» »

Najboljša znamka klime cena/kakovost/dodatki

Najboljša znamka klime cena/kakovost/dodatki

OutOfTheBox ::

Ožji sorodnik me prosi če mu lahko pomagam pri izbiri stenske klime, "ker se na to spoznam". Nekateri ne razumejo, da če se spoznaš dobro na eden segment tehnologije, še ne pomeni da se spoznaš na vse. V resnici o klimah nimam pojma in potrebujem vašo pomoč.

Specifikacije ki so znane:

1. Moč: 3.5KW
2. Uporaba: Primarno za hlajenje, občasno pa tudi gretje (ni primarni vir)
3. Poraba pri hlajenju: Najmanj A++
4. Dodatno: WIFI
5. Cenovni rang: Do 900EUR

Zaenkrat razumem da naj bi azijci delali dobre klime, torej: Mitubishi, Toshiba, Daikin, Gree, Panasonic.

Malo sem se sprehajal po mestu in opazoval kaj ljudje imajo na stanovanjih, ugotovil sem da:

1. 85% ljudi ima Mitsubishi klime
2. 10% je Panasonic
3. 2% Gree
4. 2% Daikin
5. 1% Ostalo

Zanimivo je da je toliko Mitsubishi klim, kar mi načeloma pravi da očitno so zelo kvalitetne. Baje naj bi bile skoraj neslišne kar se tiče zunanje enote, zato je mogoče razumljivo da je po blokih toliko teh klim - to so sicer moja osebna opažanja in razlage.

Glede na specifikacije oz. zahteve, Mitsubishi in Panasonic praktično odpadejo, ker lahko potem gre tudi na 1500EUR+ (verjamem sicer da bi bil nakup kvaliteten).

Malo sem raziskoval in videl da ima veliko trgovin v ponudbi VIVAX klime. Po specifikacijah oz. tem kar ponuja in ceno poseka vse druge klime. Dodatno ima tudi 5 let garancije.

Klik

Zanima me kje je keč? Ali so samo "radodarni" (nekako tako kot BEKO, ko je prišel na trg), zato da so bolj zanimivi za kupce, dokler se ne uveljavijo? Kaj pri klimah lahko sploh gre narobe?

5 let garancije se mi ne zdi slab deal, sploh kar ponuja za tako ceno. Ima kdo izkušnje? Kakšno klimo imate vi in kako ste zadovoljni? (gretje, hlajenje)

P.S Primarno je tema namenjena razpravi katero blagovno znamko klime se trenutno (zahteve trga in ponudba se vedno spreminja) splača vzet glede najboljše razmerje med ceno/kvaliteto/dodatki.

Hvala

Ganon ::

OutOfTheBox ::

Hvala za tvoj odgovor in razumem tvojo skrb glede potencialno "podvojenih" tem. Tista tema je zelo splošno usmerjena.

Namen te teme ni poizvedovanju katere specifikacije klime nekdo potrebuje, kar v tisti temi večina ljudi sprašuje, ampak o:

1. osebnih izkušnjah z določenimi znamkami klim
2. Trgi se razvijajo in s tem tudi ponudba, ki je danes lahko povsem drugačna kot naslednje (ali prejšnje) leto.
3. V tej temi iščemo "deal breakers" - mogoče so to kakšne akcije na določene modele klimatske naprave, razpravljamo zanesljivosti znamk in nasplošno o tem katera klima ponuja največ za svoj denar.

Če se moderator odloči da to je podvojena tema, jo lahko zaklene in bom vprašal v tisti temi. Hvala, Lp

Zgodovina sprememb…

Nebomgabiksa ::

Ok, veliki so ena zgodba (Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Samsung, Arçelik-LG, Panasonic).
Tukaj veliko (pre)plačaš znamko, malo manj napredne funkcije in garancijo.

VIVAX in podobno pa je vse eno in isto.
Proizvajalecv klim na celem svetu je bore malo... Heier, Gree, Midea.
Po velikosti tile trije (pre)kosajo ne-kitajske znamke.
Niso pa klime neka vesoljska tehnika.

Izbereš glede na želje/specifikacije in predvsem poiščeš DOBREGA monterja.

dj_uro ::

Poleg tega (dober monter) je zelo pomembno, da je razvod cevi za kondenz narejen tako, kot se šika..
Veliko primerov poznam, ko so imeli predpripravo za klimo narejeno v sklopu stanovanja/hiše, pa so potem razočarani ugotovili, da je kup kolen in zavojev ter kupovali dodatne črpalke ipd...

