» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
74 / 74
»
»»

kuglvinkl ::

Pod črto je treba razumeti vse inšpektorje in pritoževalce. V vsem skupaj je velik užitek. Užitek godrnjanja. Užitek, da lahko povzdignejo svoj glas in na glas povejo, kaj vse je narobe. V principu ne more biti nič dobro ali korektno. Smo pač narejeni tako, da ne iščemo dobrih, temveč slabe stvari. Posebej v situacijah, ko smo prepričani, da svoje užitke preplačujemo. Prepričani, da nas rubijo na vsakem koraku in se nam smejijo za hrbtom z besedami, da smo navadni naivni bumbarji, ker se vsako leto pustimo ujeti na iste limanice. Iz tega se takoj izvede zaključek, da smo velike žrtve. Žrtve vsega, kar tvori turizem. Od požrešnih turističnih delavcev do zasvinjanih plaž in zalivov in agresivnih turistov, ki gledajo le na svojo rit. Zadaj se skriva ta želja, da sem nekaj posebnega. Prepričan, da se to dogaja le meni.

https://www.dnevnik.si/mnenja/kolumne/p...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Aja, nategnejo te za kozarec vode, ali pa za kocko ledu. Kako pa ti pričakuješ, da se take prakse kaznuje, drugače kot pa da folk bemti naokoli? Jaz sem redno hodil v eno restavracijo, nisem imel kaj za čez povedat. Priporočal sem jo vsakomur, če bo kdaj v bližini. Po kovidu so navili ceni, začeli fajn kasirat za vsako malenkost. Zdaj že eno leto nisem bil tam in priporočil jo tudi več ne bom. Sej je jasno zakaj folk pizdi, praktično večina videnih restavracij dol je bila letos konstantno nezasedenih. Jasno kot beli dan, kdor gre se počuti nategnjenega in posledično drugič trikrat pomisli preden zavije not.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Če nekdo prodaja kepico sladoleda za 5 evrov ali računa 550 evrov za 25 km taxija, zarad tega jaz ne bom ostajal doma. Samo tega pač ne bom plačeval.

Jaz ne grem nekam, da bo nekdo tam nekaj zaslužil, ampak zarad sebe. Če ima kaj pametnega za prodat, super, če ne, mi je vseeno.
Niti ne bom ostal doma, če bo nek kelnar mislil, da sem broke, ker nisem šel v njihovo gostilno. Še manj šel v to gostilno.
Končno mi je tudi vseeno kaj si mislijo domačini in ostali tam o meni, dokler to nima direktnega vpliva na to kako se tam imam. Nisem pa tak da jim bi sral po glavi, take kar naj direkt prebutajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

No, zadnjič sem bil v pivnici Union. Ker vedno pijem točeno pivo z limono, so mi tisto faking rezino limone zaračunajo pol EUR.

Kaj mislite, bom še hodil tja?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Invictus je izjavil:

No, zadnjič sem bil v pivnici Union. Ker vedno pijem točeno pivo z limono, so mi tisto faking rezino limone zaračunajo pol EUR.

Kaj mislite, bom še hodil tja?

Proper korporacija. Nadobuden šef je imel poslovne ideje brez poznavanja lokalcev. Eno leto bo imel boljše rezultate, preden folku dojadi, drugo leto ba pa že drugje. Tako gre to v teh časih.
Magic

Invictus ::

Ja, najbrž res...

Bi moral shranit račun...

Ker to je pa bizarnost prve klase.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Invictus je izjavil:

No, zadnjič sem bil v pivnici Union. Ker vedno pijem točeno pivo z limono, so mi tisto faking rezino limone zaračunajo pol EUR.

Kaj mislite, bom še hodil tja?


Saj to bo pocasi po vseh lokalih. 50 centov za limono, 50 centov za ledeno kocko. Ovcke boste se vedno hodili v lokale.

