» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
70 / 74
»»

Utk ::

Ni res, dam tudi 5, ampak ne kar vsepovprek.
Recimo postojnski jami, škocjanski, itd, 5, ker to je neka stvar, ki jo mora vsak videt, ki gre tam blizu, ne glede na ceno.
Da bi vsakemu burgerju za 12 evrov dajal 5 mi pa na pamet ne pride. Mora bit nekaj ekstra.
5 bi morali imet placi, ki jih res ne smeš izpustit. Če ima 5 gostiln v nekih Jesenicah 5 zvezdic, s tem si nima kdo kaj pomagat, je čist brez veze, ni šans, da je vseh 5 tako super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Glej, če naročiš navaden burger, pričakuješ pa da imel noter tartufe in da ti ga bo postregla gola natakarica potem si zgrešil cel point ocen.

Utk ::

Ne tega pričakujem. In ker tega ne pričakujem niti ne dobim, dobijo oni 4. Za 5 bojo šli pa extra mile...

Jaz pač nisem direktor v JS, da bi dal oceno 5 vsakemu, ki pride v službo vsaj približno ob uri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

feryz je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pri nas je v vojski 75% ljudi trdilo, da je v vojski boljša hrana kot jo imajo doma. Potem veš, kaj vse nekateri požrejo.
Ne gre pa ti v glavo, da je bilo to lahko tudi res?
V Jugi niso imeli vsi doma kmečke gospodinje z ultra dobro hrano. Večina ni imela kaj jesti.


Slovenska vojska, ne JNA.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

feryz ::

Utk je izjavil:

Recimo postojnski jami, škocjanski, itd, 5, ker to je neka stvar, ki jo mora vsak videt, ki gre tam blizu, ne glede na ceno.
Kapo dol, če daš Postojnski jami 5. Ker kar so z njo naredili, je zrelo za zapor.
Eni smo jo lahko, hvala k..., videli tudi prej. Ko je bila še naš ponos. Danes je umazana in onesnažena greznica.

Utk ::

Lej, če gre en kitajc prvič in zadnjič v življenju mimo, se naj ustavi tam ali ne? Po moje se naj.
Na nekem povprečnem burgerju nekje v centru Postojne...verjetno ni tako zelo nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dronyx ::

Jaz nikdar ne pišem mnenj po internetu, edina izjema je Odpta kuhna. Tem sem pa dal eno samo zvezdico in napisal - The prices are high, as in more expensive restaurants. Pure tourist trap. Cene visoke, kot v dražjih restavracijah. Čisti turist trap.

Razlog pa 12€ za ocvrtega piščanca in pražen krompir. Porcija majhna in to zame ni cena za ulično prehrano. Če je že to tako drago, kaj šele ostalo. Dobiš pa postreženo seveda na nekem papirnatem krožniku z leseno vilico. Tu ni nobenih natakarjev, nobenih posebnih miz ali česa takega, kot v gostilnah. Samo štanti.

Mato989 ::

Ja, tudi jaz mnenja pišem običajno samo takrat ko je izredno dobro ali pa nepričakovano slabo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Utk je izjavil:

Ne tega pričakujem. In ker tega ne pričakujem niti ne dobim, dobijo oni 4. Za 5 bojo šli pa extra mile...

Jaz pač nisem direktor v JS, da bi dal oceno 5 vsakemu, ki pride v službo vsaj približno ob uri.


Kaj je zate ekstra? Da dobiš na burgerju še cake topper s tvojim imenom? Morda, da so vsa zrna sezama na bombeti ročno pritrjena in obrnjena v isto smer?

Utk ::

Morda. Lahko je lepa okolica, lahko je lepa terasa, lahko samo ekstra dober burger, karkoli po čemur se loči ta burger joint od ostalih petih enakih, da moraš nujno it ravno v tega, in ne v ostale 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Dostikrat opažam na Hrvaškem, da jim manjkajo detaili. Cene so navili, kao na elitizem, a hkrati so hoteli dost v razsulu. Za ceno 500EUR na dan bi pričakoval, da se vsaj mesečno vdrževalec sprehodi čez sobe in poštima, da je vse tipi top. Ne pa da jasno videno, da razen sesanja, ni nihče pipnil sob odkar so jih renoviral že X let nazaj.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

starfotr ::

Očitno je to dovolj dobro za goste. Ali bi ti kot lastnik/najemnik hotela vlagal denar in napore v to, da bi bilo vse tip top? Bi zaradi imel kaj bolj poln hotel? Bi lahko še bolj zvišal ceno?

Oni zvišajo, kolikor želijo. Še vedno se bodo našli gostje. To vedo, da se jim ni treba trudit, ker je njihovo morje res super v primerjavi s katerimkoli drugim morjem.

