» »

Stalno delo ponoči

Stalno delo ponoči

«
1
2

InternetComp ::

Zanima me vpliv takega urnika na bioritem, zdravje itd. Imam problem, ker je v času ko bi moral spati (5-6 zjutraj do 13-14) okrog preveč hrupa. Psi lajajo, sosed žaga z motorko, poštarji,...in se vmes zbujam. Danes sem se zmatran zbudil po 8 urah "spanja". A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje

MaticSLO ::

V-i-p ::

Dobra spalna očala in čepki za ušesa in si zmagal pa prostor zatemnit obvezno.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mr_chai ::

Vpliv je katastrofalen. Ne priporočam dolgo živeti na tak način.

starfotr ::

Če si pameten in ti je mar za zdravje, potem menjaj.

IL_DIAVOLO ::

Ce ne hodis spat na šiht, menjaj siht.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

InternetComp ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce ne hodis spat na šiht, menjaj siht.

vožnja tovornjaka

MasterKiD ::

Čimprej menjaj, ni vredno.

ZveeZ ::

InternetComp je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce ne hodis spat na šiht, menjaj siht.

vožnja tovornjaka

Menjaj! Da gres v nocno za volan, sploh nenaspan, je zelo nevarno.
Poleg posrednega vpliva na zdravje je v igri se tveganje na cesti.

Meizu ::

Se da. Jaz imam delavnike ponavadi med 18.00 in 6-8.00 zjutraj. Se navadiš. Ali pa ne, kaj pa vem. Meni funkcionira. Ko mi več ne bo, bom menjal.

ZveeZ ::

Meizu je izjavil:

Se da. Jaz imam delavnike ponavadi med 18.00 in 6-8.00 zjutraj. Se navadiš. Ali pa ne, kaj pa vem. Meni funkcionira. Ko mi več ne bo, bom menjal.

Ampak se iti tega za drobiz (op omenja slabo placo), ni ravno pametno. Sploh ce nisi nocni tip.
Niti meni ni (bil) problem delat nocne, sem od vedno bolj nocni tip.
Ampak op se ne more niti naspat. Jaz sem tak, da spim bp tudi ce se sosed seli;)

IL_DIAVOLO ::

Meizu je izjavil:

Se da. Jaz imam delavnike ponavadi med 18.00 in 6-8.00 zjutraj. Se navadiš. Ali pa ne, kaj pa vem. Meni funkcionira. Ko mi več ne bo, bom menjal.


18:00-02:00 je edino vzdrzno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

XIIT ::

InternetComp je izjavil:

Zanima me vpliv takega urnika na bioritem, zdravje itd. Imam problem, ker je v času ko bi moral spati (5-6 zjutraj do 13-14) okrog preveč hrupa. Psi lajajo, sosed žaga z motorko, poštarji,...in se vmes zbujam. Danes sem se zmatran zbudil po 8 urah "spanja". A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje

Čez severno mejo dobiš za nočno delo 30-50% dodatka, ki je poleg vsega še manj obdavčen.

Drugače bi naj ljudje, ki so vedno v nočni izmeni, imeli krajšo pričakovano življenjsko dobo.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

Ganon ::

Ni vredno. Vpliva na fizično in psihično zdravje. Noč je namenjena počitku.

starfotr ::

Po drugi strani pa rabimo tudi nočne poklice. Vsi bi radi svež kruh zjutraj. To mora nekdo speči in pripeljat do trgovine.

Alien123 ::

InternetComp je izjavil:

Zanima me vpliv takega urnika na bioritem, zdravje itd. Imam problem, ker je v času ko bi moral spati (5-6 zjutraj do 13-14) okrog preveč hrupa. Psi lajajo, sosed žaga z motorko, poštarji,...in se vmes zbujam. Danes sem se zmatran zbudil po 8 urah "spanja". A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje


Delam ruski turnus in so mi nočne ure kar znane. Dobro je, da imaš doma protihrupna okna, je pa res da meni bolj spanec krajšata psa. Imam pa srečo, da grem večinoma spat na šiht, tako da nimam takšnih problemov.

