» »

Kateri trdi diski so zdej in?

Kateri trdi diski so zdej in?

OrlyTM ::

Kupujem HDD ... v mislih mam nekje 250GB, ostalo mi ni tok pomembno, disk bo predvsem shramba podatkov (muzika, filmi, dokumenti itd...)

Zaenkrat sm se v tega upicu ... ma kdo kako boljso idejo?

tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

kuglvinkl ::

Sicer zadnje čase gledam za Hitachiji (T7k serija), vendar čedalje bolj pogledujem po baracudi.10.

OrlyTM ::

Mal sm out iz HD scene ... a SATA2 dela na SATA1 prikljucku? Mam namrec to plato, k nima SATA2 ... da nam kupu, pol pa se po glav tolku :8) :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Gambino ::

sata 2 paše na sata 1

BaRtMaN ::

Dokaz. Preberi si prvi odstavek.

mihec87 ::

Ja sata 2 paše na sata 1 mam sam seagate baracuda 320gb sata 2 na plati abit nf7-s ko ma sata 1 pa dela vredu

muzičar ::

Paše samo deluje s Sata I hitrostjo.
No da nebom nove teme odpiral bi prosil za nasvet.
Kupujem nov disk -> zahteve so sledeče:
1. minimalna glasnost (tišji od Maxtor 80GB IDE)
2. hiter
3. minimalna obremenitev procesorja
4. od 120GB naprej
5. do 20.000 SIT (jur gor al dol)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Gambino ::

Trdi disk WD Caviar RE Serial ATAII priznanega proizvajalca Western Digital se odlikuje z večjim predpomnilnikom 16 MB, vrtenje s 7.200 obrati pa še dodatno pripomore k njegovim izrednim zmogljivostim.

Namenjen je predvsem za uporabo v RAID poljih v strežnikih ki delujejo neprekinjeno 24 ur na dan 7 dni v tednu.

Kljub zanesljivosti in hitrosti pa ostaja cena SATAII diskov nižja, kot pri SCSI diskih.


POMEMBNO: Zato ker ima disk TLER (time-limited error recovery) funkcijo je namenjen za uporabo v strežnikih in ni primeren za uporabo v domačih računalnikih.

Garancija: 5 let


1) Zanima me zakaj ga ne morem uporabljat doma za normalno uporabo
2)Kakšna je razlika med (WD2500KS) in (WD2500JS).

mtosev ::

Najboljši so HITACHIji, Seagate in WDji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Veron ::

še eno vprašanje. Ali se kaj pozna na performancih sistema če je sata2 disk priklopljen v sata1 priklop namesto v sata2 (razlog zakaj mam v sata1 priklopljen je hitrejši boot).

muzičar ::

Kot sem že povedal potem deluje z Sata I bandwith-om. Sata I ima 1.5GB/s mdetem ko Sata II ima 3.0GB/s .

K0K0 ::

Mogoče se motim sam kolkr jest vem imajo diski max. 60-70Mbps tko da ne vem kakšna naj bi bila prednost sata II pred sata če še ata100 ne izkoristijo.

BaRtMaN ::

To že, ampak moraš upoštevati tudi prenos direktno iz predpomnilnika diska, ki pa lahko izkoristi to povezavo.

muzičar ::

Skratka nočem biti tečen ali karkoli samo še vedno nobeden ni odgovoril na moje vprašanje oz. prošnjo:
Kupujem nov disk -> zahteve so sledeče:
1. minimalna glasnost (tišji od Maxtor 80GB IDE)
2. hiter
3. minimalna obremenitev procesorja
4. od 120GB naprej
5. do 20.000 SIT (jur gor al dol)

Veron ::

hitachi 200GB sata2 ~21k

muzičar ::

Kaj pa Barracuda? Pri funtech-u je Seagate Barracuda 250GB Sata-II 7200rpm 16MB NCQ 23k -> a niso barracude tihe?

neres ::

tudi 250GB se dobijo za manj kot 21k

muzičar ::

Samo mojim zahtevam ne ustrezajo. Sicer pa tistga jurja, dva za hitrost in tišino pa ja ni problem nabrat.

Gambino ::

Evo tole je po testih na tomshardware best buy:

Seagate - ST3300622AS ; 300GB; 16MB; 11ms; 5 let; NCQ sistem za manjšo obremenitev procesorja
Hitachi - HDT722516DLA380 ; 160GB; 8MB; 8,5ms; 3 leta
WD - WD2000JS ; 200GB; 8MB; 8,9ms; 3 leta
Seagate - ST3808110AS ; 80GB; 8MB; 11ms; 5 let
WD - WD2500KSRTL ; 250GB; 16MB; 8,9ms; 5 let
Hitachi - 0A31636 ; 250GB; 8MB; 8,5ms; 3 leta

Vsi so SATA 2


Primerjava !!!

