» »

Strožjih režimov za kmete in kmetovanje je vedno več

Strožjih režimov za kmete in kmetovanje je vedno več

BorutO ::

Ravnokar berem, da se blokarjem na podeželju vedno bolj meša:

https://www.zurnal24.si/slovenija/prepo...
Prepoved paše in gnojenja, kmetje so besni
Ena od pomembnejših sprememb omenjenega predloga programa, ki je povzročil neodobravanje med kmeti na območju občine Ig, je, da na dveh delih območja Natura 2000, med njimi tudi na Ljubljanskem barju, uvaja strožji režim kmetovanja. Ta med drugim obsega prepoved paše, gnojenja in datum prve košnje trave šele po 1. avgustu.

Pa to je samo ena od vedno večih omejitev, ki se občine grejo nad kmeti ... najbolj znana je zagotovo tista, ki so jo že pred kar nekaj leti uvedli v občini

Potem naslednji primer:
https://www.dnevnik.si/1042485928
Sto evrov kazni za nočno kikirikanje in mukanje
V občini Log - Dragomer so občinski svetniki sprejeli odlok, ki določa, da v naseljih ni dovoljeno imeti na prostem psa ali druge živali, ki s svojim laježem oziroma oglašanjem moti občane pri počitku med 22. uro zvečer in 6. uro zjutraj. Lastnika "prestopniške" živali lahko v nasprotnem primeru doleti kazen v višini 100 evrov.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...
Bodo ob nedeljah in praznikih prepovedali košnjo?
Če bo v predlagani vsebini potrjen nov občinski odlok o javnem redu in miru, bosta v sicer pretežno podeželski občini Središče ob Dravi košnja ali denimo žaganje drv na praznični ali nedeljski dan kmalu prepovedana. Po drugi strani pa bi lahko občane doletela globa za nepokošeno travo okoli hiše.

In še polno je takih primerov, vedno več.
Ne spomnim se katera občina je bila tista, kjer so se kmetje začeli pritoževati nad blokarji, predvsem nad ljubljančani, ki so prišli živet v njihovo občino sredi podeželja, polna kmetov, in so potem dosegli, da po 22. uri več kmetje ne smejo delati zunaj nič, da se krave, petelini, psi, mačke in ostale živali ne smejo več oglašati po 22. uri pa vse tja do 6h zjutraj, če ne jih doleti kazen. En kmet se je pritoževal, in povedal, da bo očitno mogel dati obglaviti vso govedo, da bodo prišleki zadovoljni.

Bo treba blokarje pustiti lačne. Vso meso, žita in zelenjavo ter sadje, ki ga kmetje predelajo, si naj trgujejo med seboj, blokarje pa pustijo lačne in jim pustijo prazne police v trgovinah, da bodo končno začeli razmišljati, da brez kmetov ne bodo preživeli.
  • zaklenil: bluefish ()

Bolibri ::

So inšpektorji običajen pojav po 15. uri in pred 8.00 uro oziroma pridejo policaji snemati kikirikanje, ki je preglasno (verjetno preko nekih dB)?

Druga možnost je motorka sredi ulice, onb npr. 3.00 z masko na glavi, parkrat fajn zategneš. Jebo blokarje.

koyotee ::

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

HolyFuck1 ::

Vso meso, žita in zelenjavo ter sadje, ki ga kmetje predelajo, si naj trgujejo med seboj, blokarje pa pustijo lačne in jim pustijo prazne police v trgovinah, da bodo končno začeli razmišljati, da brez kmetov ne bodo preživeli.

Tole je zgrešeno razmišljanje, saj se ogromno domačih pridelkov izvozi ter uvozi tujih iz tujine. Če celotna slovenska kmetijska proizvodnja zamre si trg opomore v parih mesecih, mogoče bi bilo problem meso.

Veliko bolj zaskrbljujoče je to, kako se v tujini (specifično Nizozemska), kjer se agronomija dejansko prakticira na veliko, skušajo znebiti proizvodnje z vpeljavo davkov na dušik. Linkov ne bom lepil, si jih znate poiskati sami.

Kebo ::

Meni gredo predvsem na živce vrtinčarji in hobi kmeti, ki gonijo motorke/kosilnice/cirkularje celo poletje, ne ker bi od tega živeli ampak ker jim je dolgčas v življenju. In pol zmečejo vso to šaro in pomožnosti še vso šaro, ki je po hiši ležalo na en kup in to zakurijo.

hojnikb ::

koyotee je izjavil:

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...

K kmet kup porsho za 100 čukov, vsi v luft, k kupi pa traktor za 150k+ (kar je tipična cena za brandname traktor večjih kmetij) pa kot da ni nič :)
Slovenska fousija at its finest...
#brezpodpisa

Kebo ::

hojnikb je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...

