» »

Izteka se dobavljivost Windows 10

Izteka se dobavljivost Windows 10

Heise - Microsoft se je upokojevanja starejših operacijskih sistemom lotil nadvse resno. Po koncu nepreklicnem podpore za Windows 7 in 8.1 izpred tedna dni se sedaj bliža še konec prodaje Windows 10. V Microsoft Store ga bo moč kupiti le še do 31. januarja, s čimer se bo začela zadnja faza v življenjskem ciklu operacijskega sistema. Podpora za obstoječe lastnike, kar vključuje varnostne popravke, bo na voljo do 14. oktobra 2025. Microsoft vsem priporoča, da kupijo novejši Windows 11.

To pa ne pomeni, da Windows 10 ne bo možno več dobiti. Licence bodo še vedno prodajali drugi preprodajalci, denimo Amazon, eBay in lokalni prodajalci. Ti bodo licence prodajali do razprodaje zalog, kar lahko traja še kar nekaj časa. Prav tako velja spomniti, da je prodaja rabljenih licenc v Evropi legalna, zato se ni bati, da bi res zmanjkalo licenc, če bi si jih kdo močno želel.

Za poslovne uporabnike, ki uporabljajo volumsko licenciranje, se kaj dosti spremenilo ne bo. Ti imajo še vedno dostop do vseh licenc, s čimer je omogočena možnost obratne nadgradnje (downgrade). Razlogov, da bi v poslovnih sistemih potrebovali starejši operacijski sistem, je lahko veliko. Prav tako je možno legalno z licenco Windows 11 sistem prestaviti nazaj na Windows 10 tudi za domače uporabnike, za kar je razlogov manj.

Vstop Windows 10 v jesen življenja je torej bolj formalnost kot resna prepreka za njegove privržence. Vseeno pa je to znak, da Microsoft želi uporabnike vzpodbuditi k prestopu na najnovejšo verzijo. Kje so že časi, ko je bil Windows 10 razglašen za zadnji in edini operacijski sistem ...

47 komentarjev

Netrunner ::

Podrejeni microsoftu se bodo prilagodili, ostalim pa je itak vseeno :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Joze_K ::

to je problem, če imaš starejši PC ne gre instalirati, ker nimaš TPM modula na matični plošči
torej niti ne moreš na Win11

kajtimara ::

Nisem v tem - PC.
Za mojo ploščo mi pravi, da je WIN 11 ready (Micro-Star International Co. Ltd. H310M PRO-VH (MS-7B33) (U3E1)).
Ampak veeno rabim pomoč. Operativno :)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

rant time...

ne bi nič rekel, če bi dali v novo verzijo uporabne novosti* in bi popravili stare pomanjkljivosti, ne pa da dodajajo bedarije kot:
- zaobljeni robovi oken (kdor je to hotel, je lahko že v Windows 2000 nastavil)
- premaknjeni ali ukinjeni gumbi in funkcionalnosti
- in druge bedarije, ki bi lahko bile opcijski paket za Windows 10 (šminka po domače)

Lahko pa naredijo dve verziji:
- normal version (for business and normal people)
- šminker/influencer/buzzword/kindergarten version for the hippies/hipsters/and other weirdos

;)


* - no , saj to tudi naredijo
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Na enem win 11, na drugem računalniku pa win 10. win 11 imajo par stvari, ki jih na računalniku za delo nočem. Tako da tam ostaja win 10 pro, sicer z vsemi popravki, ampak brez telemetrije in izklopljenimi vsemi servisi, ki niso potrebni za delo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

darkolord ::

MrStein je izjavil:

rant time...

ne bi nič rekel, če bi dali v novo verzijo uporabne novosti* in bi popravili stare pomanjkljivosti, ne pa da dodajajo bedarije kot:
- zaobljeni robovi oken (kdor je to hotel, je lahko že v Windows 2000 nastavil)
- premaknjeni ali ukinjeni gumbi in funkcionalnosti
- in druge bedarije, ki bi lahko bile opcijski paket za Windows 10 (šminka po domače)

Lahko pa naredijo dve verziji:
- normal version (for business and normal people)
- šminker/influencer/buzzword/kindergarten version for the hippies/hipsters/and other weirdos

Dodali so ogromno uporabnih novosti in popravlili starih pomanjkljivosti.

Ampak ranterjem nikoli ne bo všeč.

