» »

Nika Kovač - vodja strateškega sveta za preprečevanje sovražnega govora.

Nika Kovač - vodja strateškega sveta za preprečevanje sovražnega govora.

Temo vidijo: vsi
«
1
2

111111111111 ::

Ko že misilš, da vlada ne more potoniti nižje:
https://www.rtvslo.si/slovenija/nika-ko...

Zdaj bo dovoljeno uporbljati besedo "fajtamo" se dalje, in levičarski izpadi, ne bodo več sovražni govor, ampak glas demokracije.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
  • zaklenil: bluefish ()

kamiKaZaA ::

Bruham. Kako je zdaj s tem, da si predsednik nevladne organizacije in v vladni službi? Si še potem vedno nevladnik?

Wrop ::

Super.
Vlada izpolnjuje svoje obljubje in to je rezultat najboljšega strokovnega kadrovanja.
Kdo pa je lahko še boljši, kot ta, ki se boji še lastne sence?
Je pa to lepa vladna usluga za težko fajtanje v preteklosti.

blink ::

kamiKaZaA je izjavil:

Bruham. Kako je zdaj s tem, da si predsednik nevladne organizacije in v vladni službi? Si še potem vedno nevladnik?


Pa se delo na crno.

Invictus ::

Ko misliš, da slabše vlade od Janševe ni bilo, pa zdaj tole...

Cel kup mladine na vodilnih položajih, brez dneva delovne dobe v nekem realnem sektorju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Ce vsaj ve kaj je zenska, bo ze v redu :lol:

TheBlueOne ::

Wrop je izjavil:

Super.
Vlada izpolnjuje svoje obljubje in to je rezultat najboljšega strokovnega kadrovanja.
Kdo pa je lahko še boljši, kot ta, ki se boji še lastne sence?
Je pa to lepa vladna usluga za težko fajtanje v preteklosti.


Slabse bi lahko bilo samo, ce bi bil SDS. Potem bi tam bil Grims, ki pa ne, da se samo boji lastne sance, ko kdo pride mimo se dobi atipicno plucnico.

Mi pa to imenovanje ni vsec, ker se bojim, da bomo imeli butaste ideoloske diskusije v stilu ZDA.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mi pa to imenovanje ni vsec, ker se bojim, da bomo imeli butaste ideoloske diskusije v stilu ZDA.

Predvsem bo po moje veliko govorjenja in metanja peska v oči.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Je pa v praksi prava antifeministka, skrbi za paygap.

Gregor P ::

Tukaj ni problem vse zgoraj našteto (oz. je, ampak iz drugih razlogov), glavna težava je, da je najbrž tisti človek, ki je brez kakršnegakoli razloga kričal nanjo imel resne duševne težave (ter potrebuje strokovno zdravstveno pomoč in zdravljenje) - in to pa nima nobene zveze s sovražnim govorom. In tako PV oz. vlada zopet ni načela resnega problema s področja ministrstva za zdravje, ampak se ukvarja z nekim x problemom oz. sama s sabo.;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

asdf_jklc ::

Ta inštitut ja katastrofa in za zapret. Ženski pa prepovedat javno nastopanje... inštitut sam prodaja zgodbice ubogih ljudi, porablja denar, naredi pa nič - razen širjenje feministične propagande.

TESKAn ::

Gregor P je izjavil:

Tukaj ni problem vse zgoraj našteto (oz. je, ampak iz drugih razlogov), glavna težava je, da je najbrž tisti človek, ki je brez kakršnegakoli razloga kričal nanjo imel resne duševne težave (ter potrebuje strokovno zdravstveno pomoč in zdravljenje) - in to pa nima nobene zveze s sovražnim govorom. In tako PV oz. vlada zopet ni načela resnega problema s področja ministrstva za zdravje, ampak se ukvarja z nekim x problemom oz. sama s sabo.;((

Prvo, po tvoji 'definiciji' ima resne duševne težave kar nekaj ljudi, ki pišejo po tem forumu. Samo poglej si to temo.
Drugo, veš, vlada ni en moški, ki bi bil nezmožen multitaskinga. Vlada so ministri, vsako ministrstvo ima sekretarje in tako naprej, so več kot zmožni ukvarjanja z več problemi hkrati.
Tretje, sem za svobodo govora, tako najlažje identificiraš osebe z 'duševnimi problemi', se kar sami javijo.