Ravno tako, kot se v turističnih resortih v Egiptu, Tunizij ne trudijo kaj dosti, ker je najdražja zadeva tam marža agencije in letalski prevoz. In ker imajo sezono praktično celo leto.

Hrvatje pa v 4 mesecih naberejo za celo leto in to je to.

LeQuack ::

Krivi smo mi ki dol hodimo, noben drug. Hrvati so samo prilagodili cene bogatim Slovencem, to je to.
Quack !

Magic1 ::

Hodimo pa dol, ker ni glih druge opcije za marsikoga. Sej mene napake po hotelu ne motijo tolk, mi je pa smešno ob navijanju cen, da ne dvignejo nivoja. V primeru slabe hrane, bi pa naredil konkreten halo.
Nisem jaz prišel dol, da bom v sobi. Vse kar rabim je, da je čisto in da klima dela.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

starfotr ::

Bili bi zelo neumni, če ne bi imeli takih cen, kot jih imajo.

Magic1 ::

starfotr je izjavil:

Bili bi zelo neumni, če ne bi imeli takih cen, kot jih imajo.

To se stranjam, samo je treba malo tudi malo standard dvignit hkrati. Samo vprašanje časa je, kdaj bo spet konkurenca prišla nazaj in potem bodo močno bolele slabe ocene. In ljudje bodo začeli ocenjevat, če bodo dobili olož za 400EUR na dan.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

starfotr ::

scipascapa ::

Imate Grčijo pa pejte tja.

Magic1 ::

Ti kar hodi za vikend, 5, ali 7 dni v Grčijo. Meni pač ni. Jaz grem k hrčkom, ker so uro do dve stran. Sej se lahko prilagodim njihovim podražitvam. Večinokrat ne rabim it v all inclusive hotel, ali mobilno hiško in jest zunaj. V apartmaju sem lahko za 100EUR na dan, ostalo pa me stane isto kot doma. Oziroma še bolje, pol poznanega folka ima apartma dol.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dronyx ::

starfotr je izjavil:

...ker je njihovo morje res super v primerjavi s katerimkoli drugim morjem.

8-O

Če je v konkurenci samo hrvaška obala, potem to nedvomno drži, sicer je morje v redu še marsikje drugje po svetu, sploh če je podobna klima, da je primerno za kopanje. Je pa res, da imamo veliko srečo, da živimo v bližini takega morja. Marsikdo se ne more usesti v avto in skočit za en dan na morje.

LeQuack ::

In Hrvati to vedo, zato bodo vsako leto višje cene. Vedo da bodo zmeraj Slovenci dol hodil, pa tudi če je 2x dražje kot zdaj. Dejansko bi bili neumni, če ne bi dražil.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Utk ::

Slovenci imajo dol vsaj 100,000 vikendov. Tudi tisti, ki ne, za apartma se bo že napraskalo. Pašteti pa nič ne škodi, če jo odpelješ.
Ceno česa bojo potem dvigovali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

dronyx je izjavil:

starfotr je izjavil:

...ker je njihovo morje res super v primerjavi s katerimkoli drugim morjem.

8-O

Če je v konkurenci samo hrvaška obala, potem to nedvomno drži, sicer je morje v redu še marsikje drugje po svetu, sploh če je podobna klima, da je primerno za kopanje. Je pa res, da imamo veliko srečo, da živimo v bližini takega morja. Marsikdo se ne more usesti v avto in skočit za en dan na morje.


Imaš vso pravico iti na Tenerife vsak vikend.

feryz ::

Če pa ne veste, kaj imate.

Na mojem Skypu visi tudi en poljak, je danes začel z delom po dopustu na Hrvaškem.
Post za postom kako je na Hrvaškem ultra ful kul, najboljše na svetu, vse naj naj, najboljši dopust ever itd, itd.
Samo tukaj ne prenesete Kroacije. Hrvatomrzneži, smo včasih temu rekli. V resnici pa dobiš tam naboljši dopust ever.

c3p0 ::

dronyx je izjavil:

Jaz nikdar ne pišem mnenj po internetu, edina izjema je Odpta kuhna. Tem sem pa dal eno samo zvezdico in napisal - The prices are high, as in more expensive restaurants. Pure tourist trap. Cene visoke, kot v dražjih restavracijah. Čisti turist trap.


Na začetku je veljalo mala cena, mala porcija, da probaš več stvari, vem da sem probal par jedi po 3€. Nekako tako so tudi oglaševali.
Zadnja leta pa je porcija ostala mala (tista hipster ladjica, ipd.), cena pa x3. Me ne vidijo več, vidim, da na boljše ni šlo.

starfotr ::

Tebe ni tam. Je pa polno drugih, ki jim ni problem plačati zahtevane vsote.

c3p0 ::

feryz je izjavil:


Na mojem Skypu visi tudi en poljak, je danes začel z delom po dopustu na Hrvaškem.
Post za postom kako je na Hrvaškem ultra ful kul, najboljše na svetu, vse naj naj, najboljši dopust ever itd, itd.
Samo tukaj ne prenesete Kroacije. Hrvatomrzneži, smo včasih temu rekli. V resnici pa dobiš tam naboljši dopust ever.