K kmet kup porsho za 100 čukov, vsi v luft, k kupi pa traktor za 150k+ (kar je tipična cena za brandname traktor večjih kmetij) pa kot da ni nič :)
Slovenska fousija at its finest...

Naj si kupi magari lambota, če si hoče, samo ne vidim zakaj moramo pol mi to podpirati s subvencijami. Očitno so previsoke/nepotrebne.

svecka ::

hojnikb je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...

K kmet kup porsho za 100 čukov, vsi v luft, k kupi pa traktor za 150k+ (kar je tipična cena za brandname traktor večjih kmetij) pa kot da ni nič :)
Slovenska fousija at its finest...


Trahtor je za delo, porše je luksuz. On je očitno mutibarič z političnimi vezmi, ki so mu na lepe oke odobrili 800k denarja. Tudi jaz bi na lepe oki dobival subvencijo plače za brezveze. Take lopove velike se financira, poštene delovne ljudi pa tepe. Itak pa pujske prodaja v tujino za dobiček, v slovenijo pa uvaža zanič meso iz poljske, ki je zmrznjeno 5 let in ga kao prikazuje kot slo bio. Poznamo tako mafijo.

hojnikb ::

K si podjetniki delajo "davčne optimizacije" z porsheji, se noben ne ozira, k pa kmet to počne, pa vsi v luft. Pa tudi former dobivajo razne vspodbude tko kot kmet :)

Tudi jaz bi na lepe oki dobival subvencijo plače za brezveze.


čisto nič te ne ustavlja, da tudi sam začnes delat na kmetiji in "vlečes" te sweet sweet subvencije... Sam pol nebos mel časa jamrat na slotechu :))

Itak pa pujske prodaja v tujino za dobiček

normalno, tko kot vsak drug posel, je tudi kmetijstvo zato, da delas dobicek. Kaj mislis da bodo kmeti delal zastonj oz. ravno tolk da pokrijejo stroske? Malo morgen...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Slopek ::

Pa ste vi že bili na kmetih? Po vašem mnenju sodeč, bi rekel, da vsi na kmetih imajo najnovejši traktor in najmanj benđolo ali dve v garaži. Bo treba to podkrepiti kako drugače, a za to je potrebno kdaj iz mesta.
Sam namreč na kmetih tega ne opažam in za razliko od mesta, ljudje tu delajo po cele dneve.

starfotr ::

Kmetijstvo bo itak propadlo. Ker se nič ne izplača. Tudi, če je sonce, zemlja, voda in delovna sila.

Predlagam popolno uničenje čim prej. Da se nam ne bo treba zajebavat s temi ljudmi.

feryz ::

Tako je.
In glodati kitajski radioaktivni česen, krompir in 5x premrznjeno zelenjavo in meso, ki ga morajo z lugom oprati, da je nečemu podobno.
To je hkrati zelo dobro za nastanek raka, kar je spet dobro za razne Bošnjake in stanje na hongkonških računih.
Nimaš lepšega, vse kmetije takoj zapreti, vrtičkarstvo pa strogo prepovedati.

BorutO ::

Slopek je izjavil:

Pa ste vi že bili na kmetih? Po vašem mnenju sodeč, bi rekel, da vsi na kmetih imajo najnovejši traktor in najmanj benđolo ali dve v garaži. Bo treba to podkrepiti kako drugače, a za to je potrebno kdaj iz mesta.
Sam namreč na kmetih tega ne opažam in za razliko od mesta, ljudje tu delajo po cele dneve.

V komentarjih takoj vidiš kdo je od kod. :) drugače pa imamo na vasi enega kmeta, ki ima čez 150 glav živine, res, da ima same new hollande in res super truper kmetijsko mehanizacijo in tehnologijo, ampak vsa familija vozi avte v rangu 10-15k, en je zagotovo že 20 let star, pa tudi hišo imajo povprečno. Koliko dobi od subvencij mi je čisto vseeno, ker vem, da se gre res pravega kmeta in dela zato tudi po cele dneve. Včasih gnoj vozijo od ranega jutra čez cel dan, vse tja čez polnoč. Blokarjem se zmeša.

Slopek ::

Ja, res takoj vidiš, kdo je od kod in žalostno je, da pridejo blokarji na vas in jih potem vse kar k temu spada(motorke, kosilnice, živali, gnoj)moti. So na nivoju tistih, ki pridejo v EU, po boljše življenje, pa bi potem vse furali enako, kot je pri njih v tistih koncih, od koder so prišli. To ne gre tako madona.

starfotr ::

Ko bo prepozno, bomo spet začeli sami pridelovat zadeve.