Če vmesnik ostane enak, rečejo "bedarija, to je samo service pack za prejšnjo verzijo"
Če se vmesnik spremeni, rečejo "bedarija, to je samo šminka".
Če se spremeni kaj drugega, rečejo "bedarija, zakaj spreminjajo karkoli"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WizzardOfOZ ::

Naj spreminjajo. Mene to ne moti. Moti me, da ti ne dajo možnosti, da bi se neki novosti, če ti je ovira pri delu, izognil in jo izklopil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

darkolord ::

Večino novosti uveljavljajo ZELO počasi.

Npr. nove Settings so uvedli že pred DESETIMI leti, v vmesnem času, ko so prenašali funkcionalnost, so bile stare nastavitve vedno na voljo. In ko so pri 11 nekaj starih nastavitev končno ukinili, so takoj pritožbe, kako so jih "kar naenkrat" ugasnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Qushaak ::

Ali se ga bo še vedno dalo zlovdati preko Media Creation Tool?

MrStein ::

darkolord je izjavil:


Če vmesnik ostane enak, rečejo "bedarija, to je samo service pack za prejšnjo verzijo"

Ne, ravno obratno. Rečemo "hvala bogu". Če tega ni, pa "ročno" preklopimo na "star GUI". Če te možnosti ni, pa se pritožimo. Utemeljeno.

Če se vmesnik spremeni, rečejo "bedarija, to je samo šminka".

Saj 90% to tudi je.

Če se spremeni kaj drugega, rečejo "bedarija, zakaj spreminjajo karkoli"

Nisi sploh prebral, kaj sem napisal, kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

anketar ::

tisti, ki ga uporabljate za biznis a je vredu 11ka al ste preklopl nazaj na 10ko?

misek ::

Netrunner je izjavil:

Podrejeni microsoftu se bodo prilagodili, ostalim pa je itak vseeno :)
Zgleda ti ni vseeno, če moraš komentirati takšne novice :-)

kixs ::

anketar je izjavil:

tisti, ki ga uporabljate za biznis a je vredu 11ka al ste preklopl nazaj na 10ko?


Kot vidim, ni neke bistvene razlike.

svecka ::

win11 je fail, ker so šele po 2 letih uspel impletirat OSNOVNO FUNKCIJO DRAG AND DROP TO BAR. Sedaj hočejo še na silo posilit, da folk preide na FAIL windows z zaustavitvijo win10m prodaje.

darkolord ::

Zato ker to dela je fail? Kakšna je to logika?

svecka ::

Ker win11 je bil izdan v alfa verziji kot polna različica in šele potem so začeli ddodajti notri OSNOVNE Funkcije ki jih prejšni win premorejo. Sramota in poraz. Da o groznih posiljenih in prisiljenih bugastih updejtih ne govorim, ki so ti uničili cel OS ali celo podatke. Kdor ne vidi da je win11 še en win vista fail, je res slep.

Glugy ::

" ko je bil Windows 10 razglašen za zadnji in edini operacijski sistem ... "
No razglašen ni bil, je bil pa prodajan pod tem trženjskim lažnivim geslom.

mtosev ::

Windows 10 je dober OS, a sedaj sem na main desktopu na Win 11 in nimam pripomb. Je dober OS kot 10.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Horas ::

Qushaak je izjavil:

Ali se ga bo še vedno dalo zlovdati preko Media Creation Tool?


?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Unchancy ::

Smo dobili lekcijo z Win 10, če bi bil danes še enkrat v tisti poziciji, ne bi nikoli šel dol z Win 7. Za varnost itak moram imeti dodaten program, ki ni M$, vsekakor pa bi me manj vohunil in zajebaval kot Spyware 10. Z 11 bo zagotovo šlo samo še na slabše.
Kar naj ga obdržijo.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

darkolord ::

No idea, o čem govoriš ...

Unchancy ::

Sem mislil, da je to forum, kjer so računalniško vsaj na pol pismeni. My bad.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

darkolord ::

- M$
- vohunjenje
- zajebavanje
- Spyware 10

Res tehnično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Unchancy ::

darkolord je izjavil:

- M$
- vohunjenje
- zajebavanje
- Spyware 10

Res tehnično.