Hejterji, meni je doli čisto kul, zato sem tudi nabavil apartma. Jest ne rabim it ven, pa pomfri si doma lahko spečem boljše kot v gostilni.

Poljakom pa tudi mora bit res kul, glede na dolžino vožnje. Že tam iz Krakowa je vsaj 10 ur do kake Rijeke, kaj šele bolj severnim, ki grejo bolj južno, Makarska ipd.

BuDi79 ::

c3p0 je izjavil:

Me ne vidijo več.
So javili, da te ne pogrešajo. Itak ne bi prišel na vrsto.

enemon ::

feryz je izjavil:

Če pa ne veste, kaj imate.

Na mojem Skypu visi tudi en poljak, je danes začel z delom po dopustu na Hrvaškem.
Post za postom kako je na Hrvaškem ultra ful kul, najboljše na svetu, vse naj naj, najboljši dopust ever itd, itd.
Samo tukaj ne prenesete Kroacije. Hrvatomrzneži, smo včasih temu rekli. V resnici pa dobiš tam naboljši dopust ever.


Verjetno ta tvoj Poljak kje drugje kot na Hrvaškem še ni bil. Grčija je vsaj zame neprimerno boljša v vseh pogledih, od gostoljubnosti, hrane do same obale in raznolikosti plaž.

c3p0 ::

BuDi79 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Me ne vidijo več.
So javili, da te ne pogrešajo. Itak ne bi prišel na vrsto.


Lažeš. Pa na vrsto sem prišel takoj.

enemon je izjavil:


Verjetno ta tvoj Poljak kje drugje kot na Hrvaškem še ni bil. Grčija je vsaj zame neprimerno boljša v vseh pogledih, od gostoljubnosti, hrane do same obale in raznolikosti plaž.


Subjektivno. Plaže slabše, hrana meni boljša, cenejša recimo na Santoriniju, na Kreti tu-tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

J.McLane ::

Ponudniki pred sezono vedno hazardirajo kako bodo nastavili cene in kako bodo izboljšali/okrnili svojo ponudbo. Med samo sezono se morda še ne občuti posledic, naslednjo sezono se pa to definitivno občuti, ker turisti imajo pred sabo spet novo sliko in nove ponudbe kam bi šli na dopust in to odločitev sprejemajo bolj ali manj na svojih in izkušnjah drugih iz pretekle sezone.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

dronyx ::

starfotr je izjavil:

Imaš vso pravico iti na Tenerife vsak vikend.


jonas0 ::

Mato989 je izjavil:

Ja, tudi jaz mnenja pišem običajno samo takrat ko je izredno dobro ali pa nepričakovano slabo...


Na tvoje mnenje folk precej da. :)

LeQuack ::

A bo to kaj vplivalo na cene?

"Hrvaška vlada je potrdila predlog zakona o upravljanju in vzdrževanju stavb, po katerem bodo lastniki v primeru oddajanja stanovanj v večstanovanjskih zgradbah v kratkoročni najem potrebovali soglasje 80 odstotkov etažnih lastnikov. S tem želi vlada povečati fond stanovanj za dolgoročni najem in znižati najemnine."
https://www.24ur.com/novice/tujina/hrva...
Quack !

ginekk ::

LeQuack je izjavil:

A bo to kaj vplivalo na cene?

"Hrvaška vlada je potrdila predlog zakona o upravljanju in vzdrževanju stavb, po katerem bodo lastniki v primeru oddajanja stanovanj v večstanovanjskih zgradbah v kratkoročni najem potrebovali soglasje 80 odstotkov etažnih lastnikov. S tem želi vlada povečati fond stanovanj za dolgoročni najem in znižati najemnine."
https://www.24ur.com/novice/tujina/hrva...


Zgolj v mestih. Vse ostalo na obali pa je grajeno za turizem in edina težava pri dogovoru bo, da se sosednji lastniki, en Nemc, en Čeh pa dva Slovenca še ne poznajo med sabo.

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

A bo to kaj vplivalo na cene?

V bistvu ne, ker za že obstoječe to ne velja. Samo za nove.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Očitno je to dovolj dobro za goste. Ali bi ti kot lastnik/najemnik hotela vlagal denar in napore v to, da bi bilo vse tip top? Bi zaradi imel kaj bolj poln hotel? Bi lahko še bolj zvišal ceno?
Gre za osnovne zadeve, torej vsaj da odtoki požirajo in da vse žarnice svetijo, pa da se okna odpirajo/zapirajo. Ampak še tega ni, saj je isto tudi v SLO. Jaz imam s sabo ponavadi mr. musculo, ker še nisem bil v sobi, kjer bi umivalnik normalno požiral. Pa za to ne rabiš tisočev €, samo 1 Filipinca, ki se mesečno sprehodi po hotelu z osnovnim orodjem. Hkrati dobiš dodaten kup gostov, ki so bolj zadovoljni.

