» »

Menjava interne/cmos baterije

Menjava interne/cmos baterije

Laki_ laik ::

Izgleda da je pri mojem prenosniku Hp Probook 740 G2 fuč baterija in bi jo bilo treba zamenjat. A mi lahko kdo ki se spozna pove a res moram totalno razdret prenosnik da bom menjal eno ušivo baterijo? A ne obstaja lažji način brez tega da ga dam na prafaktorje?
Hvala
Lp

starfotr ::

Obstaja. Pelješ na servis in plačaš.

Laki_ laik ::

starfotr je izjavil:

Obstaja. Pelješ na servis in plačaš.

aha tam ga pa ne bodo razdrli na prafaktoreje?
Aja pozabil napisat brez bedastih komentarjev prosim.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

ja do baterije je treba prit ane?
In and Out

Laki_ laik ::

link_up je izjavil:

ja do baterije je treba prit ane?

To vem že sam saj nisem blont ampak me zanima a je proizvajalcem res tak težko nad baterijo dat ploščo ki se jo da odstranit in simpl menjaš baterijo.

Zgodovina sprememb…

cyberwarfare ::

Laki_ laik je izjavil:

link_up je izjavil:

ja do baterije je treba prit ane?

To vem že sam saj nisem blont ampak me zanima a je proizvajalcem res tak težko nad baterijo dat ploščo ki se jo da odstranit in simpl menjaš baterijo.


lahko je že... ampak namerno to delajo. ravno par dni razstavil nek hp laptop (srednji rang) dobesedno na prafaktorje, da sem lahko cpu pasto zamenjal... zraven je bila tudi baterija...

dvihtelic ::

Žal ne gre, treba razdreti tako kot pravijo tudi na prafaktorje mogoče.

starfotr ::

Kupi si računalnik, pri katerem je mogoče enostaven servis. To so vsi višjecenovni računalniki večinoma.

Laki_ laik ::

Hvala.Očitno ga bo res treba na prafaktorje razstavit.

starfotr je izjavil:

Kupi si računalnik, pri katerem je mogoče enostaven servis. To so vsi višjecenovni računalniki večinoma.

Saj o tem tudi premišljujem.

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Po mojih izkušnjah je HP res gnil glede tega - oz vsega kar se tiče servisiranja.

Potem sem pa kupil en rabljen EliteBook za male pare.

Začuda se vse razstavi in poservisira - res da rabiš odšraufat ene 11 šraufov, ampak to je pa to. Cela spodnja plata gre stran in vse je tam. In nič odstranjevanja lepljive gume itd.

Celo čudo napram cenejšim modelom.

Lenovo je pa boljši v tem smislu, tudi pri Ideapadih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

m3k ::

Laki_ laik je izjavil:

...Očitno ga bo res treba na prafaktorje razstavit...

:))
Mirko tipka na radirko ////

Laki_ laik ::

m3k je izjavil:

Laki_ laik je izjavil:

...Očitno ga bo res treba na prafaktorje razstavit...

:))

Nevem kaj si s tem mislil ampak če si mislil da ni treba celega razdret si malce v temo brcnil. Ker hp probook ni isto hp elitebook. Mojega se razdre tako

Zgodovina sprememb…

m3k ::

Laki_ laik je izjavil:

...če si mislil da ni treba celega razdret si malce v temo brcnil. Ker hp probook ni isto hp elitebook...

Sorry, moj bad, ne vem zakaj google tiši te Elitebook-e v ospredje, sem spregledal.
Mislim, maš pa res en zaje**n model, na srečo se da vse lepo odšraufat.
Mirko tipka na radirko ////

bbbbbb2015 ::

Laki_ laik je izjavil:

Izgleda da je pri mojem prenosniku Hp Probook 740 G2 fuč baterija in bi jo bilo treba zamenjat. A mi lahko kdo ki se spozna pove a res moram totalno razdret prenosnik da bom menjal eno ušivo baterijo? A ne obstaja lažji način brez tega da ga dam na prafaktorje?
Hvala
Lp


Potrebno je pogledat, kako se razdre. Večinoma rabiš urarske šraufcigre in tista plastična orodja, ki jih dobiš na Aliexpresu, da lahko potegneš narazen dno. V redu je, če imaš majhen BOSCH vijačnik, ni pa to nujno.