In za konec, podpiram potezo vlade, že zato, ker je vedno zabavno gledat meltdowne snežinkic na tem forumu (ki bodo sedaj brez dvoma začele kričat da neee, one se že ne topijo).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gregor P ::

TESKAn je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Tukaj ni problem vse zgoraj našteto (oz. je, ampak iz drugih razlogov), glavna težava je, da je najbrž tisti človek, ki je brez kakršnegakoli razloga kričal nanjo imel resne duševne težave (ter potrebuje strokovno zdravstveno pomoč in zdravljenje) - in to pa nima nobene zveze s sovražnim govorom. In tako PV oz. vlada zopet ni načela resnega problema s področja ministrstva za zdravje, ampak se ukvarja z nekim x problemom oz. sama s sabo.;((

Prvo, po tvoji 'definiciji' ima resne duševne težave kar nekaj ljudi, ki pišejo po tem forumu. Samo poglej si to temo.
Drugo, veš, vlada ni en moški, ki bi bil nezmožen multitaskinga. Vlada so ministri, vsako ministrstvo ima sekretarje in tako naprej, so več kot zmožni ukvarjanja z več problemi hkrati.
Tretje, sem za svobodo govora, tako najlažje identificiraš osebe z 'duševnimi problemi', se kar sami javijo.

In za konec, podpiram potezo vlade, že zato, ker je vedno zabavno gledat meltdowne snežinkic na tem forumu (ki bodo sedaj brez dvoma začele kričat da neee, one se že ne topijo).

Da, dejansko imamo v naši družbi in tudi sicer na splošno v svetu vedno več ljudi z duševnimi težavami in to je težava, ki jo naša vlada z vsemi svojimi podsekretarji vred ne nagovarja ustrezno že dlje časa (torej skozi obdobje več vlad). In da najbrž ima tudi marsikdo od nas tu na forumu tovrstne težave, kar se morda sicer razlikuje od tiste skupine, ki si "anonimno" praznijo ventile in ne bi bi nikoli izjavili kaj takšnega, če bi se morali podpisati s pravim imenom pod izjavo.

Skratka, ko imaš na eni strani duševno bolne ljudi (kar je povezano z veliko proračunskimi stroški in organizacije ipd.) in sovražni govor na drugi (nastaviš nekega koordinatorja za sestanke), je očitno se lažje izgovoriti kar na sovražni govor in je duševna problematika takoj rešena ... do naslednjega incidenta.

Človek, ki začne kar na lepem brez razloga kričati na drugega človeka, mora imeti neke globlje težave; najbrž ni imel samo slab dan.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

nejclp ::

Golob pač obvlada. Nevtraliziral je Breclja, tako da mu je dal funkcijo, nevtraliziral je Mastena in Lahovnika, sicer zvesta jajotovi liniji, s funkcijo v golobovem strokovnem svetu za makroekonomijo, in zdaj še Niko, da mu ne serje. Inteligenc poteza. Iz tega fanta še nekaj bo.

Utk ::

Dejmo nekaj razčistit, vsaka stvar zarad katere je neka snežinkica užaljena še ni sovražni govor.

Če rečem, da so Gorenjci zarukani pijani kmetavzarji, je to za nekoga lahko žaljivo, ni pa sovražni govor.

nejclp je izjavil:

Golob pač obvlada. Nevtraliziral je Breclja, tako da mu je dal funkcijo, nevtraliziral je Mastena in Lahovnika, sicer zvesta jajotovi liniji, s funkcijo v golobovem strokovnem svetu za makroekonomijo, in zdaj še Niko, da mu ne serje. Inteligenc poteza. Iz tega fanta še nekaj bo.

Dokler ga ne spregledajo bo morda delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zmajc ::

Trump z svojimi podrepniki in Jajo pri nas so na žalost normalizirali sovražni govor. Če jim braniš, da grozijo in grobo žalijo svoje politične nasprotnike si "sovražnik svobode izražanja" in še kaj hujšega. Istočasno pa tožijo vsakega, ki poda kako kritično na njegov račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Vanich ::

A to je sedaj slovenska Nina Jankowicz? Ministrstvo resnice po 1984?

ripmork ::

Hipotetično vprašanje: Mislite, da bi Nika obtožila Tejo Jarc in pozvala k kazenskemu pregonu zaradi histeričnega verbalnega napada na nekdanjega premierja na Triglavu (ki se je povrhu še snemal)? Ali pa bullying in grozenje Zlatka Čordiča nekadnjemu ministru za zdravje (spet, tudi snemano)? Glede na to da je Nika kobajagi nevladna (v resnici pa tako ali drugače spečana z ljudmi iz Levice), kar dvomim.