Ampak takrat bomo morda že lačni in morda bodo še kake druge drastične spremembe.

kow ::

Ce prav razumem temo, podezalani, ki seveda niso kmetje, pizdijo cez "blokarje". Ocitno niste dovolj alfa, da bi sami kmetovali.

Bolibri ::

Za motorko vžgat ne rabiš biti kmet.
Tudi petelin ne pali na to, ali ga ima kmet ali pa random oseba na vasi. V mestu bi itak organizirali proteste, če bi imel kdo petelina na balkonu, tako kot vsako žival otamanijo, čim se mestu približa.

Kmet @ Wikipedia

132932 ::

Dejansko s temi prepovedmi ni nic narobe. Pac ja, razumem, da bi rad slovenceljski kmet zivel enako kot njegovi predniki v srednjem veku ampak situacija se je spremenila, se pravi, se morajo tudi sami prilagoditi. Za zacetek, kazni bi bilo treba pomnoziti z 10, se pravi, zacne se z 1000 euri in gre navzgor, iz preprostega razloga, ker nimamo dovolj inspektorjev za kontrolo in mora zares zaboleti, ce jo staknes.

Gnojenje bi jim tako ali tako prepovedal razen ob redkih izjemah (na ta pa ta dan, sicer bojo goljufali) ker samo svinjajo podtalnico, se pravi nic slabega. Dejansko bi se malo dopolnil in jim vzel zemljo na kateri ne gojijo zelenjave za ljudi.

"Sto evrov kazni za nočno kikirikanje in mukanje", pac sosed je lahko nekdo, ki hodi v sluzbo in cisto ok je, da ga kmet pusti spati.

"Bodo ob nedeljah in praznikih prepovedali košnjo?", seveda, pa ne samo kmetom ampak vsem. Dejansko izgleda, kot, da je edini primeren cas za kosnjo ob 8h zjutraj v soboto ali nedeljo, se raje v soboto. Razen tega bi prepovedal tudi cerkveno zvonenje, in to ob vseh priloznostih. Pac mogoce verski blaznezi v njem uzivajo, vsem za silo normalnim v glavo pa je hudo najedljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Utk ::

Jaz se strinjam s 100 evri kazni za kikirikanje in mukanje. Samo, kdo to bo izterjal od krave?

kriptobog ::

Pri meni se 40 glav goveda pase 100m od hise pa nikogar ne moti. Vcasih slisis kaksno kravo, ki zamuka ponoci, podnevi je pa itak vseeno. Macki, ki se gonijo ponoci okoli hise so bolj glasni :)) Cez dan je pa itak v tem casu dovolj drugega sundra ko se s traktorji gonijo gor in dol. Sem zrasel ob tem, na vasi pac dogaja :D Polivanja gnojnice ob naseljih pa ze lep cas ni. Se pa spomnim 20 let nazaj, so pa na polno polivali.

mzakelj ::

30 let živel na kmetih, nato šel med "blokarje". In take sovražnosti kot je med sostanovalci ni bilo nikoli na vasi.

132932 ::

mzakelj je izjavil:

30 let živel na kmetih, nato šel med "blokarje". In take sovražnosti kot je med sostanovalci ni bilo nikoli na vasi.

Dokler se bos obnasal tako, kot se "spodobi" za na vas. In dokler bos staroselec, ergo, tvojo staro mamo bojo poznale vse stare mame na vasi (ali starega fotra,...). Naslednji moment, ko bos izstopal, se bos o svoji izjavi premislil. Skratka, na vasi se moras iti konformizem (do bolanih detajlov, kjer ti tercialke gledajo pod prste, koliko bos vrgel v cerkvi v puso - v veliko kretenskih vukojebin v Sloveniji, je ze neprihajanje v cerkev dovolj, da si izobcen), ce bos poseben bos imel stalno stalo, simfali te pa bojo vsi ne glede na vse - ker se nic ne zgodi, si je treba dogajanje izmisliti.

No fucking way, najlepse je v hisi, v mestu, z nekaj vrta in s sosedi na "zivijo", idealno z gozdom zraven (samo boste morali krepo seci v zep). Seveda, ce bos sel v blokovsko naselje, bos enako, morda kot pravis, se bolj, utesnjen med lokalne navade in obicaje. Preseli se v Trst v tisto betonsko kocko nad njim, pa bos ugotovil, da je se romsko naselje boljsa lokacija za ziveti. Ampak noben normalen ne bo tistega primerjal z normalnim zivljenjem v mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Zimonem ::

132932 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

30 let živel na kmetih, nato šel med "blokarje". In take sovražnosti kot je med sostanovalci ni bilo nikoli na vasi.