Zdaj moj predlog je tak:

Če te to delo veseli (kar se iz posta gih ne dojema), si kupi set orodij, ter razdri in zamenjaj baterijo. Če te pa t ne veseli, pa nesi na servis, da ti zamenjajo baterijo.

Lahko se hudo skomplicira. Mi smo dodajali RAM na en Lenovo Thinkbook. Imel je ene vijake, Kitajci so šparali in namesto vijaka s podložko, so dali vijak z široko glavo, ter en vijačni distančnik. Pri odvijanju je počila ena glava vijaka (oziroma bom rekel takole - počila je verjetno pri privijanju - pri odvijanju se je samo ločila). Zajebancija nenormalna. Nismo mogli vijaka odviti, zaradi distančnika ga nismo mogli priviti nazaj... Orodja za odstranjevanje vijakov nismo mogli uporabiti, ker je orodje za 3-6mm vijake, uni vijakec je bil pa morda 1,5mm.

Tako da... Če nisi vešč tega dela (in te to ne veseli) - plačaj nekomu, da ti to popravi.

Je pa res nekaj. Sodelavec je dal na popravilo en HP laptop (že dolgo tega - 10+ let), ker smo ugotovili, da je blazno komplicirano sestavljen, nismo imeli hexa ključev. Dal ga je na servis, laptop prišel popravljen. Nakar naslednje leto pusti laptop v avtu enkrat smo bili na neki poti, pustil ga je na armaturki in je sonce pripekalo. Pridemo nazaj, dvigne laptop on od njega odpade zadnja plošča, ki je bila zlomljena in prilepljena nazaj z dvostranskim lepilnim trakom.

Tako da pazi tudi, da bo uraden servis, ne neki šalabajzerji.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

kaksne pripombe...pa cisto vse se da lepo poservisirat v primerjavi s telefoni ali tablicami...

nesi na servis, ce ti to ni v veselje(ceprav je to zame popolna zagonetka).
In and Out

Han ::

Laki_ laik je izjavil:

Izgleda da je pri mojem prenosniku Hp Probook 740 G2 fuč baterija in bi jo bilo treba zamenjat.
Po čem sodiš, da je gumbek baterija fuč? Koliko je star prenosnik? Si v njem že kdaj zamenjal originalno Li-ion baterijo?

Laki_ laik ::

Han je izjavil:

Laki_ laik je izjavil:

Izgleda da je pri mojem prenosniku Hp Probook 740 G2 fuč baterija in bi jo bilo treba zamenjat.
Po čem sodiš, da je gumbek baterija fuč? Koliko je star prenosnik? Si v njem že kdaj zamenjal originalno Li-ion baterijo?

Zato https://ibb.co/jGds1PC

Han ::

To je koda za primarno (glavno) Li-ion baterijo, ne za gumbek CR2032 baterijo.

Nikonja ::

Cmos baterija dejansko drži samo BIOS na življenju da se ne resetira na default vsakič ko zaženeš komp. Jaz jo nism še nikoli menjal, pa imam 1 kar uber star prenosnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
404948 (1432) MIHAc27
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824816 (4576) Valvoline
»

Macbook vs Elitebook

Oddelek: Kaj kupiti
313947 (2566) prodamscene
»

Prenosni zapori?

Oddelek: Strojna oprema
172324 (1704) azislo
»

Kateri prenosnik od 600-850 eur

Oddelek: Kaj kupiti
447723 (6546) DeathKiller

Več podobnih tem