» »

Izvir pitne vode pod Šišenskim hribom

Izvir pitne vode pod Šišenskim hribom

«
1
2

yansek ::

Pozdravljeni,

Ali kdo ve za izvir pitne vode, ki se nahaja v Šiški, tako rekoč pod 429 metrov visokim Šišenskim hribom in ali izvir kdaj obišče, da si natoči kakšno steklenico:

https://arhiv.onaplus.delo.si/5-slovens...
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...
https://old.slovenskenovice.si/novice/s...

LeQuack ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali kdo ve za izvir pitne vode, ki se nahaja v Šiški, tako rekoč pod 429 metrov visokim Šišenskim hribom in ali izvir kdaj obišče, da si natoči kakšno steklenico:

https://arhiv.onaplus.delo.si/5-slovens...
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...
https://old.slovenskenovice.si/novice/s...


https://goo.gl/maps/K6AaEp69zadpbRpC8
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Groot ::

Ko kdaj tečem mimo se ustavim poleti. Sicer pa precej ljudi hodi tudi s steklenicami po vodo.

yansek ::

Bom šel enkrat poskusit, je tako blizu centra Ljubljane.

PgSurfer ::

Sam živim v bližini. Posebnost vode je le, da ima zelo malo mineralov, je torej "mehka" voda, drugega nič.
Kake posebne ribe se morda bolje počutijo v njej.

WizzardOfOZ ::

Takih izvirov je po Sloveniji kar nekaj. En tak je na Jezerskem. Celo naj bi bil zdravilen (glede na zapise in uradno testiranje tiste vode)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

enemon ::

V Nuskovi na Goričkem je izvir mineralne vode, ki naj bi imela največ mineralov od voda v Sloveniji.

kixs ::

enemon je izjavil:

V Nuskovi na Goričkem je izvir mineralne vode, ki naj bi imela največ mineralov od voda v Sloveniji.


Bi si sel enkrat natocit namesto Donat Mg ;)

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Takih izvirov je po Sloveniji kar nekaj. En tak je na Jezerskem. Celo naj bi bil zdravilen (glede na zapise in uradno testiranje tiste vode)

Tisto je pač navadna mineralna voda, o zdravilnosti bi se dalo pa debatirati. Škodljiva pa ni ;).

Je pa zelo kvalitetna voda, Avstrijci so izmerili to enkrat in ima faktor 1 (karkoli to že pomeni). Baje Avstrijci nimajo take vode doma, najboljša faktor 2. Tako moj kolega, ki je hodil gor po vodo in je bil bolj v naravnih sferah.

Sam je ni vedno, ker izvir včasih presuši, pa tudi ni ravno dobro označen. Moraš vedeti :).

Sicer pa velja Jezersko za zelo zdravo okolje, v časih Avstroogrske je bilo tam zdravilišče za pljučne bolezni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

kixs je izjavil:

enemon je izjavil:

V Nuskovi na Goričkem je izvir mineralne vode, ki naj bi imela največ mineralov od voda v Sloveniji.


Bi si sel enkrat natocit namesto Donat Mg ;)


Ti kar, je zastonj, ima pa voda nekoliko specifičen okus, ki se ga moraš navaditi. Pa manj mehurčkov kot Radenska. :)

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Takih izvirov je po Sloveniji kar nekaj. En tak je na Jezerskem. Celo naj bi bil zdravilen (glede na zapise in uradno testiranje tiste vode)

Tisto je pač navadna mineralna voda, o zdravilnosti bi se dalo pa debatirati. Škodljiva pa ni ;).

Je pa zelo kvalitetna voda, Avstrijci so izmerili to enkrat in ima faktor 1 (karkoli to že pomeni). Baje Avstrijci nimajo take vode doma, najboljša faktor 2. Tako moj kolega, ki je hodil gor po vodo in je bil bolj v naravnih sferah.

Sam je ni vedno, ker izvir včasih presuši, pa tudi ni ravno dobro označen. Moraš vedeti :).

Sicer pa velja Jezersko za zelo zdravo okolje, v časih Avstroogrske je bilo tam zdravilišče za pljučne bolezni.


Lahko je zdravo okolje pa vse, ampak živeti gor je pa po mojem težka. Sneg in mraz pol leta, ogromno oblačnosti in padavin, pa odrezan od vsega po tisti vijugasti cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

PacificBlue ::

Sem vceraj gledal na yt enega rusa, ki živi v Sibiriji sam že 20let. Ima eno leseno kolibo, v kateri živi s 4 psi.
Okna sploh nima, sam eno folijo, da pride svetloba skozi. Je rekel, da ko se zjutri zbudi ima zmrzjene lase.
Vodo pa pridobiva iz ledu, ker je bolj cista kot pa iz snega.
Smo mal razvajeni:D

pegasus ::

Ti izviri so zadnje čase zanimiva modna muha. Kjer živim, so po hribu skoraj na vsak kilometer, eden celo na vrhu hriba (ne štekam kako). In vsak dan vidim ljudi s kantami na vozičkih, ki jih polnijo ... eni pridejo kar z avtom in polnim prtljažnikom kant. In to kljub temu, da je voda po uradnih meritvah neprimerna za pitje ...

kajtimara ::

Nekoč bil, sedaj ne najdem. Slatinski vrelci.



