» »

A je ta hladilnik dober?

A je ta hladilnik dober?

Kapitan Jack ::

https://geizhals.at/lg-gbp62pznbc-a2669...

Al naj gledam kaksno drugo firmo v tem rangu? Se to mi je sicer prevec kesa, ampak cenejs nisem najdu.

Xserces ::

LG na veliko crkujejo kompresorji. Baje.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

tikitoki ::

Pred dobrim desetlejem sem nabavil LG. Se vedno deluje. Ima tudi deset let garancije na kompresor.

Xserces ::

bravo... 10 let nazaj si nabavu hladilnik. To nima nobene veze z današnjimi inverterskimi kompresorji... če pogledaš po forumih ima ogromno ljudi probleme z LG inverterskimi kompresorji. Imaš garancijo ampak odzivnost serviserjev je slaba. Torej si lahko 30+ dni brez hladilnika. Preberi druge forume. tukaj boš dobil odgovor v stilu imam golf 1 že 30 let zato je golf 8 odličen.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

IL_DIAVOLO ::

Kaj je narobe z Gorenje hladilniki za 500 evrov?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Xserces ::

nič, ravno tako ni nič narobe z beko. Baje dobro laufajo. Sam sem cincal med bosch in samsung ampak nato izbral bosch zaradi prostornine (438L) (203 × 70 × 67 cm).
Prišel me je cca 700EUR brez davka
Link
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Utk ::

Ne, gorenje je ok, beko je pa crap.

Kapitan Jack ::

Xserces je izjavil:

nič, ravno tako ni nič narobe z beko. Baje dobro laufajo. Sam sem cincal med bosch in samsung ampak nato izbral bosch zaradi prostornine (438L) (203 × 70 × 67 cm).
Prišel me je cca 700EUR brez davka
Link

Sam to je E energijski razred jebes to. Tale zgoraj "moj" je B.

Xserces ::

Ja res je ampak se zavedaš da je to cca 10-15€ štroma na leto? Ni tak bavbav. Saj pravim vzel sem ga zaradi prostora.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

starfotr ::

Utk je izjavil:

Ne, gorenje je ok, beko je pa crap.


Za gorenje ne vem, lahko pa potrdim da so beko hladilniki smeti.

svecka ::

Svetujem vam da kupite tihe haldilnike če boste imeli hladilnik v istem nadstropju, ker tole je katastrofa kok brnijo no frost.

Kapitan Jack ::

Xserces je izjavil:

Ja res je ampak se zavedaš da je to cca 10-15€ štroma na leto? Ni tak bavbav. Saj pravim vzel sem ga zaradi prostora.

Malo vec, plus ta je za dobrega stotaka drazji.

IL_DIAVOLO ::

Vmes bos menjal 2 lg-ja in 3 samsunge.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

OutOfTheBox ::

starfotr je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, gorenje je ok, beko je pa crap.


Za gorenje ne vem, lahko pa potrdim da so beko hladilniki smeti.


Kakšne izkušnje maš z njimi?

starfotr ::

Začenjal je biti vedno bolj glasen. Opazno in zelo moteče, zelo nezdravi zvoki so prihajali od njega. Sedaj imam liebherr že nekaj let, bp. Tisti beko je že prodan preden bi izdihnil do konca.

netopypy ::

ne pozabit malo nagnit hladilnika, da se vrata zapirajo zaradi težnosti... ali pa naredit na pametni vtičnice alert, če rabi preveč toka, če kdorkoli pozabi z ritjo zapreti vrat! meni je sicer vseeno za druge ampak pri nas pride zelo prav

tikitoki ::

Xserces je izjavil:

bravo... 10 let nazaj si nabavu hladilnik. To nima nobene veze z današnjimi inverterskimi kompresorji... če pogledaš po forumih ima ogromno ljudi probleme z LG inverterskimi kompresorji. Imaš garancijo ampak odzivnost serviserjev je slaba. Torej si lahko 30+ dni brez hladilnika. Preberi druge forume. tukaj boš dobil odgovor v stilu imam golf 1 že 30 let zato je golf 8 odličen.


LG je zacel trziti inverterske kompresorje pred dobrima dvema desetletjema. Pa se 10 letno garancijo nudi na njih. Tak, da je moj prispevek bolj relevante, k tvoje nabijanje in zalitve.

tikitoki ::

svecka je izjavil:

Svetujem vam da kupite tihe haldilnike če boste imeli hladilnik v istem nadstropju, ker tole je katastrofa kok brnijo no frost.