Dokler se bos obnasal tako, kot se "spodobi" za na vas. In dokler bos staroselec, ergo, tvojo staro mamo bojo poznale vse stare mame na vasi (ali starega fotra,...). Naslednji moment, ko bos izstopal, se bos o svoji izjavi premislil. Skratka, na vasi se moras iti konformizem (do bolanih detajlov, kjer ti tercialke gledajo pod prste, koliko bos vrgel v cerkvi v puso - v veliko kretenskih vukojebin v Sloveniji, je ze neprihajanje v cerkev dovolj, da si izobcen), ce bos poseben bos imel stalno stalo, simfali te pa bojo vsi ne glede na vse - ker se nic ne zgodi, si je treba dogajanje izmisliti.

No fucking way, najlepse je v hisi, v mestu, z nekaj vrta in s sosedi na "zivijo", idealno z gozdom zraven (samo boste morali krepo seci v zep). Seveda, ce bos sel v blokovsko naselje, bos enako, morda kot pravis, se bolj, utesnjen med lokalne navade in obicaje. Preseli se v Trst v tisto betonsko kocko nad njim, pa bos ugotovil, da je se romsko naselje boljsa lokacija za ziveti. Ampak noben normalen ne bo tistega primerjal z normalnim zivljenjem v mestu.


Probleme imajo pizdeki , ki ti na travnik ali pa pred svojo bajto privlećejo žar, zvočnik z turbo folk miško in uživajo na polno. Sicer pa pse na vrvice ne bodo vznemirjali divjadi in srali po poljedelskih površinah. Sicer pa na mestu evtanazija hišnega ljubimca.

BorutO ::

kow je izjavil:

Ce prav razumem temo, podezalani, ki seveda niso kmetje, pizdijo cez "blokarje". Ocitno niste dovolj alfa, da bi sami kmetovali.

Jaz sem do 22. leta kmetoval, ker sem odraščal od rojstva na kmetiji, sicer manjši, 6 glav živine, okoli 6 prašičev, veliko kur, rac, puranov, zajcev ... Sem oral, sejal ipd oz. znam delati vse s traktorjem. Odselil sem se zaradi bivše punce, ki je bila daleč stran doma. Ona je imela tam zelo dobro plačano službo, redno, jaz pa sem itak šel delat na teren, tako da mi je bilo vseeno kje živim. V glavnem ta čas, od 23. leta nekje pa vse tja do 30. leta sem živel v mestu v bloku. Zelo dobro poznam razliko med kmečkim oz. podeželjskim in mestnim življenjem.
Cele dneve hrup od avtov do mopedov, do kretenov na ulici, ki se ne znajo po tihem veseliti ali pogovarjati, potem ti nekdo sredi jutra, okoli 2h zjutraj trobi pred blokom, ali pa kriči po hodniku itd itd. Potem imaš hodnik, na katerem ne gori luč že cel teden, ker je upravljalec zaspal in bog ne daj, da bi luč popravil. Kar neke skupne stroške nabijajo za neka dela ... potem imaš nekoga, ko cel mesec renovira in štema od jutra do večera ... ko je tisti konec z renovacijo, pa začne drugi renovirat ... Potem pa je tu še vsakdanji smrad in smog, ko sploh ne upaš zunaj sušiti cot, ker imaš takoj vse cote vsrane od smoga ...
Ker sva z (zdajšnjo) ženo imela poln spodnji organ mestnega življenja, sva si kupila večjo hišo sredi podeželja, na lepi in mirni lokaciji, kjer so okoli sami travniki in tudi njive pa gozdovi ... zelo dobro veva, da bodo vsake toliko časa kakšen dan ali pa dva brneli s traktorji ipd. Imava zraven, 300m stran večjega kmeta ... vsak dan slišiva traktor, vsak dan se kakšna krava dere, pasji lajež ipd ... ampak mene to ne moti ... v bistvu mi je še bolj všeč, da slišim živali okoli sebe, kot pa neprestan hrup od avtov, tovornjakov in večen smrad od avtov.

BorutO ::

Aja, še to ... zraven večje hiše imava še parcelo v skupni velikosti skoraj enega hektarja ... prav uživam, ko kosim travo, naslednje leto greva v akcijo in bova na pol hektarju posadila polno različnega sadja, tudi takega, ki verjetno ne bo uspevalo v teh koncih, ampak probala bova. Tudi neke kure si bova kupila za jajca (ker tista baterijska jajca so čisto bleda in kar nekaj), ker so vedno dražja v trgovini, pa še kure za meso si bova kupila. zrnje bova pa kupila od tega kmeta, ki nama je že rekel, da nama bo z veseljem dal zrnje, če ga bova rabila, isto gnoj za grede. Tako, da ne pametuj kdo se misli iti kmeta in kdo ne ipd. Kmetovanje imam v krvi. Ko staršev več ne bo, bom pa tisto kmetijo oz. domačijo prodal in si probal tu okoli kupiti kakšno njivo pa gozd. Ker starša imata čez 8ha gozda. Sicer tistega gozda ne bom prodal, ker danes je gozd že vedno bolj kot zlato, vsaj na cene, ki jih spremljama zadnje čase za pelete, plin, nafto, premog itd.

kow ::

BorutO je izjavil:

kow je izjavil:

Ce prav razumem temo, podezalani, ki seveda niso kmetje, pizdijo cez "blokarje". Ocitno niste dovolj alfa, da bi sami kmetovali.

