» »

Podjetništvo

Podjetništvo

matg11 ::

Pozdravljeni!

Že dlje časa razmišljam o podjetniški poti pa še kar zbiram pogum oziroma se nisem odločil za to. Začel bi seveda rad popoldan ob redni službi ter najraje s spletno trgovino saj imam dovolj znanja, si jo postavit ter tudi nekaj o marketingu mi ni tuje ter se mi zdi začetni stroški najmanjši v primerjavi z odprtjem ostalih dejavnosti - jih pa ne izključujem. Zanimajo me vaša mnenja oziroma izkušnje če ima kdo kakšno trgovino, kako težki so začetki, da te sploh kdo opazi, nasičenost konkurence oziroma izbira tržne niše ter tako dalje... Sam nekaj idej imam glede niš vendar ni ob nobeni nisem imel zaenkrat občutka, da bi bila tista prava, oziroma ob kateri bi rekel "super, to bo zihr šlo, dejmo se lotit", kako bi vi testirali trg, prej kot vse postavis ter potem vidis da enostavno negre? Spremljam tudi malo spletne strani kot so borzaposla, kjer so nekatere izmed podjetji ter dejavnosti naprodaj, kaj menite glede tega? Nakuo mogoče že vtečenega posla, oziroma na začetku poti, kako je z realnostjo podatkov, ki so prikazani na teh straneh, kot je naprimer obisk strani, dohodek in tako naprej.

Lp,
M

novak-t ::

Nobeden ti ne more garantirati uspeha, začetki so pa vedno težki. Naredi si plan, kaj sploh hočeš in kako boš to dosegel. Nato odpreš s.p. in začneš. Konec koncev ti je strošek popoldanca cca 82eur (sedaj se bo dvignilo za par eur), drugo leto pa še dohodnina (odvisno koliko boš letos zaslužil). Tako da načeloma ni drago poskusiti, vsaj kar se tiče s.p.
Dobro je narediti analizo trga, lahko pa tudi poskusiš z enim naborom izdelkov in če ne gre, lahko zamenjaš za drug nabor izdelkov. Vsaj jaz bi tako začel.
Kar se tiče pa borze posla, nobeden nebi prodajal, če bi zadeva prinašala denar. Če se pa že res nekdo hoče preusmerit drugam, bi bilo pa tudi bolj pametno nekoga plačat za vodenje kot pa da zadevo prodaja. Ampak je verjetno v tem primeru prvi razlog - ni dovolj donosno.

OutOfTheBox ::

kako težki so začetki


Težki. Kateri začetek je sploh lahek?

Sam nekaj idej imam glede niš vendar ni ob nobeni nisem imel zaenkrat občutka, da bi bila tista prava, oziroma ob kateri bi rekel "super, to bo zihr šlo, dejmo se lotit


Analiza paraliza. Vsak začetnik se sreča s tem. Verjemi da nobena niša oz. odločitev ne bo tista prava, to je pa zato ker imaš zaenkrat premalo podatkov da bi se sploh odločal kaj je prav in kaj ne. Zato je važno samo da se lotiš, ker zaril boš v vsakem primeru ne glede na odločitev. Kar najprej gradiš so temelji.

kako bi vi testirali trg, prej kot vse postavis ter potem vidis da enostavno negre?


Podjetništvo kot vse v življenju je velik rizik. Veš koliko sem jaz gradil in na koncu ni bilo nič (v finančnem smislu)? Raje ne povem. Sem pa dobil vedno novo izkušnjo.

Nakuo mogoče že vtečenega posla


Ne delaj tega, dokler ti furanje posla ni jasno, ker boš sam zajebal posel. Razen če imaš mentorja.

@novak-t
Nato odpreš s.p.


Ne, S.P-ja nima kaj odpirat dokler nima toliko priliva da vsaj stroške furanja posla pokriva.


Sicer pa: Pripravi se da boš delal po 15ur+ na dan, čakajo te stresni dnevi, nič netflixa in drugih stvari ki jemljejo čas. Delo boš imel v glavi cel čas (med delom, kosilom, druženjem, spanjem), delo med vikendi, prazniki je nuja. Govorimo o tem da hočeš biti "business owner" in govorimo o začetkih.

Ne glede na vse to, je pri meni bila to najboljša odločitev v življenju. Če dobiš debelo kožo za zgoraj naštete stvari, so nagrade ogromne (ne samo v finančnem smislu).

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Nato odpreš s.p.


Ne, S.P-ja nima kaj odpirat dokler nima toliko priliva da vsaj stroške furanja posla pokriva.

Do takrat pa na črno, al kaj? ;((

novak-t ::

OutOfTheBox je izjavil:


@novak-t
Nato odpreš s.p.


Ne, S.P-ja nima kaj odpirat dokler nima toliko priliva da vsaj stroške furanja posla pokriva.

Kako bo pa izdal račun za nakup v spletni trgovini? ni to storitev, ko lahko delaš na črno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

OutOfTheBox ::

Kako bo pa izdal račun za nakup v spletni trgovini?


