» »

Kupil int. modem, windowsi ga sploh ne prepoznajo da je Pnp in ga ne morem naložiti

Kupil int. modem, windowsi ga sploh ne prepoznajo da je Pnp in ga ne morem naložiti

zenith1 ::

Sem kupil notranji modem na PCI vodilu od US Roboticsa 56 FAx modem. Imam problem da ga Winsi ne prepoznajo (kao da ni PnP) in ko zaženem dodaj opremo ga ne najdejo. So where is the problem? Ga nesem na servis pri njih ga Winsi zaznajo in majster mi pravi naj pregledam nastavitve v Biosu za PnP, vse imam na avtomatsko tako da bi moralo iti vse OK, ampak še zmeraj mi ne zaznajo novo napravo. Ima kdo rešitev ali idejo kako rešiti tole zadevo????

Realman ::

Najprej poskusi mal zamenja PCI slote.
Ce se vedno ne dela, pol pa dej vse kartice
ven vkljucno z graficno, pol pa sam
graficno in modem pa probaj.
Modemi imajo ponavadi tezave z
zvocnimi karticami. ce imas na
plati sound izklop se tistega.
Ce se vedno ne dela poskusi z
nadgraditvijo biosa, ce seveda obstaja
nova verzija.
ce ti po vsem tem mucenju se vedno
ne uspe, poskusi zamenjat modem
za drugo znamko.

bzagozen ::

Če uporabljaš win98 in ti kaže rumeni vprašaj potem moraš narediti naslednjo stvar. V device managerju dvoklikneš na neznano napravo in izbereš posodobitev gonilnikov. Potem pa sam bom izbral najprimernejši gonilnik. Pokaži na mesto gonilnika (datoteka ???winmodem.ini) - zadeva mora delovati.
www.alkoma.si

danielka84 ::

heh, s tem sem jas tud mel muke...
Sem novega prinesu domov, pa ga sploh ni zaznalo, kot da ga nisem vstavil, potem pa nesem nazaj, oni ga vstavijo in jim čist normalno dela...
Aha... potem pa sem ugotovil, da nima stika v pci slotu, čeprav je bil do konca not stisnjen... potem sem ga pa zelo močno(ZELO) še bolj v slot pritisnil, tok da se mi je skoraj zlomil:D
...potem pa je vse lepo in prav zaznalo, in ga še sedaj uporabljam...

btw. bil je isti modem, ka ga maš ti...
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Sandi79 ::

Če uporabljaš windows ME ti ta winmodem ne bo delal, ker ni na HCL listi. Če pa imaš win95/98/98SE lahko pogledaš v CP/system/ device manager(upravitelj naprav) kot je že prej opisal Dr. Bzagozen klikneš na vprašaj in reinstaliraš gonilnike. Preveri še bios če imaš nastavljen IRQ sharing na YES. Da preveriš ali je naprava prisotna lahko vidiš na začetku med bootom. Ponavadi piše: IRQ "x" PCI communication device če tega med bootom ne napiše potem preveri če si vstavil kartico do konca v slot kot je napisal "Angelček">:D
Alexsss

danielka84 ::

itaq:D

zenith1 ::

Sem poskusil malo bolj poriniti modem v PCI slot, ni bilo nič bolje, malo šaril po biosu, nič bolje, uporabljam Win98SE, bom poskusil še v Safe modu, ampak dvomim.

cekr ::

Poizkusi inštalirati driver brez zaznavanja, sicer pa bi ti moral delovati tudi klasični privzeti driver, ki je na CDju od windowsov. Pa še to: na disketi oz. CDju, ki si ga dobil zraven modema, je ponavadi več različnih driverjev, zato preveri, če imaš sploh pravega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mrežna kartica-driverji

Oddelek: Strojna oprema
184085 (3891) bluefish
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192156 (1906) krofko
»

Težave z grafično kartico Radeon 9800 Pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
51629 (1511) DominusSLO
»

Proklet modem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161680 (1479) su37
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161606 (1383) andrej

Več podobnih tem