Magic1 ::

starfotr je izjavil:

Po drugi strani pa rabimo tudi nočne poklice. Vsi bi radi svež kruh zjutraj. To mora nekdo speči in pripeljat do trgovine.

Svež kruh rabi le starfotr, ki ima zjutraj ob osmih ali devetih čas, da gre po kruh. Mene bolj moti, da popoldne dobim že skoraj star kruh. Še dobro, da ga v večini trgovin pečejo sproti.
Magic

PacificBlue ::

Pri kruhu se da ful prisparat. Mi je pravla ena da hodi v pekarno po dan, dva dni star kruh, pa ga dobi ves zakelj za okoli 7 eur. Od koruznega , ajdovega, belega.. Pa veckrat dobi zraven se kake rogljicke, pizza strucke itd
Tak kruh da v skrinjo in porabi po potrebi.

starfotr ::

Magic1 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Po drugi strani pa rabimo tudi nočne poklice. Vsi bi radi svež kruh zjutraj. To mora nekdo speči in pripeljat do trgovine.

Svež kruh rabi le starfotr, ki ima zjutraj ob osmih ali devetih čas, da gre po kruh. Mene bolj moti, da popoldne dobim že skoraj star kruh. Še dobro, da ga v večini trgovin pečejo sproti.


A vse druge dobrine ti pa v trgovino pripeljejo samo od 9 do 17? In gorivo na pumpo prav tako.

Mato989 ::

Jaz mislim da je stalno nocno delo boljse kot turnusi

Je pa res da menim da je nocno delo placano prenizko

Tam ce bi v 40urah stalnega nocnega dela zasluzil toliko kot v 120 urah dnevnega bi blo pa za razmislit

Torej razmerje 1 proti 3

Ce bi dobil za stalno nocno delo 3x 1.550 neto kar dobivam zdaj grem takoj 1 leto delat samo nocne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Če bi dobil 4.5k na mesec s samimi nočnimi bi takoj podpisal :D mi je vseeno al doma al na šihtu spim :))

bbbbbb2015 ::

InternetComp je izjavil:

Zanima me vpliv takega urnika na bioritem, zdravje itd. Imam problem, ker je v času ko bi moral spati (5-6 zjutraj do 13-14) okrog preveč hrupa. Psi lajajo, sosed žaga z motorko, poštarji,...in se vmes zbujam. Danes sem se zmatran zbudil po 8 urah "spanja". A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje


Človek se, seveda, navadi na to. Rabiš med 3-6 mesecev, pa se ti bioritem - spremeni. To sploh ni problem.
Problem je nekaj drugega. Ko preklopiš na ta drugi bioritem, ne moreš normalno v trgovino, nekam malo ven, težko greš na počitnice. V realnosti ne moreš nič normalnega delati, ker ko vsi spijo - si ti pokonci in obratno.

Ne vem, kje delaš, samo še večji problem pa je 12 urno nočno delo, četudi delaš samo 4 dni.

Kar je človeštvo ugotovilo, kot nek kompromis je naslednje:

a) delo v turnusu - delaš podnevi, mala pavza, delaš še ponoči, potem pa imaš dolg počitek
b) izmensko delo, pri čemer so izmene od 6h do 14h, 14h do 22h, 22h do 6h, vendar delaš recimo ta mesec v dnevni izmeni, potem popoldanski, potem nočni

Če te kdo pošilja v čisto nočno delo non-stop, je nekaj narobe s tvojim delodajalcem. To se v 21. stoletju ne dela tako.

zobnik ::

Ponoč se spi

Glugy ::

V-i-p je izjavil:

Dobra spalna očala in čepki za ušesa in si zmagal pa prostor zatemnit obvezno.

Kaj pa vem , sej čepki pomagajo ampak po navad je tko da jz še vedno slišim čez čepke, sam da je mal bl zadušen zvok. K sreči nimam nočnega dela ampak kdaj pa rabm za jutranje spanje ( ob 7-10 zjutraj med vikendi ) ker je včasih hrup.

