» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
71 / 74
»»

Magic1 ::

Sej to je tudi pri nas. To je bila ponavadi najbolj čip čokolada:
https://www.spar.si/online/rizeva-cokol...
Nekomu se skeglal in zgleda, da se prodaja. Verjetno takim, kot si ti.
Za 24EUR/kg dobim že zelo proper čokolado.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Buggy ::

@Magic1: custva (karsnakoli) te prevzemajo in ne pises racionalno :))

Magic1 ::

Seveda, ko sem dostikrat gledal sošolce in sodelovce, ki niso gledal na denar en del meseca. Potem pa drugo polovico meseca niso imel za sendvič. Ali pa jih zlorabljajo v službi, ker je šef dojadil, da so zakreditirani do jaja. Seveda imajo boljši avto od mene, samo šupak pa z muko vsak dan nastavljajo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Buggy ::

OK, tvoje tezave ki nas ne zanimajo. Debata je bila o cenah o katerih pretiravate, kjer sem ti predstavil da je pri nas ista cokolada drazja kot na otoku

4.90€ na RAB-u in v sparu https://www.spar.si/online/rizeva-cokol...

220G...isti vatli menda al kako se ze gre to?

Delate dramo po nepotrebnem. Jebi ga dopust je dopust vsak si privosci po svoje, ne pa ljudi dezinformirat FFS!

Sparkxl ::

Če tebi paše hranit hrvaško pogoltnost pod blesavim argumentom "saj je 1x letno", ti kar, ti noben ne brani. Mene pač ne bodo obirali.
Dokler so imeli normalne cene, cenikov sploh gledal nisem. Jedel vsak drugi dan zunaj. Zadnje 3 leta pa še mi čehi zavidajo kaki čeh sem.
Namesto gostiln sem zdaj postal kralj domačega žara.
Čisto vse privlečemo dol. Še pivo. Včasih sem ga kupoval na plaži, zdaj si ga nosim s sabo v hladilni torbi. Čeh od čeha. Aja pivo pa ima enak okus.

energetik ::

Buggy je izjavil:

A vi hodite na dopust al sparat FFS?!? Razumem stisko dolocenih, ki si tega ne morejo privoscit, samo nazaj se drzat na dopustu (tisti ki imajo) samo zaradi tega, ker je pac drazje kot pri nas pa pac ne.

Na HR morje hodim izključno zaradi morja (dobesedno, da plavamo, veslamo, se potapljamo), in ne da bom keširal Šipcem, ki mi v restavracijah servirajo odmrznjene atlantske lignje in Ožujsko za 5EUR.
Zato si v Lidlu nabavim dokaj kvalitetna osnova živila in si sam skuham/zgrilam precej boljše obroke.
Če bi si hotel privoščiti, bi šel sam z ženo jeseni ali pozimi na pohodniško-gurmanski obhod, s tem da bi prej konkretno preveril, kje se dobro je.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Utk ::

Najmanj se nad cenami pritožujejo tisti, ki grejo v največjo vukojebino kjer res ne moreš zapravit tudi če hočeš...

Buggy ::

Pa kdo vas sili hodit kamorkoli? Jaz res ne razumem vec nic?! Jaz sem tudi tri vrste od morja grillal sveze ribe, sem sel pa tudi pojest za 150€ v restavracijo in sel po piscanca v stacuno. V apartmaju smo tudi makarone kuhal. A ste nezmozni funkcionirat glede na vase sposobnosti, al kaksne tezave pac imate? Tam kjer sem bil jaz je pac lokacija, lokacija, lokacija...vse ostalo je pac za zraven :))

Magic1 ::

V nos nam gre forsiranje mentalitete, da na dopustu se ne gleda na denar...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

feryz ::

Ok, nagradno vprašanje.
Od kje vam ideja, da mora biti na dopustu vse ceneje kot doma?
Ker logika veli ravno obratno.