To je nekaj narobe s tvojim hladilnikom.

Leko ::

starfotr je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, gorenje je ok, beko je pa crap.


Za gorenje ne vem, lahko pa potrdim da so beko hladilniki smeti.

Za Beko ne vem, lahko pa potrdim, da so Gorenje hladilniki smeti.

Gagatronix ::

Utk je izjavil:

Ne, gorenje je ok, beko je pa crap.


Gorenje ze doooooooooooooolgo ni vec kvalitetna firma. Vsaj od takrat, ko je Hisense prevzel 95% podjetja.

tomlin ::

Utk je izjavil:

Ne, gorenje je ok, beko je pa crap.

Ne z enim ne drugim nimam dobrih izkušenj
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Xserces ::

tikitoki je izjavil:

Xserces je izjavil:

bravo... 10 let nazaj si nabavu hladilnik. To nima nobene veze z današnjimi inverterskimi kompresorji... če pogledaš po forumih ima ogromno ljudi probleme z LG inverterskimi kompresorji. Imaš garancijo ampak odzivnost serviserjev je slaba. Torej si lahko 30+ dni brez hladilnika. Preberi druge forume. tukaj boš dobil odgovor v stilu imam golf 1 že 30 let zato je golf 8 odličen.


LG je zacel trziti inverterske kompresorje pred dobrima dvema desetletjema. Pa se 10 letno garancijo nudi na njih. Tak, da je moj prispevek bolj relevante, k tvoje nabijanje in zalitve.


Ok. poglej si ostale forume oziroma napiši samo LG inverter problems na google in poglej. Po nevem kolkih državah je folk v tožbi z lg. Zaradi neodzivnosti servisa, nezmožnostjo dobave rezervnega dela in pa računananje izvedbe menjave pokvarjenega dela.

In pa verjemi da hladilnik izpred 10 let nima istih komponent notr kot sedanji. Lahko da ti tvoj dela ampak novi LG zagotovo ne tako kot bi mogl.

Meni je vseeno če se kupi LG samo da folk ve v kaj se spušča.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Kapitan Jack ::

Ja kaj naj pol kupim? Poserjem se na Beko, mi sploh niso zanimivi.

stara mama ::

Nekaj, kar ima servisno mrežo dobro urejeno.

Mato989 ::

Xserces je izjavil:

Ja res je ampak se zavedaš da je to cca 10-15€ štroma na leto? Ni tak bavbav. Saj pravim vzel sem ga zaradi prostora.


Seveda, ampak 1' do 15 ojrov štroma 10 let je 150eur cca... sploh če se štrom podraži...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mRhcPf ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, ampak 1' do 15 ojrov štroma 10 let je 150eur cca... sploh če se štrom podraži...

super, če imate vse tako lepo izračunano in se tega uspešno držite - vztrajate tudi pri istem delodajalcu za isto plačo?

Mato989 ::

mRhcPf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda, ampak 1' do 15 ojrov štroma 10 let je 150eur cca... sploh če se štrom podraži...

super, če imate vse tako lepo izračunano in se tega uspešno držite - vztrajate tudi pri istem delodajalcu za isto plačo?


Niti ne, samo pri robi ki jo kupim vedno računam da bo življenjska doba čim daljša zato so obratovalni stroški pomembni... Res je če napravo v 2 letih menjaš je vseeno če žre 30eur na leto ali 45 eur... če pa jo menjaš na 10 ali 15 let pa ni vseeno kajne? Oz. postane pomembna računica.

Zdaj pa si predstavljaj da bi imel 10 takih naprav?

Seveda je pomembna začetna cena in kdaj se obrne not ampak v osnovi je potem treba tudi preračunat čas z nakupovanjem in izbiranjem nove in odvozom itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mRhcPf ::

Mato989 je izjavil:

če pa jo menjaš na 10 ali 15 let pa ni vseeno kajne?

kaj ti si iz Elizija ali kaj? kje kakšna ropotija drži 10 ali 15 let, hitro šeraj! če je garancija + kakšno leto, idealno 5-7 let, se mi že trepljamo po ramenih...

Mato989 ::

mRhcPf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

če pa jo menjaš na 10 ali 15 let pa ni vseeno kajne?

kaj ti si iz Elizija ali kaj? kje kakšna ropotija drži 10 ali 15 let, hitro šeraj! če je garancija + kakšno leto, idealno 5-7 let, se mi že trepljamo po ramenih...


