» »

NF7-S plata, SATA disk in instalacija WinXP

NF7-S plata, SATA disk in instalacija WinXP

lopov ::

Ziv!

Kolega si je omislil novo plato in disk in mi vse skupaj dostavil, da nalozim. V biosu vklopljene opcija za sata. Disk je samo 1 (Maxtor 120Gb) in na zacetku mi bios zatezi, da RAID ni konfiguriran. OK, disk pa zazna normalno.

Pozenem instalacijo XP, pritisnem F6 in kasneje nalozim drajver za SATA (Silicon Image 3112A) s prilozene diskete, nadaljujem in se znajdem pred opozorilom, da ni nasel primernega diska za instal.

---
Sam imam enako plato, le da sem preko serilell adapterja prikljucil navadnega maxtorja in na enak nacin nalozil sistem.

Prosim, ne mi rect da je to striktno raid kontroler in da ne more met sistema na samo enem disku. MSI Delta6 deluje s samo enim SATA diskom, ne vem, zakaj ne bi Abit :/

Al sem kaj spregledal?

Tnx,
b.

Yohan del Sud ::

hja...

V biosu ne samo da moraš imeti vklopljen sata - mora biti nastavljen pred ata ...

1. sata
2. floppy
3. hd

npr...

morphling1 ::

Boot up order nima veze, tako in tako mora bit cdrom prvi, če bo nalagal winse.
Samo pojdi v bios in izklopi SATA RAID, ker ga v bistvu nimaš saj imaš samo en disk, to je vse, ostalo narediš enako kot si že v prvem poskusu.
Dela 100% in preverjeno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

lopov ::

Ziv, do zdajle je ze vse zrihtano in dela, kolega ze veselo nabija CS :))

SATA bios je vzel disk kar po defaultu v raid, pa tega nisem opazil. Ko sem pozorneje pogledal sem izbrisal zabelesko in je zacelo delovati.

Hvala obema,
b.

Leo ::

lopov: Kako tocno si zrihtal ta problem? Jast ne najdem v biosu nobene opcije za izklop sata raid-a.

fictionel ::

kva pa ce mam na kontrolerju dva diska, pa nista u raidu? a nj tut izklopm v biosu RAID?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362063 (1526) GrimReaper
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413683 (9287) matrix2
»

Resen problem?

Oddelek: Strojna oprema
101215 (1015) mohha53
»

SerialATA diski - katerega kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
945390 (4377) asPeteR

Več podobnih tem