Jaz sem do 22. leta kmetoval, ker sem odraščal od rojstva na kmetiji, sicer manjši, 6 glav živine, okoli 6 prašičev, veliko kur, rac, puranov, zajcev ... Sem oral, sejal ipd oz. znam delati vse s traktorjem. Odselil sem se zaradi bivše punce, ki je bila daleč stran doma. Ona je imela tam zelo dobro plačano službo, redno, jaz pa sem itak šel delat na teren, tako da mi je bilo vseeno kje živim. V glavnem ta čas, od 23. leta nekje pa vse tja do 30. leta sem živel v mestu v bloku. Zelo dobro poznam razliko med kmečkim oz. podeželjskim in mestnim življenjem.
Cele dneve hrup od avtov do mopedov, do kretenov na ulici, ki se ne znajo po tihem veseliti ali pogovarjati, potem ti nekdo sredi jutra, okoli 2h zjutraj trobi pred blokom, ali pa kriči po hodniku itd itd. Potem imaš hodnik, na katerem ne gori luč že cel teden, ker je upravljalec zaspal in bog ne daj, da bi luč popravil. Kar neke skupne stroške nabijajo za neka dela ... potem imaš nekoga, ko cel mesec renovira in štema od jutra do večera ... ko je tisti konec z renovacijo, pa začne drugi renovirat ... Potem pa je tu še vsakdanji smrad in smog, ko sploh ne upaš zunaj sušiti cot, ker imaš takoj vse cote vsrane od smoga ...
Ker sva z (zdajšnjo) ženo imela poln spodnji organ mestnega življenja, sva si kupila večjo hišo sredi podeželja, na lepi in mirni lokaciji, kjer so okoli sami travniki in tudi njive pa gozdovi ... zelo dobro veva, da bodo vsake toliko časa kakšen dan ali pa dva brneli s traktorji ipd. Imava zraven, 300m stran večjega kmeta ... vsak dan slišiva traktor, vsak dan se kakšna krava dere, pasji lajež ipd ... ampak mene to ne moti ... v bistvu mi je še bolj všeč, da slišim živali okoli sebe, kot pa neprestan hrup od avtov, tovornjakov in večen smrad od avtov.


Skratka, prav sem razumel. Si mi pritrdil.

mpu2Q7 ::

Biti blokar je privilegij? Juhej potem! Aja, neha se tu, kaj pa zdaj?

starfotr ::

Kurjenje drv ne smrdi.

Predpogoj je seveda, da so drva suha, da je ustrezna kurilna naprava in da je redno vzdrževana.

Težava niso drva. Težava je, ker folk kuri plastiko in smeti, ima 30+ let stare kurilnice in od drv kar teče sok, ker so tako sveža. Tu je mentaliteta neumnih ljudi. Drva niso tu nič kriva.

In to se dogaja po mestih in vaseh. Tako, da ni razlike.

Vsi, ki norite nad dimnikarji. Jaz menim, da bi morali več kot polovici zapečatit kurilnice in prepovedat kurjenje. Samo z meritvijo vlage v drveh, katera so pripravljena za kurjenje.

m0LN4r ::

Kebo je izjavil:

hojnikb je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...

K kmet kup porsho za 100 čukov, vsi v luft, k kupi pa traktor za 150k+ (kar je tipična cena za brandname traktor večjih kmetij) pa kot da ni nič :)
Slovenska fousija at its finest...

Naj si kupi magari lambota, če si hoče, samo ne vidim zakaj moramo pol mi to podpirati s subvencijami. Očitno so previsoke/nepotrebne.

Saj ni treba, lahko potem vse zaraste v dzunglo in boste kupoval samo veleindustrijsko uvozeno plastiko napumpano z vodo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

starfotr ::

Pravilno je, da kurijo smeti. Mi smo pa budale in jih ne.

Imamo 2 opciji. Prenehat s smetmi. Ali pa kurit.