Če bi to držalo, bi bilo logično, da se človek preseli v dopustniške kraje in tam živi. Ker je ceneje kot doma.

Magic1 ::

Zato ker imamo izbiro. Če hočejo preveč za ponujeno pač ne kupiš. Verjetno tudi zato, ker smo nekateri veliko dol in je neumno zapravit preveč. Sej tudi pri nas sem drastično zmanjšal gostinske storitve.
Pa ne zato ker ne bi imel. Temveč je neumno puščat toliko denarja za povprečen ološ. S Youtubom si lahko skuhaš na pro nivoju marikaj. Za veliko manjši denar.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jabe ::

Buggy je izjavil:



Ne recem da v jeben Dubaju nisem hotu dat 6$ za pol litra vode...sam ne pretiravat no


To so se pa prav posebej zate tarifo spomnili. Voda je v dubaju zastonj. Na vsake par metrov na ulici so pipce, kjer tece tudi za občutljive zahodnjake pitna voda. Drugih ljudi itak tam ni...

jonas0 ::

Na Hrvaškem so cene kar dražje kot pri nas na periferiji. Bil v Umagu v Konzum market . Monster 2 € recimo. Pa radler ene 50 centov več kot pri nas. So višje cene nimaš kaj... Da se o restavracijah ob obali ne menimo.

Buggy ::

To so se pa prav posebej zate tarifo spomnili. Voda je v dubaju zastonj. Na vsake par metrov na ulici so pipce, kjer tece tudi za občutljive zahodnjake pitna voda. Drugih ljudi itak tam ni...

Maja letos so hladno vodo na letaliscu ponujali po tej ceni. Zraven molilnic si imel pa na kilometrskem hangarju res pipico, kjer si lahko natocil vroco (neohlajeno) vodo iz pipe.
Resitev je bila MC, kjer si kupil menu za 8EUR in dobil zraven se pol litra vode (mrzle). Jeba je zgolj ce si 7 ur na letaliscu, sicer nebi bilo panike. Tam se ti pa res zdi debilno dat tolk dnarja za vodo...vsaj meni no. Tolk o odiranju...in to za vodo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jonas0 ::

Pol pa kar pot pod noge v Albanijo. Ne vem jaz si nebi upal v te države. Albanija, Romunija, jug Italije itd. Lahko mimogrede ponikneš v kakšni luknji.

Buggy ::

Oktobra picim v obmorsko Crno goro, me res zanima kaj bo tam. Porocam :D

jonas0 ::

Kam , če smem vprašat? Kotor je lepo mesto recimo. Na mestni vratih je napis tujega nočemo svojega pa nimamo je govoril moj dedek. :)

Buggy ::

Boka Kotorska, Ulcinj, Sv Stefan...pac po obcutku cruzing brez nekih vodicev.

BTW: nasa je bila ze v izvidnici sluzbeno...zato me je prepricala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Sakin ::

jonas0 je izjavil:

Kam , če smem vprašat? Kotor je lepo mesto recimo. Na mestni vratih je napis tujega nočemo svojega pa nimamo je govoril moj dedek. :)


V Kotorju moraj urediti kanalizacijo nekam dlje od vhoda v stari del mesta, ker to je prva stvar, katero zavohaš. Prava Črna Gora so itak hribi.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

feryz ::

Zakaj pa misliš da se ji reče Črna gora? Niso gore in ostalo zaradi narave črne.

Buggy ::

Jaz sem pristas tega, da je zadevo potrebno najprej lastnorocno doziveti in potem ocenjevati.

feryz ::

Se strinjam, ampak vsake oči imajo svojega malarja.
Zato pa tukaj eni toliko jokajo, ker je v kroaciji pica 12 evrov in pir 4 evre.
Namesto da bi bila pica 5 evrov, pir pa 2.

Buggy ::

svoje mnenje o takih sem ze podal, da se pa zaradi cen omejujes, da nebi v praksi siril obzorij me pa preseneca, sploh za tako izbrano druzbo kot je tukaj.

