» »

Radeon 9800 128 Sapphire

Radeon 9800 128 Sapphire

cajne ::

Prej sem imel R9000 64. Ko sem hotel zlovdati Max Payne 2, Medal of honor... mi je kar resetiralo comp |O in tudi zato ker ni kdove kaj grafična sem se odloču, da jo menjam in sem kupil 9800 :)) . Zdaj sem mi dogaja isto. ;(( Mi kdo lahko pomaga, kaj bi to bilo? Prosim čimprej.
Hvala.

pingec ::

lol ti si pa zapravu:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

kihc ::

Napajalec morda?

- Si probal druge driverje?

- Si probal format c:?

cajne ::

Format sem provav že kakih 10 krat, naložu sm vse možne driverje, tud Omega, napajalec je 300W.

kihc ::

Ja znal bi bit napajalnik, ker sploh če maš še kakšen močan procesor, pa pol diski, cdromi.... zna bit 300W premal sploh če je kar tako od ene firme (no name).

cajne ::

proc je Athlon Xp 2000+, pa ena pečka pa en disk. Ni preveč. Kaj drugega je.

boštjan ::

cajne malo več povej o svojem systemu.mislim pa da ni problem v grafični,če praviš da se je isto zgodilo tudi pri 9000.pa tudi PSU bi jaz izključo,zaenkrat.poglej T proca,pa mogoče znajo biti tudi rami.

cajne ::

Boštjan, mi lahko poveš, kaj je PSU? Grafična itak ni, jaz tud sumim rame, ker če disableam VPU Recover ( Niti ne vem točno za kaj se rabi), mi ne resetira, ampak se pojavi dobro poznan moder ekran (WinXp). Tam piše neki od Dump Memory... ne vem. Zato sumim ram, mam en modul od 256 (266) in enga od 512 (333), ki sem ga dokupil pred kratkim, sam mi je to delalo že prej. Nisem pa še proval brez 256-modula - če je kaj narobe z njim (da bi poganjal samo z novim 512). Temperatura proca poleti ne zleze čez 55 (v mejah normale), zdaj je pa okrog 48. Sem proval tud Bios flešat, ker mi v plavem ekranu neki napiše, da bi ga bilo dobro updatetat. Samo mi napiše Bios is protected, tko da mi ga ne uspe sflešat, ne v Dosu, ne v Q-flashu (podaljšek biosa, kjer ga lahko sflešaš). Mi kdo lahko pove, kako se odpravi to protekcijo? Matično imam GA 7VRX.

ganzi ::

ja probi brez enga rama (256MB, ker ti je že prej to delal. Pa bomo pol naprej ugotavljal če ne bo delal.;)

aja psu je napajalnik

cajne ::

Pa disk tud mislim da ni, prej sem ga imel od IBM 40 GB 7200 RPM, 2MB, zdaj mam pa WD 80, 7200 8MB. Na obeh mi je delalo isto. Samo mi ne gre v račun, da bi bil ram, nisem še slišal za tak primer, sicer pa ga imam v garanciji.

Fury ::

defekten ram je najpogosteje razlog za BSOD-e baje (in tut po mojih iskusnjah... ce proc prevec navijem se gre pa na vsake tok stekne, cim pa je ram mal cez stabilno frekvenco BOOM BSOD takoj :D )

boštjan ::

cajne, poigraj se z obema palčkama,pol pa še memtest daj skozi.programček ki testira rame.
glede flešanja biosa,nekje na plati je jumper,ki se odstrani oz. prestavi v drug pin da lahko flešaš bios.

cajne ::

Ram ni, dela isto, tudi formatiral sem z novo konfiguracijo ramov. BIOS sem sflešal, (Pol sem opazil da se protection lahko sklopi v BIOSU), vseeno nič. Ne vem katera komponenta bi lahko to delala. Je mogoče, da je kaj narobe nastavljeno?