Sicer pa, včeraj sem bil v Lidlu v Poreču. Meni se zdijo cene enake kot pri nas. Gužva pa nenormalna.
Skratka za 14 dni morja bom porabil 30€ za benz, 30€ za sladoled, pa ene 150€ za Istralandijo, to je pa to.
vires in numeris

Utk ::

Ja lidl ima iste cene povsod, ostali pa niti ne.

starfotr ::

Madona, saj imate recepcijo in reklamirajte. Zahtevajte novo sobo ali pa cel hotel. Mone.

iso2000 ::

starfotr je izjavil:

Madona, saj imate recepcijo in reklamirajte. Zahtevajte novo sobo ali pa cel hotel. Mone.

Točno tako. Jaz sem že večkrat zamenjal sobo, ker je bil hrup, slaba lokacija znotraj komoleksa ipd. To pa res ni tak bav bav, le jezik stegneš na recepciji.

kixs ::

Utk je izjavil:

Ja lidl ima iste cene povsod, ostali pa niti ne.


Tudi Plodine in Eurospin imata povsod iste cene - znotraj Hrvaske. Ce primerjam Lidl, Eurospin, Spar HR:SLO, pa so dol visje cene. Pri kaksni stvareh tudi +50%. Cenej prakticno ni, razen, ce je v akciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Magic1 ::

Svinjina in meso je načeloma podobno ali ceneje dol. Ješ razno meso in kakšno svežo zelenjavo. Za pit si pa s sabo prineseš ali piješ vodo/limonado. Pijača je načeloma dol dosti dražja v trgovinah.
Magic

Buggy ::

A vi hodite na dopust al sparat FFS?!? Razumem stisko dolocenih, ki si tega ne morejo privoscit, samo nazaj se drzat na dopustu (tisti ki imajo) samo zaradi tega, ker je pac drazje kot pri nas pa pac ne.

c3p0 ::

Če ti da posebno zadovoljstvo, da doli enako ali slabšo stvar kupiš dražje, potem pa kar. Pa se gužvaš v trgovini z milijon turisti.

Magic1 ::

Ne, mi hodimo na morje in to čim več, ker je otrokom super. Da pa bom en mesec keširal hrčkov greed, mi pa ne pade na pamet.
Magic

Buggy ::

Na dopustu se pa res ne bom omejeval s ceno. Ce se mi nekaj zapase si bom privoscil, tako hudo pa spet ni madona no.

Ne recem da v jeben Dubaju nisem hotu dat 6$ za pol litra vode...sam ne pretiravat no

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Magic1 ::

Če si pun, sploh ne vem kaj delaš v apartmajih in hotelih. Najemi si jahto in kuharje.
Greš ven jest s družino in skeširaš 100EUR za eno povprečno hračo in zanič pir. Zakaj že?!?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Buggy ::

Na hrvasko morje hodim ravno zaradi tega, ker se zaenkrat se najdejo koticki vukojebine, kar drugje ze tezko najdes. Zadnji stadij je da bom moral za manjek placevat velke denarje, kot se sedaj prodajajo robinzonske avanture na osamelih otokih

Sparkxl ::

Buggy je izjavil:

A vi hodite na dopust al sparat FFS?!? Razumem stisko dolocenih, ki si tega ne morejo privoscit, samo nazaj se drzat na dopustu (tisti ki imajo) samo zaradi tega, ker je pac drazje kot pri nas pa pac ne.


Treba je ločit med šparanjem in razmetavnjem, s katerim hraniš hrvaško pogoltnost.

Recimo 80g milka 2€ v konzumu. Jap...ne kupim, ker šparam FFS

Buggy ::

Pa sej sem pred meseci limal cene iz trgovin...na otoku je Dorina rizeva cokolada, kjer ste se zgrazal nad ceno obcutno drazja pri nas. Pecena perutnina iz toplega koticka pa obcutno cenejsa in boljsa pri njih...nwm no.

Sej ne govorim, da na dopusti razmetavas z denarjem, pac najdes zadeve, ki ti pasejo, ce je cena malce visja in si si zazelel to privoscit - go for it...jebeno enkrat na leto od preostalih 50, ki jih imamo za uzivanje pa res ni groza. Za kake neumnosti sele doma zapravljamo denar pa se vemo ne :))
««
70 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120761 (5852) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430500 (4131) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436285 (29107) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548574 (6292) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042322 (32366) ThinkPad

Več podobnih tem