Dobra spalna maska je pomembna. Velik spalnih mask ni dobrih. Sem kupoval 4 spalne maske preden je zadnja končno bila taprava zame, čista tema pa lahka za nemoteče nošenje med spanjem. ( nekatere so ble neudobne nekatere pa niso čisto zatemnile). Sam ja vsako spalno masko si morš tud dobr nastavt ko jo prvič uporabš.

Sam za zamaške pa res ne vem ..a so kakšni posebej dobri za spanje pa za nepredušen namesto zadušen zvok?

V-i-p ::

@Glugy: meni odgovarja tista maska, ki je kot modrc, izbočena :). Resno, ker se ne stiska na oči in koža okoli diha. Pri čepkih je pa tako, da ga moraš pravilno dat v uho, da deluje. Se pravi prvo uhrlj dvigneš, čep notri in potem uhelj spustiš, da se zatakne. Pa tudi vsakemu drugačni pašejo. Jaz imam tele: https://www.audiobm.si/trgovina/zascita... masko pa takšno: https://a.aliexpress.com/_mMK4Jd4
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gagatronix ::

Dolgotrajno nocno delo negativno vpliva tako na psihicno, kot tudi na fizicno zdravje. Ni nakljucje, da obstajajo za nocno delo psiholoske evaluacije. Tam nekje do 35. leta mogoce se gre, potem ti bo slo pa po hitrem postopku navzdol.

FireSnake ::

starfotr je izjavil:

Po drugi strani pa rabimo tudi nočne poklice. Vsi bi radi svež kruh zjutraj. To mora nekdo speči in pripeljat do trgovine.


Ne, ga ne rabimo.
Zadeva se speče doma.
Poleg še veliko ostalega.

Se pa rabijo na drugem področju, drži (varnost,...).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meizu ::

Pa ne rabimo varnosti ponoči. Itak vsi spijo.

arnecan1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

InternetComp je izjavil:

Zanima me vpliv takega urnika na bioritem, zdravje itd. Imam problem, ker je v času ko bi moral spati (5-6 zjutraj do 13-14) okrog preveč hrupa. Psi lajajo, sosed žaga z motorko, poštarji,...in se vmes zbujam. Danes sem se zmatran zbudil po 8 urah "spanja". A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje


Človek se, seveda, navadi na to. Rabiš med 3-6 mesecev, pa se ti bioritem - spremeni. To sploh ni problem.
Problem je nekaj drugega. Ko preklopiš na ta drugi bioritem, ne moreš normalno v trgovino, nekam malo ven, težko greš na počitnice. V realnosti ne moreš nič normalnega delati, ker ko vsi spijo - si ti pokonci in obratno.

Ne vem, kje delaš, samo še večji problem pa je 12 urno nočno delo, četudi delaš samo 4 dni.

Kar je človeštvo ugotovilo, kot nek kompromis je naslednje:

a) delo v turnusu - delaš podnevi, mala pavza, delaš še ponoči, potem pa imaš dolg počitek
b) izmensko delo, pri čemer so izmene od 6h do 14h, 14h do 22h, 22h do 6h, vendar delaš recimo ta mesec v dnevni izmeni, potem popoldanski, potem nočni

Če te kdo pošilja v čisto nočno delo non-stop, je nekaj narobe s tvojim delodajalcem. To se v 21. stoletju ne dela tako.

Od izmenskega dela pod b, pri čemer so izmene od 6h do 14h, 14h do 22h, 22h do 6h, vendar delaš recimo ta mesec v dnevni izmeni, potem popoldanski, potem nočni, nimaš nič od življenja.

Izmensko delo pod a pa je sprejemljivo, ko se enkrat navadiš. Pravzaprav se nihče, s komer sem se pogovarjal, ne pritožuje nad to obliko dela.

Sem se pogovarjal z dvema, tremi, za obliko pod b, nihče ni bil navdušen. Pač stisneš zobe za plačo, je pa kot kaže velik minus za kvaliteto življenja.

Da pa bi delal celo življenje samo ponoči, pa mislim, da moraš biti tip za to. Ni vsak ustvarjen za takšen način življenja.