Fury ::

pa mas kej navit? da nimas timinge za ram narobe nastimane? kaj ti javi BSOD? je mogoce IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL oz nekaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

cajne ::

Ja nekaj takega je. Misliš da je kaj na tem? Rama nimam nič navitega. Prej sem imel enega od 266 in enega od 333 in sem mislil da je to, ker baje ni ravno proporočljivo, vendar zdaj dela isto. Poskušal sem na Max Payne 2, in malo prej kot zlovda v igro, resetira. Če izklopim VPU Recover mi napiše nekaj takega, ja.

Fury ::

men to rece ko mam ram prevec navit :)

povej kaksne mas timinge za ram v biosu.. ce ne vas kej je to.. isces neki v slogu CAS Latency, tRAS, tRCD, tRP in podobno :)

so pa cela stevila nekje med 2 in 6, eden pa je tudi cez 10 lahko..

al pa ce mas kaksno turbo opcijo.. probaj normal al pa kej.

cajne ::

Cas Latency = 2, sam imam enabled "Configure SDRAM by SPD" in tudi če disableam, naredi isto. SDRAM Command Rate je 2T Command, DDR Voltage je 2.5 V. Drugega nisem našel.

Fury ::

probaj za foro povecat voltazo rama na recmo 2.8 ce ti podpira plosca.. pa povej ce pomaga

cajne ::

Ne pomaga. Sem iskal po netu kaj v zvezi s timeingom, in sem videl, da ima en tip (če sem prav razumel) podobne probleme. Nekdo mu je svetoval, naj poskuša, čeprav je to malo smešno, močneje pritisniti grafično v režo, ker se lahko ni zataknila do konca - njegove izkušnje.
This might sound simple, but try pushing your AGP card in harder. I thought mine was in all the way. I was getting all kinds of errors including the "Infinite Loop" error in XP. I had a hunch and tried the seating of my Nvidia card. I pushed so hard it seemed like I was going to break the motherboard...and then SNAP! That was the toughest AGP slot(on the P4s333) I've ever had on any motherboard. No problems since. Good luck!

cajne ::

Zdaj mi je na plavem ekranu napisalo:

DRIVER_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Bi bil lahko kak driver? Vse naprave, razen mrežne kartice imam instalirane, in med sabo se ne tepejo. Upam, da bi to napako znali popraviti vsaj na servisu, ker sem že res zaskrbljen.

cajne ::

Mi lahko priporočate kakšno dobro trgovino, ali servis, kjer bi lahko vprašal za pomoč?

boštjan ::

AGT

cajne ::

Mail sem poslal na AGT, JAE in MlacoM. Upam da bo vsaj eno podjetje vedelo, kaj je za naredit.

cajne ::

Pri JAE so mi rekli, da če ni ram, je ziher matična, ker je GA 7VRX, baje se ta model z nekimi rami ne ujema in so pol taki problemi. K sreči jo imam pri njih v garanciji in mi jo bodo brezplačno zamenjali ali z Gigabyte 7N400E-L ali z ASUS A7N8X-X, ki naj bi bili funkcionalno enaki, z doplačilom pa mi priporočajo ASUS A7N8X Deluxe ali Gigabyte 7N400 Pro2 ali 7NNXP.
Vem, da ti ne spada pod to temo, vendar da zaključimo rešen problem: Katero od brezplačnih dveh mi priporočate?
Najlepša vam hvala za pomoč.

ganzi ::

Kaj pa abit nf7-s seveda za nekaj doplačila..
Mislim da ti jo bo velik folka tle predlagal.

Men osebno je zakon vse deluje brez težav.

cajne ::

To je res mašinca, še posebej zato, ker ima Dual Ram. To morš imet pol (nevem) dva enaka modula rama, al kaj posebnega, ali ni važno, da deluje "Dual"? Ker imam 1x256(266) in 1x512(333).

ganzi ::

Vse Nforce2 plate imajo ima dual ddr;)
Ne vem a je lih nujno da sta povsem enaka.(ni nujno da sta rama iste firme, ali je pomembno da sta enake kapacitete pa ne vem, ampak mislim da ni.)
Vem pa da,če bi ti delovalo bi delovalo na 266mhz, ker deluje pač na frekvenci počasnejšega rama.