PS: nisem noben fen ali volilec JJ-a, da ne bo kake pomote. Sam vodja česa takega bi IMO moral bit nekdo, ki je dejansko nepovezan z levo (ali desno) politično sfero.

nejclp ::

ripmork je izjavil:

Hipotetično vprašanje: Mislite, da bi Nika obtožila Tejo Jarc in pozvala k kazenskemu pregonu zaradi histeričnega verbalnega napada na nekdanjega premierja na Triglavu (ki se je povrhu še snemal)? Ali pa bullying in grozenje Zlatka Čordiča nekadnjemu ministru za zdravje (spet, tudi snemano)? Glede na to da je Nika kobajagi nevladna (v resnici pa tako ali drugače spečana z ljudmi iz Levice), kar dvomim.

PS: nisem noben fen ali volilec JJ-a, da ne bo kake pomote. Sam vodja česa takega bi IMO moral bit nekdo, ki je dejansko nepovezan z levo (ali desno) politično sfero.

Ne, ker to ni sovražni govor ampak verbalni napad na javno osebo. Če bi Tea Jarc rekla jajotu, da je en šiptar, bi bil to seveda sovražni govor. Kako da tega ne razumete?

StarMafijec ::

Povzetek videa: Stand up komik na šaljiv način opiše incident zadnjega napada na Niko.

TheBlueOne ::

StarMafijec je izjavil:

Povzetek videa: Stand up komik na šaljiv način opiše incident zadnjega napada na Niko.



Jutri bo clanek, da je Nika v komi zaradi youtube verbalnega napada. Cez dva dni bo Grims sporocil, da je tudi on bil zrtev podobnega napada in da je ze mrtev, ker mu je napad povzrocil raka na pljucih. :D

sbawe64 ::

Nevladne organizacije financirane iz strani države, pripadniki taiste nevladne organizacije zaposleni iz strani države, tipična NVO.
2020 is new 1984
Corona World order

AndrejS ::

Samo da narod pleše - še malo pa več za bencin ne bomo imeli.

nejclp ::

8. Marec država ne financira, kolikor vem. Plus, funkcijo bo opravljala brez plačila.

free_rider ::

kateri izpadi desnega pola :)

ob dejstvu da funkcija niti ne bo plačana :)

zelo "nesovražen odnos", ni kaj

o videu takoimenovanega "komika" pa tudi ni besed.
človek, ki za lastno promocijo vlači svojo staro mamo po youtubu, je res kredibilen za ocenjevanje politike, ja...

TheBlueOne ::

free_rider je izjavil:


o videu takoimenovanega "komika" pa tudi ni besed.
človek, ki za lastno promocijo vlači svojo staro mamo po youtubu, je res kredibilen za ocenjevanje politike, ja...


Bolj komik, kot ocenjevalec politike. Tako, da seveda nekredibilen, ampak kar pove v tem kontekstu pa nekako stima. Ali morda ne?

Sheteentz ::

nejclp je izjavil:

8. Marec država ne financira, kolikor vem. Plus, funkcijo bo opravljala brez plačila.

Hvala bogu za glas razuma!

nejclp ::

TheBlueOne je izjavil:

free_rider je izjavil:


o videu takoimenovanega "komika" pa tudi ni besed.
človek, ki za lastno promocijo vlači svojo staro mamo po youtubu, je res kredibilen za ocenjevanje politike, ja...


Bolj komik, kot ocenjevalec politike. Tako, da seveda nekredibilen, ampak kar pove v tem kontekstu pa nekako stima. Ali morda ne?

Komika naj bi bilo zabavno gledat. Njega je samo muka gledat.

free_rider ::

si predstavljam da je za desni pol najboljša oseba za to funkcijo ta model:

Wrop ::

Na prvem zaslišanju bodo obravnavali taksista, podjetnika in prijatelja D. Jefima. Njegovim tvitom bodo posvetili pet sekund in sprejeli odločitev, da je lahko vsem zgled glede komunikacije.
Po 15 minutnem premoru, pa pride na vrsto še točka razno, kjer bodo obravnavali še JJ in njegovo oznako dveh neodvisnih novinark v preteklosti. Seja bo trajala do nočnih ur, kjer bodo sprejeli odločitev, da je to primer najhujšega sovražnega govora.

