» »

Zaprtje pešpoti

Zaprtje pešpoti

1
2
»

Tidule ::

esel je izjavil:

Tidule je izjavil:

Vsaka gaz skozi travnik ni kar avtomatično planinska pot, zato ker se nekomu ne da nardit 500m več.


Ne zavajaj. Malo prej si napisal, da obstajata dve izjemi.


Obstajata dve izjemi kadar govorimo o privatnih zemljiščih, kjer mora lastnik dovolit gibanje.

esel ::

Tidule je izjavil:

esel je izjavil:

Tidule je izjavil:

Vsaka gaz skozi travnik ni kar avtomatično planinska pot, zato ker se nekomu ne da nardit 500m več.


Ne zavajaj. Malo prej si napisal, da obstajata dve izjemi.


Obstajata dve izjemi kadar govorimo o privatnih zemljiščih, kjer mora lastnik dovolit gibanje.

3) Lastnik oziroma lastnica zemljišča (v nadaljnjem besedilu: lastnik zemljišča), preko katerega poteka planinska pot, mora uporabnikom dopustiti, da jo uporabljajo za hojo, tek ali plezanje, skrbniku pa, da jo vzdržuje in označuje z risanjem markacij in postavljanjem usmerjevalnih tabel, skrinjic in varovalne opreme.

Tidule ::

Super, zdaj pa daj samo še vir za to, da govorimo o planinski poti pa bo to imelo kak smisel. Ker blodimo v tri dni lahko do nezavesti. Ker potem pride na vrsto še služnost, pa izredne razmere, uporaba v vojni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Meee ::

Lahko ukradem temo?

Skoraj v centru Ljubljane(Poljane) je tam mimo dijaških domov in fakultet urejeno parkirišče (privat od ene teh inštitucij) in ob parkirišču je ozek pločnik, med rampo in pločnikom pa je nekaj prostora (prehod za kolesa, vozičke, invalide,,...). No nekaj mesecev nazaj pa je sklepam lastnik, nabil med pločnik in rampo ogromno kamnitih stebrov in je sedaj pot čisto onemogočena za vozičke, invalide... Tudi s kolesom greš težko mimo, kakšen starješi pomojse sploh ne more it.

Če hočeš it naokoli so samo stopnice ali pa čisto naokoli (vsaj kakšnih 500+ metrov). Kar seveda ni malo za invalida. Ob rampi je celo velika tabla Intervencijska pot.

Ima lastnik pravico zablokirat intervencijsko pot za invalide? verjetno je odgovor ja, ampak vseeno so prasci.

esel ::

Tidule je izjavil:

Super, zdaj pa daj samo še vir za to, da govorimo o planinski poti pa bo to imelo kak smisel. Ker blodimo v tri dni lahko do nezavesti. Ker potem pride na vrsto še služnost, pa izredne razmere, uporaba v vojni...


1. planinska pot je ozek pas zemljišča, praviloma na gričevnatem, hribovitem in goratem svetu, namenjen za hojo, tek ali plezanje, ki je lahko obstoječa pešpot ob javni prometni površini, poljska pot ali ustrezna gozdna prometnica, lahko pa je tudi samostojna, praviloma največ en meter široka, le v nujnih primerih z naravnim materialom utrjena pohodna trasa;

Tidule ::

esel je izjavil:

Tidule je izjavil:

Super, zdaj pa daj samo še vir za to, da govorimo o planinski poti pa bo to imelo kak smisel. Ker blodimo v tri dni lahko do nezavesti. Ker potem pride na vrsto še služnost, pa izredne razmere, uporaba v vojni...


1. planinska pot je ozek pas zemljišča, praviloma na gričevnatem, hribovitem in goratem svetu, namenjen za hojo, tek ali plezanje, ki je lahko obstoječa pešpot ob javni prometni površini, poljska pot ali ustrezna gozdna prometnica, lahko pa je tudi samostojna, praviloma največ en meter široka, le v nujnih primerih z naravnim materialom utrjena pohodna trasa;

Vsaka pespot, kjer ljudje tacajo po travi ni planinska pot, pa ce se na glavo postavis.

