pac dela, ampak dejstvo je pa, da lahko obstaja se precej boljsa stvar.
sicer pa, kar neves ne boli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

umirte se...

bom vzel hitachija ali seagate-a enga od teh dveh.....thanks

xenon74 ::

No meni je v eni mašini pregorel en Hitachi 7k250 disk, sicer je že zamenjan ampak grenak priokus ostaja.
To da bo crknil ni nakazal, ampak ga je enostavno brez opozorila zadela kap - nato pa skoraj še mene, ker nekaj malega podatkov še nisem imel na DVD-jih. Ah jeba
Sicer pa kakšne hude razilke DiamondMax Plus 9 in 7k250 nisem opazil. Oba sta tiha in hitra.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Dr_M ::

no...sej dolocen % jih itak crkne...
npr moj frend je kupu maxtorja 120gb in je ocitno dubu ze pokvarjenga, ker mu sploh ni hotu delat.
caku je 2 tedna na novga, potem pa dubu delujocega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Black Dragon ::

Caligula od kdaj pa so mobile bartoni cenejši od običnih? Če maš link mi ga prosm priskrb (ampak to da ponuja shop ne posameznik!)

Hvala

Caligula ::

Dobr pol kdaj tud kak cenik na E-misiji pogledat pa tud se kje.

Diamondmax 9 pa ni tih. Rozlja in to zlo na glas.
Tko tisti z 60 kot uni z 80 giga platami. So pa tisti z 80 giga vsaj hitri dovolj.

xenon74 ::

Moj Diamondmax 9 disk je tih
Acustic Management ima na OFF

Caligula od kje ti to: "Ti je prjatu reku al kaj?"
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

OmegaM ::

Nekdo je spet najbolj pameten - in to ze zelo dolgo.HItachi samo ono,amo ,tamo ,vamo.Saj ne pravim da je WD najboljsi,samo se defenitivno lahko kosa z tvojim HITACHIJEM-nisem rekel da po hitrosti,bi pa se nasle druge reci!
Pa da je Maxtor glasen.Kak kateri disk.Moj sosolec si je lih nabavil novega hitachija pa je glasnejsi od mojega WD-ja(se ga sploh ne slisi, kar pa se slisi pa je ventilator), in je nekaj enakega kot bratov maxtor 120G sata.

Jaz sem se odlocil za WD-ja zaradi garancije,cene in zato ker do sedaj kogar poznam in ki je imel WD-ja mu ni crknil!Imam se vedno 8,4 G disk od WD-ja.Pa dela ko suzica.Ni tih,zato pa dela brez tezav!

Sam se se najbolj odlocal med MAXTOR-jem in WD-jem pa je kocka padla na WD-ja.
Maxtor se mi zdi da se prevec greje,ceprav se to da resiti,samo glavni razlog pa je garancija in mnenja frendov.Pa tudi kaki test sem si pogledal.

LP

Caligula ::

Bolj ali manj dnevno lahko poslusam 4 diske:

1: Moj Hitachi
2,Bratov Hitachi, ki ni 7k250
3.Kolegov Maxtor Diamoondmax ' 80 giga, ki je prasic od nagravznega kozlaca-se on strinja
4.Se zdaj mi v glavi rozlja moj bivsi Diamondmax 9 (120 giga), ki je bil meni-butlju-kot tebi zdaj-ful tih-dokler nisem slucajno nabavil tega Hitachija..... Pol sem postal razsvetljen. Vsak si misli, da njegova krava ne serje dokler ne vidi pridne kravce :D

Danes bi se najraj s ceglom po glavi usekal za vsakic, ko sem mel svojrga Diamondmaxa za tihega.

Stekas??!?!?!?!
Sem mel 9ko.
Kollega, ki mu nosim filme in spile ga ma. Drek od rozljanja. In tudi hiter (ceprav po testih je kao podobno kot ta Hitachi) ni niti priblizno toliko...
Vse se mu vlece precej dlje,..

Skratka ti gobcas na pamet. Jaz govorim iz dnevnih izkusenj.

Ta Hitachi je klaso ali dve pred ostalimi diski trenutno na trgu. Folk gobca kot ti dokler ga ne preizkusi. Pol pa raje drzi gobec.
Ne ves dokler ne primerjas. Jaz sem. Ti nisi. Torej ne nabijaj. Kregala se bova pa pol ko bos mel tudi tega itachija pa ti ne bo vsec. Skratka ko ne bos govoril na pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

xenon74 ::

Saj sem vedel, da si od prjatla slišal.:8) :\

Kar se tiče pa izkušenj s temi diski. Oba imam; sicer v različnih mašinah, Maxtor celo v več izvodih in rožljanja ni slišat od nobenega. Hitrost pa je povsem primerljiva.

S tvojim rožljanjem - v glavi - pa se le oglasi do kakšnega zdravnika, da ti ga utiša.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Caligula ::

Maxtorja sem mel sam in ce sem pri kolegu in nalaga stvari z mojih DVDjem ne poslusam o disku od njega ampak disk slisim sam get it?

Cim ni idle se slisi rozljanje. Mletje. Grinding.

Zheegec ::

Za mojega WD800JB sem tudi mislil da je ful tih, pa je 7K250 kar precej tišji, ga imam sedaj in se pozna 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

Hitachi 160GB 7200RPM SATA Hard Drive, Model HDS722516VLSA80

- Specifications -

Capacity: 160GB
Average Seek Time: 8.5 ms
Buffer: 8MB
Rotational Speed: 7200 RPM
Interface: Serial ATA
Features: Lowest power requirements, Optional low acoustic and power modes
Manufacturer Warranty: 1 year
Packaging: OEM Drive Only

Model#: HDS722516VLSA80
Item#: N82E16822145051

Yes $104.49 :D :D :D

iz reviews :

Just bought this drive, and it performs as advertised. Using a Highpoint RocketRaid that supports Large LBA, so XP sees the entire drive. Its also cheaper than Seagate, WD and Maxtor, but performs as well, if not better. Not sure what this "meow" is all about, hopefully someone can enlighten me on this? If you're in the market for an SATA drive, give this one a long look

LOL "meow :P

Caligula ::

Jaja, muca prede >:D

Alec999 ::

Evo moje rezultate iz HD Tach ver. 2.7 za:
-- SEAGATE Baraccuda 120GB 7200 SATA 8MB --

Random Access Time: 12.5 ms
Read Burst Speed: 83 MB/s
Read speed maximum: 57.9 MB/s
Read speed minimum: 31.6 MB/s
Average: 47.4 MB/s

Caligula ::

No takega ma moj Hitachi ko v ozadju laufata se DC++ , overnet pa milijon background programov pa TMPGenc mi video stiska.
Oz mas se malo slabsi rezultat ti 0:) PATA verzija.

Sej dostopni cas mas vredu sam disk je pa bolj polzek :) Daj ga malo defragmentiraj >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje v SLO dobiti Hitachi 7k250 diske najceneje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
755665 (3413) boštjan
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113314 (7211) e-marko
»

Kateri disk?!?

Oddelek: Kaj kupiti
131217 (1044) Zlate
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191253 (1018) glinik
»

Kateri S-ATA disk do 30k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
9963 (850) Zheegec

Več podobnih tem