» »

skener umax astra 610S

skener umax astra 610S

jurre ::

imam velike tezave s skenerjem
ko sem ga kupil je bila zraven SCSI kartica na ISA vodilu, ki sem ga se ravno enega imel na plati. Ker sm plato zamenjal, ISA vodila ni vec. Zato sem sel v trgovino, kjer sm kupil skener in kupil originalno SCSI kartico za UMAX skenerje na PCI vodilu. Ko jo dam v računalnik in priklopim mi zazna novo strojno opremo (win XP, na 98ki dela BP po instaliciji gonilnikov) potem pa hocem instalirat pa napise cannot install, the data is invalid. Grem na spletno stran proizvajalca kartice (ne spomnim se zdle imena firme) da bi potegnil gonilnike za XP pa jih ne mores, ker pise da so ze vgrajeni v XPje, in jih zato ne rabis. Ce samo zazenem vistascan, ki ga uporabljam za skeniranje napise searching for scanner, potem pa ga ne najde, ces da ni priklopljen. Po klicu firmo, kjer sem kupil skener so mi svetovali na kartico prestavim v drugo PCI rezo. neuspesno! Po se enem klicu so mi rekli naj z www.umax.de potegnem magic scan (ki ga je okoli 5MB) in da bo delovalo s tem programom. Po dolgem iskanju sem obrnil celo spletno okrog, magicscana nikjer. grem na google in poiscem kje bi ga zdownloadov, potem koncno najdem eno stran (magicscan zasede ene 22MB!). instaliram, in se zgodi isto kot pri vistascan - searching for scanner, in potem nic ne najde:\ Dam kartico v racunalnik z 98ko, potegnem gonilnike za kartico instaliram, resetiram dela v 5min vse. Sedaj sem moral 98ko zaradi nenehnega sesuvanja zamenjati z XPji, kasneje z win2k3 server, kje kartica spet ne dela.
kaj lahko sploh naredim, da bo skener delal, razen tega, da grem v trgovino po enga na USB?

OmegaBlue ::

Pejd po enga na USB :D

So pocen.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Han ::

Koliko so ti računali za PCI kartico in kateri model točno je? Za Astro 1220S je Umax po dolgem času le uspel popraviti gonilnik za njihove SCSI kartice, ki zdaj delujejo tudi v WinXP. Mogoče gre za isto kartico...

Drugače pa bi bilo bolje, če bi kupil nov skener, saj je 610S že zelo v letih in ultra počasen. Za spodobno SCSI kartico na PCI vodilu bi namerč dal vsaj 7k SIT, po vsej verjetnosti pa bi rabil še nov kabel za povezavo s skenerjem, ki tudi ni poceni...

jurre ::

scsi umesnik 6.480 SIT, model je DOMEX, oznaka mislm da je 3191d, kabel je bil ene 2000sit
na umax.de je tud tole opozorilo --After the driver installation do not reboot your computer if you hooked up the scanner using the Umax PCI SCSI controller DMX-3191. Doing so will prevent WinXP to boot correctly. In this case you might need to start WinXP in Safe Mode and install the proper driver manually. After the driver installation and before a reboot a Win2000/XP compatible driver for the DMX-3191 controller has to be installed. For the WinXP installation please use the latest MagicScan/VistaScan Win2000 driver
sam nc ne nuca:\

Han ::

Na tvojem mestu bi naložil VistaScan 3.55, ki je sicer za Astro 1220S. Namestiti moraš še WinXP Update (cca. 1 MB), gonilnik za Domex kartico je pa isti - pravzaprav sta dva (DMX-3191d in DMX-3191e) - kateri je pravi, nimam pojma.

www.umax.de -> Support -> Downloads -> Scanner -> Astra 1220S -> WinXP

Škoda, da nisi vzel kakšne IOI SCSI, Initio ali Tekram kartice. Če "Domexovo sranje" ne bo delovalo, nesi nazaj in zahtevaj eno od našteth. Pazi pa na zunanji priključek (nekatere kartice imajo 50 ali 68 pinskega), da ti ne bo treba menjati/kupiti tudi kabla...

jurre ::

ja, han, takoj ko sem kupil so mi dali Tekramovo dc 315U, je reku da bo dobra, ker nimajo originalnih, ker ni delala, pa sem dobu "originalno" - domexovo...
bom probov s tistimi gonilniki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UMAX Astra 2400s

Oddelek: Programska oprema
101053 (928) Azrael
»

Umax Astra 1220S, kup vprašanj

Oddelek: Strojna oprema
71612 (1525) lopov
»

skener

Oddelek: Strojna oprema
81165 (1088) BoBi
»

SCSI in windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
6796 (720) krneki0001
»

Win XP + Astra 3400

Oddelek: Pomoč in nasveti
132142 (1951) andrej

Več podobnih tem