Ne vem, ampak jaz mam pralni stroj 12to leto zdaj... računam vsaj 15...

Mikrovalovko mata mati in foter 9to leto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

puginho ::

Kapitan Jack je izjavil:

https://geizhals.at/lg-gbp62pznbc-a2669...

Al naj gledam kaksno drugo firmo v tem rangu? Se to mi je sicer prevec kesa, ampak cenejs nisem najdu.


Jaz ga imam, črnega, top hladilnik, kvalitetno izdelan, zelo tih, v harveyu ga dobiš za 650 s popustom. Sem bil v dilemi al ta ali gorenje in je lg kvalitetnejši po izdelavi.

stara mama ::

mRhcPf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

če pa jo menjaš na 10 ali 15 let pa ni vseeno kajne?

kaj ti si iz Elizija ali kaj? kje kakšna ropotija drži 10 ali 15 let, hitro šeraj! če je garancija + kakšno leto, idealno 5-7 let, se mi že trepljamo po ramenih...

Še nedolgo nazaj je bil to standard in pričakovano. Boljš, da ti ne povem, v kako starem pralnem stroju perem.

mRhcPf ::

stara mama je izjavil:

mRhcPf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

če pa jo menjaš na 10 ali 15 let pa ni vseeno kajne?

kaj ti si iz Elizija ali kaj? kje kakšna ropotija drži 10 ali 15 let, hitro šeraj! če je garancija + kakšno leto, idealno 5-7 let, se mi že trepljamo po ramenih...

Še nedolgo nazaj je bil to standard in pričakovano. Boljš, da ti ne povem, v kako starem pralnem stroju perem.

res boljše, da ne poveš, zares, ker meni se še inverterski ne zdijo pretihi, kaj šele ščetkaši... sam sem sicer malo dodal očitno nezaznane duhovitosti v sporočilo - je pa res, da 10 let dejanske uporabe je meni osebno že lepo nad pričakovanimi 7 leti, priznam pa da praviloma ne mečem še delujočih aparatov na odpad iz dolgega časa, razen če jih napredek strašno povalja :-)

Alien123 ::

Kako pa je s samsung hladilniki? Imam v planu nabavit tegale https://geizhals.de/samsung-rf65a967eb1...

Sam koliko berem komentarje ni perfektnega hladilnika, vsi imajo svoje napake..

TehDucky ::

Jaz sem 2019 vzel tole https://www.mimovrste.com/prostostojeci...

Sicer sem hotel vzeti model 41 v 203cm višine, ampak so bili ali nedobavljivi ali pa skoraj 2x ceni - 900-1000 eur.

Tako, da sem dobil tega z linka za 550 eur, nisem imel v planu za hlajenje vode, ampak recimo, da poleti uporabljamo še kar redno.

Recimo, da se včasih sliši prdenje, je pa to običajno v večernih ali nočnih urah, ker zaznava, kdaj se vrata odpirajo in prilagodi urnik takrat, ko se ne.
Sem že spal v dnevni, ki je odprta soba s kuhinjo, pa me še ni zbudil hladilnik.

Baje so Samsung hladilniki, med bolj natančnimi za vzdrževanje temperature in niha v 0,5°C od nastavljene.

Invictus ::

Sam imem enega Gorenjevega, pa noče crknit, da bi kupil novega. zamenjal tesnilo na vratih, ki ga dobviš poceni.

Kupil bi si rad en ameriški hladilnik, ampak brez zmrzovalnika, pa ga ne najdem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

mRhcPf je izjavil:

stara mama je izjavil:

mRhcPf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

če pa jo menjaš na 10 ali 15 let pa ni vseeno kajne?

kaj ti si iz Elizija ali kaj? kje kakšna ropotija drži 10 ali 15 let, hitro šeraj! če je garancija + kakšno leto, idealno 5-7 let, se mi že trepljamo po ramenih...