A si zaposlen pri njih ali sodeluješ z njimi?
1. Da jim gre samo za $ je povsem jasno iz načina, kako maksimizirajo izkoriščanje kupcev in zaposlenih za lastni profit.
2. Ko spremljajo kaj počneš, zbirajo podatke o tebi, ti vsiljujejo neko brezvezno Cortano ipd. - zato da ti bi lahko težili z oglasi? Pa saj sem plačal za to sranje, a nimajo dovolj, na, kle maš še 10 $ in jih požri! Točka 1 in dva.
3. Ko ti po prisilni nadgradnji, ki se ji na normalen način ne moreš izogniti, na programski opremi spremenijo kakšne detajle na uporabniškem vmesniku ali ko ob vsaki uporabi na primer Teamsov le-ti avtomatsko letijo med aplikacije, ki štartajo ob zagonu in ti potem sistem najeda z logiranjem v account, čeprav si Teamse v nastavitvah odstranil iz zagonskih aplikacij - čisto zajebavanje motivirani s točko 1 in 2.
4. Če zdaj tudi to ni jasno, potem pač jebiga.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

darkolord ::

1. Kateri firmi pa ne gre samo za $? A ti delaš (če delaš) za kaj drugega kot za $ in za lastni profit?

2. Cortana je že nekaj časa disabled po defaultu; kateri podatki TOČNO se pošiljajo imajo javno napisano za vse aplikacije in module. Če izbereš "required" (prej "basic") events gre v bistvu samo za telemetrijo, ki ni že nobeno "zbiranje podatkov o tebi", do vohunjenja je pa še zelo velik mentalni preskok. Me pa prav zanima, če lahko za druge firme najdeš tako detajlno, kaj pošiljajo. Npr. za Google ali Apple.

3. Prisilna nadgradnja? VEDNO moraš ročno potrditi, da se strinjaš z nadgradnjo. Kaj točno ima Teams veze z razliko v zajebavanju med Windows 10 ali 11, veš verjetno samo ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Unchancy ::

1. Absolutno ne drži. "Firme" niso neke abstraktne entitete, ampak so ljudje, ki tam delajo. Smo že videli, kako so se ljudje znali upreti tudi v IT industriji, ko so firme hotele vojaške projekte. Vse se da. Tudi sam imam podobno izkušnjo, ko sem gladko zavrnil sodelovanje v projektu, ki se mi je zdel sporen, čeprav je bil povsem legalen. In so lahko samo na debelo pogoltnili slino in odstopili od projekta - sploh potem, ko sem odgovornega vprašal, kako lahko spi ponoči z mislijo, kaj bi lahko bil sicer povsem legalen ampak moralno zelo sporen rezultat projekta. Sem se pri tem tudi sam odrekel kar udobnemu znesku denarja - ampak imam mirno vest.

2. Ko na Teamsih izklopim možnost, da se aplikacija naloži med zagonske aplikacije, mi jo Windows sam avtomatsko uvrsti nazaj med zagonske aplikacije takoj, ko jo ponovno poženem. Se pravi so zaupanja vredni manj kot... Sem hotel vpisati žaljivo primerjavo, pa sem ugotovil, da bi bilo to žaljivo do primerjave. Torej je zajebavanje z nastavitvami scanje proti vetru, ker se oni sladko požvižgajo na uporabnikove želje. Kakšno zvezo imata tukaj Google/Apple? Whataboutizem much? M$ se je s svojim odnosom do zasebnosti včasih hvalil in pljuval po Googlu, nato pa vse to svoje nakladanje vrgel čez rame in pristopil k izkoriščanju uporabnikov kot najhujši zvodnik do svojih "delavk". S tem da uporabniki plačujemo za njihovo programsko opremo, medtem ko Google svoje ponuja zastonj. M$ je od vseh najhujši, ker je šlo za brezsramno izdajo zaupanja uporabnikov na najbolj podle možne načine.

3. Po določenem času, ko je ne odobriš, ti jo enostavno vsili - ne glede na to, če je nočeš, če nimaš časa itd. Če si prekratek za debato (ali se zgolj delaš neumnega) ti bom pojasnil: odnos M$ do uporabnikov se očitno iz verzije v verzijo slabša, Win10 se še da uporabljati brez da si vpisan v account, pri Win11 to ne bo več mogoče, torej še bolj kompletna kontrola in vpliv nad uporabniki. A si zdaj dojel?

Bonus: Apple ti NIKOLI ne vsili nadgradnje, če tega nočeš. Na nobeni napravi se mi po posodobitvi niso nastavitve avtomatsko spreminjale nazaj v več deljenja podatkov z Applom. Pri M$ so glede tega prozorni kot najbolj poceni prostitutke.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

darkolord ::

Torej, še vedno samo splošno pljuvanje in psovanje brez enega konkretnega podatka. Toliko o tem, da smo na tehničnem forumu.

Unchancy ::

darkolord je izjavil:

Torej, še vedno samo splošno pljuvanje in psovanje brez enega konkretnega podatka. Toliko o tem, da smo na tehničnem forumu.