Sam imam Mitsubishi (2 notranji enoti, vezani na eno zunanjo) in mi ohladita 85m2 stanovanje za šalo..
Prehodna obdobja lepo ogrejeta, poleti pa lahko (pre)močno (o)hladita...

Gree imata svakinja in svak, nezahtevna, njima je tudi tista za 600€ OK...
je pa malce glasnejša od naših dveh...
vw-klub.si

Tribal ::

Vsi pozabljajo na Toshiba klime. Zame najboljše. Tihe, močne, brez okvar.

OutOfTheBox ::

Odličen začetek.

Izbereš glede na želje/specifikacije in predvsem poiščeš DOBREGA monterja.


Montažo bi zelo verjetno izvedli zunanji izvajalci samega trgovca (naročilo klime Z montažo). Osebno monterjev ne poznam, upam pa da zunanji izvajalci trgovcev (ala merkur, m. tehnika,..) niso ravno šalabajzerji?

Zanimivo je da merkator sploh ne prodaja več klim brez montaže (baje novo pravilo letos). Prodajalec mi je povedal, ne vem koliko to drži.

Sam imam Mitsubishi (2 notranji enoti, vezani na eno zunanjo) in mi ohladita 85m2 stanovanje za šalo..
Prehodna obdobja lepo ogrejeta, poleti pa lahko (pre)močno (o)hladita...


2x 3.5KW?

Gree imata svakinja in svak, nezahtevna, njima je tudi tista za 600EUR OK...
je pa malce glasnejša od naših dveh...


Kadar govorimo da so klime "glasnejše", a mislimo v TURBO načinu ali v tihem načinu?


Dodatno če kdo ve:

Berem da VIVAX klime so sestavljene iz delov drugih klim (neki špekulirajo da imajo dele od GREE-ja). Koliko to drži oz. če kdo ve povedat kaj več na to.

Super ste hvala.

P.S Bonus vprašanje:

Je bil kdo od vas že nezadovoljen z montažo pooblaščenega izvajalca?

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

Imava že eno Samsungovo klimo, ki sva jo lani kupila, sicer 2,5kw, ker nama je bilo težko plačati 100 evrov več za 3,5kw ... Ampak deluje pa zelo lepo. Izredno tiha, sploh ne veš včasih, da laufa. Edino čez zimo sva parkrat grela prostore s klimo in je zunanja enota bila glasna, za popizditi ... drugače sta tako zunanja kot notranja zelo tiha pri hlajenju. Pri gretju je pa notranja enota tiha, zunanja pa, kot da je helikopter kje zraven hiše.

Sicer sem javil serviserju, ta je rekel, da je baje to normalno - ampak na specifikacijah za gretje piše drugače ....

No, zdaj sva kupila še eno čisto isto samsungovo klimo, le da je 3,5kw ... Še čakava, da jo zmontirajo ... ne vem zakaj, ampak mi je Samsungova tehnologija všeč ... Zdaj imava že TVje, monitor, pralni stroj, klime, pečico itd Samsungovo. Mi je pa všeč, da lahko vse te naprave kdaj spremljaš ali upravljaš preko aplikacije.

Sva pa pred leti, ko sva še živela v najemu, imela Haier klimo ... Notranja je bila stalno glasna, zunanja enota pa stalno tiha. Če gledam, mi je pri Haierju bila všeč samo aplikacija, ki je veliko boljša bila za upravljanje, kot jo ima recimo Samsung.

OutOfTheBox ::

Kakšen model Samsung klime imata? (če imaš informacijo pri roki). Praviš da je zunanja enota glasna kadar grejeta - a toliko glasna da dejansko moti (se sliši noter)?

P.S Mogoče veš kakšno porabo ima, oz. koliko več elektrike (v KW) porabiš zaradi klime?

Zgodovina sprememb…

link_up ::

Mitsubishi ali Toshiba. OStalo je za v smeti.
In and Out

OutOfTheBox ::

Hvala za odgovor, bi pa vseeno raje videl malo bolj konstruktivne argumente, ki dodajo vrednost samemu postu.

Imaš kakšne slabe izkušnje z drugimi znamkami klim, ki bi jih mogoče delil z nami?

Hvala

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

Malo gledam market share klim v europi za leto 2022. Lestvica (presenetljivo) gre tako (vir):

1. Daikin Europe N.V
2. Hebs Group Limited
3. Robert Bosch
4. AB Electrolux
5. Hocker Polytechnick
6. Mitsubishi Electric
7. Samsung
8. Kelvion
9. Wilo SE
10. Trotec



Zanimivo je tudi da za nekaj podjetij prvič slišim in (mislim) da se na našem trgu sploh ne pojavljajo. Obstajajo kje podatki za slovenski trg?

