» »

WINXP ne vidijo mrežne na isa vodilu????

WINXP ne vidijo mrežne na isa vodilu????

luka66_6 ::

Če v isto režo vtaknem zvočno kartico pa je vse kul, winsi jo vidijo, spoznajo in inštalirajo. Iso mrežne pa sploh ne vidijo. Vem da dela saj so jo win98, ki sem jih imel gor prej spoznali in inštalirali. Mrežna na PCI vodilu pa ne pride v poštev, ker nimam več prostih slotov. Kaj mi je storit, zakaj winxp sploh ne vidijo dotične mrežne!
Za odgovore se lepo zahvaljujem

Luka

ToniT ::

Če ne vidijo kartice, pa jim povej, da je tam. Pojdi na dodajanje strojne opreme in dodaj kartico.

windhunter ::

Zelo mozno je, da ti windowsi kartice ne prepoznajo, ker jo je MS pac prenehal podpirati. Iz nekih razlogov (kupimo nove racunalnike) se je MS odlocil da ne bo vec podpiral ISA slotov v taki meri kot jih je do sedaj. Tako za nekatere ISA mrezne (ki so delale v win98 ali 2k) ni vec podpore.

Tule si lahko pogledas, ce MS se vedno podpira tvojo kartico. Ce je ne, si bos moral najti kaksne alternativne driverje (nevem ce obstajajo) ali pa zamenjati kartico.


LP
Matej

sash ::

ISA mrežne po defoltu XP-ji (običajno) ne potegnejo jo je pa možno ročno dodati in skonfigururati - sam sem moral nekatere kartice preprogramirat preko neke boot diskete kjer je bil gori en program ki je omogočal nastavitve IRQ-jev in še nečesa, se ne spomnim več točno česa :8)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ToniT ::

@sash
I/O address? :D

sash ::

hvala :D mam druge skrbi na grbi pa sem pozabo
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ru7 ::

Jst mam isto eno 3Com na ISA vodilu, pa spoloh ne zazna, da bi dal kaj v slot! Drgač lučka odzad utripa in vse, kartica je zihr prov not dana, tako da ISA je za stran vrč 8-)

Marko007 ::

ISA mrežne v XPjih delajo, celo dve naenkrat in še ena PCI zraven. >:D Obstajajo kartice na ISA, ki niso plug&play in jih je potrebno popolnoma vse ročno nastavit, kot je že omenil sash (IRQ, I/O, pa še kak kabel se uporablja).Nastavit je potrebno samo kartico, ter tudi Windowse. In ko je vse to usklajeno, dela. Zaj če maš možnost, pač glede na ceno, se po mojem ne splača hecat s tem... :\

sash ::

če ti pa lučka utripa pa topomeni napačne nastavitve ali slabo stisnjen kabl
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ru7 ::

Kartice sploh ne zazna, možno pa je, da ne dela več, nism jo uporablu ene pol leta!

Marko007 ::

Seveda, če ni plug&play je ne zazna. Potrebno je XPjem ročno dodati strojno opremo, nato pa kartico in XPje ustrezno nastavit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192148 (1898) krofko
»

Rabim pomoč pri nastavitvah Clark Connecta

Oddelek: Omrežja in internet
141591 (1423) bastadu
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231570 (1391) Azrael
»

Kateri ROUTER

Oddelek: Kaj kupiti
192185 (1887) Poldi112
»

Mrezna Kartica

Oddelek: Kaj kupiti
391436 (1045) simon

Več podobnih tem