Jaz sem nasel stvari, ki me izpolnjujejo in osrecujejo, potovanja in iskanje neokrnjenih kotickov v "daljni blizini" je zgolj ena stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

brett ::

Buggy je izjavil:

To so se pa prav posebej zate tarifo spomnili. Voda je v dubaju zastonj. Na vsake par metrov na ulici so pipce, kjer tece tudi za občutljive zahodnjake pitna voda. Drugih ljudi itak tam ni...

Maja letos so hladno vodo na letaliscu ponujali po tej ceni. Zraven molilnic si imel pa na kilometrskem hangarju res pipico, kjer si lahko natocil vroco (neohlajeno) vodo iz pipe.
Resitev je bila MC, kjer si kupil menu za 8EUR in dobil zraven se pol litra vode (mrzle). Jeba je zgolj ce si 7 ur na letaliscu, sicer nebi bilo panike. Tam se ti pa res zdi debilno dat tolk dnarja za vodo...vsaj meni no. Tolk o odiranju...in to za vodo


Zanimivo, da so imeli maja na letališču v Dubaju po 6€...jaz sem jo konec junija po (še vedno visoko sicer) po 3,5$! Itak pa je na letališču vedno precej dražje. Tudi na Brniku pred parim dnevi 0.5L voda 2€.

Lp iz Istanbula. Tu je mrzla voda plastenka 0.5L = 10TL = 0,26€. 1,5L pa = 20TL. V najbolj turistični coni! Coca cola 1L = 40TL = 1,05€.
Hrana: od cene na slo nivoju, par 100 v kaki manjši ulici pa 5x ceneje isto. Skratka: z malo truda, veliki prihranki ;)

jonas0 ::

Povej še kakšne so cene piva.

Buggy ::

ponavadi slikam take zadeve in ja letalisca imajo pac svojo tarifo.

Here are 6 Things to Keep in Mind When Shopping at Dubai Airport :

When you arrive, look at the best things to buy from Dubai Duty-Free and check how much it will cost to buy an item; if you don't know the price in Dubai, ask someone.
There is a lot of variety in the food and drinks. Try different varieties to see which you like best.
Dubai Airport is the most expensive airport in the world regarding retail prices. A bottle of water costs $7, a coffee $2, and a sandwich $4.

https://dubaivisitvisa.online/blog/shop...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jabe ::

Se prav, ce prav razumem, si dal ha primer letalisce cene. Potemtakem je pri nas kava iz avtomata 2,5€. Sicer je povsod 60 centov, ampak na brniku je 2,5€. Dubaj je poceni pol, ne pa most expensive airport in the world.

dronyx ::

Jaz sem na letališču v Istanbulu dal za pivo 12EUR leta 2022. To je tudi še do sedaj uradno najdražje pivo, ki sem ga kadarkoli pil. Zakaj sem si privoščil tako drago pivo? Za spomin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kingsix ::

Letališče v Grazu zmaga kjer imajo Spar in to (vsaj se mi zdelo) normalne cene. Sicer pa ja to bol neka avtobusna postaja. =)

Dubaj sem si kupil sladoled pa mislim, da je bila kepica krepko preko 10e.. Vem ker mi je pol računovodkinja nekaj težila kaj bi jaz mel to kot strošek..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

feryz ::

Menjaj računovodkinjo.
Ne moreš sredi Dubaja dehidrirati, 10 evrov gor ali dol.

brett ::

jonas0 je izjavil:

Povej še kakšne so cene piva.


Po pravici povedano nimam pojma, ker ne pijem alokohola. Nikoli ga nisem. Pivo pa mi že smrdi po vonju...