Če je lahko Greta glas razuma za zeleni prehod, je lahko tudi N. Kovač glas razuma za preprečevanje sovražnega govora. Saj imajo dela samo s cca 30 % deležem populacije. :))

ripmork ::

nejclp je izjavil:

ripmork je izjavil:

Hipotetično vprašanje: Mislite, da bi Nika obtožila Tejo Jarc in pozvala k kazenskemu pregonu zaradi histeričnega verbalnega napada na nekdanjega premierja na Triglavu (ki se je povrhu še snemal)? Ali pa bullying in grozenje Zlatka Čordiča nekadnjemu ministru za zdravje (spet, tudi snemano)? Glede na to da je Nika kobajagi nevladna (v resnici pa tako ali drugače spečana z ljudmi iz Levice), kar dvomim.

PS: nisem noben fen ali volilec JJ-a, da ne bo kake pomote. Sam vodja česa takega bi IMO moral bit nekdo, ki je dejansko nepovezan z levo (ali desno) politično sfero.

Ne, ker to ni sovražni govor ampak verbalni napad na javno osebo. Če bi Tea Jarc rekla jajotu, da je en šiptar, bi bil to seveda sovražni govor. Kako da tega ne razumete?

Hojsa so v videu naslavljali z "Oink, oink!" prašičem, pa besedah prič pa tam žvižgali in oba žalili (ni vse v posnetku).

Imejmo ista merila: oboje sta verbalna / sovražna napada, ki si zaslužita kazenski pregon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

nejclp ::

Ni pa sovražni govor. Maš pravico, da Hojsu rečeš prašič, on te pa lahko toži. Država tega ne sme preprečiti, če je demokratična in pravna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

AtaŠtumf ::

nejclp je izjavil:

Ni pa sovražni govor. Maš pravico, da Hojsu rečeš prašič, on te pa lahko toži. Država tega ne sme preprečiti, če je demokratična in pravna.


Kaj pa naj bi po tvoje bil sovražni govor?

Sprašujem le zato, ker me resno zanima tvoja definicija.

Ali zelo enostavo, povej specifično, kaj je tvoja definicija sovražnega govora!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

nejclp ::

N-krat sem že to napisal, nazadnje danes, tukaj https://slo-tech.com/forum/t800691/p786...

AtaŠtumf ::

Zakaj ti meniš, da je šiptar v primeru Janeza Janše sovražni govor?

Ali to pomeni, da ti razumeš izraz šiptar oz. čefur v tvojem drugem primeru, kot slabšalni in temu izrazu oz. skupini pripisuješ določene atribute?

Ali potem to ni problem pri tebi, ker si ksenfobičen?

Za nekoga drugega je lahko čefur ali kak drugi izraz (recimo ameriški izraz nigger) pozitiven!

Osebno sem videl že parkrat, ko si mladina med seboj pravi: "Kje si čefur?", pa daleč od tega, da je ogovorjeni to sprejel slabo ali negativno, ampak celo nazaj rekl: "Evo me čefur, tukaj sem!"

Torej ni problem v samem izrazu, ampak v tvoji ksenofobičnosti!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Utk ::

nejclp je izjavil:

N-krat sem že to napisal, nazadnje danes, tukaj https://slo-tech.com/forum/t800691/p786...

Se pravi, če rečeš, da je I8M kup pokvarjenih nekoristnih feministk, ki sovražijo vse, ki ne mislijo enako kot one, to ni sovražni govor, ker so se same odločile za to?

132932 ::

Loool, odlicno, nova24 se bo samoukinila (brez sovraznega govora nimajo vec vsebine), jansisticna zborovanja bojo polnila drzavni proracun s kaznimi... dobra novica!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

nejclp ::

Štumf, dej mi pripelji enega, ki mu je izraz nigger pozitiven, pa ga jaz osebno pofukam. Kontekst je važen, anede, sprenevedavko genijalni. A vidiš, kako sem uporabil besedo genijalni?

AtaŠtumf ::

#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

fur80 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Zakaj ti meniš, da je šiptar v primeru Janeza Janše sovražni govor?

Ali to pomeni, da ti razumeš izraz šiptar oz. čefur v tvojem drugem primeru, kot slabšalni in temu izrazu pripisuješ določene atribute?

