» »

Stroški v bloku 230 EUR za 42m2

Stroški v bloku 230 EUR za 42m2

jozeprevoz ::

Se vam zdijo stroški visoki za 40m2? Ogrevanje je daljinsko Ptuj. Hvala. Smeti, voda, RTV, elektrika, ogrevanje, upravnik.

sandmat ::

Hipotetično:
RTV =~ 13€
Elektrika =~ 40€
Smeti, voda, upravnik za recimo 2 prijavljeni osebi =~ 60€
Ogrevanje - ostalo? = 117€?
Če je blok brez fasade, si predstavljam, da je to približen izračun. Ja, je kar visok račun za ogrevanje tako majhnega stanovanja.

Karen ::

V Ljubljani, Bežigrad, vse na peš, strogi center mesta peš 10-15 minut, ista kvadratura, 240 EUR, tako da je primerljivo. Elektrika, voda, smeti, to je bolj ali manj povsod ista oz. primerljiva cena.

joze67 ::

Ljubljana, Šmartinska cesta, 98m2, 2os, dvigalo, garaža v kleti, zadnji račun upravnika (voda, skupna elektrika, ogrevanje, dvigalo, ...) 235, elektrika 40, rtv 13, telemach 45.

1,7 EUR/m2/os.

Ptuj, 2,9 EUR/m2/os.

urli ::

jozeprevoz je izjavil:

Se vam zdijo stroški visoki za 40m2? Ogrevanje je daljinsko Ptuj. Hvala. Smeti, voda, RTV, elektrika, ogrevanje, upravnik.


Vsekakor niso nizki. Po moji oceni bi bili med 150-250€ za eno osebo. Torej z 230€ si na zgornji meji.

willowman ::

Maribor, 100m^2, 2 osebi, dvigalo, parkirno mesto v garaži, shramba 6m^2. Vsi stroški brez telekomunikacij 240€.

Alien123 ::

jozeprevoz je izjavil:

Se vam zdijo stroški visoki za 40m2? Ogrevanje je daljinsko Ptuj. Hvala. Smeti, voda, RTV, elektrika, ogrevanje, upravnik.


Da ti napišem moje stroške:
Elektrika: 45€
Pss: 57€
Ogrevanje: 100€
Rtv: 13€
Internet: 58€

78m² stanovanje

borutz ::

80 EUR - komunala , ogrevanje, voda,..
35 EUR - rezervni sklad
40 EUR - elektrika

58 m2 stanovanje
lokacija : KK

zobnik ::

cca 100 elektrike za kmetijo, žagal nismo.
Drva so doma, čist preveč dela s tem, notri sem v kratki majici in kratkih hlačah, vrata so vsa odprta po hiš, komunala-smeti 10 evrov, internet mam preko telefona 10 evrov, tv je posebaj 12 evrov, kanalizacija in vodo pa točno ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Dimnik ::

In kaj zdaj ti, uletavaš s kmstijo....tema je o stroških v bloku, misli, daj preberi naslov, preden pišeš nekaj v tri dni

DarwiN ::

Te teme so itak brezpredmetne, ker se praviloma oglasijo le tisti, ki pozitivno izstopajo oz. se imajo s čem za pohvalit.. Pač človeška psiha.. Podobno kot če bi odprl nitko s vprašanjem, kako dolgega tiča imate.. Tisti z minimalci na nitko ne bi niti kliknili, kaj šele, da bi sodelovali. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mr_chai ::

Meni se zdijo visoki stroški

Pri meni je za 44m2 cca 145 eur, brez RTV in interneta. Internet imam lahko preko 5G, RTV-ja pa ne plačujem.

Verjetno imate slabo izolacijo, ali pa slab/pokvarjen management in imate veliko izrednih stroškov za razna popravila itd..

jozeprevoz ::

Meni se tudi zdijo veliki. Glede na to da varčujem povsod od vode in elektrike. Fasada je nova. Ni mi jasno res ne. Kot kaže bo treba stanovanje menjati letos.

#000000 ::

jozeprevoz je izjavil:

Meni se tudi zdijo veliki. Glede na to da varčujem povsod od vode in elektrike. Fasada je nova. Ni mi jasno res ne. Kot kaže bo treba stanovanje menjati letos.



A ima smisel jokat to na pretežno Ljubljanskem forumu ??

Pojdi na cesto, demonstriraj, razvali, nete se tako norca delal iz tebe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Invictus ::

Decembra, vsa elektrika v bajti 190 EUR. Toplotna plus izolacija.

Se je pa ogrevanje podražilo oktobra 2021, za 72m2, pavšal 100EUR, brez ogrevanja.

Ja, blokovce so zadnje leto kar stisnili...

Kolikor pa vidim, je izven Ljubljane vse dražje, od vode, do upravnika, kanalščin, občinskih storitev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c3p0 ::

Daljinsko ogrevanje iz toplarne v blokih na Ptuju ima zelo visoke cene, sploh letos. Pa mislim, da so ravno lani nekaj na pelete renovirali *facepalm*. Moje sožalje.

Kurzweil ::

Povsem normalen znesek...

Ganon ::

Trisobno stanovanje. Zadnje položnice:

Komunala: 30€
Elektrika: 33€
Plin: 25€ (ogrevanje sanitarne vode + talno ogrevanje)
Upravnik: 32€
A1 fiksne storitve: 33€

Nisem iz LJ.

joze67 ::

Sicer pa OP, si nov v stanovanju? Poglej, kakšni so bili stroški skozi čas.
Če si nov, poišči soseda, ki je pedanten (pregleda račune, shrani podatke, torej ITjevec ali računovodja) in ga vprašaj.

Vsam pa, ki objavljate zneske: stroški se v splošnem delijo po enoti, osebah in kvadraturi. Enota je (večinoma) jasna, 1. Torej se spodobi povedati še število prijavljenih oseb in kvadraturo, sicer je primerjava nemogoča.
Pa kraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

Utk ::

Stroške je brez veze primerjat po internetu, ker nekateri židi bi raje zmrznili na 18 stopinjah kot plačali 10 evrov več.

Invictus ::

Tako vsi v blokih zdaj plačujejo pavšal za ogrevanje na 20 stopinj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanadium ::

Ptuj ima ogrevanje res drago, tako kot Kidričevo kjer je sistem daljinskega ogrevanja v katastrofalnem stanju bloki pa neizolirani ipd..., Jaz npr. za svoje stanovanje nekaj manj kot 60 m2 v LJ Savlje plačam približno 200-250 € na mesec torej ogrevanje in komunalo (smo 3 osebe, na vodi ne šparamo, ogrevam na 22-23 stopinj).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strošek hiše (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20419899 (15450) trancer01
»

(Obratovalni) stroški življenja na svojem

Oddelek: Loža
244192 (3300) Invictus
»

Optimalno ogrevanje stanovanja

Oddelek: Loža
244508 (3331) Gogyto
»

Stroški - garosnjera/1 sobno (cca 35m2)

Oddelek: Loža
278769 (7283) matjazzz
»

mesečni stroški ob najemnini

Oddelek: Loža
157846 (7218) SkIDiver

Več podobnih tem