Se mi je pa vsekakor spremenila percepcija za Daikin (po osebnem opažanju je za Mitsubishijem in Panasonicom, na tretjem mestu pri nas).

Zgodovina sprememb…

link_up ::

OutOfTheBox je izjavil:

Hvala za odgovor, bi pa vseeno raje videl malo bolj konstruktivne argumente, ki dodajo vrednost samemu postu.

Imaš kakšne slabe izkušnje z drugimi znamkami klim, ki bi jih mogoče delil z nami?

Hvala


a ni cena dovolj zgovorna?

Drugace pa kolikor sem opazil je pri poceni varjantah problem glasnost, piskanje, premik lamel, izpust plina iz zunanje enote...

pa Toshiba (zelena se) mi deluje ze preko 25 let brez vsakega posega. No, filtre spucamo. :)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

bbbbbb2015 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Zanima me kje je keč? Ali so samo "radodarni" (nekako tako kot BEKO, ko je prišel na trg), zato da so bolj zanimivi za kupce, dokler se ne uveljavijo? Kaj pri klimah lahko sploh gre narobe?

5 let garancije se mi ne zdi slab deal, sploh kar ponuja za tako ceno. Ima kdo izkušnje? Kakšno klimo imate vi in kako ste zadovoljni? (gretje, hlajenje)

P.S Primarno je tema namenjena razpravi katero blagovno znamko klime se trenutno (zahteve trga in ponudba se vedno spreminja) splača vzet glede najboljše razmerje med ceno/kvaliteto/dodatki.

Hvala


Klimatska naprava, oz. v širšem smislu toplotna črpalka je finomehanična naprava, katere ključni deli so kompresor, ventili, elektronski regler (regulator), ter seveda kondenzator (tista satasta reč), ter seveda notranja enota z regulatorjem, ter elektroniko. Če bi razdrl posamezne klime bi videl, da je TOSHIBA narejena KOT TANK. Za 15 let stare klime še vedno dobiš dele.

Življenska doba toplotne črpalke je 10 let (nič več, nič manj). To življensko dobo skrajšujejo recimo slanost (ob morju), ter čas uporabe. Garancija 5 let ti ne pomaga *NIČ*.To je marketing gimmick.

Ker ti v najhujši vročini klima crkne, ti hočeš, da se popravi, serviser pa je prebukiran za 4 mesece v naprej.

Pa še nekaj je. Nove klime imajo nove pline. Novi plini so *SLABŠI* za delovanje klime - so pa bolj prijazni do okolja, ker imajo manjši toplogredni efekt. Slabši za klime pa pomeni, da delujejo pod višjim pritiskom v sami klimi, kar pomeni, da če je instalacija slabo narejena, prej klima spusti plin.

Druga stvar je, če ima notranja enota visoko napetostno ionizacijsko enoto. Poceni klime je seveda nimajo. Ta enota naelektri zrak - delci prahu popadajo in filter klime je učinkovitejši.

Tretja stvar je, ker klime ponavadi zmorejo greti - če ima klima vgrajen grelec - ki se bori proti temu, da je odtok klime vedno tekoč in prost, da se vlaga pozimi odvaja pd zunanje enote. Tovidiš do katere najnižje temperature klima zmore delovati.

Četrta stvar je fizična velikost klime (predvsem zunanje enote). Manjši je uparjalnik, manjši je ventilator, bolj intenziven mora biti pretok zraka, da klima odvaja toploto (in pozimi hladen zrak).
Enako notri. Večji je radiator, bolj potiho klima vrti ventilator, da enakomerno piha mrzel zrak.

Osebno bi vzel MITSUBISHI ali TOSHIBA. Nikoli ne bi vzel Gorenje ali Beko. Najdi lokalnega mojstra in ga vprašaj za priporočilo. Ker ko bo, če bo klima crknila - bo treba njega klicati.

bbbbbb2015 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Malo gledam market share klim v europi za leto 2022. Lestvica (presenetljivo) gre tako (vir):

1. Daikin Europe N.V
2. Hebs Group Limited
3. Robert Bosch
4. AB Electrolux
5. Hocker Polytechnick
6. Mitsubishi Electric
7. Samsung
8. Kelvion
9. Wilo SE
10. Trotec



Zanimivo je tudi da za nekaj podjetij prvič slišim in (mislim) da se na našem trgu sploh ne pojavljajo. Obstajajo kje podatki za slovenski trg?

