» »

Sprejeti službo ali ne?

Sprejeti službo ali ne?

1
2
»

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:


Ne mores se pogajat ce se 24/7/365 uvaza suznje. To je bistvo problema. Zato so tudi tehnicne sole prazne. Zato noben vec noce delat.


Mi ni znano, da se v Sloveniji pretirano uspesno uvaza suznje za tehnicne poklice. Ce pa se jih uspesno, pa je to dohodek za vse.

Realnost pa je taka, da tehnicni kadri znajo prej nemsko ali anglesko in jih poberejo drugi. Tam kamor jih gre najvec pa so tudi place najboljse. Kako si nekdo s tvojo mentaliteto razlozi slednje pa mi ni jasno.

Je kar neljuba pozicija, ce sam potrebujes tako hud deficit na tvojem podrocju, da prides do dostojne place.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Ne mores se pogajat ce se 24/7/365 uvaza suznje. To je bistvo problema. Zato so tudi tehnicne sole prazne. Zato noben vec noce delat.


Mi ni znano, da se v Sloveniji pretirano uspesno uvaza suznje za tehnicne poklice. Ce pa se jih uspesno, pa je to dohodek za vse.

Realnost pa je taka, da tehnicni kadri znajo prej nemsko ali anglesko in jih poberejo drugi. Tam kamor jih gre najvec pa so tudi place najboljse. Kako si nekdo s tvojo mentaliteto razlozi slednje pa mi ni jasno.

Se vidi da nisi na tekocem kaj se v slo dogaja. Sprejmejo vsakega suznja tudi ce ima 2 leve roke in dejansko ni delav nic v zivljenju, sam da je pripravljen garat za drobiz. Vozniki so 80+% balkanovici, vecina z kupljenimi vozniskimi brez enega dneva delovnih izkusej. To je ta kader ki ga iscejo butalistanski fevdalci. Balkanovici navalili v slo ker ne znajo nemsko ter anglesko, tu se lazje znajdejo, pa jim ni dalec se furat za vikend domov. Marsikje po tovarnah se ze pogovarjajo v srbohrvascini, slovenci se pocasi evakuirajo. Enako velja za trgovine, pocas tudi v gostinjstvu. Dumping na max.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Tole je precej res.

Ampak balkanci v Sloveniji, vaj v greadbeništvu, so 40+ let. Mlajših ni. Zgleda že znajo nemško ali angleško, pa direkt na boljše.

Se pa tudi po Nemčiji že išči vodje del, ki znajo srbohrvaško (ali kak drug migrantski jezik). Ker preprosto rabijo folk, 1.000.000 samo v gradbeništvu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Valvoline ::

Pri lokalnem fevdalcu tiskarna pa to, so zaposlil par balkanovicev prek agencije, baje so mu naredil za 30k skode neki narobe natiskane folije, je seveda takoj vse nagnal. Pol leta iskal kader place noce dvignat (seveda za drobiz klasika za pravega slo fevdalca), prejsni mesec pa spet zaposlil neke balkanovice ces da so slovenci leni ter nocejo delat. Kar naj, upam da ga spet sfukajo se 1x 30.000 down the drain morda ga bo srecala pamet. Pac you pay peanuts you get monkiez.

Zgodovina sprememb…

Rokim ::

Jz sm delu nočne,prve 2 ure se je delal pol pa spavanje u garderobo,ker pač so mogle bit 4 izmene,posla je blo pa tm do polnoči nek...zdej pa tud a fizikalijo al tko mal dela se da se dela,mja bi za dobre pare,če bi mal šetu okol nikol u lajfu zašvicu mja kak gumb občasno prtisnu mja mogoče bi,zdej pa prov delu neki resno švicu matru,ah ke.Kaj si reku da bi stal pr avtomatiziranem stroju za 1500+ tko delu skor nč sam da bi bil tm? Ej pomoje da bi

njyngs ::

Vidim, da so nočne pustile svoje posledice. Pomoje bi arabsko prej razvozlal.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Kayzon ::

Horas je izjavil:

kaj pol sem edini ki mi nočna najbol paše. ubistvu je tako kot popoldanska, ponoči delaš dopodlen spiš do 14-15h. to je to. men je pa jutranja najslabš. sem ko zombi popoldan zvečer pa zaspat ne morem.


Jaz delam zgolj nocno ze tretje leto in je ze zacelo vplivati na moje pocutje. Delam v smislu tko da sem tudi med frej dnevi ponoci buden da ohranim isti ritem,in ni za dolge proge tako delo.

Orias ::

Mato989 je izjavil:

Težava nočnih je da so ŠIT plačane...