Vsak naj sam presodi, kaj je pametno. Jaz mislim, da je kurjenje bolje, kot odlaganje na smetišča in v morja.

mpu2Q7 ::

reciklabilnih surovin verjetno že dolgo nihče ne odlaga več v naravi, raje na dinos pelje in zasluži nekaj dinarjev, če že koncesionirana smetarska firma ne odpelje s kesonom, morda tudi brezplačno... res pa je, da se naše izkušnje očitno strašno razlikujejo.

BorutO ::

starfotr je izjavil:

Pravilno je, da kurijo smeti. Mi smo pa budale in jih ne.

Imamo 2 opciji. Prenehat s smetmi. Ali pa kurit.

Vsak naj sam presodi, kaj je pametno. Jaz mislim, da je kurjenje bolje, kot odlaganje na smetišča in v morja.

Kaj pa izpusti? Ogromno plastike se kuri, ki je res zelo zdrava za okolje. Ampak kakor koli, nekateri tu gor so mnenja, da so drva boljškodljiva od toplarn in izpustov po mestih.

m0LN4r ::

BorutO je izjavil:

Ravnokar berem, da se blokarjem na podeželju vedno bolj meša:

https://www.zurnal24.si/slovenija/prepo...
Prepoved paše in gnojenja, kmetje so besni
Ena od pomembnejših sprememb omenjenega predloga programa, ki je povzročil neodobravanje med kmeti na območju občine Ig, je, da na dveh delih območja Natura 2000, med njimi tudi na Ljubljanskem barju, uvaja strožji režim kmetovanja. Ta med drugim obsega prepoved paše, gnojenja in datum prve košnje trave šele po 1. avgustu.

Pa to je samo ena od vedno večih omejitev, ki se občine grejo nad kmeti ... najbolj znana je zagotovo tista, ki so jo že pred kar nekaj leti uvedli v občini

Potem naslednji primer:
https://www.dnevnik.si/1042485928
Sto evrov kazni za nočno kikirikanje in mukanje
V občini Log - Dragomer so občinski svetniki sprejeli odlok, ki določa, da v naseljih ni dovoljeno imeti na prostem psa ali druge živali, ki s svojim laježem oziroma oglašanjem moti občane pri počitku med 22. uro zvečer in 6. uro zjutraj. Lastnika "prestopniške" živali lahko v nasprotnem primeru doleti kazen v višini 100 evrov.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...
Bodo ob nedeljah in praznikih prepovedali košnjo?
Če bo v predlagani vsebini potrjen nov občinski odlok o javnem redu in miru, bosta v sicer pretežno podeželski občini Središče ob Dravi košnja ali denimo žaganje drv na praznični ali nedeljski dan kmalu prepovedana. Po drugi strani pa bi lahko občane doletela globa za nepokošeno travo okoli hiše.

In še polno je takih primerov, vedno več.
Ne spomnim se katera občina je bila tista, kjer so se kmetje začeli pritoževati nad blokarji, predvsem nad ljubljančani, ki so prišli živet v njihovo občino sredi podeželja, polna kmetov, in so potem dosegli, da po 22. uri več kmetje ne smejo delati zunaj nič, da se krave, petelini, psi, mačke in ostale živali ne smejo več oglašati po 22. uri pa vse tja do 6h zjutraj, če ne jih doleti kazen. En kmet se je pritoževal, in povedal, da bo očitno mogel dati obglaviti vso govedo, da bodo prišleki zadovoljni.

Bo treba blokarje pustiti lačne. Vso meso, žita in zelenjavo ter sadje, ki ga kmetje predelajo, si naj trgujejo med seboj, blokarje pa pustijo lačne in jim pustijo prazne police v trgovinah, da bodo končno začeli razmišljati, da brez kmetov ne bodo preživeli.

To so dvolicnezi, ki bi eko bio futr v resnici pa sopajo merkator generik, ker bi radi okoli bloka rajsi pokoseno travico na katero bi peljali svoje kuzeke kakat.

Meni je v mestu bilo najbolj vsec razbijanje navijacev, metanje steklenic, sirene resilcev, policajev, brisanje crnega praha z oken vsak teden. Pospesevalne nocne dirke. Tistega raznosevalca casopisa z tomos mopedom se danes pogresam, sem ga poleti zjutraj ze slisal iz sosednje ulice kako napenja gas od vhoda do vhoda. Pogresam studente, ki so se vracali zvecer iz zurk in se drli pa se najprej zurali. Sosedovega malega psa, ki se je za vsako zacel dret, ko si sel mimo vrat ali pa sosedov ni bilo doma, kr na random zacel tulit. Tudi ko se nisem mogel odlociti ali bi odprl okna zjutraj ob prometni konici in spustil not smrad in hrup al dejansko luftal.
Ni da ni, tam se je konkretno dogajalo 24/7. Ce pa tega ni bilo, pa so obrezovali drevesa, pucali plocnik s tisto turbino na traktorji ali pa kanalizacijo.