Zgodovina sprememb…

Invictus ::

enemon je izjavil:


Lahko je zdravo okolje pa vse, ampak živeti gor je pa po mojem težka. Sneg in mraz pol leta, ogromno oblačnosti in padavin, pa odrezan od vsega po tisti vijugasti cesti.

Zakaj?

Ceste splužene, tudi obnovljena je cesta, lahko greš še čez v Avstrijo, čeprav tam Železna Kaplja bolj izumira.

Pač nimaš službe, ki bi zahtevala dnevni transfer. Je pa bolj za penzioniste, saj si ne predstavljam, da bi imel gor otroke.

pegasus je izjavil:

Ti izviri so zadnje čase zanimiva modna muha. Kjer živim, so po hribu skoraj na vsak kilometer, eden celo na vrhu hriba (ne štekam kako). In vsak dan vidim ljudi s kantami na vozičkih, ki jih polnijo ... eni pridejo kar z avtom in polnim prtljažnikom kant. In to kljub temu, da je voda po uradnih meritvah neprimerna za pitje ...

Saj je tista v Šišenskem hribu tudi.

Sam folk špara, pa se pelje tja z avtom, pa nataka vodo za zalivanje :)). Bencin je seveda najbrž zastonj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bbbbbb2015 ::

enemon je izjavil:

V Nuskovi na Goričkem je izvir mineralne vode, ki naj bi imela največ mineralov od voda v Sloveniji.


Te vode v Nuskovi nočeš piti.
Železa ima toliko, da pusti rožnato sled, dobil boš drisko do malice, do konca tedna pa ledvične kamne. Ko boš umrl od vsega hudega, boš pa imel močne kosti, če to kaj šteje.

To je taka slatina, da žlica stoji pokonci v tej vodi.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Na tem izviru tankajo kanistre večinoma ljudje z Akvariji ali pa se bavijo z vzrejo tropskih ribic, skalarke itd. Jest sem leta 20+ nazaj hodil enkrat na 14 dni po vodo za akvarije, spil sem jo samo enkrat na izviru par požirkov, in malenkost kasneje pri vodnikovi domačiji začel s tabelim gledat, prva Bufa wc. Ni to za pit kej dost.

Obstaja teh izvirov cel kup, najbolj mi je bil ta v Pirničah, lepo pelješ pse spomladi in jeseni, ker poleti se mularija namaka not in ne gre še pse not zmetat, no tudi tega sem spil ampak ni bilo paloma efekta :)

https://naravopotniki.si/topli-izvir-st...

enemon ::

Invictus je izjavil:

enemon je izjavil:


Lahko je zdravo okolje pa vse, ampak živeti gor je pa po mojem težka. Sneg in mraz pol leta, ogromno oblačnosti in padavin, pa odrezan od vsega po tisti vijugasti cesti.

Zakaj?

Ceste splužene, tudi obnovljena je cesta, lahko greš še čez v Avstrijo, čeprav tam Železna Kaplja bolj izumira.

Pač nimaš službe, ki bi zahtevala dnevni transfer. Je pa bolj za penzioniste, saj si ne predstavljam, da bi imel gor otroke.



Zadnjič sem gledal eno kmetijo, na hribu cca. 1000 m nad morjem izven naselja. Razgled top pa vse, ampak dostop pa po gozdni cesti s 30-odstotnim naklonom, ki se ne pluži, trenutno je pa tam skoraj meter snega. Si ne predstavljam, da bi v takem prišel do tja. Mogoče je dol v naselju kaj bolje, ampak v tisti dolini se počutim utesnjeno.

PacificBlue ::

Pri Zg. Poljčanah v Studenicah je izvir vode, zraven samostana. Baje eden najbolj zdravilnih pri nas.

https://www.hribi.net/izlet/studenice_i...

Sem jo že pil, ne vem nic kaj ekstra posebnega. Imam doma dobro vodo, mi je se ta najboljsa

starfotr ::

V Dvoru je tudi dobra voda.

link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

pegasus ::

Od domačih mi je najbolj zanimiva kisla voda nad Solčavo.

BuDi79 ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali kdo ve za izvir pitne vode, ki se nahaja v Šiški, tako rekoč pod 429 metrov visokim Šišenskim hribom in ali izvir kdaj obišče, da si natoči kakšno steklenico.
Me zanima od kdaj so zadnji testi da je voda res pitna.