KuhaR ::

V mladosti sem delel par let kot nočni receptor v hotelu. Od 22-06 vsak dan, čez poletje oz sezono tudi po več mesecev vsak dan brez prostih dni. Spal sem popoldan med 12-20. Rekord imam 185 dni nočne brez prostega dneva. Bil mlad in neumen. Zdaj skoraj 30 let kasneje še zmeraj težko zaspim pred 01-02 uro in težko zjutraj vstanem. Se ne splača na dolgi rok, boš ziher čutil posledice, pa še socialno življenje težko furaš zraven.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

ZveeZ ::

KuhaR je izjavil:

V mladosti sem delel par let kot nočni receptor v hotelu. Od 22-06 vsak dan, čez poletje oz sezono tudi po več mesecev vsak dan brez prostih dni. Spal sem popoldan med 12-20. Rekord imam 185 dni nočne brez prostega dneva. Bil mlad in neumen. Zdaj skoraj 30 let kasneje še zmeraj težko zaspim pred 01-02 uro in težko zjutraj vstanem. Se ne splača na dolgi rok, boš ziher čutil posledice, pa še socialno življenje težko furaš zraven.


Pri meni je normalno, da zaspim med 00-02 in vstanem med 8-9 :))
Hujse od nocnih so mi bile zelo zgodnje jutranje (4:30), ko je zvonila budilka ob 03:30 a jaz zaspal sele okoli polnoci:))

twom ::

InternetComp je izjavil:

Zanima me vpliv takega urnika na bioritem, zdravje itd. Imam problem, ker je v času ko bi moral spati (5-6 zjutraj do 13-14) okrog preveč hrupa. Psi lajajo, sosed žaga z motorko, poštarji,...in se vmes zbujam. Danes sem se zmatran zbudil po 8 urah "spanja". A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje

knjiga Zakaj spimo, Matthew Walker, preberi, vredno vsake sekunde branja. Boš začel pospešeno iskat drugo službo.

ripmork ::

InternetComp je izjavil:

Zanima me vpliv takega urnika na bioritem, zdravje itd. Imam problem, ker je v času ko bi moral spati (5-6 zjutraj do 13-14) okrog preveč hrupa. Psi lajajo, sosed žaga z motorko, poštarji,...in se vmes zbujam. Danes sem se zmatran zbudil po 8 urah "spanja". A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje


Kar se tiče hrupa definitivno priporočam silikonske čepke za ušesa. Običajni so vsaj meni osebno moteči, silikonski (jih lahko popolnoma prilagodiš ušesni votlini in dobro zatesniš) pa so odlični. Ne zadušijo ravno 100% hrupa, a je razlika vseeno velika, spanec pa kvalitetnejši (predvsem manj zbujanja zjutraj, ko se začne hrup).

Nočno delo pa je riziko za zdravje (kot so že nekateri v temi pisali), dolgoročno bi bilo najbolje poiskat alternativo.

Gagatronix ::

KuhaR je izjavil:

V mladosti sem delel par let kot nočni receptor v hotelu. Od 22-06 vsak dan, čez poletje oz sezono tudi po več mesecev vsak dan brez prostih dni. Spal sem popoldan med 12-20. Rekord imam 185 dni nočne brez prostega dneva. Bil mlad in neumen. Zdaj skoraj 30 let kasneje še zmeraj težko zaspim pred 01-02 uro in težko zjutraj vstanem. Se ne splača na dolgi rok, boš ziher čutil posledice, pa še socialno življenje težko furaš zraven.


To je bil pa tvoj delodajalec krepko v prekrsku ce si delal sest mesecev nocne brez enega fraj dneva.

zobnik ::

KuhaR je izjavil:

V mladosti sem delel par let kot nočni receptor v hotelu. Od 22-06 vsak dan, čez poletje oz sezono tudi po več mesecev vsak dan brez prostih dni. Spal sem popoldan med 12-20. Rekord imam 185 dni nočne brez prostega dneva. Bil mlad in neumen. Zdaj skoraj 30 let kasneje še zmeraj težko zaspim pred 01-02 uro in težko zjutraj vstanem. Se ne splača na dolgi rok, boš ziher čutil posledice, pa še socialno življenje težko furaš zraven.


Ne vem če so zarad tega posledice, ker sam nisem nikol delal nočne pa tud ne morem prej zaspat.

