» »

Digitalni preklop AC

Digitalni preklop AC

accord37 ::

Pozdravljeni

Rabim pomoc in sicer crknil mi je aparatek za kavo dolce gusto. Motorcek dela ampak je tezava nekje na vezju. Zdaj pa nebi rad kompliciral in bi najraje prebrikal da s stikalom preklopim motorcek. Z original stikalom sklenem skupaj dva kontakta. S tem dvema kontaktoma bi pa rad preklopil eno fazo do motorcka. Ker je original stikalo premajhno za 230V AC bi rad preko kaksnega releja sklenil zadevo. Zanima me kaj bi mi svetovali....kaksen rele oz. Kak drug sistem. Nebi pa rad kompliciral za ta stat aparat, ampak da je vse skupaj preprosto.

Hvala za pomoc

DeeCoy ::

pomoje motorček ni AC 220V, ali pač? Načeloma je lažje in bol elegantno vezje popravit, dvomim da je komplicirano.

accord37 ::

Motorcek je 220V...pise na njemu. Tudi sprobal sem ga in dela. Samo preko vezja preklaplja triac na koncu vezja pa ne vem ce je to to.

accord37 ::



Pod triacom je z rdečo črto prikazano kar bi moral triac prebrikati da bi motorček deloval. Nas besedo switch so pa komande od stikala ki samo preklaplja. Se pravi sredinski je masa....levo in desno pa potem skupaj sklene z maso.



Da bi dobil vsaj načrt nekje od tega bi mi bilo veliko lažje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: accord37 ()

DeeCoy ::

Čisto enostavno je. Stikalo sporoči čipu, da vklopi timer, da signal naprej za x časa na ta tranzistor. Torej pomeri če pride na tranzistor signal, če da, pa ne odpre vrat, potem je tranzistor hin, se ga zamenja in zmagaš. Druga opcija je tvoja, na x črto dodaš stikalo.

Načrt tegale pa tut ni preveč kompliciran pomoje, ampak ga je verjetno nemogoče najt.

EDIT: vidim da bi mogla bit dva tranzistorja, q4 in q2, na sliki se zelo slabo vidi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rele začetniško

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173651 (2370) 4ever
»

Tezava s tranzistorjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221812 (1504) Pyr0Beast
»

Katero elektronko naj uporabim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252173 (1684) neoto
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569222 (6857) _pobesneli_
»

Načrt električnega vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214054 (3576) _Dejan_

Več podobnih tem