Lejga ::

+ še 20% obveznega trinkelta, pa smo tam. To z limono se je najprej razpaslo po Dunaju, danes je že pri nas.

feryz ::

Invictus je izjavil:

Ja, najbrž res...
Bi moral shranit račun...
Ker to je pa bizarnost prve klase.
Kaj se pa afnaš z limono?
Zunaj pijejo pir z malinovim sirupom. In ga tudi konkretno zaračunajo. Vsaj veš, kaj plačaš.

nejc_nejc ::

Kolikor se spommim, je bila rezina limone pri desperadosu ter smijliju.
Oba v flašah.
V tapravi pivnici ti tocen pir v glavo vrzejo, če teziš z limono....:)

Invictus ::

Saj lahko tudi povem, da je bila v soboto zvečer pivnica prazna...

Očitno te prakse iz tujine pri nas ne padejo na plodna tla...

Bom moral svojo pipco naštimat in svoje limone :)) ter hodit samo še po sodčke.

nejc_nejc je izjavil:


V tapravi pivnici ti tocen pir v glavo vrzejo, če teziš z limono....:)

Pri nas prave pivnice sploh ni...

Ti Nizozemci so pa tako hujši od Židov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

feryz ::

Me prav firbec matra, če ima Union pir sploh še kakšno zvezo z ex Unionom.
Po mojem nobene več.

Magic1 ::

Receptura je verjetno še dost podobna, samo delajo ga v Laškem in sestavine so od bogve kje.
Magic

Invictus ::

Glede na to, da se bo Pivovarna Union podrla, bogve kje delajo pir.

Sam je pa dober, oz. celo boljši kot je bil zadnja leta pred prevzemom Nizozemcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

nejc_nejc je izjavil:

Kolikor se spommim, je bila rezina limone pri desperadosu ter smijliju.
Oba v flašah.
V tapravi pivnici ti tocen pir v glavo vrzejo, če teziš z limono....:)


Smile ni bil ne tic ne mis, ni bil pir in ni bil sok, nekaj vmes.

Invictus je izjavil:

Glede na to, da se bo Pivovarna Union podrla, bogve kje delajo pir.

Sam je pa dober, oz. celo boljši kot je bil zadnja leta pred prevzemom Nizozemcev.


Steklenice se polnijo izkljucno samo v Laskem ze od lani. Tole z rusenjem bo pa tako ali tako trajalo par desetletij, da se zmenijo, ker so nekateri deli pivovarne spomenisko zasciteni.

BuDi79 ::

Evo, konec sezone je:

V predsezoni je Hrvaško obiskalo kar osem odstotkov več gostov kot lani, od začetka leta do konca avgusta pa so na Hrvaškem zabeležili 16,9 milijona prihodov turistov, kar je za štiri odstotke več kot v enakem obdobju lani.

Hrvaški minister za turizem in šport Tonči Glavina je rezultate sezone na današnji novinarski konferenci ocenil kot odlične.

"Nekateri so komentirali, da niso imeli pričakovanih rezultatov. Menimo, da je to deloma posledica manjše zasedenosti, ki jo je povzročila hiperinflacija ponudbe v primerjavi s povpraševanjem, kar se je zgodilo tako v namestitvenem kot v gostinskem sektorju," je dejal.

Po hrvaških avtocestah je po navedbah ministrstva potovalo več kot 53 milijonov vozil, kar je za devet odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Z ladjami Jadrolinije so prepeljali 9,6 milijona potnikov in 2,8 milijona vozil, kar predstavlja 2,4-odstotno rast, hrvaška letališča pa so imela v povprečju za 21-odstotkov večji promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

dronyx ::

BuDi79 je izjavil:

Evo, konec sezone je:

Dva meseca dela, sedaj pa naslednjih deset mesecev fjaka. Ni slabo.

free_rider ::

BuDi79 je izjavil:

Evo, konec sezone je:

V predsezoni je Hrvaško obiskalo kar osem odstotkov več gostov kot lani, od začetka leta do konca avgusta pa so na Hrvaškem zabeležili 16,9 milijona prihodov turistov, kar je za štiri odstotke več kot v enakem obdobju lani.