Se mi je pa vsekakor spremenila percepcija za Daikin (po osebnem opažanju je za Mitsubishijem in Panasonicom, na tretjem mestu pri nas).


To je brezveze. Sem sodijo tudi industrijske klime, hladilnice, hotelski sistemi in večje stolpnice. Bosch vem da dela industrijske klime.

Ti rabiš split sistem, SOHO statistiko ali morda split sistem, professional use, če hočeš boljšo klimo.

starfotr ::

Spet ena tema, kjer bodo padali doktorske disertacije.

Vzameš preverjeno robo s čim manj balasta, za katerega računajo ekvivalent v suhem zlatu, dobiš nekoga da ti profesionalno zmontira in vzdržuje ter uživaš.

Badwolff ::

OutOfTheBox je izjavil:

Hvala za tvoj odgovor in razumem tvojo skrb glede potencialno "podvojenih" tem. Tista tema je zelo splošno usmerjena.

Namen te teme ni poizvedovanju katere specifikacije klime nekdo potrebuje, kar v tisti temi večina ljudi sprašuje, ampak o:

1. osebnih izkušnjah z določenimi znamkami klim
2. Trgi se razvijajo in s tem tudi ponudba, ki je danes lahko povsem drugačna kot naslednje (ali prejšnje) leto.
3. V tej temi iščemo "deal breakers" - mogoče so to kakšne akcije na določene modele klimatske naprave, razpravljamo zanesljivosti znamk in nasplošno o tem katera klima ponuja največ za svoj denar.

Če se moderator odloči da to je podvojena tema, jo lahko zaklene in bom vprašal v tisti temi. Hvala, Lp


Kokr te js razumem, sprašuješ točno iste stvari, kot se o njih pogovarja v temi katera klima. But your special.

Mitsubishi je sicer vedno odgovor na ta vprašanja. Z njimi ne moreš falit. Lahko pa bo več kot zadovoljen tudi s katero drugo.

Ganon ::

Badwolff je izjavil:

Kokr te js razumem, sprašuješ točno iste stvari, kot se o njih pogovarja v temi katera klima. But your special.


Tako je. Enake stvari, o katerih sprašuje, so bile že tisočkrat predebatirane v "uradni" temi. Ampak on želi biti poseben.

BorutO ::

OutOfTheBox je izjavil:

Kakšen model Samsung klime imata? (če imaš informacijo pri roki). Praviš da je zunanja enota glasna kadar grejeta - a toliko glasna da dejansko moti (se sliši noter)?

P.S Mogoče veš kakšno porabo ima, oz. koliko več elektrike (v KW) porabiš zaradi klime?

One ni mogoče več najti, imam jo samo na računu: SAMSUNG KLIMATSKA NAPRAVA
WIND-FREE COMFORT AR09TXFCAWKNEU 2,50 KW ... zdaj sva kupila to: https://www.emundia.si/samsung-klimatsk...

OutOfTheBox ::

Tole sem sicer gledal tudi jaz. Sorodnik bi sicer najraje imel tisto od Vivax-a (veliko da na tri pluse v energetskem razredu). Tale samsungova ima 2 plusa, Poraba pa sicer verjetno ni drastično večja v primerjavi s 3 plusi.

A montažo si vzel prek emundie, ali imaš svojega monterja? Koliko časa že čakaš?

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Življenska doba toplotne črpalke je 10 let (nič več, nič manj). To življensko dobo skrajšujejo recimo slanost (ob morju), ter čas uporabe.

No na srečo vse klime v avtih ne crknejo po 10ih letih, pa hladilniki tudi ne...

roscha1 ::

Osebno največji nateg pri klimah vidim v fori "šta Japanac ne izmisli, a Mujo ne treba".
Vse te nepotrebne dodatke vsi proizvajaci računajo za suho zlato.
Lastimo si Mitshubishi klimo (2x notranja enota 1 zunanja), brez nepotrebnega balasta.
Wi-fi je za moj pojem neumnost, razne web zadeve pa tudi. Ko pogruntaš katera temperatura
bo prava in kam naj piha hladen zrak, tako ali tako rabiš le še on/off knof.