Tu bi morala država posredovat in bi se nočna morala plačat najmanj 100% dodatka in to računano od povprečne SLO plače (razen če imaš višjo osnovo od povprečne pol od tiste)

Dejansko bi moral obiti tako, če delaš 1 teden ponoči bi moral dobit na tvojo osnovno plačo najmanj 25% dodatka... pol bi še šlo, tako pa k jih gleda...


Točno to je problem. Zakaj bi morala država posredovati ?? Ali pride v podjetju direktor in te vpraša, če bi imel višjo plačo ?? Sindikati so tisti, ki bi morali posredovati, ne da ravno oni forsirajo sodobno suženjstvo. In tega bo vedno več. Na račun takih, pa ima država dosti denarja, da financira vojno. Delavcem, ki ustvarjajo dobiček podjetju, pa imajo takšno plačo, da so kreditno nesposobni.
Nisem proti večizmenskemu delu, ampak naj je to delo tudi primerno plačano.
PS: Ker je na tem forumu veliko ITjevcev, me zanima malo kako bi zgledalo delati v enem podjetju, kot programer na več izmen ?? :D :D.

Avenger ::

Kolikor je meni znano, se je folku najbolj obneslo skoz na nočnih delat. Mislm, ne morš zdej 40 let tolč nočne, verjetn ga ni junaka, ampak tko recimo za eno leto, morda tri, pa potem ne več. Al pa vsak tretji mesec, to bi tud šlo, tedenske menjave so že bolj tko tko, tega se tud ne boš šel 40 let. Bioritem pač, pa lajf... krajši kot je interval menjave, težje je, oziroma večje so negativne posledice.

Pač je delo, ki zahteva nočne, ampak to je tudi treba upoštevat pri plačilu, če boš ponoči delal za eno pest arašidov več kot podnevi, si pa sam kriv.

Ne vem, OP, na tvojem mestu bi res dobro premislil, če se hočem it kaj takega... ne paše tak stil življenja vsakemu, nekomu pa zelo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Cupakabra123 ::

nekoman je izjavil:

Zdravo.
Sem v dilemi. Imam dokaj dobro službo, dve izmeni, brez vikendov ipd.
Napredovanje ni možno.
Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd.

Na voljo imam novo službo, z isto začetno plačo in možnostjo kasnejšega napredovanja.
Tukaj ne bo fizičnega dela, gre se v bistvu za nadzor avtomatiziranega procesa.
V štartu mi dajo za nedoločen čas, s 6 mesečnim uvajanjem.
V novi službi bi moral delati 3 izmene, občasno tudi sobote... Regres, nagrade ipd. je dosti večji kot sedaj.

Je vredno sprejeti?
Skeptičen sem glede nočnega dela...
Jaz ne bi nikoli vzel dela, kjer je treba delati za vikend. 3 izjeme ti pa verjetno tidi bioritem unicijo, pa nobenih planov si ne mores naredit. Ni denar vse. To, da si za vikend frej, je vec vredno.

Rokim ::

Ja kaj nočna dodatek je +75% na uro,na minimalcu je to blo okol 100€ več za 1 teden nočne u celem mescu,pač teh 48 al kok ur,to je blo 5 let nazaj k sm dobu okol 720-750€ plate pa so me premestil na en oddelk k je bla nočna pa sm pol okol 850,870 dobivu.

kuall ::

njyngs je izjavil:

Vidim, da so nočne pustile svoje posledice. Pomoje bi arabsko prej razvozlal.

prej bi rekel, da so nočne posledica.

Alien123 ::

Si bo treba takšno delo najt, da se lahko ponoči spi na šihtu.

Dtrader ::

Ne samo ponoči, jaz lahko spim tudi čez dan ... :)
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

MIHAc27 ::

Če izbiram delo v strupenem okolju in nočno... izberem nočno. Bi pa iskal drugo delo.

dvihtelic ::

Kje najdete tako službo, da spite ?

nekoman ::

Dopoldan bi imel mir za počitek...

Mato989 ::

MIHAc27 je izjavil:

Če izbiram delo v strupenem okolju in nočno... izberem nočno. Bi pa iskal drugo delo.


Odvisna je plača...

Če bi mi nekdo dal 1mil na mesec za delo v strupenem okolju kjer bi vedel da ne bom umrl 40 let prej ampak mogoče 2 leti prej bi takoj podpisal namesto nočnih za 2k na mesec kajne? =)

Seveda pretiravam ampak bistvo je plača vs delo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MIHAc27 ::

Mato989 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Če izbiram delo v strupenem okolju in nočno... izberem nočno. Bi pa iskal drugo delo.