Lahko pa precekiram. Na hor turist spots najbrž ni poceni... Kot povsod po svetu.
Je pa zanimivo, da se da zelo malo pogajati - barantanje za karkoli. Do 20% max, pa nima veze ali zakotje ali hot spots. Pa nisem novinec za te stvari. Se samo nasmehnejo, če rečeš, da boš šel drugam ceneje iskat, češ izvoli. Sicer so cene še vedno precej nižje kot pri nas, a ni več to to kot pred leti...

enemon ::

brett je izjavil:



Lp iz Istanbula. Tu je mrzla voda plastenka 0.5L = 10TL = 0,26€. 1,5L pa = 20TL. V najbolj turistični coni! Coca cola 1L = 40TL = 1,05€.
Hrana: od cene na slo nivoju, par 100 v kaki manjši ulici pa 5x ceneje isto. Skratka: z malo truda, veliki prihranki ;)


Zanimivo, res nizke cene. Ampak a nimajo v Turčiji cca. 50-odstotne letne inflacije že nekaj let?

Utk ::

Inflacija je v njihovi valuti, ne nujno v evrih.

dronyx ::

Tule vidim veliko sirotinje hodi na morje in si tam ne privošči skoraj nič. Spodaj v YT prispevku pa kako izgleda, če si človek nekaj privošči in ne gre domov lačen.



Jaz sem sedaj na dieti in vedno ko postanem lačen, grem pogledat ta video. In potem mi je nekaj časa slabo, tako da ne morem nič pojest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

sbawe64 ::

Če ste čehi na hr morju, skočite kdaj na pošten obrok v republiko Srbsko.
2020 is new 1984
Corona World order

Invictus ::

dronyx je izjavil:

Jaz sem na letališču v Istanbulu dal za pivo 12EUR leta 2022. To je tudi še do sedaj uradno najdražje pivo, ki sem ga kadarkoli pil. Zakaj sem si privoščil tako drago pivo? Za spomin.

Jaz sem dal 8 EUR, sam tam leta 2010. Najdražji pir takrat. Sam je bil pa 7 deci :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Najdrazje, kakor se seveda spomnem, je bilo letos v Savurdiji. 3dcl za 5,20€. Tudi caj je bil max do zdaj za 4,40€.

 x

x

Yossarian ::

Včeraj zvečer, kepica sladoleda v strogem, starem delu v Puli = 2 €
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

codeMonkey ::

Kao fensi beach bar v glamping kampu ravnokar 15 EUR za dve koli, espresso in dva "domaca" ledena caja. Drugace piva vsa po 4,5 pa ce je Tomislav, Zlatni medvjed (meni najljubsi) al pa Karlovacko. Naravni smoothie tudi toliko. Cheeseburger s pomfrijem in cebulnimi obrocki 12 EUR. Kepica sladoleda 2,2 EUR. King po 4,5 EUR. Se drazi, itak, ampak ce nam kaj pase, se gre.

dronyx ::

kixs je izjavil:

Najdrazje, kakor se seveda spomnem, je bilo letos v Savurdiji. 3dcl za 5,20€. Tudi caj je bil max do zdaj za 4,40€.

Prvi komentar na tripadviserju - At the listed prices one would have to be a fool to eat here. We had high hopes but walked out after drinks. Food looked great with a coal oven to boot. Something went VERY VERY wrong with this guys’s conversion to Euros…

c3p0 ::

10 EUR za pir v neki navadni gostilni v Helsinkih, kakih 7 let nazaj.

DamijanD ::

dronyx je izjavil:

...Something went VERY VERY wrong with this guys’s conversion to Euros…

Če vprašaš navadne prebivalce Hrvaške, se bodo s tem strinjali - mislim, da so pri njih bile podražitve še hujše kot pri nas ob uvedbi €

dronyx ::

DamijanD je izjavil:

Če vprašaš navadne prebivalce Hrvaške, se bodo s tem strinjali - mislim, da so pri njih bile podražitve še hujše kot pri nas ob uvedbi EUR

Sem pozabil, kako je bilo pri nas. Očitno ko greš v evro pridejo šleperji z novimi bankovci iz Frankfurta in to v ogromnih količinah. Če česa ne manjka v evro coni so to evri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kixs ::

dronyx je izjavil:

kixs je izjavil:

Najdrazje, kakor se seveda spomnem, je bilo letos v Savurdiji. 3dcl za 5,20€. Tudi caj je bil max do zdaj za 4,40€.