Gretje? Tja do +5?C verjetno greje vsaka, nižje pa se samo še dere brez velikega efekta.
Ok naša je to počela do -5, potem pa res ni bilo več smisla. Pri gretju je še en hec.
Brez grelnega kabla v zunanji enoti bo v minusu pizarija, ker voda pri defostu zmrzuje na podstavku klime.
Led se nabira vedno višje... Kaj bo crknilo (uparjalnik ali ventilator) je samo vprašanje sreče.
Tudi odtočna cev je v tem primeru problem... Torej: gretje dokler ni minus. To pa zna vsak
kitajski polizdelek.

Glavno: Servis. Če v bližini ni dobrega servisa osebno ne kupim ničesar. Vse tiste A+++++ neumnosti
na letni ravni prihranijo ravno za 2 pira, ko pa gre kaj narobe pa je servis zlata vreden.

Hladilnike poznamo že ene 100 let, tako da posebne tople vode pri klimi pač ni. Tehnika je znana.
Vprašanje je samo šparanja na materialih. Kitajci so tukaj po mojem mnenju zmagovalci. (na šparanju)

OutOfTheBox ::

Pri gretju je še en hec.
Brez grelnega kabla v zunanji enoti bo v minusu pizarija, ker voda pri defostu zmrzuje na podstavku klime.


To sem se sicer naučil nedavno nazaj, ker to pri npr VIVAX klimah v promocijskih videjih oglašujejo kot "feature". Sedaj pa ne vem, a mora pri sami klimi to dodatno pisat ali je to v današnjem času to samoumevno ni važno kaj kupiš?


Kar se samega WIFI-ja tiče, imaš načeloma prav je pa lahko super kot bonbonček (seveda pa ne bi sedaj dajal npr več samo za WIFI). Je pa izgleda tudi tukaj en hakeljc:

Če vam je pomemben WIFI pri klimi, OBVEZNO pogledat ocene same aplikacije (Google Play, App Store), klime ki vas zanima. Npr.

- Mitsubishi (ocena 2)
- Gree (ocena 3)

Aplikacije so grozne. Revijuji so tako slabi, da je en celo napisal da mu po zadnji posodobitvi klima dela vse po svoje.

Najboljše aplikacije pa ima:

- Samsung
- Vivax (uporablja neko cloud rešitev, verjetno aplikacija ni niti njihova, ampak zadeva funkcionira).


Za druge klime nisem še gledal.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

NO da še jaz napišem svoje mnenje. Od leta 2000 sem uporabljal Toshibo in moram reči, da brez ene same napake ali okvare. Hlajenje super prav tako tudi gretje. Zdaj pa imam Mitsubishi model: msz fh 25 ve/muz-fh 25 ve. Super klima mogoče mal prešvoh za moje potrebe za stanovanje cca 30m2. Če bi to vedel bi vzel močnejšo. Mam občutek da ventilator tudi ko je na maksimumu ne piha dovolj močno mislim kolikor bi rad kar pa ne pomeni da je švoh. Drugače v osmih letih niti ene okvare in niti enkrat še nisem napolnil plina je še original tako kot je bilo ob montaži.

Karen ::

Pa ravno wifi si pri Mitsubishiju nasel :), jaz imam 3 module, dva za twin split klimo pa enega za tč, nekih 40eur sem dal po kosu, sploh ni bilo drago, prakticno na ravni nekega sonoff wifi stikala. dvomim da so sli tolk gor odkar sem kupil... so pa super, prizgem pol urce preden pridem pa je toplo ali hladno, kakor je potreba. na tč je se najbolj brezzveze ker nimas kaj pocet tam.

MadMax ::

In po drugi strani, če kupiš Samsung le zaradi wifi appa....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Nebomgabiksa ::

roscha1 je izjavil:

Ko pogruntaš katera temperatura bo prava in kam naj piha hladen zrak, tako ali tako rabiš le še on/off knof.

Točno tako! Ko poleti zalaufam klimo, je ne ugasnem do pozne jeseni; laufa 24/7 tudi ko smo 14 odsotni. Poraba ne vem če je +10€ mesečno. Mogoče le temperaturo malo korigiram, da ni prevelik šok, ko prideš iz +35. Ampak za to ne rabim appa. Nek osnovni 3.5kW Fujitsu za 100m2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Kaj kupiti
60331171219 (1422) Vanadium
»

Kako se vam zdi ta klimatska naprava?

Oddelek: Loža
143711 (3155) RookY
»

Klimatska naprava LG P12EN - razočaran

Oddelek: Kaj kupiti
439791 (7297) Dr_M
»

Kdaj kupiti/vgraditi klima napravo?

Oddelek: Loža
496860 (4559) Ganon
»

Kako močno klimo kupiti?

Oddelek: Loža
3920152 (18733) LordTado

Več podobnih tem