Sej se ne gre tok za dual ddr, gor maš še super zvočno, sata , lan, dobra za navijat..
Pa še nforce je (boljš kot via:D )

boštjan ::

Vse Nforce2 plate imajo ima dual ddr

žal to ni res,recimo ta asuska nima podpore DUAL CHANELA saj je njen čipset nForce2 400,DC podpirajo plate s čipsetom nForce2 SPP(Ultra400) kot ta asuska.
torej navaden nForce2 400-ni podpore DH
nForce2 SPP(Ultra400)-podpora DH.
ASUS plato sem vzel za primer in isto je pri drugih platah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

ganzi ::

Vzamen nazaj..
Vse tiste ki pa jih jaz poznam pa majo;) (epox, abit..

para! ::

Tudi Epox ima nForce2 in nForce2 Ultra izvedenke.

Lp
Death before dishonor!

boštjan ::

saj sem rekel,da sem dal asus kot primer,ker enako je pri ostalih firmah,za gigabytko sem 100%

cajne ::

Je torej NV7 dobra izbira, ali ne?

boštjan ::

Je torej NV7 dobra izbira, ali ne?

NV7?

Fury ::

Pomoje si mislu Abit NF7.. je dobro.. samo ne bos mel 5.1 zvoka, oziroma bos mel preko realtekovega chipa ... ki je dejansko cheap :)

ce ze mas zvocno kartico in si zadovoljen oz. ne rabis 5.1 zvoka pol ni panike.. bo NF7 cist ql.. drugace pa ne :)

ganzi ::

NF7-s je boljša izbira- ta pa ma super zvočno

premak ::

NF7 mi na JAE odsvetujejo - baje ima neke probleme.

boštjan ::

zato pa primakni nekaj keša in kupi nf7-s

KTr1sk ::

Naj mi eden pove kaj bi bilo narobe, namreč prijatelj je kupil nov računalnik, jaz sem sem mu vse inštaliral razen grafične (Sapphire RADEON 9200 SE) se ni inštalirala oz. ni delovala. Pod Nadzorna plošča-Sistem se je prikazala da je, ampak pod Nadzorna Plošča-Zaslon pa ni nikjer napisene "Plug and Play monitor on " tudi pod dodatno je ni nikjer in če kliknem dodatno--kartica nič ne piše?? Jaz nimam pojma 2krat sem jo uništaliral in na novo posnel (z originalnim Cdejem in drugim Catalyst gonilniki in ni nič bilo drugače). Jutri bo nazaj pelal na PCPLUS računalnik mislim da druge pomoče ni (vsaj jaz ne vem)

boštjan ::

tomaž,naj bo ta tema namenjena 9800,za boljši pregled pa ti svetujem da odpreš novo temo

cajne ::

Dobu sem NF7-s.
Pazite to.
Še vedno ne dela!!!

boštjan ::

kaj pa je narobe

Dolby007 ::

Ja, vidim da ste že vse mogoče probali. Tako da ti priporočam, da si najprej naložiš Catalyst driverje 3.9 in če še vedno ne dela, probaj z drugo verzijo igrice MP2, ali probaj to igro naložiti na drugem rač. (isto verzijo, isti CD). Ena možnost je še, v igri je priporočljivo, da nastaviš preden greš v igro, tisto opcijo: Hardware pospeševanje ne softwarsko. To je pa tudi vse kar lahko probaš! Druge ideje ne vidim.

cajne ::

Rešeno! Modul od 256 je bil!
Ne vem, kako da tega nisem prej opazil (kljub temu, da sem probal).
Sam dam ga ven, in vsi problemi so bili rešeni. :D
Sam sem vseeno zadovoljen, ker so mi gigabytko 7VRX staro 10 mesecev zamenjali za Abit NF7-s in to z doplačilom samo 6000!

Najlepša hvala vsem, ki ste mi pomagali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet pri nakupu računalnika!

Oddelek: Kaj kupiti
131110 (913) mesoreznica
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241574 (1212) smirnof
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930353 (16948) Jaffa
»

Razlika med DDR266 in DDR400 ramom

Oddelek: Kaj kupiti
361809 (1378) boštjan
»

katera konfiguracija najboljsa?

Oddelek: Kaj kupiti
161084 (1007) RiNC

Več podobnih tem