Prvi komentar na tripadviserju - At the listed prices one would have to be a fool to eat here. We had high hopes but walked out after drinks. Food looked great with a coal oven to boot. Something went VERY VERY wrong with this guys’s conversion to Euros…


Bila sva zunaj sezone. Prakticno vse zaprto. Google ocene so bile dobre. Ceno sem tudi pricakoval kaj podobnega in nisem bil zelo presenecen. Posebej, ko vidis hlajeno vitrino s staranimi tomahawki. Bilo je pa kaksnih 70% zasedeno. Sicer na koncu nisem bil zadovoljen, ker je bila calzone pizza zazgana. Po drugi strani sem bil pa zelo zadovoljen s Kempinskim v Savudriji.

Telbanc ::

c3p0 je izjavil:

10 EUR za pir v neki navadni gostilni v Helsinkih, kakih 7 let nazaj.


Kava v Pragi, lokacija pri astrološki uri 7 evrov. 10 let nazaj.Čist micena kava. Hrvati so predragi, švabi so letos precej zmajnšali obisk, odkril so tud Baltik, kjer se lah ohladijo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

amacar ::

Ibiza Ushuaia lani, malo pivo 17€, pol litra vode 10€.

Makarska letos ob rivi (nekam na hitro z otrokom), pivo med 3.5-5.5€, kepica 2-2.5€, cedevita 2.5-4€, radler 3.5-4€, kava 2-3.5€. Klasicne restavracije (4.5+ ocene glede na google/tripadvisor) - ramstek 25€, fuži s tartufi 17€, pica 11-16€, tunin biftek 15€. Malo boljsa restavracija (Jež) tuna steak 20€, medaljoncki s prilogo 38€, juha s skampi 7€, sotirana zelenjava 4€, penina 4€.
Overall nic posebno dragega, podobno kot v Sloveniji.

Magic1 ::

Seveda nič posebnega, gre družina na kosilo in je 100EUR. Počasi bo prišla kultura iz zahodne Eu, da se ven hodi jest samo za posebne priložnosti. Mi smo bili razvajeni, da smo hodili na malice skoraj vsak dan, ki so bili konkretni obroki.
Meni se kolca po nonotu na krku en pol desetletja nazaj. Malice 45kun, orada, brancin ali čevapi na oglju pečeno. Vsak dan smo tam jedli.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

gregor_m ::

Ta teden bil na dopustu na Krku v mestu Krk. Osredotočil sem se na kepice sladoleda, ker smo imeli polni penzion in nismo hodili ven jest. V mestnem jedru so okoli 2,5 do 2,9 za neke premium kepice. Smo pa našli sladoledni štant (45°01'31.7"N 14°34'25.0"E), ki pomoje še vedno velja za mestno jedro, kjer je kepica 1,5€. Okus je bil dovolj soliden, da bi si sladoled ponovno privoščil.

DamijanD ::

V Walesu so bile kave od 3.1 - 3.7 funta, ker je dražje kot pri nas. Ampak cene parkirišč so pa bistveno bolj ugodne kot pri nas (z izjemo tistega na prelazu, ki je izhodišče za Snowdon in ga je potrebno rezervirat v naprej)

MadMen ::

Pag, en manjši kraj. Pivo je bilo od 3-3.5(najdražje točeno Ožujsko), kepica sladoleda 2€, pica 9-12€, shot Jamsona cca 3€, kava podobno kot pri nas. Kjer je bilo res dražje je bil lokalni mini market, ostalo pa primerljivo ali malo cenejše kot Ljubljana.
««
71 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120761 (5852) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430499 (4130) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436284 (29106) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548574 (6292) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042321 (32365) ThinkPad

Več podobnih tem