1. Clen:
Pri gradnji, vzdrževanju in označevanju planinskih poti ter omogočanju njihove nemotene in varne uporabe se uporabljajo predpisi, ki urejajo rabo gozdov, urejanje prostora, graditev objektov, ohranjanje narave, evidentiranje nepremičnin in stvarnopravna razmerja, če ni s tem zakonom določeno drugače.

Za zacetek ze tukaj odpade gradnja planinskih poti po zasebnih zemljiscih (z prej omenjenima izjemama). Na crno zgazena pot skozi privatno zemljisce ni planiska pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

esel ::

Tidule je izjavil:

esel je izjavil:

Tidule je izjavil:

Super, zdaj pa daj samo še vir za to, da govorimo o planinski poti pa bo to imelo kak smisel. Ker blodimo v tri dni lahko do nezavesti. Ker potem pride na vrsto še služnost, pa izredne razmere, uporaba v vojni...


1. planinska pot je ozek pas zemljišča, praviloma na gričevnatem, hribovitem in goratem svetu, namenjen za hojo, tek ali plezanje, ki je lahko obstoječa pešpot ob javni prometni površini, poljska pot ali ustrezna gozdna prometnica, lahko pa je tudi samostojna, praviloma največ en meter široka, le v nujnih primerih z naravnim materialom utrjena pohodna trasa;

Vsaka pespot, kjer ljudje tacajo po travi ni planinska pot, pa ce se na glavo postavis.

1. Clen:
Pri gradnji, vzdrževanju in označevanju planinskih poti ter omogočanju njihove nemotene in varne uporabe se uporabljajo predpisi, ki urejajo rabo gozdov, urejanje prostora, graditev objektov, ohranjanje narave, evidentiranje nepremičnin in stvarnopravna razmerja, če ni s tem zakonom določeno drugače.

Za zacetek ze tukaj odpade gradnja planinskih poti po zasebnih zemljiscih (z prej omenjenima izjemama). Na crno zgazena pot skozi privatno zemljisce ni planiska pot.

Kje pa je kdo trdil, da je?

tonttu ::

Tidule je izjavil:

Kaj ko bi ti za svoje blodnje dal kakšen vir? Ker bolj težko uganem v kateri pravljici si kakšno neumnost prebral.

Ti je ze nekdo copy pastal pa se kar najedas po svoje... in seveda napacno. Ma bodi dovolj ker z vsakim polpismenim modelom, ki misli, da je odvetnik se res ne mislim pregovarjati.

Tidule ::

tonttu je izjavil:

Tidule je izjavil:

Kaj ko bi ti za svoje blodnje dal kakšen vir? Ker bolj težko uganem v kateri pravljici si kakšno neumnost prebral.

Ti je ze nekdo copy pastal pa se kar najedas po svoje... in seveda napacno. Ma bodi dovolj ker z vsakim polpismenim modelom, ki misli, da je odvetnik se res ne mislim pregovarjati.

Seveda se ne mislis pregovarjat, ker pojma nimas. Smo ugotovila ja, da zadeva niti ne more bit planinska pot in je blodenje o tem povsem brezpredmetno.

esel je izjavil:

Tidule je izjavil:

esel je izjavil:

Tidule je izjavil:

Super, zdaj pa daj samo še vir za to, da govorimo o planinski poti pa bo to imelo kak smisel. Ker blodimo v tri dni lahko do nezavesti. Ker potem pride na vrsto še služnost, pa izredne razmere, uporaba v vojni...


1. planinska pot je ozek pas zemljišča, praviloma na gričevnatem, hribovitem in goratem svetu, namenjen za hojo, tek ali plezanje, ki je lahko obstoječa pešpot ob javni prometni površini, poljska pot ali ustrezna gozdna prometnica, lahko pa je tudi samostojna, praviloma največ en meter široka, le v nujnih primerih z naravnim materialom utrjena pohodna trasa;

Vsaka pespot, kjer ljudje tacajo po travi ni planinska pot, pa ce se na glavo postavis.