Invictus ::

Sam vem samo za teste, ki so odsvetovali pitje te vode.

Sam je nisem nikoli pil, pa sem skoraj na dnevni bazi laufal mimo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cvalsr ::

poročajo, da je voda izjemno čista, celo kristalna.

Vir = Onaplus
Itak da je "kristalna". Če jo še dodatno piješ iz "informiranega" kozarca, je pa še "informirana" in takorekoč čudežna in jo moraš spiti - pardon, pohidrirati se moraš z vsaj tremi litri na dan. Seveda ob pravilnem vnašanju veganskih hranil.

Nekoč pa so ljudje pili vodo iz potokov in kapnic - ni čudno, da je večina že pomrla. :))

johnnyyy ::

Sem jo pil, če sem mimo lavfal in sem bil žejen, da bi jo hodil iskat ... to je pa malce preveč. Drugače pa voda kot voda, nič kaj posebnega razen to da nima toliko kalcija in je zato precej mehka. Drugače pa precej kvaltitetno vodo lahko kupiš v trgovini v plastenki - Voda 902. Posebnost te vode je da izvira nad Črnivcem kjer je struktura tal vulkanskega izvora in ima voda tako zelo malo primesi. Ampak pri vseh teh vodah je tako, da če ti jih nekdo nalije v 5 kozarcev ne boš ugotovil katera je katera.

Potem imaš pa še kakšne mineralne izvire, kjer ni toliko pretoka, da bi se splačalo ustekleničit. Recimo na Jezerskem imaš izvir ki ima veliko magnezija, pa v Solčavi (Podolševa) imaš izvir "železne vode". To pa veš da je malce drugačna, še posebej ta Solčevanska ti zna gate v rit potegnit.

Orias ::

enemon je izjavil:

V Nuskovi na Goričkem je izvir mineralne vode, ki naj bi imela največ mineralov od voda v Sloveniji.


Kaj pa izviri v Rogašovcih ? Še teča voda iz njih ali so zapečateni ?

yansek ::

Na koga se obrniti in povprašati za kakšen napotek, nasvet v zvezi npr. s tem izvirom pitne vode pod Šišenskim hribom?
Kakšen predlog?

cvalsr ::

A vse tole, kar so ti tule napametovali, ni dovolj? :))

mat xxl ::

yansek je izjavil:

Na koga se obrniti in povprašati za kakšen napotek, nasvet v zvezi npr. s tem izvirom pitne vode pod Šišenskim hribom?
Kakšen predlog?



Vzameš vzorec in ga samoplačniško neseš na testiranje.

yansek ::

mat xxl je izjavil:

yansek je izjavil:

Na koga se obrniti in povprašati za kakšen napotek, nasvet v zvezi npr. s tem izvirom pitne vode pod Šišenskim hribom?
Kakšen predlog?



Vzameš vzorec in ga samoplačniško neseš na testiranje.


Tudi ja, samo bi bilo fajn še koga kaj dodatno vprašati

Mogoče tole: Center za mikrobiološke analize živil, vod in drugih vzorcev okolja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

mat xxl ::

Ja vprašaj, lahko še jasnovidko Maručo vprašaš, če misliš, da boš, kaj izvedel.

Pa tak test ni drag, pod 70 eur in veš.....

mojsterleo ::

V Rogaški sta popularna Gozdni in Ivanov vrelec. Oba bogata z železom. Vodo iz obeh vrelcev je potrebno piti ohlajeno, ter v majhnih količinah.

gruntfürmich ::

yansek je izjavil:

mat xxl je izjavil:

yansek je izjavil:

Na koga se obrniti in povprašati za kakšen napotek, nasvet v zvezi npr. s tem izvirom pitne vode pod Šišenskim hribom?
Kakšen predlog?



Vzameš vzorec in ga samoplačniško neseš na testiranje.


Tudi ja, samo bi bilo fajn še koga kaj dodatno vprašati

Mogoče tole: Center za mikrobiološke analize živil, vod in drugih vzorcev okolja

ti boš vzorec vejetno nesel na bioresonanco.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

yansek ::

Zakaj?

BuDi79 ::

mat xxl je izjavil:

Pa tak test ni drag, pod 70 eur in veš.....
tester za akarije not vtakne pa bo.

Avenger ::

Bioenergetiki tega izvira ne priporočajo ravno, ampak boljši kot Zala je pa še zmer.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

valdo ::

Avenger je izjavil:

Bioenergetiki tega izvira ne priporočajo ravno, ampak boljši kot Zala je pa še zmer.