In to kljub vsej negativni propagandi, ki se vsakega junija začne s strani turističnih zavodov sosednjih držav.

DamijanD ::

Glede na kolone danes proti primorski, bi rekel da sezone še ni čisto konec...

Magic1 ::

Sej se ne gre koliko jih je prišlo. Bolj bi se moralo pogledat koliko je folk zapravil. So lepo rekli da je bila občutna inflacija ponudbe, a hkrati tudi cen. Zgleda je kar velik del ponudnikov tenko piskal. Ne moreš imeti več konkurence in hkrati višje cene... Edino če so turisti masovno pojačali buđet. Glede na stanje Nemčije in Italije pa močno dvomim.

DamijanD je izjavil:

Glede na kolone danes proti primorski, bi rekel da sezone še ni čisto konec...

To se radniki vračajo. Vsak četrtek in petek so kolone na vzhod in potem nazaj. V bistvu so bile kolone v obe strani.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

sbawe64 ::

Gagatronix je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Kolikor se spommim, je bila rezina limone pri desperadosu ter smijliju.
Oba v flašah.
V tapravi pivnici ti tocen pir v glavo vrzejo, če teziš z limono....:)


Smile ni bil ne tic ne mis, ni bil pir in ni bil sok, nekaj vmes.

Invictus je izjavil:

Glede na to, da se bo Pivovarna Union podrla, bogve kje delajo pir.

Sam je pa dober, oz. celo boljši kot je bil zadnja leta pred prevzemom Nizozemcev.


Steklenice se polnijo izkljucno samo v Laskem ze od lani. Tole z rusenjem bo pa tako ali tako trajalo par desetletij, da se zmenijo, ker so nekateri deli pivovarne spomenisko zasciteni.

Union Smajl pivo je vsaj mojem kraju bil zelo popularna pijača, in limone notri ti niso dodatno zaračunati.
Zakaj so ga nehali polniti ?
2020 is new 1984
Corona World order

BuDi79 ::

sbawe64 je izjavil:


Zakaj so ga nehali polniti ?
A so ga?

https://www.spar.si/online/pivo-smile-0...

LeQuack ::

V Puli v tavelkem Konzumu so cene kar nekaj višje od lani, in tudi od Slovenskih. So kakšne stvari ki imajo isto ceno, kakšna je celo cenjša (npr. grozdje ene pol cenej kot tu), večinoma je pa kar dražje. Nisem pa šel vseh trgovin obiskovati, vem da imajo Lidl, ki zna bit cenej, če njihove znamke kupuješ. Kaj pa Spar itd.?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

recmajkemi ::

Hrvaški Lidl je preklemano drag. Med 10% in nekateri izdelki tudi 40% dražji kot pri nas.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

recmajkemi ::

 Slikano v hrvaškem Lidlu ta teden.

Slikano v hrvaškem Lidlu ta teden.


 Slovenski katalog, ta teden

Slovenski katalog, ta teden



46%
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

BuDi79 ::

Jeey! Objavljanje slike cen in računov iz Hrvaške se nadaljuje tudi po končani sezoni. Sem se ustrašil, da je za letos konec.

recmajkemi ::

Mja, šlo se je le za argumentacijo prejšnjega posta, ko je nekdo omenil, zna bit v Lidlu ceneje.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

denabiker ::

Magic1 je izjavil:

Receptura je verjetno še dost podobna, samo delajo ga v Laškem in sestavine so od bogve kje.