Povsem konkreten sem bil - dovolj, da se ti je prebudil refleks obrambe gospodarja/foha.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

subscriber ::

Že z XP-jev so nas naganjali na sedmico malo pregrobo za moj okus. In sem presedlal na linux. Čez par let, ko so se začele afere s "telemetrijo" na Windows 10 (pa tudi sedmici, ampak tam se jo da preskočiti z nenalaganjem parih popravkov), ponastavljanjem nastavitev na pol leta itd, sem se le nasmihal. Windows imam zdaj le na enem računalniku, sedmico v dual bootu, da občasno preigram kakšno igro. Mrežna kartica je tam disablana.

WizzardOfOZ ::

teamse, če jih vržem iz startupa, se ob ponovnem štartu aplikacije ne vpišejo v startup, če to mes nastavitvami teamsih izklopiš. ti tega nisi naredil, ampak si samo teamse vrgel iz startupa
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

Zakaj pa ima isto nastavitev na dveh mestih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unchancy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

teamse, če jih vržem iz startupa, se ob ponovnem štartu aplikacije ne vpišejo v startup, če to mes nastavitvami teamsih izklopiš. ti tega nisi naredil, ampak si samo teamse vrgel iz startupa

Nisem vedel tega. Bom pogledal. Ampak a ni bistvo narediti uporabniku prijazno izkušnjo? Tako Windows kot Teams so produkt M$, če sem jih odkljukal v enem, bi pričakoval da to deluje. Tako pa moram brskati po nastavitvah dveh “aplikacij”, ki se tudi znajo spreminjati itd. Prepričan sem, da jim to odgovarja, ker je najedanje uporabnikom precej razširjen “poslovni model”, kako jih prisiliti, da sprejmejo vse, kar vendor želi, samo da imajo mir.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

WizzardOfOZ ::

eno je sistem, drugo pa aplikacija v tem sistemu. četudi je oboje od istega proizvajalca.

lahko je applu, ko mora sistem delat samo za preverjen hardware in še to samo za par kosov. ms mora narediti sistem, ki dela na vsem hardveru, kar se ga pač spomnijo narest. in če kaj ne dela, je takoj ms kriv. in potem primerjava z applom, ki sploh ni na mestu.

sicer pa če te toliko moti, pojdi na drug sistem. zakaj si še vesno na tem, ki te tako iritira?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Unchancy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

eno je sistem, drugo pa aplikacija v tem sistemu. četudi je oboje od istega proizvajalca.

lahko je applu, ko mora sistem delat samo za preverjen hardware in še to samo za par kosov. ms mora narediti sistem, ki dela na vsem hardveru, kar se ga pač spomnijo narest. in če kaj ne dela, je takoj ms kriv. in potem primerjava z applom, ki sploh ni na mestu.

sicer pa če te toliko moti, pojdi na drug sistem. zakaj si še vesno na tem, ki te tako iritira?

Zakaj pa taisti sistem in kombnacije njegovih appov niso delale teh sranj v preteklosti? Ti bom povedal, zamenjali so poslovni model in so zdaj postali sleezy Peeping Tom’s Company.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Unchancy ::

V bistvu pa bi bili Windows 7 zdaj “popolnoma drugi OS” in enako bojo kmalu Winblows 10 v primerjavi z AProbe11. Škoda ker ne morem nazaj na W7, bom pa ostal na W10. Delim svojo izkušnjo in upam, da me bo čim več ljudi posnemalo. Je pa res, da ima M$ možnost kolektivnega posilstva vseh z AProbe11 preko vsiljenega updejta.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

darkolord ::

Unchancy je izjavil:

Zakaj pa taisti sistem in kombnacije njegovih appov niso delale teh sranj v preteklosti? Ti bom povedal, zamenjali so poslovni model in so zdaj postali sleezy Peeping Tom’s Company.
V bistvu so delala precej večja sranja v preteklosti. Tudi telemetrija ni bila dokumentirana, sedaj pa je, in te zadeve jemljejo zelo resno.