Odvisna je plača...

Če bi mi nekdo dal 1mil na mesec za delo v strupenem okolju kjer bi vedel da ne bom umrl 40 let prej ampak mogoče 2 leti prej bi takoj podpisal namesto nočnih za 2k na mesec kajne? =)

Seveda pretiravam ampak bistvo je plača vs delo...

Zgoraj omenja, da je plačano isto (edino v novi je menda možno napredovati). Za dovolj dober denar bi seveda tudi sam pomislil o strupenem okolju za kratek čas. Čeprav 2 leti se ne sliši veliko, je še vedno pomembno kdaj bi to bilo. Pri 70 je dve leti še veliko. Nad 100, po možnosti ko si že onemogel itd... pa kar imejte ti 2 leti.

Mato989 ::

MIHAc27 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Če izbiram delo v strupenem okolju in nočno... izberem nočno. Bi pa iskal drugo delo.


Odvisna je plača...

Če bi mi nekdo dal 1mil na mesec za delo v strupenem okolju kjer bi vedel da ne bom umrl 40 let prej ampak mogoče 2 leti prej bi takoj podpisal namesto nočnih za 2k na mesec kajne? =)

Seveda pretiravam ampak bistvo je plača vs delo...

Zgoraj omenja, da je plačano isto (edino v novi je menda možno napredovati). Za dovolj dober denar bi seveda tudi sam pomislil o strupenem okolju za kratek čas. Čeprav 2 leti se ne sliši veliko, je še vedno pomembno kdaj bi to bilo. Pri 70 je dve leti še veliko. Nad 100, po možnosti ko si že onemogel itd... pa kar imejte ti 2 leti.


Seveda, zato pa jaz zmeraj ponavljam da se vse začne in konča pri kompenzaciji, razen za ekstremne primere.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekoman ::

Kaj pa menite o delovniku:
6 dni dopoldne 2 dni fraj
6 dni popoldne 2 dni fraj
6 dni ponoči 3 dni fraj

Ima kdo izkušnje s tem?

Mato989 ::

nekoman je izjavil:

Kaj pa menite o delovniku:
6 dni dopoldne 2 dni fraj
6 dni popoldne 2 dni fraj
6 dni ponoči 3 dni fraj

Ima kdo izkušnje s tem?



Tole je kr nekaj predvsem je problematicno ker se ti fraj dnevi skoz zamikajo

V mojih casih kot cnc operater smo imeli operaterji 2-2-2-2 torej 2 dni dopoldan 2 pop, 2 nocna in 2 fraj

Be glede na dan je to pomenilo da smo bili fraj sob in ned samo vsak 8mi vikend

Nateg torej tako kot pri tebi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

nekoman je izjavil:

Kaj pa menite o delovniku:
6 dni dopoldne 2 dni fraj
6 dni popoldne 2 dni fraj
6 dni ponoči 3 dni fraj

Ima kdo izkušnje s tem?

Sklepam, da so 8h izmene.
Week 1: pon-sob 48h, nedelja fraj
Week 2: pon fraj, tor-ned 48h
Week 3: pon, tor fraj, sre-ned 40h
Week 4: pon 8h, tor (zjutraj se delas) sre cet fraj, pet-ned 24h (32 total)
Week 5: pon-sre 24h, cet-pet fraj, son-ned 16h (skupaj 40h)

Hja.. ni sans:)
Defacto je ze "redni" urnik tak, da delas nadure. 5+2 bi bilo normalno, tisti "+3" ki pride po nocni je dejansko +2, ker tisti dan ko prides iz nocne nisi ravno fraj, ane?;)

Karen ::

Eno raziskavo sem enkrat bral na temo teh dopoldanskih/popoldanskih/nočnih, mislim da so temu rekli ruski sistem... pazniki imajo to (12 ur delaš, 12 si frej, potem 12 delaš, 24 frej, potem 12 delaš, 36 frej in potem copy/paste - torej dnevno nočne kombinacije). Rezultat je da je povprečna življenjska doba paznika v zaporih pri nas penzija plus 2 leti... baje te čisto ubije. Je precej boljša variatna da recimo 3 mesece delaš samo dopoldan, pa 3 popoldan, pa 3 mesece nočne, da se bioritem privadi. Samo tega pri nas nimajo kolikor vem. Imajo v ZDA recimo copsi v Campusih (varnostniki, reci temu kar hočeš) to varianto, baje je bolj prijazno vse skupaj do telesa.