Ti lahko vzpostaviš sistem, da že vnaprej približno veš zanimanje trga za določen produkt brez da ga dejansko prodajaš ali imaš celo na zalogi. Ne razumem te logike, da vnaprej nabaviš X kosov robe, odpreš firmo in upaš na prodajo, ki se itak ne bo zgodila ker kot "nov" podjetnik ciljaš v prazno in nimaš pojma kaj trg sploh rabi.

No go bro. Potrebuješ sistem, ki ti omogoča zaobiti vse te stroške ter istočasno tipaš zanimanje za produkt, in ko dejansko imaš številke potem se lahko pogovarjamo o nabavi robe, S.P-ju ipd.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Brez podjetja svojih storitev in produktov ne smeš niti oglaševati. Nabavljati stvari pred odprtjem podjetja je pa itak neumnost (kako boš dal potem v stroške?) Nekaj že lahko pretipaš, prav daleč pa ne boš prišel.

Prav tako OP pravi, da je zaposlen in bi zaleč ob delu - torej lahko odpre popoldanski sp in (če ne rabi ne vem kakšne zaloge) je njegov edini strošek cca 70eur/mesec. Domnevam, da si to lahko privošči in bo dejansko delal lepo po pravilih in brez nekih velikih komplikacij.

WhiteAngel ::

matg11 je izjavil:

Pozdravljeni!
Začel bi seveda rad popoldan ob redni službi ter najraje s spletno trgovino saj imam dovolj znanja, si jo postavit ter tudi nekaj o marketingu mi ni tuje


Če to drži, boš dobro zaslužil že z izdelavo spletnih trgovin za druge.

Likalnik ::

WhiteAngel je izjavil:

matg11 je izjavil:

Pozdravljeni!
Začel bi seveda rad popoldan ob redni službi ter najraje s spletno trgovino saj imam dovolj znanja, si jo postavit ter tudi nekaj o marketingu mi ni tuje


Če to drži, boš dobro zaslužil že z izdelavo spletnih trgovin za druge.


no ravno o tem moja partnerka sedaj "sanja", da bi izdelovala spletne trgovine/strani....to zna delati, je v preteklosti že naredila zase in za sorodnike/prijatelje ni pa še delala na način, da bi iz tega kaj zaslužila.
Kolikor spremljam je tega ogromno...konkurenca je velika....določeni že 15+ let izkušenj....sedaj se pa vprašam kako bi pridobil na začetku prve potencialne kupce...razen tako, da greš pod ceno in potem s časoma, ko raste tvoje ime in dobro delo si potem lažje privoščiš višjo ceno.

OutOfTheBox ::

razen tako, da greš pod ceno


To je ena strategija, je pa vprašanje koliko je učinkovita. Če delo naredi relativno dobro, ni nobene potrebe po nižanju cene, ker v tem primeru sporoča stranki, da je njena kvaliteta vprašljiva.

ko raste tvoje ime in dobro delo si potem lažje privoščiš višjo ceno.


Ime si lahko naredi brez da dostaviš en sam produkt stranki. Eno je kako se ti pokažeš na zunaj, drugo pa je kvaliteta storitev. Ti imaš lahko kvalitetno storitev, ampak če se ti ne "mečeš" ven, bo dotok strank počasnejši ne glede na kvaliteto. Zmotno je misliti, da je kvaliteta storitev oz. produkta vse kar brand predstavlja.

Ti dam dva primera:

1. Prideš na tržnico po krompir in tam sti dve stojnici s krompirjem in za obemi stojita dva možakarja. En ima krompir po 1EUR na kg, drugi ima krompir po 0.15EUR na kg. Na videz imata oba podobne krompirje. Od koga boš kupil krompir? Kaj ti gre po glavi? Nobenega od teh ne poznaš, prav tako je nepoznana kvaliteta krompirja (kot samo na videz).

V tem primeru načeloma ni nekega pravila, bi pa večina ljudi oklevala pri tistemu za 0.15EUR (kaj je narobe s tem krompirjem da je tako poceni).


2. Malo bolj ekstremen primer. Vse isto kot zgoraj s to razliko, da sedaj spremenimo tistega možakarja, ki ima krompir po 0.15EUR v posiljevalca otrok. Od koga boš kupil sedaj krompir? Vemo da je kvaliteta krompirja sedaj pri obeh enaka.



Prav tako OP pravi, da je zaposlen in bi zaleč ob delu - torej lahko odpre popoldanski sp in (če ne rabi ne vem kakšne zaloge) je njegov edini strošek cca 70eur/mesec. Domnevam, da si to lahko privošči in bo dejansko delal lepo po pravilih in brez nekih velikih komplikacij.


Kar se tiče tega se strinjam.

Zgodovina sprememb…

AndyS ::

matg11 je izjavil:

Pozdravljeni!

