» »

UPS in aku

UPS in aku

LordTado ::

a bi lahk camesto baterije ki je v upsu uporabu 24v aku ki je za avto(ali pa dva 12v).
Bi kaj profitiral?
ajde čao

Brane2 ::

Vprašanje. Avtomoobilski aku ni namenjen hitrim, drastičnim praznejnjem. Ima pa višjo kapaciteto.

Po moje odvisno od enote, bi pa tako na uč reku, da bi se v teh malih čudih akuji z vsaj 60 Ah ali podobni morali obnesti vsaj dobro...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Ja dlje bi zdržalo, sam bi moral akumulatorje posebej polniti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Vprašanje. Če je polnilčec v vgrajenem UPSu ne ravno skrajno češki, bi to znalo delati.

UPS bi moral povsem lepo premoči tok vsaj par A za polnjenje, to pa je za počasne avtomobilske akuje itak optimalno.

Samo polnjenje bi ač dlje trajalo, vendar bi se zaradi teg tudi akuji počasneje starali...
On the journey of life, I chose the psycho path.

just_a_cook ::

Ah, kje pa. Ne se hecat. Sama struktura je drugačna.
Razlicno prirejeno za temperature, sunke, nihanja....

Priblizno tako, kot ce bi primerjal racunalniske zvocnike 50W in 50W Jamo zvocnike.
==================
Just a cook

Brane2 ::

Avtomobilski Aku je kar lepo prirejen za sunke, saj mora ob vsakem vžigu dati od sebe 150+ A.

Tudi temperaturni in mehanski stresi mu niso ravno tuji. Hitrejše staranje ob polnjenju in praznjenju lahko do neke mere nadomešča z veliko večjo površino plošč, saj so tako tokovi na enoto površine manjši.

IMHO bi znalo delati. Ne pravim, da bi nujno delalo, bi pa znalo delati povsem lepo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Nekoč je bil Slo-tech.

LordTado ::

čuj brane ups je mustekov 2kW,za njega pa sem dal skor 50k.Zdej baterije držijo tam okoli 45min.
Pri novem pa so zdržale 1 uro.Tak da počas grejo dol:)
sem razmišljal,sedaj bodo počasi pri avtih šli iz 12V na 24V,tako da bi 24 voltni aku bil verjetno pravi ali?

ajde

Azrael ::

Dvomim, da boš kje dobil 24V akumulatorje, tudi tovornjaki in avtobusi imajo 2x12V akumulatorje. Za avto se mi IMO zdi 24V iz tega razloga zelo nesmotrno.

Koliko so stari ti tvoji akumulatorji? Navadno zdržijo tam nekje 5 do 7 let, če jih vsaj občasno uporabljaš (vsaj 1x na 2 meseca po par minut). Pri meni še ni opaziti kakšnega hudega popuščanja po 2 letih uporabe, moj comp + ostala šara deluje na UPS še vedno nekje 1h20min.
Nekoč je bil Slo-tech.

LordTado ::

ja jes mam mustekla okoli 4 leta,gor pa mam prikloplen rač,tv,zvočnike,19 col monitor,pa neke komponente in ojačevalec.(nekje 1kW vse skupej)
pa če ni elektrike vse skupej dela tam nekje 45 min.Če pa bi vse ugasnil se pravi monitor in tv itd,da bi sam kiišta laufala
pa okol 2 uri leti.
MAl sem v teh 4 letih videl da akuji niso več to kej so bli mal manj zdržijo,probal pa bom z dvema svinčnema akumolatjema vesna bomo vidli kako bosta se odzvala na to.

Ajde čao

stromar ::

Akumulatorje za ups se dobi tukaj: www.hte.si

12V 7,2Ah (v večini UPS-ov) je menda okrog 3500SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

LordTado ::

ja kej pa je 7,2ah,s avtomobilskim si lahk preko 100Ah pridobiš:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614740 (3796) Assass1n
»

Kapaciteta akumulatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
759533 (8260) madog
»

Električni avtomobil (Elektromotor) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7115388 (14081) bluefish
»

APC SmartUPS v okvari, kaj je lahko narobe?

Oddelek: Strojna oprema
221005 (760) Redneck
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173635 (2985) Azrael

Več podobnih tem