Meizu ::

Edini dober argument zakaj nočno delo lahko na dolgi rok škodi je, ker je kao telo v večjem mirovanju kot podnevi (manj gibanja), kar lahko privede do povečanega tveganja infarkta, ter debelosti. Vse ostalo je IMHO en navaden larifari. Ampak, če delaš nočne, se še vedno lahko fizično udejstvuješ v popoldanskem času. Ker če delaš v pisarni zjutraj ali ponoči = isti drek, migal boš glih isto, z drugimi besedami nič.

2dark ::

InternetComp je izjavil:

A se človek navadi na to ali si redno v stanju nekje med spočitostjo in utrujenostjo? Čudi me, da plača za tak urnik ni večja, bolje da ne povem kakšna je, sicer imam pa 1 mesec preizkušnje


Saj urna postavka pri nočnem delu je višja oz. mora biti.

V eni točki boš prišel na stanje kronične utrujenosti. Malo tudi psihološko deluje. Delati samo ponoči zgolj, če bi bila plača res primerno višja.

Bolje, da si najdeš dnevno delo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Daliborg ::

starfotr je izjavil:

Magic1 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Po drugi strani pa rabimo tudi nočne poklice. Vsi bi radi svež kruh zjutraj. To mora nekdo speči in pripeljat do trgovine.

Svež kruh rabi le starfotr, ki ima zjutraj ob osmih ali devetih čas, da gre po kruh. Mene bolj moti, da popoldne dobim že skoraj star kruh. Še dobro, da ga v večini trgovin pečejo sproti.


A vse druge dobrine ti pa v trgovino pripeljejo samo od 9 do 17? In gorivo na pumpo prav tako.

Nope. 80% tovora/dobrin se pripelje preko noči. Razlog ni samo zato, da imamo svež kruh ampak zato da lahko tovornjak hitreje oddela in zasluži, v dnevni gneči bi lahko samo 50% tega dostavil kar lahko ponoči. Tudi na petrolu se večina goriva pripelje ponoči, lahko na petrol pumpah po novem vidiš ene omarice ki so nastavljene za nočne tankerje.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

zobnik ::

S tem se strinjam, ponoči je vozit 100x bolj varno, čez dan vse živo "mrgoli" po cesti, večkrat se vozil ob 1-2-3 ponoč in vem kako mirno je, sploh če greš čez Ljubljano, ko semaforji utripajo.

RobertoH ::

Žival crkne človek se pa navadi. Nehajte jamrat.

Gagatronix ::

RobertoH je izjavil:

Žival crkne človek se pa navadi. Nehajte jamrat.


Ja, dokler te psihicno in fizicno ne zjebe. Ce si pa psihicno ze prej malo svoh, pa ti na zdr. pregledu tako ali tako ne bodo odobrili nocnega dela.

Mato989 ::

Pa poznaš koga ki mu niso, jaz ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RobertoH ::

Ma kakšni psihološki testi, vzamejo kri vodo, pomerijo pritisk in čao.. Kje vi živite lol, poznam Bosance, ki delajo nočne že 3 leta brez prestanka, njim paše, da lahko hvatajo krivine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RobertoH ()

Gagatronix ::

Vsak normalen zdravnik, ki opravlja zdr. pregled pred nastopom dela tako, kot je to treba, te bo v primeru nocnega dela poslal se k psihologu v okviru le-tega.

twom ::

Meizu je izjavil:

Edini dober argument zakaj nočno delo lahko na dolgi rok škodi je, ker je kao telo v večjem mirovanju kot podnevi (manj gibanja), kar lahko privede do povečanega tveganja infarkta, ter debelosti. Vse ostalo je IMHO en navaden larifari. Ampak, če delaš nočne, se še vedno lahko fizično udejstvuješ v popoldanskem času. Ker če delaš v pisarni zjutraj ali ponoči = isti drek, migal boš glih isto, z drugimi besedami nič.

Preberi to knjigo Zakaj spimo, Matthew Walker da ne boš takih traparij govoril. Je pa spanje ogromno več, med drugim se med kvalitetnim spanjem tudi obnavljajo možgani (če ne, pa demence na stara leta), imunski sistem, itd.