Kaj bi dal, da bi lahko sel nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BorutO ::

Kje je oni, ki se je hvalil z lidl verzijo hrane? Moja je recimo pred meseci kupila piščanca v lidlu, mislim da od perutnine Ptuj... taki komad piščanca je bil videti, da si ga še komaj dvignil ... ampak ko sva ga spekla, je pa bil za skoraj polovico manjši. Lepo so ga napumpali z nečim. To se je v mestih in tam, kjer pač nimajo samooskrbe. Zelo zdrava hrana, nimaš kaj.

Najbolj smešno pa mi je, da bodo na Igu prepovedali prvo košnjo do 1. avgusta ... a to pomeni, da tisti kmeti, ki ima tam vso zemljo, bo mogel hirati govedo in prašiče do 1. avgusta zaradi nekega metulja, ki kot gosenica dela ogromno škode, kot metulj pa živi par dni maksimalno? Ne vem, če ti blokarji, ki so sprejeli te ukrepe, vedo, da po navadi do avgusta krava jé že 3. košnjo?

Utk ::

Blokarji pravijo, da na vasi živijo intelektualno bolj preprosti oz omejeni ljudje. Je lahko kaj še bolj intelektualno preprostega in omejenega? Kje točno se blokar nauči kaj več o življenju kot kmet? V cityparku? Dejte se malo zamislit nad vašimi predsodki. To je v rangu tega, priznam, kot smo mi verjeli, da je Ljubljana polna poženščenih pedrčkov. Potem smo šli pa tam za nekaj let in se prepričali, da je res.

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Blokarji pravijo, da na vasi živijo intelektualno bolj preprosti oz omejeni ljudje. Je lahko kaj še bolj intelektualno preprostega in omejenega? Kje točno se blokar nauči kaj več o življenju kot kmet? V cityparku? Dejte se malo zamislit nad vašimi predsodki. To je v rangu tega, priznam, kot smo mi verjeli, da je Ljubljana polna poženščenih pedrčkov. Potem smo šli pa tam za nekaj let in se prepričali, da je res.

Kot bivsi blokar, je vse kar rabis merkator za vogalom. Majo toast, poli pa sir, vsak dan!
Poleti ko ima beton ze 30 stopinj, pa se ne hodi ven. Potem se gre zvecer na zeleznico v merkator, ki je odprt tudi zvecer. Tam srecas prave intelektualce, eni v kotu sedijo, drugi opravljajo malo potrebo. Vse naravno kultivirano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: AMPAK moram pa rect, da ce gres v park pohat, vsaj ne izpades kot cudak, ker ga vsi pohajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BorutO ::

Poznam še eno super zgodbo iz koncev, kjer sta doma starša ... Zraven naše njive, in polno drugih njihv, sta se preselila ena dva ljubljančana srednjih let. Sta tam kupila vikend in mislila, da bosta med njivami uživala. No, se je začela sezona, ko so kmetje na veliko gnojili njive, delali po njivah itd ... in potem je model prišel nad enega kmeta pizdit, da naj takoj nehajo voziti po asfaltu, ker če ne bo policijo poklical. Nato mu je ta kmet povedal, da bo z veseljem še več časa vozil, ker za ta asfalt on ni dal niti enega centa, da ta cesta ni občinska ampak so kmetje (tudi moji starši) dali denar, da se je potegnil asfalt vse do njegovega vikenda in če hoče, da se bo vozil še naprej po asfaltu do svoje utice, da bo mogel plačati kaj za to cesto, če ne si naj svojo cesto poišče. In je utihnil kot rit. Kmetje pa še vedno isto delajo na njivah kot preden sta prišla živet tja. Je mislil ljubljančan, da bo delal red po vasi. No, danes ga tam baje kličejo vaški šerif. :)

krucymucy ::

koyotee je izjavil:

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...

Nic narobe s tem. Clovek verjetno 30 let dela po najmanj 12 ur na dan. 100k tudi ni neka vsota.
Skratka, zaradi takih imamo meso na mizi, jaz mu to privoscim, zasluzil si je.

Zimonem ::

132932 je izjavil:

Dejansko s temi prepovedmi ni nic narobe. Pac ja, razumem, da bi rad slovenceljski kmet zivel enako kot njegovi predniki v srednjem veku ampak situacija se je spremenila, se pravi, se morajo tudi sami prilagoditi. Za zacetek, kazni bi bilo treba pomnoziti z 10, se pravi, zacne se z 1000 euri in gre navzgor, iz preprostega razloga, ker nimamo dovolj inspektorjev za kontrolo in mora zares zaboleti, ce jo staknes.

