» »

Mobilni internet

Mobilni internet

voofoo ::

Pozdrav, berem že cel dan na to temo…kakorkoli, živim v Lj kjer imam itak optiko, sem pa kupil hišo/vikend v okolici Kočevja. Ni optike, ni kabelske, je baker. Delam večinoma od doma, pa bi rad sčasoma več časa tam preživel.
Sem nardil par speedtestov s telefonom, meni na telemach downlouda cca 20mbs, punci na A1 s približno 60.
Telefonske pakete imava itak z neomejenimi prenosi…se mi sploh splača jemat karkoli, ali pač naredim hotspot na telefonu in čau?
Al vzamem kak router za sim kartico?
Delam kot ustvarjalec vsebin in večkrat prenašam večje fajle, ampak glede na to da upload na službene serverje nikoli ne preseže 10mbs je bottleneck na njihovi strani in ali se mi splača investirat v neko bolj konkretno rešitev.

V-i-p ::

Jaz bi takole naredil. Vzami HoT (je na A1) in en Huawei B535 router, ki je za par deset evrov odličen. Hot Maxi ima 80gb na mesec za 9,99€, Hot Giga pa 300gb za 14,99€. Za ta denar te ne bo konec pa imaš vsaj spodoben net, ki je ločen od telefonov in neodvisen od hotspota.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sbawe64 ::

Tale ZTE MF927U4 je v redu ?
https://www.hot.si/ponudba/WiFi2Go.html
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Lightning5 ::

Predlagam, da uporabljaš hotspot. 4G modem bo smiselen takrat, ko se boš naveličal hotspota oz. težav, ki pridejo s tem (poraba baterije oz. verjetno tudi točno določena lokacija v hiše za dober signal itd.) in raje plačal dodaten paket (cca. 15EUR/mesec in modem).

Kot opozorilo moraš vedeti še, da če tvoj telefon ne podpira VoLTE, bo internet crknil med klici.


sbawe64:
ZTE MF927U4 ni vredu.
Huawei B535, ki ga predlaga V-i-p je bistveno boljši

Zgodovina sprememb…

Runner71 ::

V Kočevju je baje prisoten A1 ultra, preveri če na tvoji lokaciji tudi...


voofoo je izjavil:

Pozdrav, berem že cel dan na to temo…kakorkoli, živim v Lj kjer imam itak optiko, sem pa kupil hišo/vikend v okolici Kočevja. Ni optike, ni kabelske, je baker. Delam večinoma od doma, pa bi rad sčasoma več časa tam preživel.
Sem nardil par speedtestov s telefonom, meni na telemach downlouda cca 20mbs, punci na A1 s približno 60.
Telefonske pakete imava itak z neomejenimi prenosi…se mi sploh splača jemat karkoli, ali pač naredim hotspot na telefonu in čau?
Al vzamem kak router za sim kartico?
Delam kot ustvarjalec vsebin in večkrat prenašam večje fajle, ampak glede na to da upload na službene serverje nikoli ne preseže 10mbs je bottleneck na njihovi strani in ali se mi splača investirat v neko bolj konkretno rešitev.

voofoo ::

Hvala za nasvete! Pa ima hot potem isti signal kot a1? Mislim, da mi je nekdo razlagal, da omejuje hitrost. Aja, pa mislim da sem na tem formumu prebral, da ima večina ponudnikov sceno ala 80gb zastonj, ampak se po recimo 10gb drastično upočasni vse skup...

V-i-p ::

Seveda ima isti signal, brez skrbi. Hitrost pa se znotraj količine paketa nič ne zmanjša.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DePalmo ::

Jaz imam Telemacha in sem tudi bil na vasi. OK, sedaj sem se selil in sem bolj v civilizaciji, ampak ne tuhtam o kakšnem kabelskem internetu.

Delam kot programer od doma in to že kar nekaj let. Iz začetka sem vedno imel hot spot, a je to prinašalo svoje minuse. Če sem kaj nalagal ali dol vlekel, sem telefon moral pustiti v sobi in vedno je bil na polnilcu. Če sem ga premaknil za kakšen cm, je prenos vidno upadel, tako da sem večkrat plesal po sobi s telefonom v roki in lovil signal.
No, ko je pa Telemach ponudil neomejen prenos sem se le opogumil in naročil dodatno sim kartico ter kupil omenjenega Huaweija B535 in ti lahko rečem da je očitna razlika! Prej sem na uč imel prenose nekje 10/15 dl in 0.5/2 up, od modema dalje so prenosi nekje 35/50 dl in 5/10 up. In to na vasi kjer oddajnika nisem niti videl, sedaj ko sem v mestu ga vidim s prostim očesom, so prenosi 70/90 dl in 15/25 up. In dokler bo tako, ne bom niti tuhtal o kakšni napeljavi kabla, modem pa če hočem lahko spakiram in vzamem s sabo ... kamorkoli ;) OK, Slovenija, tujina imaš omejitev podatkov in sploh ne vem koliko je.
Ter seveda še ostali bonusi kot naprimer da lahko doma pustim računalnik da dela svoje, jaz pa vzamem svoj telefon s sabo. Wifi deluje dobro in se tudi punca povezuje na njega.