Zanima me koliko se pozna NCQ sistem pri seagat diskih (če ima kdo izkušnjo oz. če je kaj opazil razlike)

sash ::

men je Seagate 300GB; 16MB; IDE crkno po 3 tednihi delovanja in z njim tud 250G podatkov ....:O
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Gambino ::

sash; kako je pa deloval ? ALi se je poznalo, da je manj obremenjeval proc ?

eDDi ::

ncq je glupost za sinlge user. pravzaprav, če je ukopljen pri single user je zadeva počasnejša. je bolje izklopit za normalno uporabo.

Gambino ::

V sredini leta pridejo SATA 3 diski zato gredo diski SATA 2 ven in se zato nižajo cene in še se bodo.

sDDi: če bi bil NSQ glupost ga nebi uporabljal tudi pri WD proizvajalcu in to pri novi seriji RAPTOR, kjer to prav lepo promovirajo kot nekaj izrednega. Me pa zanima koliko je to res v praksi. Ne razumem kako da prihajajo na nov SATA 3 standart, saj jst niti dobr ne vidm razlike hitrosti med IDE in SATA1 kaj šele med SATA 1 in SATA 2, pri diskih z 7200 obrati. Kako je lahko razlika v prenosu med SATA 1, 2 ,3 itd če pa se diski vrtijo z enako hitrostjo 7200, dostopni časi pa so si med proizvajalci tudi podobni. Ne vem ali so to trgovske finte ali je res razlika med IDE in SATA 1, 2 itd. diski.

Gambino ::

V sredini leta 2007 :D

BaRtMaN ::

Dejan_007: Preberi moj zgornji komentar pa boš videl, da se da to povezavo dobro izkoristiti.

RC14 ::

Papir pa res marsikaj oz vse prenese, praksa pa ....8-O

To je boljkotne samo zato, da se folk nateguje po domače rečeno, morajo dat vsake toliko časa ven nekaj novega in "kao" hitrejšega.
Komaj čakam Sata5.:D

Kupiš disk tisti ki ima največ garancije oz je najcenejši. torej Hitachi, WD ali seagate so dobri diski.


Lp

BaRtMaN ::

No, jst sm pravim, da če on ne vidi razlike, še ne pomeni, da je ni in da noviteta ni povsem nepotrebna.

eDDi ::

emm sam nisem testiral. verjamem pa testom ki jih delajo na storagereview

veselo branje. pa še več je takih, sam se mi ne da brskat.

alesp56 ::

No tudi sam sem nalo izven hardware-ske stroke odkar sem na prenosniku. Ampak zdaj so se stvari malo spremenile. Namreč imam že doma icybox z usb2.0/fireware priključkom in ide krmilnikom. Kupujem en disk cca 300, 320GB pa me zanima kaj nabavit če rabiš zanesljivost in glede nato da ta disk nebi laufal sistema in izključno za arhivo oz. kopiranje podatkov s prenosnika ne rabim grozno hitrega, temveč zanesljivost in tišino :D
Kaj priporočate iz prakse?
in to je to...

muzičar ::

Zanesljivost definitivno WD kar se tiče tišine imam pa v lastni praksi samo do 40GB WD-je, ki so glasnejši kot vse ostalo. Je pa baje zdaj velik otišji. Kot berem se mi zdi da je Hitachi zelo tih?

MTm2H37rqt7B ::

Samsung SpinPoint120 250GB SATAII je ql :)

Gambino ::

Dons naročil pri enaa, disk WD 250GB KS. Bom poročal kako se obnese.

RC14 ::

Dober nakup.

Pa poročaj.

Lp

cifi ::

Kaj pa bi se splačalo kupiti za prenosnik. ACER Aspire 5024 WLMI in notri 80GB 4200 8MB mislim da Hitachi. Sem mi zdi da dela nekoliko počasi. Gledal sem več diskov pa majo tako čudne podatke, povprečni dostopni časi po podatkih so skor povsot enaki, diski pa imajo različne obrate. Sicer pa tud nisem siguren, če bi mi not delal SATA disk.

Kupil bi nekaj do 30k SIT 100GB pa ne vem kaj se splača. Ne vem tudi kje bi našel kakšne teste za 2.5 diske.

Hvala!!
Pa lep pozdrav, čeprav ne veš čigav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cifi ()

antonija ::

A kdo ve kje bi se dalo dobit od WDja RE (RE2) serijo oz. od Seagatea Barracuda ES serijo pri nas?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

muzičar ::

WD 250GB SataII 16MB RE, WD 500GB SataII 16MB RE2, Barracuda ES pa nimam pojma kje jo imajo,

elToro ::

Diski za prenosnike hitrejši od 4200 se zelo grejejo in porabijo občutno več štroma. Moje izkušnje so z zamenjavo 30GB 4200 v 60GB 5400, oba Hitachi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk Hitachi ali Seagate ???

Oddelek: Kaj kupiti
121236 (936) PlayTheGame
»

Nova anketa: koliko trdih diskov imate v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
557122 (5814) Amigo
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262627 (2299) muzičar
»

Kater tih SATA disk

Oddelek: Kaj kupiti
61112 (959) Kato
»

od katere firme kupiti diks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684804 (3526) jastreb

Več podobnih tem