Še nedolgo nazaj je bil to standard in pričakovano. Boljš, da ti ne povem, v kako starem pralnem stroju perem.

res boljše, da ne poveš, zares, ker meni se še inverterski ne zdijo pretihi, kaj šele ščetkaši... sam sem sicer malo dodal očitno nezaznane duhovitosti v sporočilo - je pa res, da 10 let dejanske uporabe je meni osebno že lepo nad pričakovanimi 7 leti, priznam pa da praviloma ne mečem še delujočih aparatov na odpad iz dolgega časa, razen če jih napredek strašno povalja :-)


Saj pravim... pralni stroj laufa celo od gorenja je... sicer sem ga dobil gratis ker je ena familja po 9 letih menjavala ker je hotla vse v enem ampak meni že 3 leta laufa... pa upam da bo še 3...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mRhcPf ::

Mato989 je izjavil:

Saj pravim... pralni stroj laufa celo od gorenja je... sicer sem ga dobil gratis ker je ena familja po 9 letih menjavala ker je hotla vse v enem ampak meni že 3 leta laufa... pa upam da bo še 3...

v redu, saj stvari se da tudi popravljati, če te že 'iskrivo cviljenje motorja' ne moti, če znaš sam, je še boljše, da ni potrebno čakati na serviserja in ga plačevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

Horas ::

Utk je izjavil:

Ne, gorenje je ok, beko je pa crap.


mi imamo zdaj beko, hladilnik tavelik z skrinjo spodaj ki je stal 250€, star 10let še vedno dela.

prav tako malo skrinjico za 80€

prav tako pralni in sušilni stroj, oba isto stara 10let. vsak po 300€. še vedno delata super.

ne vem a mam sam srečo al pa ljudje grdo delate s svojimi stvarmi da vam kar crkujejo???
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mRhcPf ::

malo pretiravamo, če nekaj crkne izven garancije in če ni zraven velikega zelenega gumba z napisom 'stisni za takojšnje popravilo' (beri - je dovolj enostavno za hitro popravilo znotraj enega tedna in serviser ne zaračuna strašnih potnih stroškov), mi surovine pač 'outsourcamo', zato štejemo bolj čas od nakupa do prve napake po garanciji, naša pesimistična pričakovanja so, kot so. če vzdrži dlje, ne potiskamo po stopnicah, da se razbije.

Utk ::

mi imamo zdaj beko, hladilnik tavelik z skrinjo spodaj ki je stal 250€, star 10let še vedno dela.

Beko hladilnik sem imel v enem stanovanju ko sem bil v študentu. Slišat ga je bilo čez celo stanovanje. Kot kakšen pralni stroj.

Doma smo imeli beko pralni stroj ko ni še nihče od vas slišal za beko. 5 let garancije. Super, samo kaj ti pomaga, če se 10x pokvari v tem času.

Kako lahko grdo delam s hladilnikom ali pa pralnim strojem? Zakaj noben drug niti prej niti kasneje ni crkoval tako redno?

FrRoSt ::

https://www.bigbang.si/gorenje-nrc6203s...

Nekaj takega je čisto v redu! ;) Dobiš ga pa tudi še kakšnih 100€ ceneje. Malo glej, zadnji kosi in take stvari .....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

aborko ::

Seveda, ampak 1' do 15 ojrov štroma 10 let je 150eur cca... sploh če se štrom podraži...

Jst načeloma tudi tako gledam, ampak zgleda da tele energijske nalepke ne držijo ravno, no verjetno držijo v nekem laboratorijskem testu. Tako sem kupil enega 203cm inverter Samsunga za 550EUR z ogromno placa notri skoraj 400L- več kot primerljivi hladilniki zaradi neke njihove tanke super izolacije. Sem si sicer mislil da je bullshit, ker deklarirano pokuri preko 300kWh letno in spada v F razred. Zdej ga imam na merilec štroma priklopljenega par dni in zadeva pokuri le 0,45kWh dnevno ali skoraj pol manj kot je deklarirano! Verjetno bo poleti kaj več pokuril, ker je 2-3 stopinje topleje notri, ampak če je tole res, potem porabe štroma ni kaj preveč za gledati, dvomim da drugi porabijo bistveno manj. Bom pa preveril še z drugim merilcem če je tale slučajno pokvarjen...
Temperaturo pa res natančno drži znotraj 1 stopinje preverjetno s termalno kamero. Sliši se ga, ni pa moteče glasen, verjamem da so kakšni Liebherrji še tišji. Edina skrb je ali bo zadeva delovala 15+ let, garancije je 5 let, na kompresor in inverter 20 let, verjetno crkne vse kaj druga (tesnila, spusti plin). Imam pa logiko, da če me neka znamka razočara iz principa nikoli več ne kupim iste, pa smola gor dol, pa da vidimo zdej tega Samsunga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gospodinjski hladilnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12839313 (1108) klekej
»

Pralni stroj Beko - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6224482 (2732) MIHAc27
»

Kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512563 (5579) starfotr
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449470 (7853) mulc007
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930346 (24868) anjabebler

Več podobnih tem