Unchancy je izjavil:

V bistvu pa bi bili Windows 7 zdaj “popolnoma drugi OS” in enako bojo kmalu Winblows 10 v primerjavi z AProbe11. Škoda ker ne morem nazaj na W7, bom pa ostal na W10. Delim svojo izkušnjo in upam, da me bo čim več ljudi posnemalo. Je pa res, da ima M$ možnost kolektivnega posilstva vseh z AProbe11 preko vsiljenega updejta.
Že izbira tvojih besed pove, kje je v resnici problem. Na stolu sedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WizzardOfOZ ::

Unchancy je izjavil:


Zakaj pa taisti sistem in kombnacije njegovih appov niso delale teh sranj v preteklosti?
še veliko večji so bili problemi, samo selektivni spomin in spomin zlate ribice preprečuje, da bi se spomnil problemov.

win 10 so meni dovolj, v 11 sem naletel na par problemov, ki jih še ne mislim reševat sedaj, zato za delo uporabljam 10. na domači mašini za brskanje po netu in početje ostalih bedarij, pa je 11.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Unchancy ::

Že izbira tvojih besed pove, kje je v resnici problem. Na stolu sedi.


Ti pa res nisi moj problem, preveč pomena si pripisuješ.
Izbira besed pove, da nimam več niti malo razumevanja in potrpljenja s to maligno tvorbo, ki se ji reče M$.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Unchancy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Zakaj pa taisti sistem in kombnacije njegovih appov niso delale teh sranj v preteklosti?
še veliko večji so bili problemi, samo selektivni spomin in spomin zlate ribice preprečuje, da bi se spomnil problemov.

win 10 so meni dovolj, v 11 sem naletel na par problemov, ki jih še ne mislim reševat sedaj, zato za delo uporabljam 10. na domači mašini za brskanje po netu in početje ostalih bedarij, pa je 11.


V preteklosti so bili problemi nenamerni, danes so neprijetnosti namerne in služijo povečevanju dobička M$.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

WizzardOfOZ ::

a kljub temu je še vedno 80% domačih Windowsov piratskih. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Unchancy ::

Ni, jaz sem vsake plačal, enako Office in mi gre ekstremno na organ ta ripoff, ki se ga gre M$.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Unchancy ::

Ravnokar se mi je po maksimalno dolgem času odlašanja s posodobitvijo računalnik na silo posodobil in ponovno zagnal.
Prvi pozdrav te posiljevalske korporacije je bila spremenjena izbrana slika ozadja pred logiranjem - iz moje izbrane na neko njihovo generično. En lep Fuck you za začetek s strani M$ posiljevalcev.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Invictus ::

Unchancy je izjavil:

Ni, jaz sem vsake plačal, enako Office in mi gre ekstremno na organ ta ripoff, ki se ga gre M$.

Ha ha, palčal si za to, da lahko uporabljaš za stranke in jamraš, ker si plačal?

Šizofrenija mogoče?

Sicer pa lahko uporabljaš Linux in LibreOffice. In jim daš denar. Aja, sam Linux je imel iste fore za pošiljanje podatkov. Recimo Ubuntu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unchancy ::

Invictus je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Ni, jaz sem vsake plačal, enako Office in mi gre ekstremno na organ ta ripoff, ki se ga gre M$.

Ha ha, palčal si za to, da lahko uporabljaš za stranke in jamraš, ker si plačal?

Šizofrenija mogoče?

Sicer pa lahko uporabljaš Linux in LibreOffice. In jim daš denar. Aja, sam Linux je imel iste fore za pošiljanje podatkov. Recimo Ubuntu...

A si ti malo butast? Ne jamram, ker sem plačal, ampak ker nas obravnavajo kot neke zastonjske uporabnike obravnava Google.
Ja, kar zamenjal bom potem, ko imam za več deset let podatkov lokalno zaklenjenih v M$ zlato kletko, v katero sem se ujel v času, ko so prisegali na varovanje zasebnosti uporabnikov in kritizirali Google glede njihovega pohlepa po osebnih podatkih uporabnikov.
Kje ti spiš, da te ne ukradejo.
Moj pogoj za spremembo je med drugim tudi plačljivost alternativnega OSa, ker (očitno naivno) razmišljam, da če za OS plačaš, ima kreator manj motivacije za to, da ti vgradi anal probe.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Invictus ::

LibreOffice čisto lepo bere MS datoteke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unchancy ::

Hvala, Sherlock.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

MrStein ::

Fantje, reality check: Linux uporablja tam 2% folka

Čeprav je zastonj (plačljive verzije niso bistveno boljše). In ne vohuni. In in in...

Toliko o "pač pojdi na Linux".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10728707 (19933) MrStein
»

14. oktober 2025: konec podpore za Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
339615 (5169) Lonsarg
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712386 (7825) Pimoz
»

Nove procesorje bo podpiral le najnovejši Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13145257 (39675) jest10
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186298 (74953) MrStein

Več podobnih tem