Že dlje časa razmišljam o podjetniški poti pa še kar zbiram pogum oziroma se nisem odločil za to. Začel bi seveda rad popoldan ob redni službi ter najraje s spletno trgovino saj imam dovolj znanja, si jo postavit ter tudi nekaj o marketingu mi ni tuje ter se mi zdi začetni stroški najmanjši v primerjavi z odprtjem ostalih dejavnosti - jih pa ne izključujem. Zanimajo me vaša mnenja oziroma izkušnje če ima kdo kakšno trgovino, kako težki so začetki, da te sploh kdo opazi, nasičenost konkurence oziroma izbira tržne niše ter tako dalje... Sam nekaj idej imam glede niš vendar ni ob nobeni nisem imel zaenkrat občutka, da bi bila tista prava, oziroma ob kateri bi rekel "super, to bo zihr šlo, dejmo se lotit", kako bi vi testirali trg, prej kot vse postavis ter potem vidis da enostavno negre? Spremljam tudi malo spletne strani kot so borzaposla, kjer so nekatere izmed podjetji ter dejavnosti naprodaj, kaj menite glede tega? Nakuo mogoče že vtečenega posla, oziroma na začetku poti, kako je z realnostjo podatkov, ki so prikazani na teh straneh, kot je naprimer obisk strani, dohodek in tako naprej.

Lp,
M


Za začetek preberi: https://www.corpohub.com/wp-content/upl...

Likalnik ::

OutOfTheBox je izjavil:

razen tako, da greš pod ceno


To je ena strategija, je pa vprašanje koliko je učinkovita. Če delo naredi relativno dobro, ni nobene potrebe po nižanju cene, ker v tem primeru sporoča stranki, da je njena kvaliteta vprašljiva.

ko raste tvoje ime in dobro delo si potem lažje privoščiš višjo ceno.


Ime si lahko naredi brez da dostaviš en sam produkt stranki. Eno je kako se ti pokažeš na zunaj, drugo pa je kvaliteta storitev. Ti imaš lahko kvalitetno storitev, ampak če se ti ne "mečeš" ven, bo dotok strank počasnejši ne glede na kvaliteto. Zmotno je misliti, da je kvaliteta storitev oz. produkta vse kar brand predstavlja.

Ti dam dva primera:

1. Prideš na tržnico po krompir in tam sti dve stojnici s krompirjem in za obemi stojita dva možakarja. En ima krompir po 1EUR na kg, drugi ima krompir po 0.15EUR na kg. Na videz imata oba podobne krompirje. Od koga boš kupil krompir? Kaj ti gre po glavi? Nobenega od teh ne poznaš, prav tako je nepoznana kvaliteta krompirja (kot samo na videz).

V tem primeru načeloma ni nekega pravila, bi pa večina ljudi oklevala pri tistemu za 0.15EUR (kaj je narobe s tem krompirjem da je tako poceni).


2. Malo bolj ekstremen primer. Vse isto kot zgoraj s to razliko, da sedaj spremenimo tistega možakarja, ki ima krompir po 0.15EUR v posiljevalca otrok. Od koga boš kupil sedaj krompir? Vemo da je kvaliteta krompirja sedaj pri obeh enaka.



Prav tako OP pravi, da je zaposlen in bi zaleč ob delu - torej lahko odpre popoldanski sp in (če ne rabi ne vem kakšne zaloge) je njegov edini strošek cca 70eur/mesec. Domnevam, da si to lahko privošči in bo dejansko delal lepo po pravilih in brez nekih velikih komplikacij.


Kar se tiče tega se strinjam.


se strinjam z napisanim....samo dodal bi oziroma bi te vprašal kako si lahko ime narediš brez, da dostaviš produkt? kar mi prvo in edino pride na misel je reklama....spletno oglaševanje, radio, mogoče TV, socialna omrežja itd...čim bolj, da se vrti oziroma oglašuje tvoje podjetje....to pa zopet pomeni že na začetku par k€ finančne podpore iz nič, da lahko to oglaševanje financiraš...dokler pač ne dobiš nekaj naročil....oziroma si mislil kaj drugega glede dokazovanja od zunaj?

Verjamem in se zavedam, da reklama veliko doprinese....ampak a res toliko, da se ti izplača na začetku v to investirat par k€...

sonar1 ::

conversion facebook ads deluje ful dobro, za kar jaz rabim. Nekje 0.28$ na conversion plačam. Moreš pa obvezno met naštiman tracking pixel.

OutOfTheBox ::

samo dodal bi oziroma bi te vprašal kako si lahko ime narediš brez, da dostaviš produkt?


Content marketing. Strategij okoli tega je ogromno in varirajo od storitve ali produkta, ki ga imaš. Frizerka lahko pokaže dobre frizure in kako jih dela. Programer pokaže kako je rešil bug-e ali kakšne featurje dela.. Idej je nešteto.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poimenovanje: produkt / artikel

Oddelek: Loža
161253 (665) Meizu
»

Slovenske spletne trgovine prodajajo kitajsko robo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5010515 (4701) MrPhoneClick
»

Delo preko interneta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18352713 (13933) medus
»

Spletna trgovina z enim izdelkom

Oddelek: Izdelava spletišč
4614288 (11945) Vice
»

Cena manjše spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
4217225 (16097) Spy

Več podobnih tem