Mato989 ::

Karen je izjavil:

Eno raziskavo sem enkrat bral na temo teh dopoldanskih/popoldanskih/nočnih, mislim da so temu rekli ruski sistem... pazniki imajo to (12 ur delaš, 12 si frej, potem 12 delaš, 24 frej, potem 12 delaš, 36 frej in potem copy/paste - torej dnevno nočne kombinacije). Rezultat je da je povprečna življenjska doba paznika v zaporih pri nas penzija plus 2 leti... baje te čisto ubije. Je precej boljša variatna da recimo 3 mesece delaš samo dopoldan, pa 3 popoldan, pa 3 mesece nočne, da se bioritem privadi. Samo tega pri nas nimajo kolikor vem. Imajo v ZDA recimo copsi v Campusih (varnostniki, reci temu kar hočeš) to varianto, baje je bolj prijazno vse skupaj do telesa.



Nikoli ni nočno delo prijazno do telesa (bolj sicer morda je)

Bistvo je da bi država morala uredit okvir kejr bi varovala pred nočnim delom ljudi z visokimi obveznimi dodatki ranga 300 ali 400% za nočno delo... Če imaš po dnevi 10EUR bruto bi moral za nočno imet 40EUR bruto... pol pa naj nažigajo nočne če hočejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekoman ::

In sedaj sem še vedno tam kjer sem bil.
Placa gor kao 1.4. Max 10%.

Imam ponudbo da sprejmem Job, kjer bo začetna placa taka kot bo tu(če bo) ko nam popravijo.

Delati bo treba:
1. Teden nočna pon-pet
Vikend prost

2. Teden popoldan pon-pet
Vikend prost

3. Teden dopoldne pon-cetrtek
Petek prost
Sob in nedelja 6.00-18.00

Nato pon Tor prosto
Sreda ali dop/pop
Četrtek prosto
Petek ali dop/pop
Sobota in nedelja 6.00-18.00

4.teden se začne nekako ponavljati...

Plan dela za 1 mesec naprej.

Cca koliko pol nanesejo dodatki za zgoraj opisano delo...
200€ Max?

Tu pade pol še ene 3000€ nagrad na leto ...

Kaj pravite?

Mato989 ::

Koliko je osnova zapisana za tole opisano?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Bogpomagaj kaksen urnik. Suzenjstvo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nekoman ::

1600€

ViperR ::

Zračunaj si ane. 1600€ bruto osnova + dodatek na delovno dobo(?) + dodatek na nočno delo(od 23:00 naprej torej X ur) + nedeljsko delo x ur... še kaj?

nekoman ::

delovne 11 let
nočnih ur 35/mesec
nedeljsko 24 ur/mesec

To je kolikor imam podatkov

Okapi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bogpomagaj kaksen urnik. Suzenjstvo.

Boš to razložil medicinski sestri na urgenci, ko boš prišel v soboto ob treh zjutraj.

Kayzon ::

Okapi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bogpomagaj kaksen urnik. Suzenjstvo.

Boš to razložil medicinski sestri na urgenci, ko boš prišel v soboto ob treh zjutraj.


Dej dej,celo zdravstvo si je lepo spocilo med covid histerijo :))

ViperR ::

nekoman je izjavil:

delovne 11 let
nočnih ur 35/mesec
nedeljsko 24 ur/mesec

To je kolikor imam podatkov


Dodatek na delovno dobo 5,5% - 88e
Dodatek na nočno delo 50% bonus - 157,5e
Dodatek za nedeljsko delo 150% - 324e(?)

Cca 2200 bruto = 1540 neto + malica + prevoz. Sicer nisem zih, kakp se nočne obračunajo, al 50 al 150% in kako je če delaš nočno v nedeljo - ne dobiš dveh dodatkov. Mogoče maste še kak dodatek na izmensko delo?

nekoman ::

Ja je tudi dodatek na izmensko delo.

nekoman ::

ViperR je izjavil:

nekoman je izjavil:

delovne 11 let
nočnih ur 35/mesec
nedeljsko 24 ur/mesec

To je kolikor imam podatkov


Dodatek na delovno dobo 5,5% - 88e
Dodatek na nočno delo 50% bonus - 157,5e
Dodatek za nedeljsko delo 150% - 324e(?)

Cca 2200 bruto = 1540 neto + malica + prevoz. Sicer nisem zih, kakp se nočne obračunajo, al 50 al 150% in kako je če delaš nočno v nedeljo - ne dobiš dveh dodatkov. Mogoče maste še kak dodatek na izmensko delo?


če je v pogodbi 1600€, od kje tebi pol 2200€ bruto?

GupeM ::

1600 bruto + dodatki pa je naračunal 2200 bruto.

Mato989 ::

Preslabo imo.... Za tak urnik, ce ne bi bilo vikend dela bi bilo pa solidno imo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekoman ::

Kaj pomeni imo?