Zato sem nekaj časa nazaj še mami uštimal internet na isti princip, ampak se je odločila da bo uporabljala hotspot. Tako da če te zanima, imam enega B535 viška in ti ga prodam za 40e.

voofoo ::

Sori nism prej odgovoril...nism mel signala 3 dni :) pa ja, zakaj pa ne vzamem. Lahko na ZS.

voofoo ::

Pozdrav! Evo, po dolgi obnovi hiške in menjavi službe je tole zopet aktualno.
Včeraj sem za foro kupil ta hofer to go wifi in tule ne dela sploh. Če dam kartico v telefon pa dela...torej je ta ZTE modem slab.
Če ima kdo priporočilo katerega vzet iz lastnih izkušenj bi bil zelo hvaležen!

Pa še eno vprašanje...ker je tale hiška čisto ob meji, mi večkrat preklopi na HR operaterja. Bi bilo mogoče smiselno vzet HR sim kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: voofoo ()

ToniT ::

Če imaš hrvaški signal boljši, vzami njihov internet. Cene so podobne.

flameir ::

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Ali je to vredno nakupa?


Hvala.

starfotr ::

Zaenkrat je 5G predrag. Bolje je kupiti dober 4G, kot slab 5G.

okica11 ::

Vprašanje. Ali so ti modemi iz bolhe kako posebno zaklenjeni? Ali lahko normalno v npr. ZTE MF920V modem ustaviš BOBovo sim ki ima zraven prenosa podatkov tudi klice ipd.?

Katerikoli 4g modem bo dovolj saj bo na njem samo en (wifi) client, tudi hitrost prenosa ni pomembna, če ima kdo kakšno priporočilo za čim cenejši ruter. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

starfotr ::

Kupi si preverjeno robo huawei Bxxx na bolhi za cca. 50 eur in ne glej teh smeti od ZTE.

V-i-p ::

Se strinjam s starfotr-om.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

frenky119 ::

Sem na lokaciji, iz katere noben oddajnik ni viden. Imel sem najprej ZTE, nato Huawei 535, sedaj sem si pa nabavil Teltoniko. Za Huwei lako rečem, da je soliden (download 2 do 12 MBs, upload 1 do 2 MBs). Vendar pa sem do kolikortoliko uporabnega interneta prišel šele z Teltoniko (download 36 do 45MBs, upload 4 do5 MBs). Je sicer malenkost dražji, vendar pa če nimaš možnosti vzpostaviti fiksne povezave, se je, vsaj zame, izplačalo.

Karen ::

Verjetno je to sicer bolj stvar anten. Če boš na Huawei dal zunanje (Iskrine) antene bo tudi boost. Pri meni konkretno iz 20mbit na 78mbit download notranja vs. zunanja antena.

starfotr ::

Teltoniko tudi jaz veliko uporabljam. Res super robustna zadeva. Vendar je za povprečnega škrtuha to predrago. Maksimalni doseg imajo ljudje od 20-50 eur za modem brez zunanjih anten. Kar je pomilovanja vredno.

Ljudje niso pripravljeni investirat v opremo, antene in delo z montažo. Veliko jih ni pripravljeno tudi povezat mrežnih in antenskih kablov po objektu, da bi si uredili situacijo (LTE+WiFi), kot se zagre.

ssitcm ::

Teltoniko RUT240 tudi jaz uporabljam. Zanima me, zakaj so 5G routerji tako dragi, npr. Teltonika RUTX50 okoli 600 € ?

starfotr ::

Sem napisal zgoraj.

Sicer je pa 5G hype namenjen temu, da se zasluži. V začetku, ko je tehnologija nova je seveda drago. Potem, ko enkrat odstranijo značko 5G iz naziva izdelka, se cene tudi umirijo.

Še nekaj časa se cene ne bodo znižale. Zato je brez veze metat denar v 5G opremo.

frenky119 ::

Živim na področju Lendavskih Goric kjer je preko mobitela skoraj nemogoče dobiti uporaben 4G signal. Najboljšo pokritost in jakost signala ima na mojem koncu Telemach, zato sem v njihovi julijski akciji sklenil naročniško razmerje za "Več" (24 X 6,5 EUR) in za "Še več" z neomejenim prenosom podatkov(24 X 9 EUR). Huawei (vgrajene notranje antene) in Teltonika (priložene notranje antene) sta mi dala pač takšno razliko v kvaliteti in hitrost, kot sem zapisal. Sicer sem pa že izmeril nivo signala okoli hiše in orientacijsko določil mesto za postavitev Iskra anten, ki so že naročene. Seveda bi moral biti potem signal še boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

klekej ::

Za stanovanje, kjer ni neta bom rabil nek prenos podatkov. Se bo hodilo bolj za vikende..surfanje na tablici, eon, kdaj pa kdaj netflix. Kako najceneje rešiti zadevo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17237235 (301) zlabra
»

slab internet na lokaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634491 (2611) Tech909
»

Telekomov brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
113499 (1890) starfotr
»

Najugodnejši LTE Internet v Avstriji

Oddelek: Omrežja in internet
233084 (2194) radmannsdorf

Več podobnih tem