Sestavine morajo biti enake, edina razlika je voda, katera je neizmerno boljša kot v LJ. V LJ so imeli koncesijo za podzemno vodo, ki ni vredna pol *****, kot je rekel en znani raziskovalec.

zavajon ::

Zadnjič sem Na BBC Earth gledal oddajo o proizvodnji Guinnessa. Vodo zanj dobijo iz umetnega jezera s prečiščevanjem in kloriranjem. Sicer je preferenca do različnih piv stvar okusa, a dejstvo je, da je Guinness svetovno znana znamka piva, Laško pa le lokalna. Toliko o pomembnosti vode.

sbawe64 ::

Od vseh piv mi je najboljši Fosters, ki sem ga pil v Grčiji.
Ter temno Laško nefiltrirano (na pivo in cvetje).
Nekoč so imeli Laško temnega v redni ponudbi.
Hrvaški Ožujski tudi ni slab.Ali češki temen kozel.

Guinness, en kup nemških in avstrijskih, belgijski stella artois, danski tuborg, vse skupaj ena žalost in fancy ime.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

starfotr ::

zavajon je izjavil:

Zadnjič sem Na BBC Earth gledal oddajo o proizvodnji Guinnessa. Vodo zanj dobijo iz umetnega jezera s prečiščevanjem in kloriranjem. Sicer je preferenca do različnih piv stvar okusa, a dejstvo je, da je Guinness svetovno znana znamka piva, Laško pa le lokalna. Toliko o pomembnosti vode.


Vsako vodo se da obdelat v pitno z ultrafiltracijo in če je slana še z reverzno osmozo. Vprašanje je samo cena. Pri nas je to zelo poceni, ker gre iz zemlje skozi črpalko direktno v sistem in v uporabo. Brez obdelave.

c3p0 ::

zavajon je izjavil:

Zadnjič sem Na BBC Earth gledal oddajo o proizvodnji Guinnessa. Vodo zanj dobijo iz umetnega jezera s prečiščevanjem in kloriranjem. Sicer je preferenca do različnih piv stvar okusa, a dejstvo je, da je Guinness svetovno znana znamka piva, Laško pa le lokalna. Toliko o pomembnosti vode.


Še en realističen video o padcu kvalitete Guinnessa, na račun manjših stroškov proizvodnje seveda. Priporočam ogled.

Scorpy84 ::

sbawe64 je izjavil:

Od vseh piv mi je najboljši Fosters, ki sem ga pil v Grčiji.
Ter temno Laško nefiltrirano (na pivo in cvetje).
Nekoč so imeli Laško temnega v redni ponudbi.
Hrvaški Ožujski tudi ni slab.Ali češki temen kozel.

Guinness, en kup nemških in avstrijskih, belgijski stella artois, danski tuborg, vse skupaj ena žalost in fancy ime.


Stella artois v belgiji ima cisto drug okus kot pri nas. Ce se ne motim za nas trg ga varijo hrvati, pa se kaksne druge znamke tudi na madzarskem. Tuborg v srbiji. Ce se napise, da je zanic pivo, naj se dopise kje je varjeno.

Gagatronix ::

zavajon je izjavil:

Zadnjič sem Na BBC Earth gledal oddajo o proizvodnji Guinnessa. Vodo zanj dobijo iz umetnega jezera s prečiščevanjem in kloriranjem. Sicer je preferenca do različnih piv stvar okusa, a dejstvo je, da je Guinness svetovno znana znamka piva, Laško pa le lokalna. Toliko o pomembnosti vode.


Jaz sem v Kanadi v kar nekaj supermarketih nasel tako Lasko kot Union. Toliko o tem, da je znamka lokalna.

deco16 ::

Povej še ceno, ziher je bla manj kot 7€ v akciji za šestorček ;)

Gagatronix ::

Prakticno nikoli ne kupujem steklenic v sixpacku, se pa ne spomnim cene, to je bilo ze neaj casa nazaj.
««
74 / 74
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120759 (5850) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430498 (4129) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436252 (29074) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548571 (6289) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042317 (32361) ThinkPad

Več podobnih tem