čak, sedaj sem pa zmeden,
je boljša iz pipe v LJ(manj škodljiva) ali iz tega izvira
resno vprašam
Lp

ssitcm ::

Saj je itak ista! V Šišenskem hribu(Rožniku) je velik zbiralnik pitne vode za Ljubljano in ta "pušča". Tako nastane "izvir" pitne vode v Šišenskem hribu.

yansek ::

cvalsr je izjavil:

A vse tole, kar so ti tule napametovali, ni dovolj? :))


Se kaj zanimivega da slišati, dovolj pa ni.

blink ::

ssitcm je izjavil:

Saj je itak ista! V Šišenskem hribu(Rožniku) je velik zbiralnik pitne vode za Ljubljano in ta "pušča". Tako nastane "izvir" pitne vode v Šišenskem hribu.


Mozno da res pride kaj iz tam, ker se nahaja direktno pod zbiralnikom. Mi je pa smesno ker cel kup ljudi pride tja z avtom in tanka vodo v plastenke, sploh zvecer.

cvalsr ::

Blink, to je smešno, se strinjam, a bi s trudom še nekako razumel, mogoče.
Da pa ljudje verjamejo v horoskop, tarot karte, chemtrailse, 5G čipe v cepivu, informirano vodo... pa ne vem, sploh ne najdem pravega izraza za tako slaboumnost.

Avenger ::

valdo je izjavil:

Avenger je izjavil:

Bioenergetiki tega izvira ne priporočajo ravno, ampak boljši kot Zala je pa še zmer.

čak, sedaj sem pa zmeden,
je boljša iz pipe v LJ(manj škodljiva) ali iz tega izvira
resno vprašam


Valdo, vsaka izvirska voda, ki ni kontaminirana z neko random gnojnico ali podobnim iz višjih leg, je boljša od vodovodne. Ob tem pa tudi, da je boljši vaški vodovod kot pa mestni, ker je pot do naravnega vira vode krajša, oziroma opravi manjšo pot skozi cevi. Pri nas je vaški vodovod dolžine 100-300m, v mestu pa lahko tudi več kilometrov. Plus, v nekaterih blokih in starejših hišah še vedno naletiš na svinčene cevi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BuDi79 ::

Avenger je izjavil:

valdo je izjavil:

Avenger je izjavil:

Bioenergetiki tega izvira ne priporočajo ravno, ampak boljši kot Zala je pa še zmer.

čak, sedaj sem pa zmeden,
je boljša iz pipe v LJ(manj škodljiva) ali iz tega izvira
resno vprašam


Valdo, vsaka izvirska voda, ki ni kontaminirana z neko random gnojnico ali podobnim iz višjih leg, je boljša od vodovodne.
Itak, ker s čem drugim pa ne more biti kontaminirana. Kot da bi rekel da je domača zelenjava boljša, tudi če raste ob avtocesti.

Saj bi rekel da vodo za javni vodovod redno pregledujejo in po potrebi razkužujejo/čistijo, v "izvire" se vam pa lahko kdo naravnost poščije... ampak vi že veste.

kajtimara ::

Pozabljate, da se v bližnji prihodnosti pričakuje drekovna na črpališču PITNE VODE na severu LJ.
Avtomatsko se voda, namenjena pitju - na premnogih črpališčih ... klorira! :)
Pa da je referendum o PTNI(!) VODI padel!

Zgodovina sprememb…

yansek ::

Kdo se javi, da kontaktira kakšnega strokovnjaka za te reči, pa da poroča tukaj ?

Miki N ::

Ma daj Rožnik in Šišenski hrib sta presrana od psov od vznožja do vrha .. vraga, včasih grem med rekreacijo nekje nad tistim izvirom scat tudi sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Bud_Bundy ::

Miki N je izjavil:

Ma daj Rožnik in Šišenski hrib sta presrana od psov od vznožja do vrha .. vraga, včasih grem med rekreacijo nekje nad tistim izvirom scat tudi sam.

To samo pomeni, da je voda zelo informirana.

mat xxl ::

Tako, je, dea ne bo kdo lajati potem začel, ko bo to pil :) ...

Kvinta ::

Hcalnina pesja ali tvoja ne pride do izvira tam nekje globoko pod zemljo :|
A.C.A.B

jest10 ::

Torej tudi dež ne pride do tja? Se voda kar magično pojavi?

Dej no, vklopi možgane

mat xxl ::

Iz tega izvira, se Union dela.......
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako shraniti pitno vodo za mesec ali dva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
686360 (3781) starfotr
»

Ali je voda pitna

Oddelek: Loža
388504 (6918) m0LN4r
»

Sok za razredčit vs. normaln sok

Oddelek: Loža
475806 (4245) RejZoR
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926534 (24014) SkIDiver

Človeška nesramnost brez meja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15230219 (26420) Mavrik

Več podobnih tem