Ali potem to ni problem pri tebi, ker si ksenfobičen?

Za nekoga drugega je lahko čefur ali kak drugi izraz (recimo ameriški izraz nigger) pozitiven!

Osebno sem videl že parkrat, ko si mladina med seboj pravi: "Kje si čefur?", pa daleč od tega, da je ogovorjeni to sprejel slabo ali negativno, ampak celo nazaj rekl: "Evo me čefur, tukaj sem!"

Torej ni problem v samem izrazu, ampak v tvoji ksenofobičnosti!


Mi smo bolj svetlega kolega v mladosti klicali Šved,... :D izgleda, da je žaljivka odvisna tudi od razvitosti naroda kateremu je podoben.

To mašinco samo malo Nika izpopolni pa bo denarja ko solate.

nejclp ::

Utk je izjavil:

nejclp je izjavil:

N-krat sem že to napisal, nazadnje danes, tukaj https://slo-tech.com/forum/t800691/p786...

Se pravi, če rečeš, da je I8M kup pokvarjenih nekoristnih feministk, ki sovražijo vse, ki ne mislijo enako kot one, to ni sovražni govor, ker so se same odločile za to?
Malce si sicer žaljiv do žensk, ampak pomoje ti to svoboda govora dopušča in ne bi rekel, da je sovražni govor. Res da se kažeš kot eno mizogino govno, ampak sovražni govor to ni.

AtaŠtumf ::

nejclp je izjavil:

Štumf, dej mi pripelji enega, ki mu je izraz nigger pozitiven, pa ga jaz osebno pofukam. Kontekst je važen, anede, sprenevedavko genijalni. A vidiš, kako sem uporabil besedo genijalni?


A sedaj smo pri kontekstu?

In kdo določa kontekst?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

fur80 ::

nejclp je izjavil:

Štumf, dej mi pripelji enega, ki mu je izraz nigger pozitiven, pa ga jaz osebno pofukam. Kontekst je važen, anede, sprenevedavko genijalni. A vidiš, kako sem uporabil besedo genijalni?


A sedaj smo pri kontekstu?

In kdo določa kontekst?


Ti, pujsa pepa, golobček, ...?


To se je treba res konkretno pogovorit in ne odstopat! Podobno kot pri hitrosti na cesti, mogoče 5KM/h toleranca, ostalo pa stroge kazni!

Utk ::

Malce si sicer žaljiv do žensk,

To pa ni res. Samo do I8M.

fur80 ::

Mene razjezijo tudi grdi pogledi. Predvsem v trgovinah od zdolgočasenih prodajalk! To res ni sovražni govor, je pa sovražna mimika, kar mene še bolj boli! ;)

janezvalva_5 ::

nika je sedaj na poziciji samo za primer, če še komu ni jasno, da imamo svobodo. in sedaj bomo imeli še več svobode.

AtaŠtumf ::

janezvalva_5 je izjavil:

nika je sedaj na poziciji samo za primer, če še komu ni jasno, da imamo svobodo. in sedaj bomo imeli še več svobode.


Saj to vsi vemo, zato se pa danes pleše... :))
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

nejclp ::

AtaŠtumf je izjavil:


A razumeš besedo "kontekst". Uporaba besede nigger je privilegij črncev, lahko jo uporabljajo kolikor jim je drago, ti pa tega ne smeš, razen če ti dovolijo, pa tudi v tem primeru bi se jaz zadržal.

Beseda šiptar je žaljivka, ki jo uporabljajo južni slovani za Albance in da jih to žali so Albanci že večkrat uradno in neuradno dali vedeti. Ža n krat smo to premleli.

Jaz lahko kolegu rečem, "kje si kurba stara", pa mi bo odzdravil nazaj, če bi mu pa ti to rekel, bi dobil pa eno na gobec. Anede, genijalc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Gospod ::

Kdo verjame, da bo Nika Kovač - vodja strateškega sveta za preprečevanje sovražnega govora svoje delo opravljala pošteno in nepristransko.
Lp.

AtaŠtumf ::

Še vedno ne odgovoriš, kdo določa kontekst?

Ti, NK, Golob, ...?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija bo hudo kaznovala sovražni govor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13031628 (28349) Mavrik
»

Spletno oko za cenzuro interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / NWO
33874341 (65460) Mr.B

Več podobnih tem