1. Clen:
Pri gradnji, vzdrževanju in označevanju planinskih poti ter omogočanju njihove nemotene in varne uporabe se uporabljajo predpisi, ki urejajo rabo gozdov, urejanje prostora, graditev objektov, ohranjanje narave, evidentiranje nepremičnin in stvarnopravna razmerja, če ni s tem zakonom določeno drugače.

Za zacetek ze tukaj odpade gradnja planinskih poti po zasebnih zemljiscih (z prej omenjenima izjemama). Na crno zgazena pot skozi privatno zemljisce ni planiska pot.

Kje pa je kdo trdil, da je?

Zakaj potem blodis o planinskih poteh ce niso relavantne za debato?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tonttu ::

Tole spodaj so tvoje blodnje:

Tidule je izjavil:

zakaj prodajaš neumnosti? Ne, na veliki večini lastnine ne rabiš popolnoma nobenega razloga. Na obdelovanih kmetijskih površinah kot so njive, pašniki pa tudi travniki, (če se izvaja košnja štejejo za obdelovane površine), lahko brez vsake obrazložitve omejiš prehod.

Obstajata dve zakonski izjemi, ki omejujeta pravico lastnika - prva se nanaša na neobdelana kmetijska zemljišča in druga na gozdove.


Tule ti je pa nekdo citiral realnost:

frke je izjavil:

5.člen zakona o kmetijskih zemljiščih določa, da mora lastnik
svojih, zakupljenih ali drugače dodeljenih NEOBDELOVALNIH kmetijskih zemljiščih dopustiti drugim čebelarjenje, lov in rekreativno nabiranje plodov prostorastočih rastlin, zelnatih prostorastočih rastlin, gob in prostoživečih živali v skladu s predpisi ter dopustiti prosto gibanje drugim osebam po neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih, če se s tem ne povzroči škoda.


Kaj so neobdelovalna zemljišča, je tudi določeno:

Neobdelovalna kmetijska zemljišča so zemljišča na katerih kmetijstvo eksploatira naravno
vegetacijo, in sicer:
- Pašniki - so površine poraščene z naravno vegetacijo namenjene izključno paši go-
veda in drobnice. Intenzivno izkoriščanje ni možno zaradi strmine, plitvosti tal, skalo-
vitosti, nedostopnosti ali zaraščenosti.
- Zemljišča pod kmetijsko gospodarskimi objekti izven naselij - so zemljišča pod objekti
za rejo živine, drobnice in perutnine, seniki, kozolci in ostalimi gospodarskimi poslopji,
ki so namenjena kmetijski dejavnosti vključno s funkcionalnimi površinami. Gre za
objekte izven naselij, ki niso namenjeni industrijski reji. ECE klasifikacija prišteva h
kmetijskim zemljiščem tudi zemljišča pozidana s kmetijskimi zgradbami (kmetijski ob-
jekti, dvorišča...)
- Poljske poti - so nekategorizirane poti namenjene kmetijski proizvodnji in dostopu na
zemljišča ne glede na ustroj. Posredno so to tudi kmetijske površine, nujne za organi-
zacijo kmetijske dejavnosti.
- Omejki - so obvodna zarast, večji okrajki obrasli z gozdnim drevjem ali grmovjem in
skupine gozdnega drevja na kmetijskih zemljiščih, ki se po gozdarski evidenci ne šte-
jejo za gozd. Sem sodijo tudi protivetrni pasovi in meje obrasli z drevjem in grmovjem.
To so iz funkcionalnega in okoljskega vidika pomembne površine, posredno vključene
v proizvodnjo zaradi svoje funkcije v ekosistemu.
- Travišča - so naravna travišča, neprimerna za kmetijsko rabo ali zavarovana in zato
na njih kmetijska raba ni možna. Sem sodijo površine nekdanjih travnikov in pašni-
škov, deloma porasle z trnastim in olesenelimi rastjem do te mere, da brez večjega
posega kmetijska proizvodnja na njih ni več možna. Skupna značilnost je odsotnost
vsake gospodarske eksploatacije s strani kmetijstva. Površine se v sedanjih klimat-
skih razmerah zaraščajo, predvsem s pionirskimi vrstami drevja in grmovja. Če po-
raščenost preseže obseg, določen v zakonu o gozdovih se jih ob reviziji GG načrtov
vključi v območje gozdov. Pogosto deklarirana kot površine v zaraščanju. Na njih
se ne odvija nobena aktivnost v smislu kmetijske (iz)rabe in so le pogojno kmetijske
površine. Kategorija ne vključuje travnatih površin (jas) v gozdu, s katerimi se gospo-
dari v sklopu izrabe gozdov, ki se po izrabi prištevajo v gozd. K traviščem štejemo tudi
površine, ki služijo kmetijski proizvodnji, a se ne obdelujejo.