Gnojenje bi jim tako ali tako prepovedal razen ob redkih izjemah (na ta pa ta dan, sicer bojo goljufali) ker samo svinjajo podtalnico, se pravi nic slabega. Dejansko bi se malo dopolnil in jim vzel zemljo na kateri ne gojijo zelenjave za ljudi.

"Sto evrov kazni za nočno kikirikanje in mukanje", pac sosed je lahko nekdo, ki hodi v sluzbo in cisto ok je, da ga kmet pusti spati.

"Bodo ob nedeljah in praznikih prepovedali košnjo?", seveda, pa ne samo kmetom ampak vsem. Dejansko izgleda, kot, da je edini primeren cas za kosnjo ob 8h zjutraj v soboto ali nedeljo, se raje v soboto. Razen tega bi prepovedal tudi cerkveno zvonenje, in to ob vseh priloznostih. Pac mogoce verski blaznezi v njem uzivajo, vsem za silo normalnim v glavo pa je hudo najedljivo.


In kaj bi ti z zemljo počel? Gojil koloradrja za šnicle?

svecka ::

krucymucy je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...

Nic narobe s tem. Clovek verjetno 30 let dela po najmanj 12 ur na dan. 100k tudi ni neka vsota.
Skratka, zaradi takih imamo meso na mizi, jaz mu to privoscim, zasluzil si je.


jaz bi tudi lahko si z subvencijam če bi poleg moje plače dobiš zraven še 1x toliko denarja si kupil poršeja. Ob takih velikih mutibarič kmetih ne rabijo oni subvencij k jih potem zapravlajajo v privat namene. On si kot kmet izplačuje minimalno, prikazuje min dobiček, otroke ma zastonj v vrtcu, vse ma subvencioniran, še gjerek pobiraka, normalno da si lahko poršeja kupi za 100k.

Zimonem ::

svecka je izjavil:

krucymucy je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kmetom ne gre slabo pri nas.
https://reporter.si/clanek/slovenija/s-...

Nic narobe s tem. Clovek verjetno 30 let dela po najmanj 12 ur na dan. 100k tudi ni neka vsota.
Skratka, zaradi takih imamo meso na mizi, jaz mu to privoscim, zasluzil si je.


jaz bi tudi lahko si z subvencijam če bi poleg moje plače dobiš zraven še 1x toliko denarja si kupil poršeja. Ob takih velikih mutibarič kmetih ne rabijo oni subvencij k jih potem zapravlajajo v privat namene. On si kot kmet izplačuje minimalno, prikazuje min dobiček, otroke ma zastonj v vrtcu, vse ma subvencioniran, še gjerek pobiraka, normalno da si lahko poršeja kupi za 100k.

Na fursu je že realno ocenjen. Pa to ni nek popoldanski kmet. In vsak vložek v kmetijstvo je bistveno večji od slovenskega informatika. Pustimo od strani začetni kapital.

svecka ::

ja seveda, 800k vrednost obnove gospodarskega poslopja my ass. Vemo kako to gre. Kao za obnovo, v resnici pa pol denarja z fiktivnimi računi izgine.

Zimonem ::

Ne vemo, povej. Ni ravno to prodaja garsonjere v centru lj. So kar konkretni objekti. In vsako leto je kontrola. Ti si bolj insider. Povej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

svecka ::

sosed je dobil subvencije za obnovo kmetije kot mlad kmet, je obnovil na roke na hitro kmetijo, da se vidi zuaradi inšpekcije, ostalo pobasal denar za nov avto 20k. Kle da porabi 800k za kmetijski objekt my ass.

Zimonem ::

Mladi prevzemnika,se je zavezal za vse kar je zapisal v vlogo, in če se. Slučajno situacija spremeni, ravno tako. Sicer bo vračal denar. On dobi denar potem mora pa izvajati kmetijsko politiko kateri se je zavezal.

Daniel ::

svecka je izjavil:

sosed je dobil subvencije za obnovo kmetije kot mlad kmet, je obnovil na roke na hitro kmetijo, da se vidi zuaradi inšpekcije, ostalo pobasal denar za nov avto 20k. Kle da porabi 800k za kmetijski objekt my ass.


Ne nakladaj, vse do zadnjega eura je moralo biti pokrito z računi in slikami investicij.

Sicer pa za nekatere očitno postaja problem že, če si kmet kupi avto, naj bi hodil peš.

neooo ::

Rajsi sem da ima kmet, ki je delaven dober avto, kot kradljivi menedzer aka tajkun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali vrtičkate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1108943 (6768) m0LN4r
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314646 (11322) Mehmed
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717672 (13996) noraguta
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310042 (9134) Daniel

Več podobnih tem