Preberte knjigo, ne bo nobenemu žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Horas ::

KuhaR je izjavil:

V mladosti sem delel par let kot nočni receptor v hotelu. Od 22-06 vsak dan, čez poletje oz sezono tudi po več mesecev vsak dan brez prostih dni. Spal sem popoldan med 12-20. Rekord imam 185 dni nočne brez prostega dneva. Bil mlad in neumen. Zdaj skoraj 30 let kasneje še zmeraj težko zaspim pred 01-02 uro in težko zjutraj vstanem. Se ne splača na dolgi rok, boš ziher čutil posledice, pa še socialno življenje težko furaš zraven.


narobe si spal. takoj zjutraj ob 7 pa do nekje 14-16 bi moral spat. itak jih večina dela to napako potem pa jamrajo da ne zmorejo prežvet nočne.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

XIIT ::

Meizu je izjavil:

Edini dober argument zakaj nočno delo lahko na dolgi rok škodi je, ker je kao telo v večjem mirovanju kot podnevi (manj gibanja), kar lahko privede do povečanega tveganja infarkta, ter debelosti. Vse ostalo je IMHO en navaden larifari. Ampak, če delaš nočne, se še vedno lahko fizično udejstvuješ v popoldanskem času. Ker če delaš v pisarni zjutraj ali ponoči = isti drek, migal boš glih isto, z drugimi besedami nič.

Slabša kakovost spanja (pogostejše zbujanje, premalo spanja) + stimulanti (kava, sladkor, kajenje).
Potem pa še maš spremembe ritma za vikend, če ne prespiš celega dneva in nisi celo noč pokonci.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

V-i-p ::

Horas je izjavil:

KuhaR je izjavil:

V mladosti sem delel par let kot nočni receptor v hotelu. Od 22-06 vsak dan, čez poletje oz sezono tudi po več mesecev vsak dan brez prostih dni. Spal sem popoldan med 12-20. Rekord imam 185 dni nočne brez prostega dneva. Bil mlad in neumen. Zdaj skoraj 30 let kasneje še zmeraj težko zaspim pred 01-02 uro in težko zjutraj vstanem. Se ne splača na dolgi rok, boš ziher čutil posledice, pa še socialno življenje težko furaš zraven.


narobe si spal. takoj zjutraj ob 7 pa do nekje 14-16 bi moral spat. itak jih večina dela to napako potem pa jamrajo da ne zmorejo prežvet nočne.

Podpis, ni kaj dodat.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

IL_DIAVOLO ::

Meni ustreza 7:00 do 13:00 in se potem kaka urca pred nocno. Drugace nimas nic od dneva.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

KuhaR ::

Gagatronix je izjavil:

KuhaR je izjavil:

V mladosti sem delel par let kot nočni receptor v hotelu. Od 22-06 vsak dan, čez poletje oz sezono tudi po več mesecev vsak dan brez prostih dni. Spal sem popoldan med 12-20. Rekord imam 185 dni nočne brez prostega dneva. Bil mlad in neumen. Zdaj skoraj 30 let kasneje še zmeraj težko zaspim pred 01-02 uro in težko zjutraj vstanem. Se ne splača na dolgi rok, boš ziher čutil posledice, pa še socialno življenje težko furaš zraven.


To je bil pa tvoj delodajalec krepko v prekrsku ce si delal sest mesecev nocne brez enega fraj dneva.


Hotel v lasti države, se je delodajalcu jebalo za zaposlene. Je bila navada da se je delalo od marca pa do konca oktobra is si koristil nadure čez zimo. Se je pa to hitro sfižilo po izgradnji kongresnega centra in celoletni odprtosti hotela. Ko sem dal odpoved sem imel cca 1900 nadur. Sem dobival skoraj celo naslednjo leto še eno plačo zraven.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprejeti službo ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411429 (3156) Twixz
»

Nočno delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
959662 (6769) Bolt
»

Jesti po 18h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
748411 (6088) NikolormousB
»

Za uravnavanje bioritma pomembna zora in mrak

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4817954 (14424) Pithlit

Več podobnih tem