Ampak ne, ti se vedno bluzis o tem, kako lahko brez problema (razen dveh izjem) zapiras vse kar ti pase. No pac nimas prav, ne glede na to, koliko bos bluzil o tem. S kolicino neumnosti, neumnosti niso nic bolj resnica.

Tidule ::

In kako je moj problem da ti ne razumes napisanega?

Ja, pravilen termin je neobdelovalna povrsina in ne neobdelana povrsina. Samo to ne spremeni osnovnrga dejsva, ki sem ga napisal: lastnik lahko bolj kot ne prosto zapira dostop do privatnih zemljisc razen v dveh primerih (gozd in neobdelovalna povrsina). Op omenja travnik in travnik je naceloma obdelovalna kmetijska povrsina. Clen, ki je bil omenjen pa govori o traviscu, kar ni enako travniku. Sem pa se motil glede pasnika, ker sem zaradi prisotnosti zivine sklepal da sodi med obdelovalne povrsine, ampak spet nic od tega ne spremeni osnovbe premise, da lastnik ne rabi ne vem kaksnih razlogov in lahko mirno prepove prehod, ce gre za travnik kot najavaja OP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Furbo ::

fikus_ je izjavil:

Torej veleumni ST odvetnik, potem mi pa povej, kako lahko zaprem gozdno cesto v mojem gozdu, narejeno s mojim denarjem, da po njej ne bodo več dovažali in odmetavali odpadkov?!
Revirni gozdar pravi, da se to ne da, dal mi je tel. št. nekega inšpektorja, ki sem ga potem klical, pa je začel jecljati, da ne gre kar tako, . . .
Prosim za odgovor!

Jaz bi dal rampo, saj folk lahko peš hodi po gozdu, vožnja po gozdnih poteh je pa itak prepovedana.

https://www.mojaobcina.si/vransko/novic...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

WizzardOfOZ ::

Tody je izjavil:

Od kje vam ideja da imate pravico hodit do jezer?


Čeprav je posameznik lastnik nekega zemljišča ob vodi, morajo imeti vsi ljudje omogočen dostop do rek. Če se greš torej kopat, lahko na to območje odložiš tudi obleko in brisačo in te ne sme nihče preganjati, prav tako pa nima pravice zahtevati odškodnine, razloži Ivan Parkelj iz novomeškega Urada za upravljanje z vodami pri Agenciji za okolje.


Zakon o vodah namreč določa, da mora lastnik ali drug posestnik vodnega, priobalnega ali drugega zemljišča dopustiti vsakomur neškodljiv prehod čez svoje zemljišče do vodnega dobrega ter dopustiti njegovo splošno rabo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

twom ::

Iz doline na vrh hriba gre označena planinska pot. Del te označene planinske poti je šel po cesti, ki sem jo omenil v svojem prvem sporočilu. Ok, napačno sem jo imenoval pešpot, ker mi je šele sedaj vse skupaj malo bolj jasno.