GupeM ::

Po mojem mnenju to pomeni "in my oppinion." Saj si član slo-techa že od 2014, pa še nisi videl IMO ali IMHO?

nekoman ::

Ne še... sem občasni obiskovalec portala.

Twixz ::

nekoman je izjavil:

In sedaj sem še vedno tam kjer sem bil.
Placa gor kao 1.4. Max 10%.

Imam ponudbo da sprejmem Job, kjer bo začetna placa taka kot bo tu(če bo) ko nam popravijo.

Delati bo treba:
1. Teden nočna pon-pet
Vikend prost

2. Teden popoldan pon-pet
Vikend prost

3. Teden dopoldne pon-cetrtek
Petek prost
Sob in nedelja 6.00-18.00

Nato pon Tor prosto
Sreda ali dop/pop
Četrtek prosto
Petek ali dop/pop
Sobota in nedelja 6.00-18.00

4.teden se začne nekako ponavljati...

Plan dela za 1 mesec naprej.

Cca koliko pol nanesejo dodatki za zgoraj opisano delo...
200EUR Max?

Tu pade pol še ene 3000EUR nagrad na leto ...

Kaj pravite?


Men se to zdi malo.
Vsaj 2000 bruto za tak delovnik.
Jst delam za 1800 bruto (sicer z vsemi dodatki + nadure (cca. 10 na mesec)) pon-pet (5-13 oz. včasih 10-18). Sobota ena na mesec 5-13.
Nagrad cca. 2500EUR na leto.
Praznike delam po dogovoru s šefom (dela tisti, ko rabi denar :)) ), plačani kot je treba po zakonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

nightrage ::

nekoman je izjavil:

Zdravo.
Sem v dilemi. Imam dokaj dobro službo, dve izmeni, brez vikendov ipd.
Napredovanje ni možno.
Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd.

Na voljo imam novo službo, z isto začetno plačo in možnostjo kasnejšega napredovanja.
Tukaj ne bo fizičnega dela, gre se v bistvu za nadzor avtomatiziranega procesa.
V štartu mi dajo za nedoločen čas, s 6 mesečnim uvajanjem.
V novi službi bi moral delati 3 izmene, občasno tudi sobote... Regres, nagrade ipd. je dosti večji kot sedaj.

Je vredno sprejeti?
Skeptičen sem glede nočnega dela...


Ne sprejet, nekaj so obljube, drugo pa je obljubo držati. Če imaš rad svojo službo je ne menjaj.
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

c3p0 ::

Kayzon je izjavil:

Okapi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bogpomagaj kaksen urnik. Suzenjstvo.

Boš to razložil medicinski sestri na urgenci, ko boš prišel v soboto ob treh zjutraj.


Dej dej,celo zdravstvo si je lepo spocilo med covid histerijo :))


Ti niti ne veš kakšen stres je snemanje dancing videos za tiktok. Koreografija, kostumi, maska, makeup, luči, snemalec.. to je cela produkcija. Malo več razumevanja prosim.

Twixz ::

nightrage je izjavil:

nekoman je izjavil:

Zdravo.
Sem v dilemi. Imam dokaj dobro službo, dve izmeni, brez vikendov ipd.
Napredovanje ni možno.
Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd.

Na voljo imam novo službo, z isto začetno plačo in možnostjo kasnejšega napredovanja.
Tukaj ne bo fizičnega dela, gre se v bistvu za nadzor avtomatiziranega procesa.
V štartu mi dajo za nedoločen čas, s 6 mesečnim uvajanjem.
V novi službi bi moral delati 3 izmene, občasno tudi sobote... Regres, nagrade ipd. je dosti večji kot sedaj.

Je vredno sprejeti?
Skeptičen sem glede nočnega dela...


Ne sprejet, nekaj so obljube, drugo pa je obljubo držati. Če imaš rad svojo službo je ne menjaj.

No ja, ni čisto res... Odvisno kako firma stoji, kakšno je zanimanje za delovno mesto, itd. itd.
Jaz sem štartal z manjšo plačo kot sem imel prej 5 let kot vodja oddelka. Zdaj imam po "švoh" dveh letih 300€ več kot prej. :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stalno delo ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504488 (2129) Gagatronix
»

Javni sektor - javne place

Oddelek: Loža
464734 (1632) Mato989
»

Nočno delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
959568 (6675) Bolt
»

Za uravnavanje bioritma pomembna zora in mrak

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4817887 (14357) Pithlit
»

Študentska nočna dela.

Oddelek: Loža
93909 (3328) black ice

Več podobnih tem