» »

Kateri čas je na sliki, ki ga narediš z mobijem

Kateri čas je na sliki, ki ga narediš z mobijem

alese ::

tisti, ki si ga ti nastavil, ali gre za kak drugi čas, recimo meni neznan. recimo, slikam zdele, nastavil pa sem čsa za dva dni nazaj, če sliko dobi v roke kak majstr, kateri čas bo našel.popravljam, kateri čas je na sliki, KI JO narediš z mobijem
  • spremenil: alese ()

PacificBlue ::

Jaz, ce nastavim na leto 1890 dobim ven tole(selfie):



/s

Itak, da lahk spremenis metadata, brez da spreminjas cas na telefonu.

IL_DIAVOLO ::

Samo shintaro je zmozen tako nepovezanih povedi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

alese ::

PacificBlue je izjavil:

Jaz, ce nastavim na leto 1890 dobim ven tole(selfie):



/s

Itak, da lahk spremenis metadata, brez da spreminjas cas na telefonu.
kaj je to metadata. ne razumem, ja ali ne

Pezdicek ::

alese je izjavil:

tisti, ki si ga ti nastavil, ali gre za kak drugi čas, recimo meni neznan. recimo, slikam zdele, nastavil pa sem čsa za dva dni nazaj, če sliko dobi v roke kak majstr, kateri čas bo našel.popravljam, kateri čas je na sliki, KI JO narediš z mobijem


Nazaj v šolo. Sedi 1!

garamond ::

Poskusil sem z nastavitvijo za leto 3000. Nastal je sledeč selfie:


Bolj pomembno vprašanje je, kaj se zgodi, če dve osebi naenkrat nastavita dva različna globalna časa. Ali se potem vzame povprečje časa za ves svet? Mogoče pa deluje samo lokalno - se deformira časovna komponenta samo v ekstremni bliži naprave, ki je čas nastavljala?

Primer razlage: uporabnik PacificBlue je nastavil čas na 1890, vendar ker se ne nahajava v neposredni bližini, nisem opazil nobenih sprememb.

Tukaj je polno neznank. Ne vem kaj bi se zgodilo, če bi na prenosniku nastavil en čas, na telefonu pa drugi čas, in ju potem povezal.

Če je kdor koli opazil mojo nastavitev leta 3000 (vsaj za trenutek) naj se prosim javi.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Zimonem ::

Če pustimo gatamondove časovnoprostorske ekscese, si v nasprotnem oglej exiftools.

T440 ::

čas je relativen in ga na sliki ni. Lahko da je v metapodatkih zabeležen trenutek, v katerem je slika nastala, ampak OP ne sprašuje o tem.

Meizu ::

Jaz pa mislim da njega ravno to zanima, nekaj bi rad probal hoaxnit. Kakšno kazen iz CPP, kak izostanek v službi ali kaj podobnega.

wcpapir ::

Meizu je izjavil:

Jaz pa mislim da njega ravno to zanima, nekaj bi rad probal hoaxnit. Kakšno kazen iz CPP, kak izostanek v službi ali kaj podobnega.

No to je cisto preprosto....ampak to ni merodajen podatek. Nikjer.

T440 ::

Meizu je izjavil:

Jaz pa mislim da njega ravno to zanima, nekaj bi rad probal hoaxnit. Kakšno kazen iz CPP, kak izostanek v službi ali kaj podobnega.

Ne, vprašanje je povsem filozofske narave. OP-a zanima paradoks ali sedanjost, ujeta na fotografiji postane preteklost ali zgolj v preteklosti ujeta sedanjost. To so težke eksistencialne teme.

garamond ::

Meizu je izjavil:

[...] nekaj bi rad probal hoaxnit. Kakšno kazen iz CPP [...]
Ali je sploh še kakšna druga interpretacija, ko pogledamo teme, ki jih je danes odprl OP (prej pa dolgo nič)?

- Kako radar na tripodu meri,a posname sliko
- trenutna tema Kateri čas je na sliki, ki ga narediš z mobijem
- ali lahko določijo tvojo lokacijo na podlagi mobija ("recimo se pelješ z avtom")

Mogoče se pa motim. Vse je relativno (vključno s časom, to sem prej pozabil omeniti).
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

BorutO ::

Za telefon ne vem, vem pa, da lahko na računalniku nastaviš datum po svojih željah kdaj je slika nastala in kdaj bila spremenjena ipd ...
Vprašanje je tudi, če v telefonu današnji datum nastaviš na leto 1990, če bo sliki dodalno to letnico nastanka, ker zraven slike po navadi piše ime datoteke datum in vrstni red slike ... vprašanje, če se to takrat tudi spremeni ...

Gagatronix ::

PacificBlue je izjavil:


Itak, da lahk spremenis metadata, brez da spreminjas cas na telefonu.


Aha, me usmeris na kaksen EXIF editor ? :)

wcpapir ::

V Adobe Lightroom se to naredi.

V-i-p ::

Gagatronix je izjavil:

PacificBlue je izjavil:


Itak, da lahk spremenis metadata, brez da spreminjas cas na telefonu.


Aha, me usmeris na kaksen EXIF editor ? :)

Samsung: odpreš fotko, desno spodaj tri pikice in uredi. To je to.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snap lansiral mini drona

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
425284 (3066) Gagatronix
»

Google Photos dobiva omejitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12417451 (10503) recmajkemi
»

Kalifornija se pripravlja na nova pravila zasebnosti

Oddelek: Novice / Zasebnost
317191 (5330) Hermit Bob
»

jpg izguba kvalitete

Oddelek: Zvok in slika
91788 (1229) Ziga Dolhar
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5517295 (15896) bluefish

Več podobnih tem