» »

Plin - manj energije?

Plin - manj energije?

Zvezdica27 ::

Lp,

ali še kdo opaža, da zadnje čase jeklenke plina enostavno ne dajo več toliko šusa, kot včasih? Plindom rumene in Ina modre, pismu, gori pa nobene energije... roštilj plata do konca pa ne bi mogel reči, da res peče na polno... tak občutek imam - kaj je notri manj kalorična zmes?

Anyone?

zz

TheBlueOne ::

Koliko susa da je odvisno od gorilca. So pa menda vedno mesanica butana in propana, v energiji pa ni neke vecje razlike, menda tam ca. 10%. Ampak verjetno ti ne bodo radikalno spreminjali mesanice.

Skratka ce hoces vec susa kupi mocnejsi gorilnik. Glej, da ima cim vec kW. Meni je optimum za kuhanje nekje dobre 10kW.

starfotr ::

Po vsej verjetnosti gre za biopropan.

https://www.butanplin.si/biopropan

fulk ::

Baje smo menjali dobavitelja, sedaj imamo Alžirce al neki.

A sploh kdo preverja, kaj nam dobavljajo? Gre plin v analizo, preizkus, ali "trust me bro"?

delavec44 ::

Važno, da ceno dvignejo.

Zvezdica27 ::

fantj rmoji... ni variante, da je v gorilcu razlika, ker včasih je to smodilo... zdaj komaj da lahko rečem, da pečem...

zz

šeto.. sorodniki v mB imajo mestni plin - isto - komaj da da kaj od sebe, tudi oni jamrajo. Po moje so družno šli na manj kalorične zadeve...

zz

Zgodovina sprememb…

link_up ::

misunga je manj kaloricna...ni prvic in gotovo ni zadnjic.
In and Out

GupeM ::

Je možno, da je z gorilcem kaj narobe? Kje kak zamašeno, premalo zraka,...?

Invictus ::

Ne, so slabše.

Noter dajo preprosto manj plina, kljub 2x višji ceni kot pred 10 leti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

fulk je izjavil:

Baje smo menjali dobavitelja, sedaj imamo Alžirce al neki.

A sploh kdo preverja, kaj nam dobavljajo? Gre plin v analizo, preizkus, ali "trust me bro"?


Itak da ne veš, kaj je zemeljski plin in kaj je UNP.

anketar ::

jp, enostavno ne kur kot je treba

Avenger ::

Kaj pa vem, jaz sem zaradi teh pomislekov nabavil propan, zdaj se mi zdi, da je malenkost bolje, ampak mi je pa fakin žal, da nisem izmeril koliko časa potrebuje do 100° enaka količina vode pri butanu in koliko pri propanu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

starfotr ::

Neke opazne razlike, ni - da bi po občutku ocenil razliko med butanom in propanom oz. mešanico.

If it is priced by volume -- in litres -- the butane has about 9% more energy content, with 27.5MJ/L versus 25.3 MJ/L for propane.

However, if it is sold by weight -- in kilograms -- then propane has about 5% more energy content, with 49.58MJ/kg versus 47.39 MJ/kg for butane.


https://www.quora.com/Why-is-the-energy...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rumena jeklenka plina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596174 (4403) StevicaM
»

Mesečni stroški za mestni plin (Ljubljana)

Oddelek: Loža
327862 (3537) kuglvinkl

avto na plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7929396 (18395) WarpedGone
»

Varjenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1510539 (10346) ali3n

Več podobnih tem