Se pravi moram poiskat planinsko društvo, ki skrbi za to pot, in jih vprašat kakšno je sedaj stanje :)

BRBR ::

fikus_ je izjavil:

Tidule je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Tidule je izjavil:

zakaj prodajaš neumnosti? Ne, na veliki večini lastnine ne rabiš popolnoma nobenega razloga. Na obdelovanih kmetijskih površinah kot so njive, pašniki pa tudi travniki, (če se izvaja košnja štejejo za obdelovane površine), lahko brez vsake obrazložitve omejiš prehod.

Obstajata dve zakonski izjemi, ki omejujeta pravico lastnika - prva se nanaša na neobdelana kmetijska zemljišča in druga na gozdove.


Ti se pa nauči lepše obnašati!
Načeloma ne moreš prepovedati, če nimaš dobrega razloga!


Zakaj še naprej lažeš? A to je pa lepo obnašanje? Al imaš izgovor, da samo pojma nimaš in bluziš?


Torej veleumni ST odvetnik, potem mi pa povej, kako lahko zaprem gozdno cesto v mojem gozdu, narejeno s mojim denarjem, da po njej ne bodo več dovažali in odmetavali odpadkov?!
Revirni gozdar pravi, da se to ne da, dal mi je tel. št. nekega inšpektorja, ki sem ga potem klical, pa je začel jecljati, da ne gre kar tako, . . .
Prosim za odgovor!



1.Alora, rampe ne moreš postavit, tudi če ti da ZGS soglasje, ti jo bodo brezobrazna goveda podrla, meni so celo rekli, da pa ključavnice gor ne sme biti (v primeru da ti da ZGS soglasje).
2.vzameš fajn težko vitlo, pa se u rikverc zaletiš s traktojem, pol metra globok jarek, tebi se ne mudi in se lahko čez s traktorjem počasi pelješ.

off/on topic - seveda je važno koliko je kdo star, več je star več je govna v življenju požrl, batine, ki padajo so sorazmerne, fašeš jih še za vse tiste za nazaj za katere sploh ne veš.
Takorekoč kolektivna ogovornost v akciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

sandmat ::

Meee je izjavil:

Lahko ukradem temo?

Skoraj v centru Ljubljane(Poljane) je tam mimo dijaških domov in fakultet urejeno parkirišče (privat od ene teh inštitucij) in ob parkirišču je ozek pločnik, med rampo in pločnikom pa je nekaj prostora (prehod za kolesa, vozičke, invalide,,...). No nekaj mesecev nazaj pa je sklepam lastnik, nabil med pločnik in rampo ogromno kamnitih stebrov in je sedaj pot čisto onemogočena za vozičke, invalide... Tudi s kolesom greš težko mimo, kakšen starješi pomojse sploh ne more it.

Če hočeš it naokoli so samo stopnice ali pa čisto naokoli (vsaj kakšnih 500+ metrov). Kar seveda ni malo za invalida. Ob rampi je celo velika tabla Intervencijska pot.

Ima lastnik pravico zablokirat intervencijsko pot za invalide? verjetno je odgovor ja, ampak vseeno so prasci.


Intervencijska pot ni "za invalide", temveč za intervencijo (gasilci, reševalci itd). To je ponavadi en precej širok pas. Dvomim, da je intervencijsko pot lastnik zagradil s kamnitimi stebri, ker ne bi služila namenu in bi bil lastnik v prekršku. Vir: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

fikus_ ::

Furbo, Brbr hvala za predloge. Sem naredil nekaj podobnega drugemu predlogu, je manj očitno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Furbo ::

fikus_ je izjavil:

Furbo, Brbr hvala za predloge. Sem naredil nekaj podobnega drugemu predlogu, je manj očitno.

Ja, če ti pride kdo težiti, da se ne more furati, ga vprašaj s čim se vozi. Če je kaka igrača, potem s tistim nima kaj delati na gozdni cesti. Pa po možnosti naj ti piše na mail ali sms, da imaš dokaz. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved prehoda

Oddelek: Loža
323436 (1799) BRBR
»

Izpit in registacija če se ne voziš po cesti?

Oddelek: Na cesti
287705 (5781) krneki0001

Sprehod po javni površini (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21448651 (44318) imagodei

Več podobnih tem